چهارصد و بيست و چهارمين جلسه سويمين دوره شوراي اسلامي شهريزد

چهارصد و بيست و چهارمين جلسه سويمين دوره شوراي اسلامي شهريزد

 

صورتجلسه
   چهارصدو بيست و چهارمين جلسه شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 30/16 يك‌شنبه مورخ 21/1/90 با حضور اكثريت اعضاء تشكیل گرديد:
در ابتدا رياست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) ، فرا رسيدن سالروز ميلاد سراسر با سعادت حضرت زينب كبري (س)- روز پرستار را بر همگان به خصوص تمامي پرستاران خدوم زحمت‌كش تبريك تهنيت عرض نمود.
در ادامه با گرامي‌داشت ياد و خاطره و سالگرد شهادت امير سپهبد علي صياد شيرازي كه به دست منافقين كوردل به درجه رفيع شهادت نائل آمد را تسليت عرض نمود. سپس ايشان از آقاي آسايش مدير كل محترم صدا و سيما بخاطر حضور در جلسه علني شورا مورخ 17/1/90 و صدور دستور مقتضي جهت همكاري‌هاي لازم با شورا و شهرداري تقدير و تشكر نمود.
وي در ادامه از شهرداري خواست با توجه به جلسات برگزار شده با حضور آقاي ارشادمنش رياست سازمان شهرداريها و دهياريهاي كشور و قولهاي مساعد داده شده مبني بر جلوگيري از قراردادهاي منعقد شده توسط پيمانكار پروژه كارخانه كمپوست يزد با ساير شهرهاي كشور جهت اتمام و تكميل اين پروژه پي‌گيريهاي لازم را به عمل آورند.
 
 مصوبات :
 
      تسهيل و تسريع در صدور پروانه ساختمان و افزايش كيفيت ساخت وسازها
1- در خصوص ارائه راهكارهاي مناسب جهت تسهيل و تسريع در صدور پروانه ساختمان و افزايش كيفيت ساخت وسازها، باعنايت به جلسه برگزار شده با محوريت كميسيون عمران و توسعه اين شورا روز شنبه مورخ 20/1/90 با حضور مسئولين و كارشناسان مربوطه به خصوص رياست سازمان نظام مهندسي ساختمان و با صورتجلسه تنظيمي، موضوع در صحن علني شورا مطرح، با توجه به بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون عمران و توسعه وپس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق موارد به شرح ذيل مورد تصويب قرار گرفت:
1-1- به منظور تسريع در صدور پروانه ساختماني و تقليل هزينه‌ها مقرر گرديد (پس از طي مراحل قانوني) براي زمين‌هاي مسكوني تا 250 مترمربع مساحت و براي اخذ پروانه زيرزمين و همكف هر كدام تا 150 مترمربع زيربنا، جمعاً 300 مترمربع زيربنا، تاييد طراحي و قبول نظارت تنها توسط یک مهندس عمران یا معماری دارای پروانه اشتغال کفایت نموده و نقشه‌هاي مربوطه به سازمان نظام مهندسی ساختمان يزد ارجاع و آن سازمان بدون بررسي نقشه سریعاً پاسخ لازم را ظرف مدت یک روز (بر اساس نظر موافق رياست سازمان نظام مهندسي ساختمان)  به شهرداري ارسال نماید.
2-1- کمیته فنی متشکل از نمایندگان سازمان نظام مهندسی ساختمان، شهرداری ، شورای اسلامی شهر، سازمان مسکن و شهرسازی و استانداری تشکیل گردد تا در این کمیته، جلسات مستمر حداقل ماهی یک بار تشکیل گردیده و به مشکلات ونارسایی های موجود رسیدگی و ارائه طریق نمایند. همچنین از طريق بازديدهاي ميداني،نظارت مضاعف را انجام داده واز انواع صوری‌کاری‌ها جلوگیری‌گردد.ضمناً پي‌گيري‌تشكيل‌جلسات‌كميته‌فني‌مذكوربعهده‌‌نماينده‌شوراي‌اسلامي‌شهر مي‌باشد.
3-1- مقرر گردید دستور تهیه نقشه درسه نسخه تهیه و نسخه اصلی از طریق شهرداری به سازمان نظام مهندسی ارسال و یک نسخه به مالک تحویل شود
4-1- در راستای اعمال نظارت واقعی در مجتمع‌هاي ساختماني گروه‌هاي ج،د (براساس جدول نظام مهندسي) با استفاده از دفاتر مهندسی حقوقی، دفتر نظارت مقیم در محل کارگاه تشکیل وبا استفاده از خدمات نظارت مهندسین در تخصص های مختلف به صورت پاره وقت یا تمام وقت (بر حسب حجم کار) امور نظارت بر پروژه را بطور مؤثر انجام دهند و گزارش نمایند.
5-1- توسط كميته فني مذكور (در بند 2-1 اين صورتجلسه) پی‌گیری‌های لازم در خصوص بازنگری در موادی از قانون و آیین‌نامه‌های سازمان نظام مهندسی که مشکلات و نارسایی هایی را دارد از طریق مراجع ذیربط انجام گیرد.
6-1- مقرر گردید اطلاع رسانی و راهنمایی مردم، در محل شهرداریهای مناطق و سازمان نظام مهندسی و نيز فرهنگ سازی‌های لازم در امور مختلف مربوط به پروانه ساختمان و خدمات مهندسی و افزایش کیفیت ساخت و سازها انجام گیرد
 
      تعيين حسابرس براي شهرداري سال 89
2-پيرو بند 10 صورتجلسه مورخ 20/11/89 در خصوص تعيين و انتخاب حسابرس جهت انجام و رسيدگي به مسائل مالي شهرداري در سال 89، و با توجه به نامه شماره 1517/م/89-12/12/89 مؤسسه حسابرسي رهنمود ثامن مبني بر عدم اجراي كار بر مبناي حدود رسيدگي مورد نظر، موضوع در صحن علني شورا مطرح، با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون برنامه و بودجه و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، حسابرسي شهرداري براي سال 89 به مؤسسه حسابرسي فراز مشاور به مبلغ يكصدو هشتاد ميليون ريال (000/000/180ريال) واگذار گرديد. ضمناً مقرر گرديد مؤسسه حسابرسي فراز مشاور گزارش نهايي مربوطه را تا پايان شهريور ماه سال 90 به شورا ارائه نمايد.
 
      بزرگداشت مقام معلم
3- نامه شماره 2153-16/1/90 استاندار محترم يزد ثبت دبيرخانه شورا به شماره 110-18/1/90 : در خصوص ارسال شيوه نامه اجرايي برنامه‌ها و فعاليت‌ها مربوط به گرامي‌داشت ياد و خاطره استاد و فيلسوف گرانقدر شهيد مرتضي مطهري و شهداي فرهنگي و 12 ارديبهشت ماه (روز معلم) و تكاليف تعيين شده سه مورد براي شوراي اسلامي شهر و شهرداري در رديف 5 فعاليت‌هاي مشترك ويژه كليه سازمان‌ها، ادارات و غيره ، موضوع در صحن علني شورا مطرح، با توجه به بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون فرهنگي، اجتماعي و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، موارد به شرح ذيل مورد تصويب قرار گرفت:
1-3- در خصوص نصب تنديس شهيد استاد فرهيخته مرتضي مطهري در يكي از ميادين شهر، مقرر گرديد سازمان رفاهي، تفريحي شهرداري همكاري و اقدامات لازم به عمل آورد.
2-3- در خصوص نصب بنر و بيلبورد و استندهايي در طول هفته بزرگداشت، مقرر گرديد سازمان فرهنگي، ورزشي شهرداري همكاري و اقدامات لازم معمول نمايد.
3-3- در رابطه با انجام حمايت‌هاي مادي و معنوي در خصوص برگزاري مراسم بزرگداشت مقام معلم، مقرر گرديد از سوي شورا با برگزاري مراسمي از معلمان نمونه كه در شهر يزد توسط آموزش و پرورش شهرستان يزد معرفي مي‌شوند، قدرداني گردد.
 
 بررسي مشكلات فرهنگي در مجتمع تجاري ستاره
4- درخواست احدي از شهروندان ثبت دبيرخانه شورا به شماره 112-18/1/90 در خصوص وجود برخي اشكالات فرهنگي در شهربازي مجتمع تجاري ستاره واقع در ميدان آزادي موضوع در صحن علني شورا مطرح با توجه به بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون فرهنگي اجتماعي شورا و پس از بحث و تبادل نظر مقرر گرديد طي نامه‌اي از اداره اماكن درخواست شود بررسي‌هايي در خصوص مجوزهاي فعاليت‌هاي تفريحي در حال انجام اين مجتمع مانند شهربازي، سينما چند بعدي، اتاق جشن تولد و غيره انجام و گزارشي نيز به اين شورا ارائه نمايند و همچنين از پليس امنيت عمومي خواسته شود ضمن بررسي موارد فرهنگي اين مجتمع در جلسه‌اي كه با حضور مدير كل محترم دفتر سياسي استانداري، مدير كل محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي و مدير يا مالكين اين مجتمع در صحن شورا برگزار مي‌گردد، حضور بهم رسانند.
 
جلسه با ذكر صلوات درساعت 30/19 خاتمه يافت.