پانصدو سي و هفتمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد

پانصدو سي و هفتمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد
صورتجلسه
 
   پانصدو سي و هفتمين جلسه شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 30/16 يك‌شنبه مورخ 21/3/91 با حضور كليه اعضاء تشكیل گرديد:
در ابتدا رياست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و آرزوي توفيق روزافزون همكاران ارجمند و با قبولي طاعات و عبادات در اين ماه پرخير و بركت رجب از اقدامات ، فعاليت‌ها و پي‌گيري‌هاي خوب صورت گرفته شهرداري در خصوص احداث پاركينگ طبقاتي در خيابان فرخي با همكاري سازمان عمران شهرداري و پروژه چهارراه فضاي سبز واقع‌در انتهاي خيابان امام خميني جهت احداث ميدان با همكاري سازمان پارك‌ها و فضاي سبزتقدير و تشكر نمود.
وي در ادامه با توجه به مباحث مطرح شده توسط استاندار محترم در حضور حضرت آيت‌ا... ناصري نماينده ولي فقيه و امام جمعه محترم يزد در جلسه‌اي كه با حضور مديران استان برگزار شده بود از جمله در خصوص جذب اعتبارات دولتي مطالبي را عنوان و خواستار پي‌گيري جدي اين موضوع از سوي شهرداري جهت تلاش و جديت بيشتر براي جذب اعتبارات دولتي گرديد سپس ايشان در خصوص بررسي‌هاي صورت گرفته از سوي شهرداري شاهديه مبني بر احداث ميدان ميوه و تره‌بار در شاهديه توضيحاتي ارائه و تأكيد نمود تا شهرداري يزد هر چه زودتر اقدامات لازم را جهت بهره‌برداري ميدان مركزي ميوه وتره‌بار واقع‌در جاده كنار گذر به عمل آورد. وي در ادامه در خصوص تاييد صورتحساب مربوط به كميسيون تحويل معاملات عمده در شهرداري توضيحاتي را ارائه نمود كه پس از بحث و تبادل نظر ساير اعضاي شورا مقرر گرديد در اين زمينه شهرداري با دعوت كتبي از اعضاي شورا جهت حضور در جلسات مربوطه اقدام تا عضو شركت كننده در آن جلسه صورتجلسات مربوطه را به عنوان نماينده شورا تاييد و امضا نمايند.
در ادامه جلسه آقاي كوچك‌زاده در سخنان پيش از دستور در خصوص موارد ذيل مطالبي را عنوان نمود:
- با توجه به اعلام برنامه راديو يزد روز يك‌شنبه مورخ 21/3/91 مبني بر عدم رضايت 62% از شهروندان از نحوه نامگذاري معابر و انتقاد از عضويت رياست كميسيون عمران اين شورا مبني بر حضور در آن كميته كه اصلاً واقعيت ندارد پيشنهاد نمود با تعويض اعضاي آن كميته از افراد جديد با فكر نو و از انديشمندان و ادباي شهر از جمله از آقاي دكتر نواب‌پور در آن كميته استفاده گردد و حتي‌الامكان منبعد همه‌ي موارد از قبيل از نام‌هاي مذهبي و انقلابي، ارزشي، بزرگان محلي و كشوري و نامهاي قديمي و مواهب طبيعي استفاده شود و همچنين طرح مصوب شورا در خصوص تابلو نامگذاري معابر با شماره‌گذاري معابر فرعي از اصلي، بيشتر مورد توجه و استفاده قرار گيرد.
- در خصوص نحوه تنظيم بودجه شهرداري و سازمان‌هاي عمران و نوسازي و نحوه تحقق آن انتقاد كرد وي گفت و با اين وضع كه بودجه سازمان عمران به فروش زمين طالقاني موكول شده است بيم آن مي‌رود كه اجراي عمده پروژه‌هاي عمراني با مشكل مواجه ‌شود مگر آن كه شهرداري تدبير ويژه‌اي بكار گيرد.
- همچنين از روند كند تكميل طرح‌هاي تفصيلي شهر يزد و ضوابط آنها و ارائه آنها به شورا انتقاد نمود و گفت ، جاي نگراني است كه اين مهم بطول بيانجامد و شهر متضرر گردد.در اين خصوص پيشنهاد نمود مقرر گردد آقاي مهندس زارع مشاور موظف شود بطور هفتگي پيشرفت كار طرح تفصيلي را به شورا گزارش دهد.
- راجع به نظر مشاور راجع به مقاوم سازي شهرداري منطقه دو توضيح داد و پيشنهادات تعدادي از كارشناسان محلي را مطرح كرد وي بررسي اين پيشنهادات كه با توجه به محدوديت‌هاي موجود مناسب‌تر به نظر مي‌رسد را خواستارشد.
- در خصوص ليست اولويت دار معابر سطح شهر جهت آسفالت و روكش آسفالت كه به اين شورا ارسال شده است و اعضا در جريان آن هستند، تقاضا نمود موارد ديگري كه مورد نظرشان است را به كميسيون عمران ارائه دهند تا بررسي و به آن ليست اضافه گردد.
در ادامه جلسه آقاي ميروكيلي شهردار محترم گزارشي از اقدامات شهرداري در خصوص طرح تفصيلي شهر يزد و پي‌گيري‌هاي مجدانه آن شهرداري از سوي مشاور آرمان‌شهر، تعمير و مرمت ساختمان منطقه دو شهرداري، تحقق بودجه شهرداري و سازمان عمران جهت پروژه طالقاني، ساخت مجتمع تجاري ميدان حضرت امام حسين (ع) با مشاركت كننده بخش خصوصي، پروژه چهارراه فضاي سبز و جابه‌جايي درختان و همچنين پروژه‌هاي عمراني در سطح مناطق سه‌گانه بصورت مصور ارائه نمود.
 
 
مصوبات :
 
     تملك پلاك در خيابان فرخي پاساژ شقايق    
 
 
1- لايحه شماره230/910011642-11/3/91 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 911000948- 13/3/91 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، شهرداري يزد در نظر دارد پلاك شماره 138/1/4798 و باقيمانده 4798 و 4799 و يك فرعي 5454 بخش دو يزد، متعلق به آقاي محمد حسن ميرجليلي واقع‌در خيابان فرخي، پاساژ شقايق به مساحت 32/21 مترمربع را بر اساس نظريه كارشناسان رسمي دادگستري منتخب شوراي اسلامي شهر، به ازاي هر متر مربع ساختمان سي و هفت ميليون و دويست و پنجاه هزارريال (37.250.000ريال) جمعاً به مبلغ هفتصدو نودوچهارميليون و يكصدو هفتاد هزارريال (794.170.000ريال) خريداري و مبلغ آن را پس از طي مراحل قانوني به حساب بدهكاري وي منظور نمايد. ضمناً مبلغ فوق در سقف بودجه سال 91 تحت رديف هزينه‌اي 531020002 (تملك املاك واقع در مسير طرح‌هاي عمراني تهاتر) و كد درآمدي 1202 (عوارض صدور پروانه‌هاي ساختماني) افزوده خواهد شد و اصلاحات لازم در متمم 91 لحاظ مي‌گردد. لذا خواهشمند است با عنايت به بند الف ماده 4 آئين‌نامه مالي شهرداري‌ها موافقت فرماييد خريد ملك با ترك تشريفات مناقصه انجام پذيرد و در صورت تصويب امر به ابلاغ فرماييد. ضمناً آقاي محمد رضا دشتي به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي‌گردد. ميروكيلي – شهردار يزد »
موضوع در صحن علني شورا مطرح، با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون برنامه و بودجه شورا و  پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، با توجه به بند سه از ماده 31 فصل ششم از آيين ‌نامه معاملات شهرداري تهران مصوب 25/1/1355 كه جديداً به شهرداري‌هاي مراكز استان نيز تسري يافته است پيشنهاد فوق مشروط بر اينكه مالك متعهد و ملزم گردد مابه‌التفاوت بستانكاري خود را صرفاً در قبال امتيازات پروانه ساختماني از شهرداري مطالبه نمايد، مورد تصويب قرار گرفت.
 
     طرح اجرايي گذر 20 متري نيلوفر    
 
 
2- نامه شماره 303/910010495-4/3/91 شهرداري يزد ثبت دبيرخانه شورا به شماره 911000850-8/3/91:
« شوراي محترم اسلامي شهر يزد- موضوع: ارسال طرح اجرايي گذر 20 متري نيلوفر- با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص)- احتراماً به پيوست چهار نسخه طرح اجرايي گذر 20 متري حد فاصل بلوار فضيلت و بلوار آيت‌ا... خامنه‌اي بانضمامCD   طرح، گزارش توجيهي، كپي طرح تفصيلي پيشنهادي مشاور آرمانشهر و نامه شماره 19767/4 مورخ 25/10/1390 اداره كل مسكن و شهرسازي استان يزد ارسال مي‌گردد. خواهشمند است پس از بررسي و تصويب نتيجه را به شهرداري اعلام نماييد. ميروكيلي- شهردار يزد.»
موضوع در صحن علني شورا مطرح، با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون عمران شورا و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف وموافق، طرح اجرايي گذر فوق مورد تاييد قرار گرفت.
 
     طرح گذر 14 متري منشعب از كوچه دكتر شاهي
 
 
3- نامه شماره303/910010447-4/3/91 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 911000791- 4/3/91 :
« شوراي اسلامي شهر يزد- موضوع: ارسال طرح گذر 14 متري منشعب از كوچه دكتر شاهي- با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص)- احتراماً به پيوست چهار نسخه از طرح اجرايي گذر 14 متري منشعب از كوچه دكتر شاهي واقع در بلوار پاكنژاد به انضمام  CDطرح و گزارش توجيهي آن ارسال مي‌گردد. مستدعي است پس از بررسي و تاييد، نتيجه را جهت اقدامات بعدي به شهرداري اعلام فرماييد. ميروكيلي- شهردار يزد.»
موضوع در صحن علني شورا مطرح، با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون عمران شورا و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف وموافق طرح اجرايي گذر فوق مورد تاييد قرار گرفت.
 
 
     طرح اجرايي ميدان چهارم آزادشهر    
 
 
4- نامه شماره303/910010835-7/3/91 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 911000833- 7/3/91 :
« شوراي اسلامي شهر يزد- موضوع: ارسال طرح اجرايي ميدان چهارم آزادشهر- با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص)- احتراماً به پيوست چهار نسخه طرح اجرايي ميدان چهارم آزادشهر به انضمام  CD طرح و گزارش توجيهي آن ارسال مي‌گردد. خواهشمند است پس از بررسي و تصويب نتيجه را به شهرداري اعلام نمايند. ميروكيلي- شهردار يزد.»
موضوع در صحن علني شورا مطرح، با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون عمران شورا و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف وموافق، پوسته طرح اجرايي فوق مورد تاييد قرار گرفت.
 
     واگذاري ساختمان كتابخانه پارك بزرگ شهر    
 
 
5- نامه شماره 03/م/91-17/2/1391 مجتمع علمي پژوهشي امام صادق(ع) ثبت دبيرخانه شورا به شماره 911000519-17/2/91 در خصوص واگذاري ساختمان كتابخانه پارك بزرگ شهر، موضوع در صحن علني شورا با حضور شهردار محترم مطرح با توجه به قول‌هاي مساعد داده شده از سوي ايشان و با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون فرهنگي، اجتماعي شورا و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق مقرر گرديد شهرداري بر اساس مصوبه قبلي شورا (بند 2 صورتجلسه مورخ 2/4/89) طي تفاهم‌نامه‌اي نسبت به در اختيار گذاشتن طبقه فوقاني ساختمان كتابخانه واقع‌درپارك بزرگ‌شهربه مجتمع علمي پژوهشي حضرت امام صادق(ع)اقدام نمايد.
 
     درخواست بخشي از اراضي پارك بزرگ شهر براي احداث خانه بهداشت   
 
 
6- نامه شماره 442-10/2/91 سرپرست بخشداري مركزي يزد ثبت دبيرخانه شورا به شماره 911000400-10/2/91 :
«رئيس محترم شوراي اسلامي شهر يزد- سلام عليكم- با احترام، به پيوست تصوير درخواست دهياري روستاي اكرم‌آباد در خصوص تخصيص حدود 1000 مترمربع از اراضي پارك بزرگ شهر براي احداث ساختمان خانه بهداشت به انضمام موافقت مركز بهداشت استان به منظور صدور مجوز واگذاري ايفاد مي‌گردد. خواهشمند است با توجه به ضرورت امر مساعدت لازم معمول فرماييد.
موضوع در صحن علني شورا مطرح، با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون عمران شورا و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق درخواست فوق مورد مخالفت قرار گرفت.
 
     برگزاري نماز اول وقت   
 
7- رونوشت نامه شماره 112/910007502-19/2/91 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 911000550-20/2/91 در خصوص اهميت برگزاري نماز اول وقت ، موضوع در صحن علني شورا مطرح با توجه به بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون فرهنگي اجتماعي شورا و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات، ضمن تقدير و تشكر از شهردار محترم از اين حركت خداپسندانه و معنوي مقرر گرديد به تمام معاونين، رؤساي مناطق، واحدها، ادارات داخلي و سازمان‌هاي وابسته موضوع را انعكاس و به آنها توصيه نمايند كه در زمان اقامه نماز به مدت 20 دقيقه جلسه‌اي تشكيل نگردد و پاسخگويي به ارباب رجوع و راه‌اندازي كار آنان در اولويت قرار گيرد.
 
 
جلسه با ذكر صلوات درساعت 30/19 خاتمه يافت.