يكصدونهمين جلسه ‌چهارمين دوره شوراي اسلامي شهريزد

يكصدونهمين جلسه ‌چهارمين دوره شوراي اسلامي شهريزد
   صورتجلسه
     يكصدونهمين جلسه ‌شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 30/16 روز ‌شنبه مورخ 5/7/93 با حضور اكثريت اعضاء تشكیل گرديد :
درابتدا رياست شورا با سلام و صلوات برمحمد و آل محمد(ص) و آرزوي عاقبت به خيري وبا گراميداشت هفته دفاع مقدس وياد خاطره شهداي والا مقام و روز شكست حصر آبادان توسط دلاورمردان وغيور مردان ايراني و همچنين روز جهاني جهانگردي و عرض تبريك به مناسبت فرا رسيدن ماه ذي الحجه سالروز ازدواج حضرت علي (ع) و فاطمه (س) پيشنهاد نمود با محوريت كميسيون فرهنگي اجتماعي شورا و با دعوت از اساتيد برجسته درخصوص فرهنگ سازي و الگوي ازدواج آسان همانند بزرگان ديني و همچنين در رابطه با جذب توريست و گردشگر در شهر يزد با همكاري ادارات مربوطه به خصوص صدا و سيما جهت اطلاع رساني ، برنامه ريزي هاي لازم و جلسات ضروري تشكيل تا بتوان موارد ذكر شده محقق گردد .
وي درادامه گزارشي ازمأموريتشان به اتفاق آقاي فقيه‌خراساني وشهردار محترم به تهران و ملاقات انجام شده با آقاي سعيدي كيا رئيس محترم بنياد مستضعفان درخصوص پي گيري موضوع تملك كارخانه جنوب جهت ايجاد و گسترش فضاي سبز جهت استحضار ساير اعضاي شورا توضيحاتي ارائه نمود . سپس ايشان از تمامي اعضاي شورا خواست تا در بازديد كه قرار است روز يك شنبه مورخ 6/7/93 با حضور مسئولين از احداث پارك واقع در حسن آباد بعمل مي آيد حضور فعال داشته باشند .
درادامه جلسه آقاي عظيمي زاده شهردار محترم از تفاهم نامه منعقد شده با مسئولين بانك شهر جهت اخذ تسهيلات براي اجراي پروژه هاي عمراني و تشكيل هيأت عامل مستقل در يزد ،گسترش و توسعه شعب بانك شهر در يزد و لايحه ارسالي دراين زمينه به شورا جهت اخذ مجوزهاي لازم ، خواستار بررسي هر چه زودتر اين موضوع از سوي شورا گرديد .
وي درادامه از اقدامات وفعاليتهاي انجام شده شهرداري درخصوص فراخوان صورت گرفته جهت راه اندازي اتوبانك و عدم استقبال بانك ها دراين زمينه ، برآورد صورت گرفته درحوزه حمل ونقل وترافيك جهت اجراي پروژه BRT و پيش بيني اعتبارات لازم جهت خريد اتوبوس براي آن پروژه ، خريد ماشين آلات عمراني جهت سازمان عمران از جمله فينشر براي آسفالت نمودن ، تعيين پيمانكاران خدمات شهري و نظارت برعملكرد آنان تاكنون ، به نمايش گذاشتن خودروهاي خريداري شده براي خدمات در روز آتش نشاني و مانور آن درسطح شهر ، به اتمام رسيدن اعتبارات مربوط به رديف آسفالت درشش ماهه نخست سال و پيش بيني و منظور نمودن اعتبارات آن بخش براي شش ماهه دوم سال و پيشنهاد شهرداري جهت ارائه به شورا براي اخذ مجوز و اضافه شدن بودجه شهرداري در اين زمينه، ساماندهي پروژه كف سازي ميدان اميرچقماق وبدنه سازي خيابان قيام ، فعاليت هاي عمراني صورت گرفته درپارك مهرآوران ، شروع عمليات عمراني در پارك حسن آباد ، اصلاح هندسي ميدان شهداي محراب و بازشدن مسير پل پانزده خرداد و آسفالت آن در روزهاي آتي و برنامه ريزي هاي صورت گرفته جهت اجراي عمليات عمراني پروژه ميدان حضرت آيت ا... خاتمي با هماهنگي و اخذ مجوز از شورا جهت منعقد شدن قرارداد آن توضيحاتي ارائه نمود و در ادامه گزارش مصوّري از مأموريتشان به كشور مجارستان و نصب بادگير ساخته شده به عنوان نماد يزد درشهر ياسپرين پخش گرديد .
سپس آقاي فقيه خراساني باعرض تبريك حلول ماه ذي الحجه و آرزوي قبولي طاعات وعبادات حجاج ايراني در سرزمين وحي ، با توجه به وضعيت نامناسب آب دريزد و احتمال كم آبي و بحران آب از مسئولين استان به خصوص آقاي نماينده محترم مردم يزد درمجلس شوراي اسلامي خواست با توجه به رايزني هاي صورت گرفته اخير با آقاي دكتر لاريجاني رياست مجلس شوراي اسلامي ،مؤكداً پيشنهاد نمود كه وضعيت زرد نزديك به قرمز آب آشاميدني شهر يزد را به مسئولين منعكس نمايد . او دراين رابطه به انتشار اظهارات آقاي سقائيان شهردار اصفهان درجلسه خبرنگاران اشاره كرد كه اگر تمامي خبرنگاران دست به دست هم بدهيد مي توانيد آب زاينده رود را برگردانيد بايد بنويسيد وفرياد بكشيد و صداي اصفهان را نه تنها در سطح ملي بلكه بين المللي به گوش همه برساند . وي درادامه باتوجه به سخنان حجت الاسلام هاشمي رفسنجاني درجمع برادران جهادي اظهارداشت كه ايشان ضمن تجليل از جهادگران در اوايل انقلاب به زحمات آنها درمورد آب اشاره مي كند وي گويد از مجموع چهارصد ميليارد متر مكعب نزولات جوي فقط يكصد ميليارد مترمكعب آن استحصال و بقيه تبخير مي شود درحاليكه با توسعه اجراي طرح هاي آبخيز و كوير زدايي نيمي از پاركها در دسترس و قابل استحصال خواهد بود . وي اضافه كرد همانگونه كه مقام معظم رهبري از صندوق توسعه ملي 5/1 ميليارد دلار براي احياي اراضي خوزستان و ايلام اختصاص دادند اعتباري هم به محل ذخائر ارزي به حل بحران آب اختصاص دهند . او ادامه داد همانگونه كه بحران آب آشاميدني در تهران اقدامات فوري و عاجل درپي داشت جهت آب يزد كه چندين ماه است مردم آب تصفيه نشده چاهها جهت شرب مصرف مي كنند اقدام عاجل صورت گيرد و تأمين منابع ريالي آن از كارخانه هاي فولاد كه آب يزد را مي بلعند نظير چادرملو و غيرو تأمين گردد كه دراين راستا آقاي شايق پيشنهاد نمود با توجه به ايام مبارك و همزمان با برگزاري مراسم دعاي عرفه و عيد قربان برنامه ريزي هاي لازم با همكاري مردم دارالعباده و تمامي دستگاهها جهت برگزاري و اقامه نماز باران و استمداد طلبيدن از درگاه پروردگار متعال جهت نزول باران ،اين نعمت الهي گرديد .   
 
 مصوبات :
 
     دستورالعمل برون سپاري خدمات حوزه شهرسازي
 
 
 1- نامه شماره 930024963- 2/6/93 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا بشماره 931001909- 2/6/93 :
«شوراي محترم اسلامي شهر موضوع : دستورالعمل برونسپاري خدمات حوزه شهرسازي با سلام و صلوات برمحمد و آل محمد(ص) احتراماً در راستاي اجراي بند 2 مصوبه مورخ 26/8/92 شوراي محترم موضوع برونسپاري خدمات شهرسازي به دفاتر كارگزاري به پيوست دستورالعمل نحوه واگذاري خدمات حوزه شهرسازي ، شامل : تعاريف ، فازبندي خدمات قابل واگذاري و نحوه تضمين حسن اجراي كارجهت طرح و تصويب در شوراي محترم ارسال مي گردد بديهي است از زمان شروع ارائه خدمات فرايندهاي تعريف شده صرفاًٌ ، درخواست در دفاتر قابل ثبت بوده و دسترسي مناطق شهرداري جهت ثبت و ايجاد درخواست موازي بسته خواهد شد . عظيمي زاده – شهردار يزد »
موضوع درصحن علني شورا مطرح با عنايت به بررسي هاي بعمل آمده در كميسيون عمران و توضيحات رياست آن كميسيون وپس از بحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف موافق پيشنهاد فوق كليات آن مورد تصويب قرار گرفت . ضمناً مقرر گرديد شهرداري نسبت به موارد ذيل اقدامات لازم معمول و نتيجه را به شورا جهت تصميم گيري گزارش نمايد :
الف : آئين نامه انضباطي كاملي دراين زمينه تهيه و تدوين گردد .
ب : علاوه بر ضمانت هاي موجود در دستورالعمل فوق براي جبران خسارت به شهرداري ، تضمين مناسب براي جبران خسارت به ارباب رجوع منظور ولحاظ گردد .
ج : ارسال گزارش آماري و عملكرد دفاتر كارگزاري بصورت ماهيانه به شهرداري هاي مناطق مربوطه و مركز جهت آناليز و تحليل آن عملكرد .
د : هرگونه ارائه خدمات ضمن تدوين ، داراي برنامه زمانبندي باشد تا خارج از آن به عنوان قصور و كوتاهي مشمول تخلف و رسيدگي برابر آئين نامه انضباطي باشد .  
 
     طرح اصلاحي گذر 12 متري منشعب از بلوار صحرا و طرح اجرايي گذر اخلاص
 
 
2- نامه شماره 930025304- 3/6/93 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا بشماره 931001951- 3/6/93:
« شورای محترم اسلامی شهر یزد موضوع: طرح اصلاحی گذر 12 متری منشعب از بلوار صحرا و طرح اجرایی گذر اخلاص با سلام و احترام و صلوات برمحمد و آل محمد (ص) پیرونامه شماره 930018709 مورخ 25/04/1393 و عطف به مصوبه بند 4 صورتجلسه 18/05/1393 آن شورای محترم به استحضار می رساند گذر 12 متری منشعب از بلوار صحرا دارای طرح اجرایی اولیه بوده است که برحسب درخواستها و مکاتبات منطقه 2 مبنی بر اصلاح آن براساس اصل تعریض از طرفین طبق اسناد ثبتی، اصلاحیه آن در دستور کار قرار گرفته است. همزمان با آن و با توجه به درخواستهای مردمی و همچنین منطقه 2 طرح اجرایی گذر اخلاص نیز در قالب طرح اصلاحی 12 متری منشعب از بلوار صحرا تهیه و جهت تأیید به آن شورای محترم ارسال شده است.
لازم به ذکر است که گذر 12 متری منشعب از بلوار صحرا طبق طرح تفصیلی شهر یزد به صورت گذر 12 متری احداثی و با دور برگردان بوده و مسیر ایجاد شده (گذر اخلاص) توسط مالکین اراضی، فاقد هر گونه طراحی در آن طرح تفصیلی و با کاربری تجاری بازرگانی پیشنهادی می باشد.
با این وجود و براساس وضع موجود کنونی و خصوصاً براساس نقشه پیشنهادی طرح تفصیلی جدید که به تأیید آن شورای محترم وکلیات آن نیز به تصویب کمیسیون ماده پنج رسیده است؛ طرح اصلاحی و اجرایی مزبور تهیه و جهت تأیید نهایی به آن شورای محترم ارسال شده است.
از اینرو ضمن ارسال مجدد موقعیت گذرهای فوق الذکر در طرح تفصیلی جدید، خواهشمند است به جهت ضرورت موضوع در اولین جلسه شورای اسلامی شهر مطرح گردد. عظيمي زاده – شهردار يزد »
موضوع درصحن علني شورا مطرح با عنايت به بررسي هاي بعمل آمده دركميسيون عمران و توضيحات رياست آن كميسيون وپس از بحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف وموافق پيشنهاد فوق مورد تأييد قرار گرفت .
 
 
 
جلسه با ذكر صلوات درساعت 30/21 خاتمه يافت.