مصوبات هفتاد ويكمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهر يزد

مصوبات هفتاد ويكمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهر يزد

صورتجلسه

 

 پيرودستوركاراعلام شده هفتادویکمین جلسه شوراي اسلامي شهريزدباتلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 30/17 یکشنبه مورخ18/9/86باحضور کلیه  اعضاء و میهمانان آقایان فلاح زاده (استانداریزد) فرهنگ دوست(مشاور استاندار) رحمانی (مشاور روحانیون استانداری) عظیمی نیا(فرماندار یزد) حیدری (مدیرکل دادگستری) آزادی (معاونت عمرانی فرمانداری) میروکیلی (شهردار یزد) علیخانی (رئیس هیات بازرسی و شکایات استانداری) تشکیل گردید:

     در ابتدای جلسه آقای میرحسینی ریاست محترم شورا با عرض تسلیت فرا رسیدن سالروز شهادت حضرت جواد (ع) و عرض خیرمقدم به میهمانان محترم اظهار داشت : با عنایت به درخواست فرماندار محترم مبنی بر تشکیل و برگزاری این جلسه جهت تبادل نظر و ارائه راهکار مناسب پیرامون سه مبحث بشرح ذیل:

 1) بررسی دستورالعمل کمیته انطباق مصوبات شورای اسلامی شهر با قوانین و مقررات .

2) ایجاد هماهنگی به منظور تسریع در رسیدگی به اعتراضات مصوبه شورای اسلامی شهر.

3) بررسی وظایف نظارتی شورای اسلامی شهر و رفع ابهامات .

این نکته را یادآورشدندکه محور و اساس کار ما رعایت قوانین و مقررات است و قطعاً سلایق نمی تواند در آن نقش داشته باشدو ما آنچه را که قانون گفته است ملزم به اجرای آن هستیم ، که امید است همچون گذشته با حمایت و درایت مسئولین استان بتوانیم در راه آبادانی و عمرانی شهر گامهای موثر و مثبت برداریم.

       آقای فلاح زاده استاندار محترم : ضمن تقدیر و تشکر از رئیس و اعضای شورا بخاطر برپایی و تشکیل این جلسه اظهار داشت : شورای اسلامی شهر یکی از برکات نظام جمهوری اسلامی است و نهادی نوپا و برخاسته از مردم که با آراء خود ، نمایندگان خود را انتخاب می نمایند و اعضای شورا وظیفه دارند در جهت عمران و زیباسازی شهر و راضی نگه داشتن مردم و آینده نگری برای شهروندان تلاش مضاعف داشته باشند .

 ایشان در ادامه تاکید نمودند چون همه ما برگزیده شدیم برای خدمت کردن به مردم و جامعه ، نیت ها و هدف ها باید خالصانه باشد ولازم است که یکسری هماهنگی ها و تعامل ها بین دستگاه وجود داشته باشد تا بهتر بتوانیم درچارچوب قانون انجام وظیفه نمائیم .

وی در پایان خواستار ایجاد طرح مناسب جهت بازسازی ورودی های شهر و همچنین بلوار فرودگاه و ایجاد طرح مترو شدند.

      آقای عظیمی نیا فرماندار محترم : ضمن عرض تسلیت شهادت حضرت امام جواد (ع) و تقدیر و تشکر از اعضای شورا بخاطر برپایی این جلسه اظهارداشت : فرمانداری براساس وظایفی که در قانون برای آنها تعیین و پیش بینی گردیده موظف است نظارت کامل بر مصوبات شورا داشته باشد و هرکدام از مصوبه ها از لحاظ قانونی ایراد و مشکلی داشت اعتراض نماید . چون بحث ما قانون و مقررات است امیدواریم براساس وظیفه ای که داریم بتوانیم با ایجاد همدلی درجهت رفع ابهامات ، قوانین و مقررات را مدنظر قرار دهیم.

 

 

        آقای حیدری مدیرکل دادگستری : ضمن تقدیر وتشکراز اعضای شورا و عرض تسلیت بمناسبت فرا رسیدن شهادت حضرت امام جواد (ع) اظهارداشت : همه ما با یک هدف در این جلسه شرکت کردیم که آن هدف عمران و آبادانی شهر است وبنابراین باید همه در این زمینه یکدل و هماهنگ باشیم تا بتوانیم راحت تر و بهتر به هدفمان برسیم و موجبات آرامش و آسایش مردم را فراهم آوریم. لذا فرمانداری و شورای اسلامی شهر هم باید در سایه تعامل و وظایفی که از لحاظ قانون برای آنها تعیین و مشخص شده صورتجلسات و مصوبات را به گونه ای بررسی نمایند که از لحاظ قانونی فاقد ایراد و اشکال باشد و در جهت اجرای آن مغایر با ضوابط و مقررات نباشدو اگر شوراتمام مدارک ومستندات صورتجلسه را ارائه نماید فرمانداری بهتر می تواند نظارت و تصمیم گیری کند . در ادامه جلسه آقای آزادی معاون عمرانی فرمانداری اظهار داشت : یکی از بهترین نهادهای کشور شهرداریها هستند که باتوجه به مسائل گسترده و وظایف و امور محوله بعضاً با عملکرد دولت از لحاظ اعتباری و بودجه برابری می کند ، لذا با توجه به اعتبارات سال جاری شهرداری که تقریباً هفتاد درصد (70%) کل اعتبارات استان است اگر با برنامه ریزی دقیق و اصولی صورت گیرد شاهد تحول چشمگیری درسطح شهرخواهیم شد و این امر میسر نمی شود مگر با همدلی مسئولین شهر و نهادهای دولتی استان که امیدواریم شورای اسلامی شهر و شهرداری با یک سیاست گذاری و برنامه ریزی خاص و هدفمند مصوباتی را که در جلسات شورا به تصویب می رسد تبلور پیدا کند .

ایشان در ادامه توضیحات کامل وجامع درخصوص بررسی صورتجلسات در فرمانداری ارائه نمود و عمده ترین موضوعاتی که بیشتر مورد بحث می باشد بشرح ذیل عنوان نمود :

1) ایجاد تعهد بدون پیش بینی اعتبار

2) موارد مربوط به ترک تشریفات قانونی معاملات

وی در پایان درخصوص دستورالعمل کمیته انطباق مصوبات شوراهای اسلامی شهر با قوانین و مقررات کشور و انتخاب فرمانداری بعنوان مرجع ذیصلاح برای اعتراض به مصوباتی که مغایر با قوانین و مقررات که از سوی وزارت کشور ابلاغ شده بود ارائه نمود.

 در ادامه جلسه تصمیماتی بشرح ذیل اتخاذ گردید : 

1-  نامه شماره 310/31319-29/8/86 شهرداری : « شورای محترم اسلامی شهر یزد: سلام علیکم ؛ احتراماً به پیوست تصویر دو نسخه طرح تقاطع چهارراه  معلم (میدان معلم) بانضمام گزارش توجیهی و کپی طرح تفضیلی ارسال ، خواهشمند است پس از بررسی و تصویب نتیجه را به شهرداری اعلام فرمائید/. میروکیلی شهردار یزد» مطرح ، در حال حاضر باحداقل آزادسازی مشخص شده بر روی نقشه ارسالی ، پیشنهاد شهرداری مورد تصویب قرار گرفت.

2-  نامه شماره204/30888-27/8/86 شهرداری :

  « ریاست محترم شورای اسلامی شهر یزد: سلام علیکم ؛ احتراماً باستحضار می رساند پیرو مجوز اخذ شده در رابطه با فروش زمین شهرداری واقعدر بلوار طالقانی و با توجه  به آگهی مزایده در نوبت اول کسی در مزایده فوق شرکت ننموده و به نظر استقبال چندانی در این رابطه نگردد ، لذا با عنایت به اینکه در بودجه

 پیشنهادی سال 1386 شهرداری فروش واحدهای تجاری ستاره نیز مدنظر قرار گرفته و درحال حاضر شهرداری با مشکل نقدینگی مواجه می باشد ، موضوع در شورای اسلامی مطرح موافقت فرمایند اقدام لازم در رابطه با پیش فروش آنها به عمل آید . ضمناً یکنسخه از مشخصات واحدهای مذکور بپیوست ارسال میگردد . لازم به ذکر است 5% از درآمد فروش واحدهای مذکور جهت انجام امور مطالعاتی در نظر گرفته خواهد شد/. میروکیلی شهردار یزد» مطرح پس از بحث و تبادل نظر مورد تصویب قرار گرفت.