صورتجلسه یکصد و نودمین جلسه شورای اسلامی شهر یزد


صورتجلسه یکصد و نودمین جلسه شورای اسلامی شهر یزد

 

 

 

 

 

    

یکصد و نودمین جلسه شورای اسلامی شهر یزد (عادی) با تلاوت آیاتی از کلام ا...مجید درساعت 8 صبح روز چهارشنبه مورخ 98/7/24 با حضور اکثریت اعضاء در صحن علنی تشکیل گردید:  

در ابتدا ریاست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و با عرض تسلیت فرا رسیدن اربعین حسینی اظهار داشت یکی از صفات مومن زیارت اربعین است که در این ماه از پیروان حضرت علی (ع) به عنوان شیعه تفسیر شده است که امروزه شیعیان در جای جای جهان به خصوص هموطنان گرانقدر همچون سالهای گذشته با عشق و ارادت به حضرت اباعبدا... الحسین در مراسم با شکوه پیاده روی اربعین حسینی شرکت می نمایند که برای همه عاشقان اهل بیت (ع) آرزوی موفقیت نمود.

وی در ادامه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره فرخی یزدی یکی از شاعران انقلابی که در تاریخ معاصر ایران نقش ارزنده ای ایفا و همواره در خدمت محرومین و مظلومین بوده، از اقدام خوب سازمان میراث فرهنگی و گردشگری استان با همکاری سایر نهادهای ذیربط در جهت مرمت و احیای منزل ایشان به عنوان خانه موزه که با حضور مسئولین مربوطه استان افتتاح گردید تقدیر و تشکر نمود.

سپس آقای کاشفی زاده در سخنان پیش از دستور از شهرداری خواست با توجه به گستردگی کار در مناطق به خصوص منطقه سه بدلیل نداشتن معاونت خدمات و رئیس اجرائیات و همچنین استانداردسازی هنگام نصب سرعت گیرها در سطح شهر و ضرورت نصب وسایل بازی در پارکها جهت استفاده کودکان، ضمن بررسی های لازم اقدامات مناسب به عمل آورند و از ریاست محترم شورا درخواست نمود با مأمور نمودن آقایان مهندس قمی ودکترعباسی اعضای محترم شورا، پی گیری های لازم جهت تسریع برای هوشمند نمودن صدور پروانه ساختمانی توسط شهرداری و ارائه راهکارهای مناسب برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و تشویق شهروندان برای اخذ مجوز اقدام نمایند.

در ادامه با توجه به هماهنگی های بعمل آمده قبلی جمعی از روشندلان و اعضای محترم هیأت مدیره کانون نابینایان به مناسبت روز عصای سفید به اتفاق آقای دکتر یارمند مدیر کل امور شهری و شوراها در جلسه شورا حضور یافتند که در ابتدا ریاست شورا با عرض خیرمقدم و خوشامدگویی به میهمانان ارجمند و با گرامیداشت روز عصای سفید اظهار داشت این شورا با محوریت کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری و همکاری شهرداری اقدامات مناسبی در خصوص معلولین و نابینایان در سطح شهر و پارک ها صورت گرفته که امیدواریم در سایه تعامل و با همکاری همه دستگاههای مربوطه از جمله بهزیستی بتوانیم تمامی نواقص را برطرف و شرایط خوبی برای معلولین به ویژه نابینایان در سطح جامعه فراهم آوریم.

سپس آقای دکتر یارمند مدیر کل محترم امور شهری و شوراها ضمن تقدیر و تشکر از اعضای شورا بخاطر برپایی این جلسه و با گرامیداشت روز عصای سفید و آرزوی سلامتی و موفقیت برای یکایک روشندلان، ابراز امیدواری نمود تا همه مسئولین دستگاههای مربوطه بتوانیم با تعامل و همکاری در جهت کاهش مشکلات آن عزیزان به نحو احسن انجام وظیفه نماییم و آماده هر گونه همکاری با ادارات مربوطه برای رفاه حال معلولین به ویژه نابینایان در این زمینه هستیم.

وی در ادامه از اقدامات خوب و موثر انجام شده تا کنون از سوی شورا با همکاری شهرداری و سایر ادارات مربوطه برای معلولین تقدیر و تشکر نمود.

در ادامه آقای رنجبر عضو فعال جامعه نابینایان ضمن تقدیر و تشکر از اعضای شورا بخاطر برپایی این نشست گزارش مصوری از مسائل و مشکلات نابینایان در سطح شهر از جمله وضعیت تردد در معابر شهری، ایجاد موانع و پارک خودروها در پیاده روها، ناآگاهی رانندگان نسبت به قوانین رانندگی هنگام عبور افراد نابینا در معابر، نبود پل های عابر پیاده، نبود خط کشی در تقاطع های پرتردد، نبود درپوش مناسب چاههای فاضلاب شهری، عدم مناسب سازی پایانه های حمل و نقل شهری و غیرو ارائه نمود.

سپس سایر اعضای شورا با عرض خیرمقدم و خوشامدگویی به میهمانان ارجمند و گرامیداشت روز جهانی عصای سفید نقطه نظرات و پیشنهادهای خود در خصوص مناسب معابر شهری به خصوص پارک ها و اماکن عمومی ، ادارات و آماده سازی اتوبوس واحد شهری برای استفاده بهتر آنان، برگزاری دوره های آموزشی ویژه نابینایان، پخش مسائل و مشکلات نابینایان از صدا و سیما و آگاهی مردم در این زمینه مطرح و بحث و تبادل نظر نمودند که در پایان به رسم یادبود با اهدای گل و لوح سپاس از آن بزرگواران تجلیل گردید.

در ادامه جلسه نامه های ارسالی از سوی فرمانداری در خصوص اظهار نظر اعضای محترم هیأت تطبیق شهرستان بابت اعتراض خانم مهدیه ناصر صدرآبادی نسبت به رأی کمیسیون ماده هفت و تصمیم گیری نهایی آن پس از ارائه نظریه مشورتی افراد منتخب شورا و همچنین ارسال نظریه عضو محترم قضایی هیأت تطبیق شهرستان بابت صورتجلسه شماره 173 قرائت که پس از بحث و تبادل نظر مقرر گردید جهت رعایت موارد قانونی مورد نظر به کمیسیون بودجه و شهرداری ارجاع گردد و نیز لایحه ارسالی از سوی شهرداری در خصوص جابه جایی اعتبار پارک آزادگان مطرح که با توجه به بررسی های انجام شده در کمیسیون بودجه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و استماع نظرات اعضا در نهایت مقرر گردید موضوع جهت بررسی مجدد به کمیسیون عمران ارجاع گردد.

 

 

مصوبات

 

اخذ تسهیلات بانکی جهت اجرای طرح های آبیاری فضای سبز

 

1-لایحه ‌دو‌فوریتی ‌شماره ‌98/7/24-980037458 شهرداری ‌‌یزد ثبت ‌دبیرخانه‌ شورا به‌ شماره‌98/7/24-981003011:

« شورای محترم اسلامی شهر یزد- موضوع :اخذ تسهیلات بانکی جهت اجرای طرح های آبیاری فضای سبز (طرح جداسازی شبکه آب شرب از آب خام)- با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص)- احتراماً به استناد ماده 80  قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/03/01 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96 ، بدین وسیله به استحضار می رساند با توجه به پیگیری های به عمل آمده از  سوی شهرداری در نظر است درخصوص اخذ تسهیلات بانکی از طریق سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به مبلغ 110.000.000.000 ریال (متناسب با اعتبارات پیش بینی شده در قالب بودجه مصوب سال 98) جهت اجرای طرح های آبیاری فضای سبز شهری اقدام گردد. خواهشمند است موضوع را در شورای اسلامی شهر مطرح و در صورت موافقت  مراتب را جهت اقدامات بعدی امر به ابلاغ فرمایید .ضمناً آقای محمد صفدرپور به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد . جمال الدین عزیزی- شهردار یزد»

موضوع در صحن علنی شورا مطرح و پس از بحث و تبادل نظر واستماع نظرات مخالف وموافق، پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت.

 

اعتراض به رأی کمیسیون ماده 7

 

2-لایحه  شماره98/5/24-980025147 شهرداری  یزد ثبت  دبیرخانه  شورا به  شماره 98/5/24-981002023:

«شورای محترم اسلامی شهر یزد- موضوع : اعتراض مالک پلاک 6 فرعی از 184 اصلی بخش 5 یزد به رأی کمیسیون ماده 7- با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص)-  احتراماً به استناد ماده 80  قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/3/1 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96 ، بدینوسیله به پیوست نامه شماره 98150425398/05/13  سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری درخصوص اعتراض مالک پلاک 6 فرعی از 184 اصلی بخش 5  یزد به آرای صادره کمیسیون ماده 7  ارسال می‌گردد. خواهشمند است با توجه به اعتراض مالک و همچنین مفاد تبصره 3 ماده 7 آیین نامه اصلاح قانون حفظ و گسترش فضای سبز در شهرها مصوب سال 1359 شورای انقلاب که در تاریخ 88/05/13 توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام تأیید شده است، موضوع را در شوراي اسلامی شهر مطرح و نتیجه را جهت اقدامات بعدی امر به ابلاغ فرمایيد. ضمناً آقاي محمد صفدرپور به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد.. جمال الدین عزیزی- شهردار یزد»

موضوع در صحن علنی شورا مطرح ، با توجه به بررسی های بعمل آمده با حضور مشاورین، مسئولین مربوطه از سوی کمیسیون نظارت، تلفیق و حقوقی و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر واستماع نظرات مخالف وموافق، پیشنهاد فوق با توجه به عکس هوایی باغ تشخیص داده شد. ضمناً تأکید گردید شهرداری در حال حاضر نسبت به پلاک کوبی درختان شناسایی شده اقدام و نتیجه را ظرف مدت دو ماه به شورا گزارش نماید.

 

 

 

جلسه با ذكر صلوات در ساعت 11/50 خاتمه يافت .