شورای شهر یزد میزان پذیرش اتباع خارجی در این شهر را تعیین کند

شورای شهر یزد میزان پذیرش اتباع خارجی در این شهر را تعیین کند

رییس مجمع نمایندگان استان یزد با اشاره به ضرورت برنامه برای ساماندهی اتباع خارجی در یزد،‌گفت: شورای اسلامی شهر یزد به عنوان متولی مدیریت یکپارچه شهری میزان پذیرش اتباع خارجی در این شهر را تعیین و اعلام کند.
«سیدابوالفضل موسوی بیوکی» با حضور در جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد که با موضوع ساماندهی اتباع خارجی در یزد تشکیل شده بود،‌ با بیان این‌‌که شورای شهر با پرداختن به پدیده حضور اتباع خارجی، ‌وظیفه مدیریتی خود را انجام داده است،‌اظهار کرد: بحث ساماندهی و مدیریت حضور اتباع خارجی بسیار حساس و پیچیده است.
وی با اشاره به این‌که بسیاری از جمعیت زندانیان استان را افراد غیربومی و عمدتا اتباع خارجی تشکیل می‌دهند،‌افزود: در استان یزد رابطه مناسبی نسبت به جمعیت و تعداد اتباع خارجی وجود ندارد.
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی مدیریت شهروندی در حوزه اتباع خارجی را ضروری دانست و گفت:‌  پاسخ به این سئوال که نسبت پذیرش اتباع خارجی در استان یزد چقدر است؟ بسیاری از برنامه‌ریزی‌ها در این خصوص را مشخص می‌کند.
رییس مجمع نمایندگان استان یزد تأکید کرد: شورای اسلامی شهر یزد باید به عنوان متولی مدیریت یکپارچه شهری میزان پذیرش اتباع خارجی، شرایط ارائه خدمات و دیگر موارد مربوط به اتباع در شهر یزد را برای حاکمیت سیاسی تعیین کند.
موسوی بیوکی در پایان با اشاره به ضرورت اقشار مختلف مردم در بحث مدیریت حضور و اشتغال اتباع خارجی، ‌تصریح کرد:‌ تا زمانی که مردم همراهی لازم در این خصوص را نداشته باشند هیچ تحول مثبتی رخ نمی‌دهد.