ششصدو بيست وچهارمين جلسه سومين دوره ‌شوراي اسلامي شهريزد

ششصدو بيست وچهارمين جلسه سومين دوره ‌شوراي اسلامي شهريزد
   صورتجلسه
ششصدو بيست وچهارمين جلسه ‌شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 30/16 يك‌شنبه مورخ 1/2/92 با حضور اكثريت اعضاء تشكیل گرديد:
در ابتدا رياست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و آرزوي توفيق روزافزون همكاران ارجمند و ساير مسئولين اظهار داشت با توجه به فرا رسيدن هفته شوراها و در راستاي گراميداشت آن هفته قرار است برنامه‌هايي از سوي شورا صورت پذيرد كه از اعضاي شورا خواست هماهنگي‌هاي لازم در جهت برگزاري برنامه‌ها داشته باشند.
سپس با توجه به حضور شهردار محترم در جلسه، اعضاي شورا مواردي را از جمله: تعيين تكليف وضعيت نهايي براي آزادسازي ادامه مسير بلوار فضيلت با همكاري دانشگاه علوم پزشكي جهت جلوگيري از خطرات احتمالي براي شهروندان، تعيين تكليف مغازه جنب مجتمع تجاري ستاره (بحرالعلومي)، ساماندهي پياده‌روها و بدنه سازي خيابان‌هاي سطح شهر از جمله خيابان امام خميني(ره)، آغاز بكار عمليات عمراني پروژه فرهنگسراي بهمن، آسفالت معابر و پي‌گيري مسئله BRT مطرح نمودند و خواستار پي‌گيري جدي شهرداري در خصوص موارد فوق شدند.
در ادامه جلسه آقاي عظيمي‌زاده شهردار محترم گزارشي از اقدامات عمراني صورت گرفته تا كنون در خصوص پروژه زيرگذر حكيميان و بعضي از مسائل و مشكلات آن پروژه جهت استحضار اعضاي شورا ارائه نمود و در ادامه قول مساعد داد با توجه به نزديك بودن هفته شوراها در روز نهم ارديبهشت ماه كار اجرايي پروژه فرهنگسراي بهمن و همچنين كار اجرايي مربوط به ساختمان آتش نشاني واقع‌در آزادشهر آغاز شود. سپس ايشان در خصوص پي‌گيري‌هاي صورت گرفته توسط شهرداري بابت طرح ترافيكي ميدان ابوذر، قطعات تفكيكي اراضي واگذار شده در مجاورت كارخانه دانه سا و بلوار صياد شيرازي جهت طرح توسعه آستانه امامزاده جعفر(ع)، مسائل و مشكلات موجود در ميدان ميوه و تره‌بار جديد و برگزاري جمعه بازار خودرو در ميدان قديم، عدم همكاري دانشگاه علوم پزشكي در رابطه با آزادسازي ادامه مسير خيابان فضيلت توضيحات كامل و جامع ارائه نمود.
در ادامه جلسه با توجه به درخواست و هماهنگي‌هاي بعمل آمده قبلي آقاي اخوان كفاش عضو هيأت مديره و مدير عامل شركت تعاوني فراگير توسعه معراج كار يزد در جلسه شورا حضور يافت كه در ابتدا رياست شورا ضمن عرض خير مقدم و خوشامدگويي، براي ايشان و ساير اعضاي آن شركت آرزوي موفقيت نمود. سپس آقاي اخوان كفاش با تقدير و تشكر از رئيس و ساير اعضاي شورا بخاطر برپايي اين جلسه، گزارشي از نحوه عملكرد و فعاليت آن شركت بر اساس وظايف پيش‌بيني شده در اساسنامه و عضويت خانواده محترم شهداء، ايثارگران، جانبازان و افراد تحت پوشش كميته امداد و بهزيستي در آن شركت و نحوه واگذاري سهام و غيره ارائه نمود و در پايان خواهان همكاري و همراهي اعضاي شورا در راستاي حمايت و پشتيباني آن شركت جهت پيشبرد و تحقق اهداف و برنامه‌هاي پيش رو گرديد.
 
 مصوبات :
     تفويض اختيارات شورا در خصوص تملك املاك واقع در طرح توسعه امامزاده جعفر(ع)
 1- لايحه شماره502/920002195-26/1/92 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 921000152- 26/1/92 :
«احتراماً باستناد تبصره بند 14ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، بدينوسيله با عنايت به ماده 33 اصلاحي آيين‌نامه معاملات شهرداري‌ها و به منظور تسريع در امور مربوط به تملك املاك واقع در طرح توسعه امامزاده جعفر(ع)، پيشنهاد مي‌نمايد اختيار تصويب و انجام معاملات آزادسازي طرح فوق‌الذكر را در چارچوب بودجه مصوب تا سقف اختيارات آن شوراي محترم به اينجانب تفويض گردد. خواهشمند است موضوع درشوراي‌اسلامي شهرمطرح ودرصورت موافقت امر به ابلاغ فرمايند. عظيمي‌زاده- شهردار يزد.»
موضوع در صحن علني شورا مطرح، با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده در كميسيون برنامه و بودجه و توضيحات رياست آن كميسيون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق ، پيشنهاد فوق مشروط به تأمين وجه خريد املاك در طرح از محل فروش زمينهاي دانه‌سا و صياد شيرازي طبق تبصره 33 بند پنج صورتجلسه مورخ 21/1/92 (تكاليف بودجه سال 92) تا سقف مبلغ دو ميلياردوپانصد ميليون ريال (2.500.000.000ريال) براي هر پلاك، مورد تصويب قرار گرفت. ضمناً مقرر گرديد شهرداري هر پانزده (15) روز يك بار گزارش توافقات صورت گرفته شامل (مساحت، قيمت، نقشه و كروكي و موقعيت پلاك) و همچنين كليه املاك در طرح توسعه حضرت امامزاده جعفر(ع) توسط يك هيأت سه نفره كارشناسان رسمي دادگستري بعنوان قيمت پايه بطور همزمان ارزيابي و به شورا گزارش نمايند.
     تعيين نمايندگان شورا
2- در رابطه با انتخاب نمايندگان شورا جهت حضور در كميسيون توافقات براي رسيدگي به پرونده‌هاي املاك مربوط به پروژه طرح توسعه حضرت امامزاده جعفر(ع) ، موضوع در صحن علني شورا مطرح، پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات آقايان محمد فقيه خراساني و محمدرضا كوچك زاده بعنوان نمايندگان شورا در اين زمينه تعيين شدند.
     تفويض اختيار مدير عامل سازمان عمران
 
 3- لايحه شماره200/920003293-1/2/92 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 921000224- 1/2/92 :
«احتراماً باستناد تبصره بند 14ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، به استحضار مي‌رساند جهت اجراي پروژه‌هاي عمراني شهرداري كه توسط سازمان عمران و نوسازي صورت مي‌گيرد ضرورت دارد تا مصالح مورد نياز پروژه‌ها حتي‌الامكان به صورت انبوه خريداري گردد كه در اين صورت اختيارات مصوب شوراي اسلامي شهر به مدير عامل سازمان عمران و نوسازي پاسخگوي خريد مصالح مورد نياز پروژه‌ها به ويژه مصالح مورد استفاده در احداث زير گذر شهيد حكيميان نمي‌باشد. لذا مستدعيست در صورت صلاح‌ديد و در جهت صرفه‌جويي در وقت و هزينه‌ها و تسريع در خريد مصالح دستور فرماييد موضوع با قيد دو فوريت در شوراي اسلامي شهر مطرح و اختيارات مدير عامل سازمان عمران و نوسازي در ترك تشريفات مناقصه باستناد ماده 31 آيين‌نامه معاملات شهرداري‌ها تا سقف اعتبارات پيش بيني شده در بودجه سازمان افزايش و در صورت تصويب امر به ابلاغ فرماييد. ضمناً آقاي حاجي محمد رضايي به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي‌گردد. عظيمي‌زاده- شهردار يزد.»
موضوع در صحن علني شورا مطرح، با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده در كميسيون برنامه و بودجه و توضيحات رياست آن كميسيون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق ، پيشنهاد فوق مشروط به تاييد هيأت مديره آن سازمان مورد تصويب قرار گرفت.
 
جلسه با ذكر صلوات درساعت 30/19 خاتمه يافت.