سيصد و نود و يكمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد

سيصد و نود و يكمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد
صورتجلسه
   سيصد و نود و يكمين جلسه شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 18 يك‌شنبه مورخ 14/9/89 با حضور اكثريت اعضاء تشكیل گرديد:
   در ابتدا رياست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص) فرا رسيدن ماه محرم، ماه عزاداري و شهادت سرور و سالار شهيدان حضرت اباعبدا... الحسين (ع) و هفتاد و دو تن از ياران با وفاي آن حضرت را تسليت عرض نمود و از خداوند متعال خواستار توفيق عزاداري خالصانه و بهره‌گيري هر چه بيشتر از مكتب امام حسين (ع) در اين ماه عزيز گرديد.
سپس ايشان از طرح بزرگ ميدان شهدا و بافت فرسوده اطراف حرم مطهر در مشهد مقدس كه از طريق فروش اوراق قرضه و مشاركت ادارات و ارگانها و مؤسسات توسط شهرداري مشهد در حال انجام است توضيحاتي را جهت استحضار اعضاي شورا و شهردار محترم ارائه نمود.
در ادامه جلسه آقاي ميروكيلي شهردار محترم گزارشي از روند اجراي پروژه‌هاي عمراني شهرداري از جمله فعاليت‌ها و اقدامات صورت گرفته در پروژه تقاطع غيرهمسطح مهديه و عدم نقدينگي لازم جهت ادامه اجراي آن پروژه، خواستار حمايت شورا در اين زمينه گرديد.
وي در ادامه از عدم اقدام و اجراي پروژه اداري، تجاري، تفريحي بلوار طالقاني توسط شركت جهاد نصر و بلاتكليف ماندن آن پروژه مطالبي ارائه نمود و از اقدامات انجام شده در اين راستا با حضور سازمانهاي همياري شهرداريها، عمران و بهسازي نوسازي شهرداري و تفاهم  منعقد شده در اين زمينه با آن سازمانها توضيحاتي ارائه نمود.
 
مصوبات :
 
 دريافت وام از بانك شهر
1- لايحه شماره 204/41287- 30/8/89 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا بشماره 3352- 30/8/89 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن و با عنایت به بند 13 ماده 71 این قانون ؛ شهرداری یزد با هدف رفع مشکل کمبود نقدینگی و تقویت بنیه مالی ، در نظر دارد وامی به مبلغ سي ميليارد ريال (000/000/000/30 ريال) با کارمزد حداکثر 17% با مدت بازپرداخت یکساله از بانک شهر از طريق افزايش در رديف درآمدي 0701002 وام دريافتي از بانكها و رديف هزينه اي 418803 كارمزد وام اخذ نماید.لازم به ذكر است ، اصلاحات لازم در متمم 89 لحاظ مي گردد. لذا خواهشمند است موضوع در شورای اسلامی شهر مطرح و در صورت موافقت امر به ابلاغ فرمایید.
ضمناً آقاي محمد رضا پیرنیا به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. ميروكيلي-شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح، با توجه به بررسي هاي بعمل آمده و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق كليات پيشنهاد فوق مورد تصويب قرار گرفت. ضمناً مقرر گرديد شهرداري قبل از امضاء قرارداد مربوطه، موضوع را جهت تاييد به شورا ارسال نمايد و همچنين شهرداري موظف است بر اساس نامه شماره 204/43707-14/9/89 ثبت دبيرخانه شورا به شماره 3582-14/9/89 نسبت به هزينه‌كرد وام مورد نظر اقدامات لازم معمول نمايد.
 
 طرح پرفسور حسابي
2- نامه شماره 600/41614- 1/9/89 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا بشماره 3396- 2/9/89 :
« جناب آقاي فقيه خراساني-رياست محترم شوراي اسلامي شهر يزد- موضوع: طرح اتصال بلوار پرفسور حسابي به بلوار دانشجو- با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص)- احتراماً به پيوست طرح اصلاحي اتصال بلوار پرفسور حسابي به بلوار دانشجو جهت تصويب ارسال مي‌گردد. خواهشمند است دستورات لازم را صادر فرماييد. ميروكيلي – شهرداريزد.»
موضوع درصحن علني شورامطرح ، با عنايت به بررسي هاي بعمل آمده و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق طرح فوق مورد تاييد قرار گرفت. ضمناً مقرر گرديد شهرداري در مورد ساير دسترسي‌ها با انتخاب مشاور نسبت به تهيه طرح اقدام نموده و نتيجه را جهت بررسي و هر گونه تصميم‌گيري به شورا ارسال نمايد.
 
    درخواست موقوفه خانه امام حسيني
3-  لايحه شماره 502/42577- 8/9/89 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا بشماره 3496- 9/9/89 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، پيرو پيشنهاد شماره 502/34249 مورخ 19/7/89 در خصوص درخواست موقوفه خانه امام حسيني مبني بر واگذاري باقيمانده پلاك 2636 بخش 3 يزد واقع در محله بازارنو متعلق به شهرداري بدينوسيله به استحضار مي رساند با عنايت به مذاكرات انجام شده در كميسيون مربوطه در آن شوراي محترم و اينكه حدود 30 مترمربع از پلاك فوق را خانه امام حسيني تصرف و بر روي آن مبادرت به ساخت سرويس بهداشتي نموده است لذا پيشنهاد مي گردد جهت توسعه سرويس بهداشتي حدود 70 متر مربع ديگر از پلاك فوق نيز در مجاورت قسمت تصرفي با نظر و هماهنگي شهرداري به خانه امام حسيني تحويل گردد و سند مالكيت به نام شهرداري باقي بماند و تعهدات لازم جهت جلوگيري از تغيير كاربري ملك از متولي موقوفه اخذ شود . عليهذا با عنايت به مشروحه فوق خواهشمند است موضوع در شوراي اسلامي شهر مطرح اجازه فرمايند اقدام بعدي معمول گردد . ضمنا در صورت نياز آقاي قانع به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. ميروكيلي-شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح، پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق پيشنهاد فوق مبني بر امكان استفاده عموم شهروندان در طول سال، مورد تصويب قرار گرفت.
 
    طرح اجرايي گذر 12 متري  رجايي
4-  نامه شماره 303/36144- 29/7/89 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا بشماره 2886- 1/8/89 :
« شوراي اسلامي شهر يزد- موضوع: طرح اجرايي گذر 12متري واقع در بلوار شهيد بهشتي، كوچه شهيد رجايي- با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص)- احتراماً به پيوست چهار نسخه طرح اجرايي گذر 12 متري واقع در بلوار شهيد بهشتي، كوچه شهيد رجايي به انضمام گزارش توجيهي و كپي طرح تفصيلي ارسال مي‌گردد. خواهشمند است پس از بررسي و تصويب نتيجه را به شهرداري اعلام نماييد. ميروكيلي-شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح، با توجه به بررسي هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون عمران و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق طرح اجرايي فوق مورد تاييد قرار گرفت.
 
    كميته نامگذاري معابر
5-  لايحه شماره 200/39663- 19/8/89 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا بشماره 3316- 29/8/89 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، به پیوست تصویر صورتجلسه شماره 470/3083 مورخ 26/7/89 سازمان رفاهی تفریحی و یک نسخه از صورتجلسه مورخ 15/6/89 کمیته نامگذاری معابر این سازمان شامل 4 ردیف جهت استحضار ارسال میگردد ؛ خواهشمند است موضوع را در شورای اسلامی شهر مطرح و در صورت موافقت مراتب را امر به ابلاغ فرمایید. ضمناً آقاي مهندس عسکری و ادهمی به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. ميروكيلي-شهردار يزد»
 
« صورتجلسه مورخ 15/6/89 كميته نامگذاري در 4 رديف»
رديف
واقعدر كوي (محله)
       نام قبلي
نام دقيق پيشنهادي
نام مصوب
1
حد فاصل بلوار صابر يزدي
و بلوار استقلال
جديدالاحداث
ميدان سردار شهيد محمدرضا فتحي
ميدان سردار شهيد حاج سعيد قهاري
جهاد
2
خيابان انقلاب
معروف به مشير
بلوار مشير
مشير الممالك
3
بلوار گلستان آزادشهر كوچه 23
    فاقد نام
بوستان هميشه بهار
بوستان هميشه بهار
4
حد فاصل بلوار جمهوري اسلامي و ميدان شهيد كسنويه
بلوار آزادي
بلوار استقلال
استقلال
 
 جلسه با ذكر صلوات درساعت 21 خاتمه يافت.