بازدید روسای کمیسون فرهنگی و خدمات شهری از جهاد دانشگاهی استان یزد

بازدید روسای کمیسون فرهنگی و خدمات شهری از جهاد دانشگاهی استان یزد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر یزد

امیر حسین رادمنش رئیس کمیسون فرهنگی و سپنتا نیکنام رئیس کمیسون خدمات شهری شورای اسلامی شهر یزد به همراه مهندس جعفر امین مقدم معاون خدمات شهری شهرداری از جهاد دانشگاهی استان یزد بازدید کردند.

اعضا در ادامه ضمن بازدید از محیط داخلی جهاد دانشگاه، در  جمع کارآموزان در کارگاه تفکیک زباله از مبداء حضور یافتند و در خصوص تفاهم نامه با جهاد دانشگاهی در قالب برنامه‌ای علمی و همراه با رویکرد پژوهشی و با هدف ارتقای فرهنگ زیست‌محیطی تفکیک از مبداء مباحثی را مطرح کردند.

افزایش میزان آگاهی‌های زیست محیطی در خصوص تفکیک از  مبدا، ارائه راهکارهای بهبود مدیریت بازیافت در استان و کشور، کاهش هزینه‌های بازیافت و تفکیک، و حفظ منابع و سرمایه‌های ملی و توسعه صنعت بازیافت از مهمترین مباحث این کارگاه بود.

امیرحسین رادمنش رئیس کمیسون فرهنگی شورای اسلامی شهر یزد در این نشست گفت : مردم باید با توسعه پایدار آشنا شوند و بتوانند آن را مقدس بشمارند و این یکی از مهمترین حقوق شهروندان است که باید به صورت کاملاً علمی و هدفمند آموزش داده شوند.

سپنتا نیکنام رئیس کمیسون خدمات شهری شورای اسلامی شهر یزد هم افزود:  فرهنگ‌سازی و ارتقای فرهنگ، فرآیندی تدریجی است و در این زمینه نیازمند است تا نشست های مختلفی بین شورای اسلامی شهر و جهاد دانشگاهی برقرار شود تا موضوعات بصورت تخصصی بررسی و پیگیری شود.

گفتنی است در این جلسه مقرر گردید در بحث افزایش تبلیغات محیطی ، همکاری هایی بین جهاد دانشگاهی و آموزش و پرورش با شورای اسلامی شهر یزد با عنوان طرح شهریار انجام شود.

جعفر امین مقدم در ادامه یادآور شد: معاونت خدمات شهری شهرداری یزد، برنامه‌ریزی گسترده‌ای را برای ارتقاء فرهنگ تفکیک از مبدا انجام داده که از جمله آنها، طرح پژوهشی- آموزشی چهره به چهره شهروندان یزدی برای آشنایی با مفاهیم و چرایی تفکیک از مبدا و مزایای زیست محیطی حاصل از آن است که ار سوی جهاددانشگاهی استان و با نظارت و هماهنگی حوزه معاونت خدمات شهری در حال اجراست.