بازديد اعضاي شوراي اسلامي شهر يزد از پروژه بزرگ ميدان ميوه وتره بار جديد شه

بازديد اعضاي شوراي اسلامي شهر يزد از پروژه بزرگ ميدان ميوه وتره بار جديد شه
تني چند از اعضاي شوراي اسلامي شهر يزد به اتفاق شهردار، معاون عمراني شهرداري، مدير امور مشاركتها و نيز روابط عمومي شهرداري يزد از پروژه بزرگ در حال اجراء ميدان ميوه وتره بار جديد واقع در مجاوركنارگذر جنب پادگان شهيد صدوقي بازديد نمودند.
به گزارش سخنگوي شوراي اسلامي شهر يزد – در ابتدا آقاي دكتر مسعودي طراح اين پروژه اطلاعات عمومي به شرح زير را ارائه نمود، اين پروژه براي توزيع روزانه وهفتگي ميوه وتره بار و ساير مواد غذايي پروتئيني و خشكبار طراحي شده است .
اين گزارش مي افزايد : اين پروژه بزرگ در زميني به مساحت 51 هكتار در حال اجرا است و كل زيربناي ساختمانهاي اين پروژه در نهايت حدود 170 هزار مترمربع خواهد بود.
براساس اين گزارش ؛ در اين طرح 258 غرفه پيش بيني شده كه مساحت هركدام حدود 350 مترمربع مي باشد همچنين از 8 فاز پيش بيني شده 5 فاز آن مربوط به غرفه ها است كه  4 فاز A - B - D – E آن در حال اجرا مي باشد .
شايان ذكر است : حصاركشي به نحو مطلوبي انجام شده و محوطه سازي آن نيز در حال اجرا مي باشد .
گفتني است : در اين پروژه ترافيك سبك و سنگين از هم تكليف شده است و از نظر تاسيساتي هر فاز مستقل عمل مي كند و از آب بازيافت براي فضاي سبز استفاده مي شود .
در اين پروژه كارگاههاي بسته بندي ، سردخانه ها ، بازارچه خشكبار و بانكها و بازار خرده فروشي و مراكز خدماتي از قبيل مسجد،رستوران ،مهمانسرا،باسكول و غيره پيش بيني شده است و هر بخش داراي يك رستوران ، قهوه خانه و سرويس جداگانه است .
در ادامه آقاي مهندس جعفري مدير اجرائي اين پروژه و نماينده شركت تعاوني ناجا ( شركت مشاركت كننده با شهرداري ) در خصوص آينده نگري در اين طرح توضيحاتي داد و ميزان پيشرفت كار در اين پروژه راحدود 30درصد دانست و آمادگي شركت مذكور جهت اجراي پروژه هاي بزرگ شهري در شهر يزد را اعلام نمود.
همچنين در خصوص شبكه دسترسي به اين ميدان ميوه و تره بار كه در نظر است يك كندرو در حريم جاده كنارگذر براي سرويس دادن به اين ميدان و ساير كارخانجات و تاسيسات مجاور اجرا شود كه ورود و خروج آن در محل تقاطع كنارگذر و جاده جديد تفت پيش بيني خواهد شد در خصوص پيگيريهاي در حال انجام جهت انشعابات آب ، برق ، و تلفن و گاز اين مجموعه بزرگ نيز توضيحاتي داد در اين بازديد به توجه كافي به مسائل فني و سرعت خوب اجرا توجه داده شد كه به نظر مي رسد تا پايان سال 90 عمده اين پروژه آماده بهره برداري شود و راه انداز دو فاز از آن در اولويت است آقاي مهندس رمضاني مدير مشاركتها نيز در خصوص مراحل اجرا و مراحل پيشرفت كار توضيح داد و به مشكل حمل نخاله هاي انباشته در اين محل قبل از شروع كار اشاره نموده حاضرين از تلاش و توجه دست اندركاران اين پروژه اعم از مديران پيمانكاران و ناظران تشكر و قدرداني نمودند.