پارک‌های سطح شهر یزد وضعیت مناسبی ندارند

پارک‌های سطح شهر یزد وضعیت مناسبی ندارند

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر یزد با اشاره به اینکه پارک‌های سطح شهر یزد وضعیت مناسبی ندارند، گفت: شهرداری باید نسبت به ارتقاء این پارک‌ها اقدام کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، محسن عباسی‌هرفته در جلسه شورای شهر یزد، گفت: کارگاه ارزش‌های بافت تاریخی یزد دراداره راه و شهرسازی برگزار شد که بسیار موثر و مورد نظرشرکت کنندگان بود.

وی با اشاره به اینکه ما باید آموزش را برای خود جدی بگیریم و هیچ‌وقت بی‌نیاز از آموزش نیستیم، افزود: تصمیمات ما بشدت بر روی شهر و آینده شهر تأثیرگذار است و کارگاه امروز در جهت افزایش دانسته‌های خود بود و برای این نوع کارگاه‌ها دوستان وقت خود را خالی کنند.

سخنگوی شورای شهر یزد با بیان اینکه باید کمیته آموزش شورا را تشکیل دهیم و برای آموزش اعضا اهمیت قائل شویم، تصریح کرد: سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اتفاقات بسیار خوبی به‌صورت مستمر در سطح شهر به بهانه‌های ورزشی، فرهنگی، شادی و طنز می‌افتد و مردم بخصوص اقشار کم‌درآمد که امکان استفاده از برنامه‌های هزینه‌بر را ندارند و در این برنامه‌ها شرکت می‌کنند، برگزاری این برنامه‌ها را در محلات و مناطق کمتر برخوردار تقویت کنند تا قشر مستضعف هم بتواند از این برنامه‌ها استفاده کنند.

عباسی‌هرفته اظهار داشت: این برنامه‌ها تبعات مثبتی همچون ارتقاء فرهنگ شهروندی، افزایش نشاط اجتماعی و رشد مشارکت شهروندی را در پی خواهد داشت.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در شورای شهر به این نتیجه رسیدیم که با تخلفات ساختمانی باید برخورد شود، عنوان کرد: شهرداری بر اساس خاص جمعی ما آمده و سیاست‌هایی را در سطح شهر ازجمله برخورد با تخلفات ساختمانی شاخص که دوباره جدی شده، برخورد می‌کند.

وی با اشاره به اینکه یکی از اطلاعات در مدیریت شهری ورود به پروژه‌های بزرگ‌ مقیاس است، ابراز داشت: در مدیریت شهری دوره ابر پروژه‌ها گذشته است و امروز پروژه‌های کوچک کیفیت به شهر اضافه می‌کند و پارک باغ ملی در مقیاس خودش با تمام ضعف‌ها، کیفیت را به فضای شهری اضافه کرده است.

عضو شورای شهر یزد در پایان بابیان اینکه ما باید به سمت توان‌بخشی و ساماندهی وضعیت موجود برویم و کیفیت لزوماً در پروژه‌های بزرگ نیست، خاطرنشان کرد: پارک‌های سطح شهر پتانسیل بسیار خوبی دارند؛ اما وضعیت مناسبی ندارند و این می‌طلبد که شهرداری ورود پیدا کند و این پارک‌ها را خرد خرد ساماندهی کند و مطمئناً بخش خصوصی ورود پیدا می‌کند و مورد استقبال قرار می‌گیرد.