10 شهر هدف خواهرخواندگی شهر یزد

10 شهر هدف خواهرخواندگی شهر یزد

رئیس کمیسیون میراث فرهنگی، گردشگری و روابط بین الملل با بیان اینکه خواهرخواندگی از اولویت های این کمیسیون است می گوید: ده شهر هدف انعقاد این پیمان انتخاب شده و در دستور کار قرار گرفته است.
سیدحسین آزادی می افزاید: انعقاد پیمان خواهرخواندگی مزایای بسیاری از نظر فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی دارد و می توان از ظرفیت های این پیمان در حوزه تجارت و گردشگری بهره گرفت و رفت و آمدهای تجاری را تسهیل کرد و لازم است بخش خصوصی به ویژه فعالان بخش اقتصادی و فرهنگی از این بستر فراهم شده نهایت استفاده را داشته باشند.
پیگیری خواهرخواندگی از سوی کمیسیون با شهرهای جدید از کشور ترکیه، عراق کره جنوبی و هند در دست پیگیری است و انعقاد پیمان خواهرخواندگی با امضا شهردار خواهد بود.
رئیس کمیسیون میراث فرهنگی، گردشگری و روابط بین الملل درباره بهره برداری از ظرفیت های خواهرخواندگی می گوید: در حال حاضر این ظرفیت‌ها به نصب نماد و المان محدود شده است اما باید ظرفیت بیشتری مورد استفاده قرار گیرد برای مثال می توان برای اقدامات فرهنگی و برگزاری نمایشگاه های تجاری و اقتصادی وارد عمل شد.
آزادی با تاکید بر اینکه وظیفه شهرداری ایجاد بستر لازم برای تعاملات و تبادلات در حوزه های مختلف فرهنگی و اقتصادی است، اظهار می کند: اتاق بازرگانی باید از این ظرفیت نهایت بهره برداری را در بخش تجاری صورت دهد و دانشگاه‌ها نیز ارتباط برقرار کنند.

پیگیری خواهرخواندگی یزد با شهرهای سریلانکا
رئیس کمیسیون میراث فرهنگی، گردشگری  و روابط بین الملل گفت: شورای شهر یزد خواستار خواهرخواندگی «یزد» و «کلمبو» سریلانکا است. 
سیدحسین آزادی با اشاره به دیداری که با سفیر سریلانکا در شهر یزد انجام شد می گوید: به دلیل ثبت جهانی و همچنین معرفی به عنوان پایتخت شهرهای پایدار جهان، بحث رونق گردشگری این شهر بیش از پیش مورد توجه است.
عضو شورای شهر یزد می گوید: شورای شهر یزد در نظر دارد که روابط خودش را با جهان بیش از پیش افزایش دهد از این رو انعقاد پیمان خواهرخواندگی با بسیاری از شهرهای مطرح دنیا از جمله شهرهای کشور سریلانکا با جدیت دنبال می شود.