یکصد و پنجاه و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهریزد


صورتجلسه یکصد و پنجاه و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهریزد

              

 

 

 

 

 

یکصد و پنجاه و پنجمین جلسه شورای اسلامی شهریزد (عادی) با تلاوت آیاتی  از کلام ا...مجید درساعت 8 صبح روز چهارشنبه مورخ 98/2/25  با حضور اکثریت اعضاء در صحن علنی تشکیل گردید:  

در ابتدا ریاست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص) و آرزوی قبولی طاعات و عبادات ، ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن سالروز وفات حضرت خدیجه کبری (س) همسر پیامبرگرامی اسلام (ص) و همچنین با گرامیداشت روز زبان پارسی روز حکیم ابوالقاسم فردوسی، در خصوص حضور خود در مراسم جشن گلریزان جهت کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و قول مساعد داده شده مبنی بر کمک این شورا همانند سال گذشته جهت استحضار اعضای شورا توضیحاتی ارائه نمود. وی در ادامه از تمامی اعضای شورا خواست تا در مراسمی که قرار است از سوی این شورا به پاس تجلیل از معلمین به مناسبت روز معلم با ضیافت افطاری در محل هتل مشیرالممالک در روز جمعه همین هفته برگزار ‌گردد، حضور فعال داشته باشند.

سپس آقای شایق در سخنان پیش از دستور ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات و عرض تسلیت وفات حضرت خدیجه(س)، پیشنهاد نمود شهرداری در جهت ارج نهادن به شخصیت آن بانوی بزرگ اسلام که حق بزرگی بر گردن همه ما مسلمانان دارد، با برگزاری مراسم و یا برگزاری مسابقه کتابخوانی به خصوص در زمینه مسائل خانواده جهت تأسی از اخلاق و منش آن بزرگوار اقدام نمایند.

وی در ادامه خواستار تعیین تکلیف پروژه های مشارکتی با حضور افراد سرمایه‌گذار به خصوص در بحث راه‌اندازی سیستم دوچرخه اشتراکی و سرویس بهداشتی ، بهره‌برداری از مجموعه پارکینگ وسایل نقلیه سنگین، پروژه احداث جایگاه سوخت تک سکو، حسابهای فیمابین شهرداری با بنیاد تعاون ناجا جهت احداث میدان میوه و تره‌بار مرکزی، پی‌گیری واگذاری اراضی از سوی مسکن و شهرسازی با شهرداری بابت پرداخت هزینه ورزش فوتبال در سطح محلات، تسریع در طرح اجرایی بصورت زیرگذر یا میدان در اراضی باقی مانده متعلق به آقای احمدی رشتی در بلوار جمهوری اسلامی برابر مصوبه بند یک صورتجلسه مورخ  96/11/14شورا، پی‌گیری تأمین اعتبارات لازم جهت کولردار نمودن تمامی دستگاههای اتوبوس واحد شهری از سوی شهرداری گردید.

در ادامه آقای نیکنام در سخنان پیش از دستور، ضمن ارائه گزارشی از مسائل و مشکلات موجود در سازمان حمل و نقل بارمسافر جهت ارائه خدمات هرچه بیشتر به شهروندان به خصوص در ماه مبارک رمضان و فصل گرما به دلیل نقص فنی کولرهای بعضی از اتوبوس های واحد شهری و در جهت مرتفع نمودن آن مشکلات با تقسیط هزینه تعمیرات آن و تأمین اعتبارات لازم برای مجهز نمودن تعداد زیادی از آن دستگاهها به کولر و اعتراضات شهروندان در این زمینه به صورت مصور جهت استحضار اعضای شورا ارائه نمود و خواستار تذکرات لازم از سوی شورا به شهرداری جهت رعایت آن موارد فوق برای رفاه حال شهروندان برای استفاده بیشتر از حمل و نقل عمومی گردید.

در ادامه و بر اساس دستور کار جلسه و با توجه به حضور آقای مرتضایی مدیر درآمدهای عمومی شهردای، آقای سیف‌الدینی مسئول اداره اجرائیات شهرداری، آقای رحیمدل رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری، بخش های باقیمانده پیشنهادهای شهرداری برای اخذ بهای خدمات در سال 98 مطرح که با توجه به بررسی های بعمل آمده قبلی در کمیسیون بودجه و توضیحات ریاست آن کمیسیون بحث و تبادل نظر گردید که مقرر شد شهرداری طرح پیشنهادی خود را در خصوص نصب سطل‌های زباله شهری را ظرف مدت دو ماه به شورا جهت بررسی و هر گونه تصمیم گیری ارسال نماید.

سپس با توجه به حضور آقای موسوی بیوکی نماینده محترم مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی در جلسه، در خصوص مسائل و مشکلات جاری شورا مطالبی عنوان و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

مصوبات

 

تعرفه پیشنهادی عوارض و بهای خدمات سال 1398

 

  1. لایحه شماره 970054243- 97/10/5 شهرداری یزد ثبت دبیرخانه شورا به شماره 971003711-97/10/5 :

شورای محترم اسلامی شهر – موضوع: تعرفیه پیشنهادی عوارض و بهای خدمات سال 1398- با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص)- احتراماً به استناد ماده 80  قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/03/1 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96، بدینوسیله به پیوست تعرفه پیشنهادی عوارض و بهای خدمات سال 1398 شهرداری یزد تقدیم می گردد. خواهشمند است به استناد مفاد تبصره یک ماده 50  قانون مالیات بر ارزش افزوده موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و نتیجه را جهت اقدامات بعدی امر به ابلاغ فرمائيد. ضمناً آقاي علی محمد مرتضائی به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. سید علی مشتاقیون- سرپرست شهرداری»

موضوع در صحن علنی شورا مطرح با عنایت به جلسات متعدد برگزار شده از سوی کمیسیون بودجه با حضور مسئولین مربوطه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق پیشنهاد فوق با تغییرات و اصلاحات انجام شده صرفاً بهای خدمات سال 98 شهرداری طبق تصاویر پیوست مورد تصویب قرار گرفت.

 

 

جلسه با ذكر صلوات در ساعت11/30 خاتمه يافت.  ضمناً آقای آزادی با توجه به هماهنگی های بعمل آمده قبلی (مرخصی) در جلسه حضور نداشتند.