یکصد و پنجاه و ششمین جلسه شورای اسلامی شهریزد


صورتجلسه  یکصد و پنجاه و ششمین جلسه شورای اسلامی شهریزد

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

یکصد و پنجاه و ششمین جلسه شورای اسلامی شهریزد (فوق العاده) با تلاوت آیاتی  از کلام ا...مجید درساعت 16/30عصر روز شنبه مورخ98/02/28 با حضور تمامی اعضاء در صحن علنی تشکیل گردید:  

در ابتدا ریاست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد (ص) و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات ، و امید بهره‌گیری هر چه بیشتر از فیوضات معنوی این ماه بزرگ، فرا رسیدن سالروز میلاد سراسر با سعادت دومین پیشوای شیعیان جهان و کریم اهل بیت(ع) حضرت امام حسن مجتبی(ع)- روز اکرام ایتام را بر همگان تبریک و تهنیت عرض نمود و از خداوند متعال خواست کرامات آن امام بزرگوار نصیب همه ما بگرداند و ما را جزء محبین و دوستدار آن حضرت و سایر معصومین (ع) قرار دهد.

وی در ادامه ضمن گرامیداشت روز ارتباطات و روابط عمومی و با اشاره به آیه شریفه 36 سوره اسراء خواستار دقت نظر لازم و کافی از سوی آنان در جهت اطلاع رسانی سالم و بر اساس آنچه اتفاق افتاده به مردم انعکاس دهند که به همین مناسبت به پاس زحمات خوب کارکنان روابط عمومی شورا به رسم یادبود از آنان تجلیل گردید.

در ادامه جلسه لایحه شهرداری در خصوص برگزاری مزایده جهت واگذاری70 قطعه از اراضی شهرک مشاغل فنی براساس شرایط در نظر گرفته شده مطرح که پس از بحث و تبادل نظر از استماع نظرات در نهایت مقرر گردید سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی پی گیری‌ های لازم جهت تهیه لایحه مجدد در این زمینه در اسرع وقت اقدام و به شورا جهت هرگونه تصمیم گیری ارسال نماید و همچنین لایحه شهرداری در خصوص مشارکت در احداث و بهره‌برداری از مجموعه پارکینگ وسایل نقلیه سنگین شهر مطرح که با توجه به بررسی‌های انجام شده قبلی از سوی کمیسیون بودجه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظرواستماع نظرات لایحه فوق به کمیسیون‌های بودجه و نظارت، تلفیق وحقوقی برای بررسی مجدد ارجاع گردید.

مصوبات

مساعدت در جهت اجرای طرح جمع آوری معتادان متجاهر

1-لایحه دوفوریتی‌شماره980006427-98/2/17شهرداری یزدثبت دبیرخانه شورابه شماره981000547-98/2/17 :

شورای محترم اسلامی شهر – موضوع: ارسال صورتجلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در خصوص مساعدت- با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص)- احتراماً باستناد ماده80  قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 75/3/1 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96 ، بدین وسیله به پیوست یازدهمین صورتجلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان یزد مورخ97/12/15 موضوع اجرای طرح جمع آوری معتادان متجاهر جهت استحضار ارسال می گردد. خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت موافقت  اجازه فرمایید نسبت به پرداخت مبلغ300/000/000  ریال (سیصد میلیون ریال) از محل ردیف سایر ماده 5 سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی ،  اقدامات لازم به عمل آید.  ضمناً آقای عباس ملازینلی به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي شود.. سید علی مشتاقیون- سرپرست شهرداری»

موضوع در صحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های بعمل آمده از سوی کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت.

قرارداد پروژه مشارکتی ایستگاه های دوچرخه و سرویس بهداشتی

2-لایحه شماره 970047925-97/9/3شهرداری یزدثبت دبیرخانه شورا به شماره 971003185-97/9/3 :

«شورای محترم اسلامی شهر – موضوع: ارسال قرارداد پروژه مشارکتی ایستگاه های دوچرخه و سرویس بهداشتی- با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص)- احتراماً باستناد ماده80  قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب75/03/1  با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 1396، بدینوسیله به استحضار می­رساند با عنایت به برگزاری فراخوان عمومی مورخ97/02/11 با موضوع جلب سرمایه گذار برای راه اندازی سیستم دوچرخه اشتراکی و سرویس بهداشتی و صورتجلسات کمیسیون معاملات عمده شهرداری یزد در تاریخ های97/05/14 و97/07/21  مبنی بر انتخاب شرکت "صنعت سازه یادمان عمران یزد"، به پیوست قرارداد راه اندازی ایستگاه­های دوچرخه اشتراکی با ظرفیت 600  دوچرخه در 20 نقطه تعیین شده و سرویس های بهداشتی به روش مشارکتی BOT به مبلغ68/160/000/000 ریال برای مدت60 ماه و یکسال دوره ساخت، تجهیز و راه‌اندازی جهت استحضار ارسال می گردد. خواهشمند است موضوع درآن شورای اسلامی شهر مطرح و در صورت تصويب مراتب را امر به ابلاغ فرمائيد. ضمناً آقايان حمید دهقان، فرامرز رمضانی و مسعود تاج آبی به عنوان نماينده برای ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي شوند. سید علی مشتاقیون- سرپرست شهرداری»

موضوع در صحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های بعمل آمده از سوی کمیسیون بودجه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت.

تملک قسمتی از پلاک واقع در طرح میدان قرآن متعلق به آقای زائرالحسینی

3-لایحه شماره 980007457-98/2/23شهرداری یزدثبت دبیرخانه شورا به شماره 981000631-98/2/24 :

«شورای محترم اسلامی شهر – موضوع: تملک قسمتی از پلاک ثبتی 943 بخش 5 یزد واقع در طرح میدان قرآن- با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص)- احتراماً به استناد ماده80  قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب75/03/1  با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا تاریخ 20/04/96،  بدین وسیله به استحضار می رساند قسمتی  از پلاك ثبتي 943  بخش  5  يزد به كد نوسازي شماره  8016 – 31 – 5 – 2  مجدداً در طرح میدان قرآن  قرار گرفته و شهرداري يزد در نظر دارد نسبت به تملك تمامي سهم آقای عباس زائرالحسینی از پلاک مذکور (هم قسمت در مسیر و هم باقیمانده سهم ایشان) اقدام نمايد كه در اين خصوص توافقنامه‌اي في مابين تنظيم كه در ازای واگذاري ملك موصوف و بر اساس ارزيابي انجام شده جمعاً مبلغ22/494/435/000  ريال بابت غرامت ملك در طرح تعيين و  مقرر شده  به عنوان معوض یک  باب مغازه به کد نوسازی 1 – 46 – 55 – 3 واقع در زیرزمین پاساژ آریا  به مساحت29/65 مترمربع  و به ارزش   6/226/500/000 ریال و یک قطعه زمین به کد نوسازی 49–94–6–2 واقع در بلوار آیت ا... خاتم به مساحت222/55    مترمربع  و به ارزش 14/465/750/000 ریال به ایشان واگذار و مابه التفاوت آن به مبلغ1/802/185/000 ریال  نیز پس از انتقال سند و تحویل ملک طی دو قسط در وجه ایشان پرداخت گردد و انتقال و تحویل اسناد عوض و معوض همزمان صورت گیرد. ضمناً  به پیوست درخواست آقای زائر حسینی مبنی بر اینکه به علت تشریفات اداری اداره ثبت اسناد، انتقال سند عوض زمان بر می باشد و خواهان اجرای 50 درصد مفاد توافقنامه با تعهد رسمی و قولنامه و ما بقی  پس از انتقال رسمی زمین عوض  می باشد ارسال می گردد. علي هذا با عنايت به مشروحه فوق ضمن ارسال تصوير توافقنامه، منضم به نمايي از برگ ارزيابي و نقشه مربوطه كه موقعيت پلاك برروي آن مشخص گرديده، خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و اجازه فرمائيد از محل كد 15310200123 اقدامات بعدي معمول گردد. ضمناً در صورت نياز آقاي محمد حاجی رضایی جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي شود.سید علی مشتاقیون- سرپرست شهرداری»

موضوع در صحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های بعمل آمده از سوی کمیسیون بودجه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت.

اجاره بهای غرفه های میدان مرکزی میوه و تره بار

4-لایحه شماره 980007870- 98/2/24شهرداری یزدثبت دبیرخانه شورا به شماره 981000661-98/2/24 :

«شورای محترم اسلامی شهر – موضوع: در خصوص مبلغ حق بهره‌برداری (اجاره بها) غرفه های میدان مرکزی میوه و تره‌بار یزد- با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص)- احتراماً به استناد ماده80  قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 1/03/75 با اعمال آخرین تغییرات و اصلاحات تا سال 96  و به موجب ماده واحده قانون واگذاری اماکن و میادین و غرفه­ها مصوب سال 1358 و تبصره ذیل آن، به پیوست نظریه کارشناسی رسمی مبلغ حق بهره برداری (اجاره بهاء) سال 1398 غرفه­ها  و اماکن میدان مرکزی میوه و تره بار شهرداری یزد تقدیم می گردد. خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و نتیجه را جهت اقدامات بعدی امر به ابلاغ فرمائيد. ضمناً آقاي محمدرضا دشتی به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي شود. سید علی مشتاقیون- سرپرست شهرداری»

موضوع در صحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی های بعمل آمده از سوی کمیسیون بودجه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق پیشنهاد فوق مورد تصویب قرار گرفت. ضمناً مقررگردید در لوایح پیشنهادی بعدی از اظهار نظر کارشناسان مرتبط با موضوع استفاده گردد.

 

هزینه کرد درآمد تبصره 3

 

5-در خصوص چگونگی هزینه کرد درآمد حاصل از تبصره سه ماده 11 قانون تشکیل شرکت های آب و فاضلاب جهت اجرای پروژه ها در سال 98، مراتب در صحن علنی شورا مطرح با عنایت به بررسی‌های بعمل آمده از سوی کمیسیون عمران با حضور مسئولین مربوطه و توضیحات ریاست آن کمیسیون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، در نهایت بند 6 صورتجلسه تنظیمی شماره98/510/51/ص ج مورخ98/2/23 به شرح زیر مورد تصویب قرار گرفت :

«اولویت های اجرا در سال 98 توسط شرکت آب و فاضلاب مخزن 15000 متر مکعب و ایستگاه پمپاژ جمع آوری تعیین گردید که با اختیار 200 میلیارد ریال به پایان خواهد رسید که مورد تایید اعضاء حاضر قرار گرفت. ضمناً شرکت آب و فاضلاب متعهد است این پروژه را حداکثر تا پایان دی ماه 1399 بطور کامل مورد بهره‌برداری قرار دهد و در صورت نیاز به بودجه بیشتر شرکت آبفا متعهد به تأمین آن از منابع داخلی می باشد.»

لازم به ذکر است در معرفی پروژه، محل اعتبار پروژه‌ (تبصره سه مصوب شورای اسلامی شهر یزد) ذکر گردد و با نظارت نمایندگان شورا هزینه کرد آن صورت بگیرد.

 

 

جلسه با ذكر صلوات در ساعت 19/30 خاتمه يافت.