گزارش شهردار از سفربه فرانسه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر

گزارش شهردار از سفربه فرانسه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر

یکصدوهشتادونهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر یزد با حضور اعضاي شورا و محمدرضا عظیمی زاده شهردار آغازشد.

به گفته سخنگوي شوراي اسلامي شهر يزد - در این جلسه ابتدا رئیس شورای اسلامی شهر یزد ضمن تبریک ایام شعبانیه و گرامیداشت یاد وخاطره امام راحل(ره)، افزود: انتظار فرج امام زمان(عج) از آرزوهای همه ادیان الهی است و امیدواریم منجی عالم بشریت به اذن پروردگار سایه عدالتش را بر این جهان بگستراند.

حجت الاسلام زارع در ادامه با اشاره به اینکه در محلات قدیمی بخصوص بافت تاریخی گشت نیروی انتظامی لازم و ضروری است، گفت: محلات قدیم دارای روشنایی کافی نیست و مشکلات این ناحیه تاریخی جدی است که باید در بحث امنیت بافت قدیم بازنگری اساسی انجام شود.

وی یادآور شد  : یکی دیگر از عمده مشکلات بافت قدیم منازل متروکه ای است که در این ناحیه وجود دارد که می توان با ارائه وام کم بهره 4درصد برای کسانی که بخواهند بازسازی اینگونه منازل را انجام دهند مشکل منازل متروکه و به حال خود رها شده را برطرف کرد.

شهردار یزد هم که بعد از بازگشت از سفر کاری فرانسه به صحن علنی شورای اسلامی شهر آمده بود گزارشی مختصر را از دستاوردهای این سفر ارائه نمود.

مهندس محمد رضاعظیمی زاده در این زمینه افزود: سفربه فرانسه یک سفر هماهنگ شده بود که با حضور سید حسینی  معاون عمرانی استاندار و شرافت مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری استان در زمینه احیای بافت تاریخی و ثبت جهانی آن صورت پذیرفت.

وی ادامه داد: مهمترین برنامه ریزی که کشور فرانسه برای حفظ بافت تاریخی خود انجام داده بود واگذاری کلیه کارهای حفظ ونگهداری بافت تاریخی به بخش خصوصی بود که این بخش کار نگهداری و مدیربت بحث گردشگری را برعهده داشت.

حجت الاسلام مطهریان سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد در ادامه از شهردار خواست تا چند تا از مشاهدات خود را درفرانسه که در شهر یزد هم قابل اجرا است بصورت طرح به شورای اسلامی شهر ارائه دهد تا اینگونه سفرها دستاوردهای قابلیت اجرا را داشته باشد.

در پایان این جلسه نامه های ارجائی به شورا مورد بررسی قرار گرفت که مهمترین آن افزایش قیمت بلیط اتوبوس واحد بود که بعد از یک ساعت بحث به نتیجه ای نرسید.