چهارصد و پنجاه و چهارمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهر يزد

چهارصد و پنجاه و چهارمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهر يزد
صورتجلسه
 
   چهارصدو پنجاه و چهارمين جلسه شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 30/7 ‌روز چهار‌شنبه مورخ 26/5/90 با حضور اكثريت اعضاء تشكیل گرديد:
در ابتدا رياست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و آرزوي قبولي طاعات و عبادات، فرا رسيدن 26 مرداد سالروز ورود آزادگان سرافراز به ميهن عزيز اسلامي را تبريك عرض نمود.
در ادامه از جلسه برگزار شده با حضور استاندار محترم در خصوص بررسي مسائل و مشكلات كارخانجات درخشان ، وكيل و پرداخت بدهي‌هاي كارخانه‌هاي مذكور به شهرداري توضيحاتي ارائه نمود. سپس با توجه به درخواست ايشان و موافقت ساير اعضاي شورا در خصوص مسائل و مشكلات داخلي شهرداري مواردي مطرح كه هر يك از اعضاي شورا نقطه نظرات و ديدگاه‌هاي خود را در اين زمينه ارائه نمودند.
در ادامه جلسه با توجه به هماهنگي‌هاي بعمل آمده و بر اساس دعوت‌نامه شماره 2084 مورخ 24/5/90 در خصوص بررسي موضوع هنجارشكني صورت گرفته در شهر يزد توسط گروهي از زرتشتيان در روز شنبه مورخ 25/4/90 مدعوين در جلسه شورا حضور يافتند ، كه در ابتدا رياست شورا با عرض خيرمقدم به ميهمانان ارجمند و ابراز گلايه از ساير مسئولين و مدعوين بدليل عدم حضور در اين جلسه، خواستار پي‌گيري جدي اين مسئله مهم كه به نوعي نسبت به دين مقدس اسلام در شهر دارالعباده يزد توهين و سوء استفاده نمودند از سوي مسئولين مربوطه شد.
سپس آقاي حرزاده با توجه به بررسي‌هاي بعمل آمده اين موضوع در كميسيون فرهنگي اجتماعي شورا، گزارش كاملي از اين هنجارشكني و ساير موارد صورت گرفته و تبليغات انجام شده عليه دين مبين اسلام، توضيحات كامل و جامع ارائه نمود و خواستار برخورد جدي و قاطع به خصوص از سوي مسئولين استان در اين زمينه گرديد.
در ادامه ساير اعضاي شورا هم ضمن عرض خيرمقدم به ميهمانان و ابراز گلايه از عدم حضور مسئولين دعوت شده در اين جلسه و ابراز تأسف از مسائل و اتفاقات ناگوار پيش آمده در شهر دارالعباده يزد ضمن محكوم نمودن اين عمل خواستار پي‌گيري جدي اين موضوع و نيز پيشگيري از موارد مشابه از طريق مقامات استان شدند.
 
 
مصوبات :
 
      ايراد فرمانداري
 
1- نامه شماره 5079-24/5/90 فرمانداري يزد ثبت دبيرخانه شورا به شماره 2079-24/5/90 در خصوص ايراد آن فرمانداري نسبت به بند 2 صورتجلسه مورخ 12/5/90 در رابطه با احداث پل‌هاي عابر پياده مكانيزه توسط شهرداري با مشاركت مؤسسه مالي و اعتباري ثامن‌الحجج(ع)، موضوع مجدداً در صحن علني شورا مطرح، پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق مقرر گرديد متن ذيل به عنوان پاشخ به فرمانداري ارسال گردد:
« با توجه به اينكه موضوع مصوبه مورد اعتراض، مشاركت مي‌باشد و شامل قوانين و مقررات مربوط به مزايده نمي‌شود. لذا مقرر شد بر اساس ماده 12 آيين‌نامه اجرايي تشكيلات شوراهاي اسلامي شهرها و تبصره‌هاي ذيل آن، موضوع به هيأت حل اختلاف استان ارجاع گردد.»
 
 
      اصلاح نرخ ورودي پاركينك فرودگاه يزد
 
2- نامه شماره 3917-21/4/90 فرمانداري يزد ثبت دبيرخانه شورا به شماره 1682-22/4/90 با موضوع اصلاح نرخ ورودي پاركينگ فرودگاه يزد، موضوع در صحن علني شورا مطرح، با عنايت به جلسه برگزار شده با حضور نماينده فرودگاه و با توجه به نارضايتي شهروندان و همچنين عدم اجراي دقيق شرايط مندرج در بند 2 صورتجلسه مورخ 15/12/89 و توضيحات رياست كميسيون خدمات شهري شورا و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق مقرر گرديد تا محقق شدن شروط ذكر شده در مصوبه شورا توسط فرودگاه،مصوبه مربوطه كان‌لم‌يكن تلقي مي‌گردد و همچنين مقررشد لغواين مصوبه ازسوي شورابه نحومطلوب وشايسته به‌اطلاع عموم شهروندان برسد.
 
      معرفي نماينده
 
3- نامه شماره 1898-19/3/90 سرپرست سازمان پسماند شهرداري يزد ثبت دبيرخانه شورا به شماره 1581-15/4/90 در خصوص معرفي نماينده شورا جهت انعقاد قرارداد خدمات پسماند، موضوع در صحن علني شورا مطرح، پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات ، سركارخانم زهرا حيدري به عنوان نماينده شورا در اين زمينه تعيين و انتخاب شدند. 
 
 
      درخواست احداث شب بازار
 
4- لايحه شماره 200/21728-10/5/90 شهرداري يزد ثبت دبيرخانه شورا به شماره 1885-11/5/90 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، با عنايت به در خواست‌هاي مكرر تعداد زيادي از دستفروشان و با توجه به مجوز شماره 470/4940 مورخ 8/12/90 پليس راهور شهرستان يزد (تصويرپيوست) مبني بر نبود مشكل ترافيكي در صورت احداث بازار دستفروشي به صورت شبانه در محل سه راه شحنه، خواهشمند است موضوع در شوراي اسلامي شهر مطرح و با احداث شب بازار در محل چهارراه 22بهمن حاشيه مجاور ايستگاههاي اتوبوس از ساعت 22:00 الي 24:00 موافقت فرماييد. ضمناً آقايان عسكري و محتشمي به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي‌گردند. ميروكيلي-شهرداريزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح، با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، پيشنهاد فوق مورد مخالفت قرار گرفت.
 
جلسه با ذكر صلوات درساعت 50/10 خاتمه يافت.