چهارصد و پنجاهمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهر يزد

چهارصد و پنجاهمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهر يزد

 

صورتجلسه
   چهارصدو پنجاهمين جلسه شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 30/7 صبح چهار‌شنبه مورخ 12/5/90 با حضور اكثريت اعضاء تشكیل گرديد:
در ابتدا رياست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و عرض تبريك مجدد بمناسبت فرا رسيدن ماه مبارك رمضان و آرزوي قبولي طاعات و عبادات و عرض خيرمقدم و خوشامدگويي به ميهمانان ارجمند جناب آقاي مهندس خواجه رضايي مدير عامل محترم شركت عمران و مسكن سازان استان يزد و ساير همراهان كه با توجه به درخواست و هماهنگي‌هاي بعمل آمده قبلي در جلسه شورا حضور يافتند اظهار داشت اميدواريم شركت مسكن سازان با تمام توان و تلاش خود و يك برنامه‌يزي اصولي و هدفمند با كمك شهرداري بتواند در اجراي پروژه بلوار پيرنيا از طريق اوراق مشاركت عمومي بيش از پيش موفق باشند وي در ادامه خواستار حمايت همه جانبه مسئولين و ساير دستگاههاي استان جهت احيا و مرمت بافت فرسوده شهري و تاريخي به خصوص ميراث فرهنگي جهت هر گونه همكاري با شركت عمران و مسكن سازان استان يزد گرديد.
سپس آقاي خواجه رضايي مدير عامل محترم شركت عمران و مسكن سازان ضمن آرزوي قبولي طاعات و عبادات و عرض تقدير و تشكر از رياست و اعضاي شورا بخاطر برپايي اين جلسه، در ابتدا گزارشي از وظايف، عملكرد و فعاليت آن شركت ارائه نمود و در ادامه در خصوص اقدامات صورت گرفته در بافت فرسوده شهري از جمله ارائه تسهيلات مسكن در بافت فرسوده شهري بدوي سپرده‌گذاري، كمك به بهسازي و نوسازي و تملك معابر توسط شهرداري‌ها، تهيه طرح بهسازي و نوسازي شهر مانند تهيه طرح بافت فرسوده، تهيه طرح ساماندهي سكونت‌گاههاي غيررسمي و همچنين عمده‌ترين كار صورت گرفته را بسترسازي جهت مشاركت در بافت فرسوده شهري ذكر نمود و درخواست نمود تا شوراي اسلامي شهر با كمك همه جانبه خود و با همكاري شهرداري و حتي ساير ادارات و دستگاهها جهت بازسازي بافت فرسوده شهر يزد اين شركت را ياري و همراهي نمايند وي در ادامه اظهار داشت عليرغم گستردگي زياد بافت فرسوده شهر يزد تا كنون اقدامات كافي جهت نوسازي در اين بافت صورت نگرفته و از تسهيلات اختصاص يافته بلحاظ عدم ارائه پروانه ساختمان به اندازه كافي بهره‌برداري نشده است و لزوم اطلاع رساني و تسريع در صدور پروانه ساختمان را متذكر گرديد و در ادامه خواستار تشكيل كارگروهي جهت بررسي راهكارهاي نوسازي و بهسازي بافت فرسوده شهري شد.
سپس در ادامه جلسه هر يك از اعضاي شورا ضمن خيرمقدم به ميهمانان گرامي و عرض تبريك ماه مبارك رمضان و آرزوي قبولي طاعات و عبادات، نقطه نظرات و ديدگاهها و پيشنهادات خود را در خصوص بازسازي بافت فرسوده شهري و بهره‌برداري از تسهيلات بانكي اختصاص يافته و همچنين ارائه ساز و كارهاي مناسب جهت تسهيل و تسريع در صدور پروانه ساختماني، تشكيل كميته راهبردي جهت بهسازي و نوسازي بافت فرسوده با عضويت نمايندگان استانداري، شركت عمران و مسكن‌سازان، سازمان مسكن و شهرسازي، شهرداري، سازمان ميراث فرهنگي و دادگستري و ساير دستگاههاي ذيربط، تأسيس دفاتر كارگزاري (تسهيل گري) مشاركت مالكين و ساكنين در كليه برنامه‌ريزيها جلب گردد، بحث و تبادل نظر بعمل آمد. در پايان مقرر گرديد شركت عمران و مسكن سازان پيشنهادات و درخواست‌هاي خود را در خصوص عوارضات چند پروژه مورد نظر بصورت مكتوب به شهرداري اعلام تا شهرداري ضمن بررسي، موارد را بصورت لايحه‌اي تنظيم و جهت تصميم‌گيري به شورا ارسال نمايد.
 
 مصوبات :
 
     پرداخت پاداش به اعضاي شوراي سازمان‌هاي وابسته به شهرداري
1-با توجه به لوايح ارسالي از سوي شهرداري در خصوص پرداخت پاداش به اعضاي شوراي سازمان‌هاي ميادين ميوه و تره‌بار، پايانه مسافربري، تاكسيراني، اتوبوسراني، بهسازي و نوسازي، رفاهي و تفريحي، موضوع در صحن علني شورا مطرح، با توجه به بررسي‌هاي بعمل آمده و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، به كليه سازمان‌هاي 13 گانه وابسته به شهرداري اجازه داده مي‌شود تا نسبت به پرداخت پاداش اعضاي شوراي سازمان‌هاي وابسته تا حداكثر مبلغ چهار ميليون ريال (000/000/4ريال) در سال 89، اقدامات لازم معمول نمايند.
 
      ايراد فرمانداري
2- نامه شماره 3539-18/4/90 فرمانداري يزد ثبت دبيرخانه شورا به شماره 1646-19/4/90در خصوص ايراد آن فرمانداري نسبت به بند 4 صورتجلسه مورخ 5/4/90 شورادر رابطه با احداث پل‌هاي عابر پياده مكانيزه توسط شهرداري با مشاركت مؤسسه مالي و اعتباري ثامن‌الحجج(ع)، موضوع مجدداً در صحن علني شورا مطرح، پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، مقرر گرديد متن ذيل به عنوان پاسخ به فرمانداري ارسال گردد:
« 1- شهرداري طي سنوات گذشته ضمن رعايت كامل مفاد آيين نامه مالي شهرداري ها مكررا نسبت به برگزاري فراخوان جهت انتخاب پيمانكار واجد شرايط بمنظور احداث پل هاي مكانيزه عابر پياده در سطح شهر اقدام نموده است ( تصاوير پيوست ) كه به دليل به حد نصاب نرسيدن تعداد شركت كنندگان و يا نواقص مدارك ارسالي آنها ، عمليات احداث پل هاي مذكور تاكنون به تعويق افتاده است و با عنايت به اعلام آمادگي موسسه مالي و اعتباري ثامن الحجج(ع) و بر مبناي قراردادپيشنهادي تنظيمي و با در نظر گرفتن صرفه و صلاح شهر، انعقاد قرارداد با موسسه مذكور را از طريق ترك تشريفات درخواست نموده است.
2 - هزينه احداث هر دهنه پل عابر پياده براساس بند 11 دعوت نامه شماره 221/54923 مورخ 20/11/89 موضوع شركت در آخرين فراخوان مشاركت ( تصوير پيوست ) ، خواهد بود.
3 - با عنايت به بندهاي 25 ، 26 و 27 دعوتنامه مورد اشاره در بند 2 ( تصوير پيوست ) ، متقاضيان مختار بودند از 24 مكان پيشنهادي شهرداري به هر تعداد كه تمايل به مشاركت در ساخت دارند اعلام آمادگي نمايند كه با توجه به صورت جلسه مورخ 18/12/89 كميسيون عالي معاملات شهرداري ، تنها شركت كننده در فراخوان مذكور نيز به دليل عدم ارائه ضمانت نامه قابل قبول ، مردود شناخته شده است و اين موضوع از عدم توان يا تمايل سايرين براي شركت در اين پروژه مشاركتي حكايت دارد.» 
 
     استفاده از آرم و لوگو در پوستر همايش
3-نامه شماره 524/ش/90-2/4/90 مركز پژوهشي مهندسي بحران‌هاي طبيعي شاخص پژوه ثبت دبيرخانه شماره 1555-14/4/90 با موضوع درخواست استفاده از آرم و لوگو در پوستر همايش مديريت بحران در صنعت ساختمان، شريان‌هاي حياتي و سازه‌هاي زيرزميني در شهر اصفهان مورخ 24/9/90 ، موضوع در صحن علني شورا مطرح، پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، درخواست فوق مشروط بر اينكه هيچگونه حمايت مالي نداشته باشد مورد تصويب قرار گرفت.
 
      وصول مطالبات شهرداي از طريق تهاتر
4- نامه شماره 230/18060-19/4/90 شهرداري يزد ثبت دبيرخانه شورا به شماره 1651-19/4/90 به شرح ذيل :
« رياست محترم شوراي اسلامي شهر يزد- با سلام- احتراماً به پيوست نمونه فرم درخواست و گزارش ارزيابي و آيين‌نامه پيشنهادي وصول مطالبات شهرداري از طريق معاوضه با املاك و اراضي (تهاتر) ايفاد مي‌گردد، مستدعي است دستور فرماييد در صورت موافقت امر به ابلاغ گردد.»
 موضوع در صحن علني شورا مطرح، با توجه به بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون تحول اداري و املاك و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق و تغييرات و اصلاحات انجام شده به شرح ذيل مورد تصويب قرار گرفت:
 
«آيين‌نامه پيشنهادي وصول مطالبات شهرداري به صورت معاوضه با املاك واراضي»
 
« احتراماً نظر به اينكه چك‌هاي برگشتي شهرداري روز به روز در حال افزايش و از طرفي با عنايت به ركود بازار و عدم امكان پرداخت بدهكاران در وصول به موقع آنها و همچنين اكثر بدهكاران متقاضي تهاتر بدهي‌هاي معوقه با اموال غيرمنقول اعم از ساختمان و يا زمين مي‌باشند و شهرداري نيز در زمان اجراي پروژه و يا معوض جهت طرح تعريض معابر شهر، نيازمند مي‌باشد ، به همين منظور كميته‌اي در شهرداري مركز تشكيل تا با در نظر گرفتن صرفه و صلاح شهرداري، نسبت به تهاتر املاك با بدهي افراد اقدام قانوني صورت پذيرد.
ماده يك : اشخاص حقيقي و يا حقوقي كه به عناوين مختلفي اعم از چك برگشتي، آراء كميسيون ماده 100 و 77 و همچنين عوارض تجميع و يا عوارض آلايندگي محيط زيست و عوارض و بهاي خدمات و يا تحت هر عنوان ديگري به شهرداري بدهكار و مديون باشند، مي‌توانند بدهي را با املاك بلامعارض خود، (سهل البيع و قابل تصرف براي شهرداري) معاوضه و تهاتر نمايند.
تبصره : املاك فوق مي‌بايستي به صورت ششدانگ و كليه مراحل ثبتي اعم از آگهي‌هاي نوبتي و تحديد حدود به عمل آمده و ملك داراي سند رسمي و قابل تصرف توسط شهرداري باشد.
ماده دو : بدهكار طي درخواستي آمادگي خود را جهت معاوضه ملك با بدهي خود به شهرداري تسليم و آمادگي خود را كتباً اعلام نمايد.
تبصره يك : مالك مي‌بايستي كروكي دقيق با موقعيت محل و تصوير سند رسمي ملك يا ساختمان خود را ضميمه درخواست نموده و به شهرداري ارائه نمايد.
تبصره دو : ملك مورد نظر به كميته مذكور ارجاع و كميته فوق با در نظر گرفتن تمام جهات اعم از مكان، موقعيت، كاربري و ساير جهات كه به صرفه و صلاح شهرداري باشد. پس از تاييديه اداره حقوقي با درخواست موافقت و به مالك اعلام مي‌گردد.
ماده سه : پس از موافقت كميته، مالك مكلف است حق‌الزحمه هيأت كارشناسي كه منتخب كميته مي‌باشند را براي هر ملك 000/500/1 ريال به حساب شهرداري واريز و كارشناسي صورت گرفته را تسليم نمايد. بديهي است حق‌الزحمه هيأت كارشناس را شهرداري پرداخت مي‌نمايد.
ماده چهار : اعضاي‌تشكيل‌دهنده هيأت ‌كارشناس، شهردارمنطقه ‌مربوطه، دوكارشناس‌ رسمي دادگستري منتخب شورا.
اعضاي كميته با بازديد از ملك مورد نظر و در صورت موافقت به بدهكار اعلام و پس از دعوت جهت توافق منوط به پرداخت 10 الي 30 درصد بدهكاري بصورت نقدي و مابقي بصورت توافقي بر مبناي قيمت هيأت كارشناس به تشخيص كميته مذكور، ملك و يا ساختمان مورد نظر را با بدهي متقاضي تهاتروهزينه‌هاي شهرداري ودارايي ونقل و انتقال و هزينه دفترخانه به عهده بدهكار پرونده مي‌باشد.
اين آيين‌نامه در چهار ماده و سه تبصره تنظيم و پس از تصويب شوراي اسلامي شهر يزد لازم الاجرا خواهد بود.
 
 
باسمه تعالي
فرم درخواست پرداخت بدهي از طريق تهاتر با ملك
 
مشخصات متقاضي  حقيقي:
نام و نام خانوادگي :.................................................... نام پدر : ............................ ش ش : ......................... ت ت : ........................
كد ملي : .................................... تلفن همراه : ......................................... تلفن ثابت : ................... كدپستي .................................
آدرس:  ....................................................................................................................................................................................
 
مشخصات متقاضي حقوقي:
نام مؤسسه :............................................................ شماره ثبت : ................................  
مديرعامل : ..............................................................  تلفن همراه : ..................................................... تلفن ثابت : .........................
آدرس / كدپستي : ...............................................................................................
 
موضوع بدهي :
جريمهq     عوارضq      چك برگشتيq       چك سررسيد نشدهq       بهاي خدمات q    ساير.................................
مبلغ بدهي : (ميزان بدهي بطور تخميني) ........................................................................
 
مشخصات ملك پيشنهادي جهت تهاتر:
نوع ملك : ............................................... كاربري طرح تفصيلي : ......................................... نوع سند :...................................... پلاك ثبتي : ........................................... مساحت عرصه : .................................... مساحت اعياني : ..........................................
كد نوسازي : ...............................................................
 
قابل توجه :
1 – تسليم اين درخواست هيچگونه حقوقي براي متقاضي ايجاد نكرده و عدم حصول نتيجه در اين خصوص موجب عدم وصول تأخير تأديه توسط شهرداري نخواهد شد.
2- هزينه كارشناسي هيئت كارشناس مي‌بايست توسط متقاضي به حساب شهرداري واريز گردد.
3 – تسليم اين درخواست خللي در پي‌گيري شهرداري در جهت وصول مطالبات ايجاد نمي‌نمايد. 
 
 
 امضاء متقاضي
 
 
 
باسمه تعالي
گزارش ارزيابي
1- مشخصات ثبتي ملك:   شماره پلاك :................... شماره ثبت :..................... شماره صفحه :.............. دفتر: ...................
2- آدرس دقيق ملك: ..............................................................................................
                                 مسكوني ويلائي o                      تجاري تك واحدي o                   زمينo
3- نوع ملك :           مسكوني‌آپارتماني o                     تجاري آپارتماني o                    ساير o
 4- نوع كاربري در طرح تفصيلي : .............................................................................
5- عرصه طبق سند : ........................مترمربع          6- عرصه طبق وضع موجود :......................................... متر مربع
7- عرصه بر اساس سند مالكيت ، پس از اصلاحي : .............................. متر مربع از قرار هر متر مربع .......................... جمعاً بمبلغ ...................................................... ريال
8- اعيان :
طبقه زير زمين................. متر مربع با ارتفاع ................. متر از قرار هر متر مربع.................... ريال جمعاً بمبلغ ........................ ريال
طبقه همكف ..................... متر مربع با ارتفاع ................. متر از قرار هر متر مربع................... ريال جمعاً بمبلغ ......................... ريال
نيم طبقه ........................... متر مربع با ارتفاع ................. متر از قرار هر متر مربع................... ريال جمعاً بمبلغ ......................... ريال
طبقه اول........................... متر مربع با ارتفاع ................. متر از قرار هر متر مربع................... ريال جمعاً بمبلغ ......................... ريال
طبقه دوم ......................... متر مربع با ارتفاع ................ متر از قرار هر متر مربع.................. ريال جمعاً بمبلغ ........................... ريال
ساير طبقات در.......... .... طبقه هر طبقه ........................ متر از قرار هر متر مربع................... ريال جمعاً بمبلغ ........................... ريال
9- شرح متعلقات : ...................................................................................................
مجموعاً............................................................... ريال
10- ارزش كل ملك : مبلغ به حروف ........................................................................ به عدد    ......................................... ريال
11- توضيحات فني و مشخصات ساختمان :
نوع اسكلت : ........................... نوع سقفها : ................................. رو كار : ................ تأسيسات حرارتي و برودتي ..............
شماره انشعاب آب : ................................................. شماره اشتراك برق و توان مصرفي : ...................................................
شماره اشتراك گاز: ................................................. شماره تلفنهاي منصوبه در محل : ...........................................................
شماره و تاريخ پايان كار : ..........................................................................
آيا ملك سهل البيع هست يا خير ؟
آيا ملك در حال حاضر در اختيار مالك است يا در اختيار مستأجر ؟
توضيحات : .........................................................................................................
  
 

 

 كروكي ملك با ابعاد و آدرس دقيق                                                    شمال

 

 

 
 

 
 
 
 
 
«امضا شهردار منطقه»                                                                                                                 «امضا هيأت كارشناس»
 
     مساعدت جهت برگزاري همايش
5-درخواست مجمع همايش آزادگان سراسر كشور ثبت دبيرخانه شورا به شماره 1749-29/4/90 در خصوص مساعدت جهت برگزاري سومين همايش كشوري آزادگان در محل دانشگاه يزد، موضوع در صحن علني شورا مطرح، پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات با پرداخت مبلغ سه ميليون ريال (000/000/3ريال) از رديف ماده 17 سهم شورا، مورد تصويب قرار گرفت.
 
     درخواست مساعدت
6-درخواست هيأت امناء مسجد دوازده امام شهرك امام هادي (ع) آزادشهر ثبت دبيرخانه شورا به شماره 507-12/2/90، در خصوص مساعدت جهت خريد كولر ، موضوع در صحن علني شورا مطرح، پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات، با پرداخت مبلغ سه ميليون ريال (000/000/3ريال) از رديف ماده 17 سهم شورا، مورد تصويب قرار گرفت.
 
     درخواست مساعدت
7-درخواست مسجد صاحب الامر جنب ميدان باهنر ثبت دبيرخانه شورا به شماره 1463-6/4/90 ، در خصوص مساعدت جهت خريد كولر، موضوع در صحن علني شورا مطرح، پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات، با پرداخت مبلغ دو ميليون و پانصد هزارريال (000/500/2ريال) از رديف ماده 17 سهم شورا ، مورد تصويب قرار گرفت.
 
     مساعدت مالي جهت كانون فرهنگي هنري بيت الرقيه (س)
8-نامه شماره 2160/ب-5/4/90 كانون فرهنگي و هنري بيت‌الرقيه(س) ثبت دبيرخانه شورا به شماره 1461-6/4/90، در خصوص مساعدت مالي جهت برگزاري همايش با عنوان «چرا حجاب؟»، موضوع در صحن علني شورا مطرح، پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات، با پرداخت مبلغ سه ميليون ريال (000/000/3ريال) سهم شورا جهت خريد كالاي سرمايه‌اي مشروط به ارائه فاكتور، مورد تصويب قرار گرفت.
 
جلسه با ذكر صلوات درساعت 11 خاتمه يافت.