چهارصد و هفتاد و دومين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهر يزد

چهارصد و هفتاد و دومين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهر يزد
صورتجلسه
 
   چهارصد و هفتاد و دومين جلسه شوراي اسلامي شهر يزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 30/18 ‌روز يك‌شنبه مورخ 1/8/90 با حضور كليه اعضاء تشكیل گرديد:
     در ابتدا رياست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و آرزوي موفقيت براي همكاران ارجمند و با گراميداشت ياد و خاطره همه شهيدان والامقام به ويژه شهادت مظلومانه حضرت آيت‌ا... سيد مصطفي خميني را تسليت عرض نمود و در ادامه در رابطه با برگزاري اولين گردهمايي رؤساي كميسيون‌هاي فرهنگي اجتماعي شوراهاي اسلامي شهر استان كه قرار است در روز پنجشنبه مورخ 5/8/90 به ميزباني اين شورا و با حضور سردار طلايي رئيس مجمع مشورتي كميسيون‌هاي فرهنگي اجتماعي كلان‌شهرها و مراكز استان‌ها تشكيل ‌گردد ، ضمن ارائه توضيحاتي در اين زمينه از اعضاي شورا خواست تا در اين گردهمايي حضور فعال داشته باشند.
سپس آقاي ميرحسيني درسخنان پيش ازدستور درخصوص پي‌گيري‌هاي صورت گرفته بابت مصوبات شورا در كميسيون نظارت و پي‌گيري ضمن ابراز گلايه از شهرداري بدليل عدم اجراي مصوبات شورا خواستار پي‌گيري جدي ودقت نظربيشتر شهرداري در اجراي مصوبات شورا گرديد. و در ادامه هم آقاي حرزاده درخواست نمودعليرغم تذكرات و يادآوريهاي قبلي دررابطه بانصب داربست فلزي‌هاي غيرمجاز درسطح شهر وعدم جمع‌آوري آن توسط شهرداري باتوجه به اينكه اين موضوع قبلاً هم بصورت مكتوب به آقاي ميروكيلي شهردارمحترم منعكس گرديده ايشان جهت شفاف سازي و استحضار ساير اعضاي شورا توضيحاتي ارائه نمايند.
در ادامه جلسه آقاي ميروكيلي در رابطه با عملكرد شهرداري بابت جمع آوري داربست هاي فلزي نصب شده بدون مجوز در سطح شهر مطالبي را عنوان نمود .
سپس باتوجه به درخواست و هماهنگي‌هاي بعمل آمده قبلي آقاي رحيمي‌نژاد مدير كل محترم اداره آموزش و پرورش استان در جلسه شورا حضور يافتند و در رابطه با درخواست اهالي محترم محله سيدالشهداء مبني بر خارج شدن دبستان سيدالشهداء از شيفت در سال تحصيلي 91-90 و امكان واگذاري و در اختيار گذاشتن كتابخانه و فرهنگسراي آيت‌ا... مدرسي واقع‌در آن محل به سازمان آموزش و پرورش براي ادامه تحصيل دانش‌‌آموزان آن منطقه بحث و تبادل نظر بعمل آمد.
 
 مصوبات :
 
      مشاركت در طرح پيوند
 1- نامه شماره 477/883/ش- 13/6/90 مدير عامل شبكه فعالين ازدواج (شفا) استان يزد ثبت دبيرخانه شورا به شماره 2492-24/6/90: در خصوص مشاركت در طرح پيوند با سپرده‌گذاري در صندوق مهر امام رضا(ع) استان جهت ارائه تسهيلات بصورت قرض‌الحسنه براي زوج‌هاي جوان ، موضوع در صحن علني شورا مطرح، با توجه به بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون فرهنگي اجتماعي شورا و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق با سپرده‌گذاري به مبلغ يكصد ميليون ريال (000/000/100 ريال) ازرديف ماده 17 سهم شورا در صندوق مهر امام رضا(ع) مورد تصويب قرار گرفت.
 
      حذف گذر احداثي داراي طرح اجرايي مصوب
 2- نامه شماره 310/33182- 24/7/90 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 3011-26/7/90:
« شورای محترم اسلامی شهر یزد- با سلام و صلوات برمحمد و آل محمد (ص) - موضوع: درخواست حذف گذر احداثی دارای طرح اجرائی مصوب- به استحضار می رساند بر اساس طرح تفصیلی شهر یزد و در گذر شهید محمدعلی شریف و در اراضی مجاور کارخانه کویرتکس واقع در منطقه یک، گذر 12 متری ارتباطی بین کوچه های شهیدمحمدعلی شریف و یاسمن بر روی اراضی مربوطه طراحی شده است.
بر روی این گذرِ احداثی هیچگونه سابقه ای مبنی بر وجود کوچه، جوی آب، قنات و ... وجود نداشته است.
شهرداری منطقه یک درخواست طرح اجرائی گذر مربوطه را داشته و بر این اساس طرح اجرائی آن در تاریخ 13/8/86 تهیه و مصوب شده است.
پس از این موضوع قطعات واقع در مسیر مربوطه درخواست حذف گذر 12 متری مربوطه را داشته اند. براین اساس و بر حسب توافقات انجام شده در آن منطقه، پرونده اراضی مربوطه جهت حذف گذر احداثی 12 متری و تغییر کاربری آن به مسکونی جهت ارسال و طرح در کمیسیون ماده 5 شهر یزد، به معاونت شهرسازی و معماری ارسال شده است.
 باتوجه به اینکه قبلا طرح مربوطه مصوب شده است و بنابه دلایل زیرنیازی به آن نمی باشد وبه لحاظ فنی حذف آن خللی درشبکه معابر اطراف ایجادنمی کند؛ درخواست حذف گذر احداثیِ دارای طرح اجرایی به آن شورای محترم ارسال می گردد تا پس از موافقت شورای اسلامی شهر، مراتب جهت تصویب به کمیسیون ماده 5 ارسال گردد.
1- گذر مذکور موجود نمی باشد و به صورت احداثی است.
2- در طول گذر هیچگونه حقوق مکتسبه ای برای شهر و شهروندان جهت تثبیت گذر ایجاد نشده است.
3- باتوجه به اینکه علیرغم طرح تفصیلی،طرح گذر مذکور به صورت تعریض ازطرفین بین اراضی مذکور وکارخانه کویرتکس طراحی شده است؛مالکین اراضی مذکوروکارخانه کویرتکس درخواست حذف آنرا دارند.
4- بر اساس سطوح خدمات و حق تشرف اخذ شده از اراضی مذکور، گذر 24 متری در فاصله کمتر از 50 متری گذر مذکور بدون پرداخت هزینه ای آزادسازی شده است و دارای نقش بسیار مناسبی است.
5-چنانچه گذر مذکور حذف نشود؛ شهرداری می باید نسبت به پرداخت هزینه جهت آزادسازی آن با توجه به عدم نیاز به آن اقدام نماید.
6- بر اساس مصوبه کمیسیون ماده 5 گذر 15 متری دیگری که به همین صورت در نزدیکی گذر مذکور بوده است؛ حذف شده است.
7- بر اساس توافقات انجام شده در شهرداری منطقه یک با درخواست حذف گذر موافقت و به تائید نماینده محترم شورای اسلامی شهر نیز رسیده است.
8- بین گذرهای شهید محمدعلی شریف و یاسمن گذرهای متعدد 12 و 15 متری جهت ارتباط و اتصال موجود است. ميروكيلي- شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح، با عنايت به بررسي هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون عمران شورا و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف، موافق ودر صورتيكه هيچگونه حقي از شهروندان و شهرداري ضايع نشود ، حذف طرح اجرايي گذر فوق مورد تاييد قرار گرفت.
 
      معرفي نماينده كميسيون عالي معاملات شهرداري
3- نامه شماره 125/28483- 26/6/90 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 2542- 27/6/90 :
« رياست محترم شوراي اسلامي شهر- موضوع: معرفي نماينده در كميسيون عالي معاملات شهرداري- با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص)- احتراماً ضمن معطوف نمودن توجه جنابعالي به مكاتبه شماره 12705 مورخ 25/4/1390 معاون پشتيباني امور اجرايي سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي كل كشور و نامه شماره 51025 مورخ 15/6/90 مديريت دفتر ارزيابي عملكرد بازرسي و پاسخگويي به شكايات، وزارت محترم كشور، بدينوسيله آقاي مهندس محمدرضا پيرنيا بعنوان فرد بصير و مطلع نماينده اينجانب در كميسيون عالي معاملات شهرداري جهت تاييد آن شورا معرفي مي‌گردند. خواهشمند است از نتيجه اقدامات اين شهرداري را مطلع فرماييد. ضمنآً آقاي سيد ابوالقاسم زارع بعنوان نماينده مطلع جهت ارائه توضيحات به حضور خواهند رسيد. ميروكيلي-شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح،با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، پيشنهاد فوق مورد تصويب قرار گرفت.
 
      كارشناسي پايه‌هاي استاده سطح شهر
4- لايحه شماره 200/33266- 24/7/90 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 3004-25/7/90:
 « احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، موارد ذيل جهت بررسي و تصويب ارسال مي گردد.خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب امر به ابلاغ فرماييد:
1-درخصوص تعيين اجاره بهاي پايه هاي ايستاده 4*3 سطح شهر به پيوست تصويركارشناسي رسمي به شماره 19/90/4 مورخ 29/5/90 ارسال مي گردد كه اجاره بهاي هر پايه با توجه به محل نصب و موقعيت به مبالغ روزانه 60.000، 80.000 و 100.000ريال كارشناسي شده است و مدير عامل سازمان فرهنگي ورزشي مي تواند بر اساس شرايط نسبت به افزايش يا كاهش آن به ميزان 20% اقدام نمايد.
2- هزينه نصب بنر بر روي پايه هاي ايستاده بر اساس كارشناسي رسمي پيوست به ازاي هر عدد مبلغ 40.000 ريال مي باشد.
  3-اجاره بهاي هر سانس سالن فرهنگسراي شهرداري مبلغ 7000.000 ريال مورد كارشناسي قرار گرفته كه طي بند 3 مصوبه مورخ 5/6/90 هيئت مديره سازمان تصويب شده است.
4-لازم به ذكر است بر اساس مصوبه هيئت مديره سازمان فرهنگي ورزشي درخصوص يادواره شهداي انقلاب اسلامي پايه هاي ايستاده به صورت رايگان و سالن فرهنگسراي شهرداري با 50% تخفيف با ارائه نامه رسمي و تأييديه بنياد شهيد و امور ايثارگران در اختيار اين نهاد قرار داده خواهد شد.خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب امر به ابلاغ فرمائيد.ضمناً آقاي عسكري به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. ميروكيلي- شهردار يزد »
موضوع در صحن علني شورا مطرح با توجه به بررسي هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون فرهنگي و اجتماعي شورا و پس از بحث و تبادل و استماع نظرات مخالف و موافق  با توجه به اينكه ايجاد پايه هاي ايستاده در شهر به منظور جلوگيري از نصب داربست فلزي بوده موارد بشرح ذيل مورد تصميم گيري قرار گرفت:
رديف 1- با كاهش مبلغ 60.000 ريال به 50.000 ريال و كاهش مبلغ 80.000 ريال به 60.000 ريال و كاهش مبلغ 100.000 ريال به 80.000 ريال و همچنين با افزايش يا كاهش به ميزان 20% توسط مديرعامل مورد تصويب قرار گرفت.
رديف 2- مورد تصويب قرار گرفت.
رديف 3- مورد تصويب قرار گرفت.ضمناً شهردار محترم مجاز است درجهت تخفيف و مساعدت تا سقف مبلغ سه ميليون ريال( 3.000.000 ريال ) اقدام نمايد و همچنين مي تواند تا سقف همين مبلغ به مديرعامل سازمان فرهنگي ورزشي تفويض اختيار نمايد.
رديف 4- درخصوص يادواره شهداي انقلاب اسلامي پايه هاي ايستاده بصورت رايگان و با در اختيار گذاشتن سالن فرهنگسراي شهرداري با 60% تخفيف با ارائه نامه رسمي و تاييديه بنياد شهيد و امور ايثارگران مورد تصويب قرار گرفت.
 
پرداخت مساعدت
 5- درخواست هاي هيات امناي حسينيه حضرت سيدالشهداء به يزد ثبت دبيرخانه شورا بشماره 2634-3/7/90 ، زورخانه شهداي كسنويه ثبت دبيرخانه شورا به شماره 2956-23/7/90 ،فرمانده ناحيه مقاومت بسيج يزد بابت پايگاه شيخ فضل الله نوري (محمودآباد ) ثبت دبيرخانه شورا بشماره 2924-19/7/90 ، گروه تواشيح و مديحه سرايي شميم بهشت ثبت دبيرخانه شورا بشماره 2293-6/6/90،كانون فرهنگي هنري شهيد مطلب شفيعي ثبت دبيرخانه شورا بشماره 2417-19/6/90 ،كانون ياوران حضرت مهدي (عج)ثبت دبيرخانه شورا بشماره 2633-3/7/90 ، هيات امناي مسجد حاج محمد رمضاني واقع در مالمير ثبت دبيرخانه شورا بشماره 2859-14/7/90 درخصوص مساعدت مالي موضوع در صحن علني شورا مطرح وپس از بحث و تبادل و استماع نظرات مخالف و موافق مقرر گرديد به هر يك از موارد فوق مبلغ 3.000.000 ريال (سه ميليون ريال)از رديف ماده 17 سهم شورا پرداخت گردد.
 
 جلسه با ذكر صلوات درساعت 30/21 خاتمه يافت.