چهارصد و هجدهمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد

چهارصد و هجدهمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد
صورتجلسه
   چهارصدو هيجدهمين جلسه شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 7صبح  چهار‌شنبه مورخ 18/12/89 با حضور اكثريت اعضاء تشكیل گرديد:
در ابتدا رياست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و آرزوي موفقيت روزافزون همكاران ارجمند و ساير مسئولين گزارشي از مأموريتشان به اهواز جهت حضور در جلسه رؤساي شوراهاي اسلامي استان و مباحث مطرح شده در آن جلسه از جمله پيشنهادات ارائه شده جهت بودجه شهرداري‌هاي سراسر كشور براي سال 90، موضوع سوخت و چگونگي پرداخت آن به شهرداريها، قبوض جريمه مربوط به راهنمايي و رانندگي، حمل و نقل عممي وبودجه‌هاي اختصاص داده شده در اين زمينه توضيحاتي ارائه نمود.
سپس آقاي ميرحسيني گزارشي مصور از وضعيت آبگرفتگي معابر با توجه به بارندگي‌هاي روزهاي اخير در يزد و ايجاد مشكلات براي شهروندان و دفع آبهاي سطحي و همچنين جلسه برگزار شده با حضور مسئولين مربوطه در شهرداري جهت استقبال از ميهمانان نوروزي و تكاليف تعيين شده براي كليه واحدهاي شهرداريها و سازمانها و غيره مطالبي ارائه نمود.
در ادامه جلسه با توجه به درخواست و هماهنگي‌هاي بعمل آمده قبلي آقاي كمانه مدير كل اداه تربيت بدني استان يزد به همراه آقاي اميرخاني مدير تربيت بدني شهرستان در جلسه شورا حضور يافتند كه در ابتدا رياست شورا با عرض خيرمقدم و خوشامدگويي به ميهمانان محترم اظهار داشت اميدواريم در جهت گسترش و تعميم ورزش در استان به خصوص براي نسل جوان با همكاري و تعامل ساير دستگاه‌ها و مسئولين استان و ايجاد بستر مناسب جهت رونق بيشتر در ورزش بتوانيم با همدلي بيشتر گامهاي مؤثر برداريم و با ايجاد امكانان و تجهيزات ورزشي جهت جذب جوانان در محلات و بافت قديمي شهر يزد در جهت جلوگيري از مسائل اعتياد و هر گونه مفاسد اخلاقي ديگر و پر نمودن اوقات فراغت جوانان از سوي مسئولين مربوطه برنامه‌ريزي‌هاي لازم به عمل آيد. وي در ادامه خواستار همكاري همه جانبه مردم و مسئولين در جهت گسترش امر ورزش شد.
سپس آقاي كمانه مدير كل اداره تربيت بدني استان ضمن تقدير و تشكر از اعضاي شورا بخاطر برپايي اين جلسه اظهار داشت مسئله تربيت بدني، تقويت فرهنگ روح جامعه است و اهميت به ورزش مقدمه‌اي است براي سلامت جسم و روح و بدن و همچنين ورزش امري واجب و ضروري مثل نماز است كه آيات و احاديث از ائمه اطهار (ع) و دين مبين اسلام تأكيد بر انجام ورزش جهت نشاط و شادابي و سرزنده بودن انسانها مي‌باشد كه ما بايد در جهت تعميم و گسترش فرهنگ ورزش در جامعه و خدمات رساني بيشتر به خصوص براي نسل جوان با همكاري يكديگر برنامه‌ريزي‌هاي لازم را انجام نمود تا به ياري خدا جامعه‌اي سالم و شاداب داشته باشيم. و وي در ادامه گفت همانطور كه مستحضر هستيد شوراهاي اسلامي شهر در رابطه با امر ورزش يك سري تكاليف و وظايف خاصي را دارا هستند كه بر اساس قانون دستگاه‌هاي اجرايي استان مكلفند يك درصد از اعتبارات خود را در بخش ورزش استان هزينه نمايند كه ما اميدواريم با درايت اعضاي شوراي اسلامي شهر وساير مسئولين استان بتوانيم مثل گذشته شاهد داشتن پهلواناني در عرصه ورزش همچون پهلوان عسكر و پهلوان يزدي در سطح استان كه باعث افتخار شهر يزد بودند پرورش دهيم.
ايشان در ادامه با اشاره با زيرساخت‌هاي ورزش در استان سرانه فضاهاي ورزشي استان را 3/0 اعلام نمود و مهم‌ترين مسئله براي شادابي و تفريح مردم به غير از مكان‌هاي تفريحي و فضاهاي سبز فضاهاي سهل‌الوصول ورزشي از جمله گسترش ورزش‌هاي همگاني از قبيل پياده‌روي اجراي ورزش صبح‌گاهي به خصوص در پارك‌هاي سطح شهر، دوچرخه‌سواري و غيره جهت روي‌آوردن و تشويق آحاد مردم جامعه به امر ورزش برشمرد و خواهان همكاري و تعامل مسئولين استان و دستگاه‌هاي اجرايي جهت هر چه بهتر برگزار نمودن اين برنامه‌ها توسط اداره تربيت بدني در سطح يزد شد. وي در ادامه از امكانات موجود ورزشي در سطح استان، اهداف و وظايف تربيت بدني، مسائل و مشكلات بعضي از هيأت‌هاي ورزشي، زمين‌هاي داراي كاربري ورزشي بالاي 300 متر جهت احداث سالن يا مجموعه ورزشي و غيره مطالبي عنوان نمود.
در ادامه جلسه هر يك از اعضاي شورا با عرض خيرمقدم و خوشامدگويي به ميهمانان ارجمند و آرزوي موفقيت براي همه مسئولين و خدمت‌گزاران ، نقطه نظرات، پيشنهادات و ديدگاه‌هاي خود را در خصوص مسائل مربوطه و ورزش استان و سوق دادن جوانان به امر ورزش از جمله برنامه‌ريزي مدون و اصولي جهت گسترش و تعميم ورزش در سنين مختلف با توجه به افزايش بيماري ديابت در استان يزد لزوم مطالعه بيشتر جهت شناخت مسائل فرهنگي ورزشي، ايجاد مدرسه موتورسواري و برگزاري كلاس‌هاي آموزشي در اين زمينه جهت گوشزد نمودن جوانان و جلوگيري و كاهش تصادفات كمك به خيرين جهت احداث مجموعه‌هاي ورزشي و ارائه تسهيلات لازم و تخفيفات عوارض مربوط به شهرداري تكميل و تجهيز سالن‌هاي ورزشي جهت استفاده بيشتر جوانان و پيش‌بيني اعتبارات لازم در اين زمينه سرمايه‌گذاري در ورزش استان از طريق بخش خصوصي، گسترش و اشاعه فرهنگ و هدف‌دار بودن ورزش در جوانان، جلوگيري از فعاليت مكان‌هاي ورزشي بدون مجوز و عدم رعايت مسائل فرهنگي و پخش آهنگ‌هاي مبتذل، توجه ويژه به ورزش بانوان استان، ايجاد راهكارهاي مناسب جهت استفاده عموم مردم از ورزش به خصوص اقشار كم درآمد جامعه پي‌گيري جهت تخصيص اعتبارات لازم به هيأت‌هاي ورزشي استان به خصوص ورزش همگاني كه در اين راستا آقاي خباززاده يزدي مسئول ورزش‌هاي همگاني استان از كليه شهروندان و مسئولين استان خواست تا در همايش پياده‌روي كه در روز جمعه مورخ 20/12/89 با مشاركت كميته امداد حضرت امام (ره) برگزار مي‌شود همچون گذشته حضور فعال و چشم‌گير داشته باشند.
در ادامه جلسه آقاي اميرخاني مدير تربيت بدني شهرستان يزد هم ضمن تقدير و تشكر از رياست و اعضاي شورا بخاطر تشكيل اين جلسه اظهار داشت با توجه به اينكه بعضي از اعضاي اين شورا بعنوان رؤساي هيأت‌هاي ورزشي در گذشته و در حال حاضر انجام وظيفه مي‌نمايند كم و بيش در جريان  بعضي از مسائل و مشكلات ورزش در استان هستند كه بايد واقعاً براي ورزش استان يزد يك فكر اساسي و جدي كرد.وي در ادامه در رابطه با كمبود فضاهاي ورزشي در يزد، هيأت‌هاي ورزشي فعال در يزد، آمار بيمه ورزشي ورزش‌كاران، سرانه ورزشي، مشكلات ورزشي به خصوص بافت قديم مطالبي را عنوان نمود.
 
مصوبات:
 
      تعيين وظايف ادارات، مناطق و سازمان‌هاي وابسته به شهرداري در ايام نوروز
1- در راستاي خدمات رساني هر چه بهتر وبيشتر شهرداري به مسافرين و ميهمانان نوروزي در ايام تعطيلات طبق سنوات گذشته با توجه به جلسه برگزار شده با حضور مسئولين شهرداري، مديران عامل سازمان‌هاي وابستهموضوع در صحن علني شورا مطرح، با توجه به بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون خدمات شهري و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات وظايف تعيين شده به شرح ذيل جهت اجراء توسط واحدهاي داخلي شهرداري، مناطق و نواحي ، معاونين مورد تصويب قرار گرفت :
 
معاونت عمرانی: 
1- معاونت در اسرع وقت نسبت به تكميل چهارراه فاطميه به گونه‌ای اقدام نماید که تا قبل از آغاز تعطیلات نوروزي اين چهارراه آماده گردد.
2- اقدام جهت لکه گیری ، مرمت و آسفالت معابر تا قبل از آغاز تعطيلات در حد نياز .
3- حوزه معاونت موظف به پاسخگوی 24 ساعته حضوری و تلفنی به مسافرین محترم و مردم میباشد .
4- حوزه معاونت موظف به ارائه برنامه های خود در ایام تعطیل و نیز گزارش اقدامات انجام شده به صورت روزانه در تعطیلات نوروزي میباشد .
اداره  اجرائیات :
1- در جهت سلامت و رفاه وآرامش خاطر مسافرین نوروزی موظف است تا قبل از آغاز تعطیلات نورزوی در چند مرحله نسبت به معدوم نمودن سگ‌های ولگرد اقدام نماید .
2- جلوگیری قوی و شدید از تکدی گری افراد در سطح شهر یزد به ویژه در میادین ، تقاطع‌ها و معابر و مجتمع‌های تجاری و تفریحی و اداری .
3- جلوگيري از سد معبر توسط مغازه‌داران به ويژه ميوه فروشان در سطح شهر .
4- جمع‌آوری بنرها واستندها و تابلوها و داربست‌های غیرمجاز و همچنين تابلوهاي فرسوده در سطح شهر و نیز جلوگیری از نصب غیرمجاز آنها با همكاري سازمان رفاهي ، تفريحي .
5- جمع‌آوری خودروهای فرسوده در سطح معابر و به خصوص محلات و انتقال آنها به محل های مجاز قبل از آغاز تعطيلات .
6- جمع‌آوري مصالح ساختماني رها شده در پياده‌روها ومعابر .
7- با همکاری عوامل ذیربط در شهرداری هر چه سریع تر نسبت به بریدن پل مقابل امامزاده سید جعفر در بلوار جمهوری اسلامی اقدام و نتیجه به شورا ارائه گردد.(براي چندمين بار)
8- برخورد قاطع با دست فروشان در تمامی مسیر ها و معابر .
9- مقررگرديد اجرائيات به طور مرتب بازديدي از مغازه‌هاي مرغ وماهي فروشي و ميوه فروشي داشته تا چنانچه در جلوي مغازه موارد بهداشتي رعايت نمي گردد برخورد قانوني صورت گيرد .
10- اجرائيات موظف به پاسخگوی 24 ساعته حضوری و تلفنی به مسافرین محترم و مردم می‌باشد .
11- اجرائيات موظف به ارائه برنامه‌های خود در ایام تعطیل و نیز گزارش اقدامات انجام شده به صورت روزانه در تعطیلات نوروز میباشد.
سازمان بازيافت :
1- سازمان موظف است از تاریخ 20/12/1389 تا پایان تعطیلات نسبت به جمع‌آوری روزانه زباله‌ها از منازل و واحد های تجاری و مسکونی و اداری و ... اقدام نماید و حتی‌المقدور این عمل در طول شب انجام گیرد و نیز در ساعات روز نسبت به رفت و روب معابر و گندزدایی جوي‌ها و جداول و پاک‌سازی شهر در کلیه معابر و میادین اقدام نماید.
2- با توجه به اینکه برخی شرکت‌های خدماتی در جمع‌آوري و حمل زباله دقت لازم را به عمل نمي‌آورند به کلیه شرکت‌ها آموزش و اخطار داده شود تا در جمع‌آوري زباله دقت بيشتر بنمايند در غير اين صورت برابر مقررات برخورد وجريمه خواهند شد .
3- مقررگرديد سازمان مديريت پسماند درتاريخ 26/12/89 در چهارنقطه شهرنسبت به برگزاري جشن ماهي اقدام نمايد به گونه‌اي كه درازاي دريافت يك كيسه زباله خشك يك عدد ماهي قرمزبه همشهريان هديه داده شود.
4- سازمان موظف است تا قبل از پايان سال تقويم جمع آوري زباله را به درب منازل ارسال نمايد .
5- سازمان موظف به پاسخگوی 24 ساعته حضوری و تلفنی به مسافرین محترم و مردم میباشد .
6- سازمان موظف به ارائه برنامه های خود در ایام تعطیل و نیز گزارش اقدامات انجام شده به صورت روزانه در تعطیلات نوروزي میباشد.
سازمان رفاهی و تفریحی :
1-  سازمان‌موظف‌است‌نسبت‌به‌ساماندهی‌کلیه‌تابلوهاو استندها و فضاهای تبلیغاتی سطح شهر اقدام نمايد.
2- اقدامات لازم جهت رنگ آمیزی و شستشوي جداول صورت گيرد به نحوی که قبل از آغاز تعطیلات كار به پايان رسيده باشد .
3- عدم صدور مجوزهاي جديد جهت نصب بنرها و پايه‌هاي ايستاده و همچنين جمع آوري بنرها و و پايه‌هاي ايستاده غيرمجاز و بنرهاي مراسم ختم و مواردي كه از تاريخ آنها گذشته و اقدامي جهت جمع آوري آنها صورت نگرفته با همكاري اداره اجرايئات .
4- اقدام لازم جهت بهسازي ، رنگ‌آميزي و روشنايي پل‌هاي عابرپياده و روشنايي معابر صورت گيرد .
5- نصب چادر و استقرار در ورودي هاي شهر به نحو مطلوب جهت راهنمايي مسافرين . 
6- سازمان موظف به پاسخگوی 24 ساعته حضوری و تلفنی به مسافرین محترم و مردم میباشد .
7- سازمان موظف به ارائه برنامه های خود در ایام تعطیل و نیز گزارش اقدامات انجام شده به صورت روزانه در تعطیلات نوروزي میباشد .
سازمان آتش نشاني :
1- سازمان مي‌بايست در ایام تعطیل ایستگاههای ثابت و سیار خود را به طور کامل فعال نموده و در طول اين ایام بصورت 24 ساعته با آمادگی کامل حضور داشته باشد.
2- گشت های ویژه آتش‌نشانی بایستی درایام تعطیل به طور مرتب در سطح شهر و معابر و به ویژه پارک‌ها و اماکن عمومی اقدام به گشت‌زنی نموده و نسبت به شناسایی عوامل بالقوه که میتواند ایجاد آتش‌سوزی نماید مردم را آگاه نمایند.
3- به جز موضوع اطفاء حریق در رابطه با رفع حیوانات موذی و مزاحم در سطح پارک‌ها و اماکن دیگر در صورت درخواست مسافرین و مردم آمادگی کامل داشته باشد .
4- سازمان آتش‌نشاني با همكاري سازمان پاركها نسبت به شستشوي برج دروازه قرآن ، ساعت ميدان ماركار ، مسجد جامع ، و تنديس‌هاي ميادين در سطح شهر تا قبل از آغاز تعطيلات اقدام نمايد .
5- سازمان موظف به پاسخگوی 24 ساعته حضوری و تلفنی به مسافرین محترم و مردم میباشد .
6- سازمان موظف به ارائه برنامه‌های خود در ایام تعطیل و نیز گزارش اقدامات انجام شده به صورت روزانه در تعطیلات نوروزي میباشد . 
سازمان پارک ها و فضای سبز : 
1- سازمان موظف است حداقل پنج باب پارک ترجیحاً پارک غدیر برای ورودی از سمت تهران و پارک هفتم تیر برای مسافرین از سمت جنوب کشور و پارك‌هاي كوهستان ، آزادگان و بزرگ شهر جهت نصب چادر آماده نموده و امکانات رفاهی مناسب براي مسافرین مهيا نمايند. ضمناً بايستي با همکاری سایر مراجع نسبت به برقراری امنیت جهت کلیه مسافرین اقدامات لازم صورت گيرد و همچنين عوامل ذیربط در سایر قسمتهای شهرداری از برپا نمودن چادر در سایر مناطق با قدرت جلو گیری نمایند.
2- سازمان موظف است تا تاریخ 25/12/1389 نسبت به آماده سازی پارک‌ها و تعمیر و مرمت وسايل بازي و رنگ‌آميزي آنها اقدام نموده و با همكاري شهرداري امکانات زیستی و خدماتی مورد نياز اعم از ايمني، بهداشت، روشنايي مناسب در پارک‌ها را فراهم نماید .
4- اقدامات لازم جهت رفع هر گونه خطرات احتمالي اعم از برق گرفتگي ، سقوط و همچنين اطمينان از سالم بودن وسايل بازي كودكان در پارک ها و فضا های سبز صورت گيرد .
5- رسیدگی به فضای سبز و گلکاری معابر به خصوص ورودي و خروجی شهر .
6- سازمان موظف به پاسخگوی 24 ساعته حضوری و تلفنی به مسافرین محترم و مردم میباشد .
7- سازمان موظف به ارائه برنامه های خود در ایام تعطیل و نیز گزارش اقدامات انجام شده به صورت روزانه در تعطیلات نوروز میباشد.
معاونت حمل ونقل و ترافیک: 
1- نصب تابلوهای راهنمایی و جهت نماجهت مسافرین درمسیرهاي ورودي وخروجي ومعابر سطح شهر.
2- کلیه پارکینگ‌های موجود در معابر اصلی و درون محله‌اي شناسايي و تابلوهايي جهت راهنمايي مسافرين به اين پاركينگ‌ها نصب گردد . لذا كليه پاركينگ‌ها بایستی در طول ايام تعطيلات نوروزي 24 ساعته فعال باشند و مورد استفاده عموم مردم قرار گیرد.
3- حوزه معاونت مي‌بايست کلیه داربست‌های فلزی موجود و بنرها و استندهایی که خطرات ترافيكي به دنبال دارد شناسایی و نسبت به رفع خطرات احتمالي اقدام نماید.
4- نسبت به خط كشي معابر وگذرگاهها تا قبل از شروع تعطيلات اقدامات لازم صورت گيرد .
5- رنگ آميزي جداول و نظافت آنها با همكاري سازمان مربوطه صورت گيرد .
6- اقدامات لازم در جهت ساماندهي پل‌هاي عابر پياده وهمچنين پل‌هاي عابر پياده آماده نصب كه درپياده‌روها ومعابررها شده و خطرات جاني ومالي هم براي همشهريان وهم براي مسافرين به دنبال دارد صورت گيرد. 
7- معاونت موظف به پاسخگوی 24 ساعته حضوری و تلفنی به مسافرین محترم و مردم میباشد .
8- معاونت موظف به ارائه برنامه‌های خود در ایام تعطیل و نیز گزارش اقدامات انجام شده به صورت روزانه در تعطیلات نوروز میباشد .
9- ضمناً اين معاونت با همكاري پليس راهور مي تواند اقدامات فوق را به صورت شايسته تر انجام نمايد.
سازمان تاکسیرانی :  
1- فعال نمودن كشيك تاكسي ها و همچنين كنترل آنها . 
2- بازرسی تاکسیرانی بایستی در ایام تعطیل به صورت 24 ساعته فعال بوده و نسبت به کنترل تاکسی‌ها در سطح شهر اقدام کامل و دقیقی انجام دهد.
3- نظارت و سرکشی از آژانس‌ها و تاکسی‌های تلفنی با هماهنگی مراجع ذیربط به طور مستمر و مداوم صورت‌پذیرفته ودر موردرعایت نرخ‌های‌مصوب جهت مردم و به ویژه مسافرین کنترل لازم صورت گیرد.
4- سازمان موظف به پاسخگوی 24 ساعته حضوری و تلفنی به مسافرین محترم و مردم میباشد .
5- سازمان موظف به ارائه برنامه‌های خود در ایام تعطیل و نیز گزارش اقدامات انجام شده به صورت روزانه در تعطیلات نوروز میباشد .
سازمان اتوبوسرانی :
1- نظارت بر وضعیت پوشش ظاهری رانندگان و خودروهای آنها و نحوه برخورد مناسب با مسافرین و همچنين رعايت نظافت داخل اتوبوس‌ها در تمام طول سال به خصوص ايام تعطيلات نوروز .
2- با توجه به تغییر ساعت فصلی سال ، سازمان موظف است در کوتاهترین زمان ممکن ساعت فعالیت ناوگان خود را از ساعات آغازین صبح تا پایان شب در ایام تعطیلات نوروزی به مردم و شوراي اسلامي شهر و شهرداری اعلام نماید .
3- با توجه به اينكه سازمان اتوبوسراني تا ساعت 20 در سطح شهر فعاليت دارد پيشنهاد مي گردد بخش خصوصي ازساعت 20 تا 24 با برنامه‌ريزي سازمان اتوبوسراني در سطح شهر ونقاط مختلف به تناسب حضور يافته و از ساعت 20 به بعد از مسافرين تعداد دو بليط اخذ نمايد .
4- عوامل سازمان موظف هستند به تخلفات ترافیکی و دوبله و توقف خارج از ایستگاه و باز گذاشتن درب اتوبوس در هنگام حرکت و ... رسیدگی برخورد قاطع منظور نمایند.
5- نسبت به بهسازی و نظافت ایستگاههای اتوبوس موجود در سطح شهر اعم از نیمکت‌ها و سکوهای انتظار اقدامات لازم صورت گيرد . ضمناً سازمان نسبت به تبلیغات شهری ایستگاهها و تبلیغات محیطی داخل اتوبوس به گونه‌ای نظارت نماید تا چهره شهر به نحو مطلوبی زیبا مانده و آسایش مسافرین در ایستگاهها رعایت گردد.
6- سازمان موظف به پاسخگوی 24 ساعته حضوری و تلفنی به مسافرین محترم و مردم میباشد .
7- سازمان موظف به ارائه برنامه‌های خود در ایام تعطیل و نیز گزارش اقدامات انجام شده به صورت روزانه در تعطیلات نوروز میباشد .
سازمان پایانه های مسافر بری :
1- سازمان نسبت به فعال و آماده به کار نمودن دفاتر فروش بلیط در محل ترمینال و در سطح شهر اقدامات لازم بنماید .
2- در سطح ترمینال نسبت به برقراری نظم و امنیت و رفاه حال مسافرین تمهیدات لازم را بیاندیشد .
3- از به وجود آمدن بازار سیاه در تأمین و فروش بلیط جلوگیری نماید .
4- سازمان موظف به پاسخگوی 24 ساعته حضوری و تلفنی به مسافرین محترم و مردم می‌باشد.
5- سازمان موظف به ارائه برنامه‌های خود در ایام تعطیل و نیز گزارش اقدامات انجام شده به صورت روزانه در تعطیلات نوروز میباشد .
شورای اسلامي شهر :
1- مقرر گرديد اعضاي كميسيون خدمات شهري در تاريخ 26/12/89 بازديدي از فعاليت‌ها و كارهاي انجام شده و چگونگي آمادگي شهرداري و سازمان‌ها در ايام تعطيلات نوروزي داشته باشند . 
2- مقرر گرديد شورا با همکاری عوامل و اعضاء خود و با توجه به بازديد هايي كه در ايام عيد از ستادهاي نوروزي و عملكرد سازمانها و شهرداري انجام مي نمايد و با استفاده از نظرات ستاد نظارتی شهرداری ، سازمان‌ها و واحدهای شهرداری و ادارات ذی‌مدخل در مراسم ویژه‌ای که با حضور مسئولین شهری برگزار می‌نماید از افراد و سازمان‌های موفق در ايام عيد تقدیر و تشکر نماید .
شهرداری مرکز:
1- شهرداري موظف است براساس مصوبات ستاد نوروزي در استانداري نسبت به برنامه ريزي ايام عيد با توجه به ابلاغيه‌ها ومصوبات مربوطه اقدام نمايد .
2- مقررگرديد شهرداري ستاد رسیدگی به شکایات را در سطح شهر و خروجی‌های آن مستقر نموده تا بتوان به شکایات و انتقادات و پیشنهادات و همچنين تشویقات رسیدگی نمايد .
3- شهرداری موظف است دهه دوم اسفند را به عنوان دهه نهضت پاک سازی شهر یزد تخصیص دهد و مردم و ادارات و سازمان‌های ذیربط را به کمک طلبیده تا چهره شهر را زیبا نماید.
4- شهرداری و سازمانهاي مربوطه موظفند از پرداختن به کارهای نمادین به شدت پرهیز کرده و به کارهای بنیادین و وظایف مصرحه قانونی خود بپردازند .
5- مقررگرديد شهرداري و سازمان‌ها نسبت به موازی كاري و چاپ بنر و پوستر و ... خودداري نموده و صرفاً شهرداری از طریق روابط عمومی اقدامات مربوطه را انجام نمايد .
6- امور فرهنگی شهر در حیطه شهردار و مصوبات کمیسیون فرهنگی می باشد.
7- مقرر گرديد شهرداري (معاونت خدمات شهري) با همكاري واحد مربوطه نسبت به آماده سازي       سرويس‌هاي بهداشتي سطح شهر اعم از نظافت آنها وموجود بودن مايع دستشويي درتمام سرويس ها و.... اقدامات لازم را انجام نمايد .
8- شهرداري موظف است ستاد نظارت برفعالیت‌های سازمان‌ها و ادارات تشکیل داده و گزارش كار آنها مرتباً اخذ ومطالعه نماید ودر رفع نواقص ومعایب آن اقدام نموده وسازمان‌ها وافراد قابل تقدیر را بلافاصله تشویق نماید .
9- شهرداري‌موظف‌است‌شماره‌تماس‌سازمان‌هاومسئولین‌آنها را به نحو مناسب در اختیار مردم قرار دهد.
10- مقررگرديد شهرداري يزد در پي اعلام آمادگي خود جهت همكاري با شهرداري و شوراي شهرهاي زارچ و شاهديه در مبادي ورودي شهر نسبت به اسكان واستقبال از ميهمانان اقدامات وامكانات لازم را فراهم نمايد .
11- ايستگاههاي CNG بايستي به طور كامل از طريق شهرداري پشتيباني و مورد بازديد قرار گرفته تا در سطح شهر شاهد كاستي و نابساماني در توزيع گاز جهت اتومبيل‌ها نباشيم .
12- شهرداري و سازمان‌ها موظفند به گونه‌اي شهر را جهت ايام عيد زيبا سازي و آماده نمايند تا همشهرياني كه بضاعت مالي نداشته و در اين ايام به مسافرت نمي‌روند بتوانند به نحو مطلوب ومناسب از امكانات و فضاي شهر استفاده نمايند .
13- مقرر گرديد شهرداري در پايان تعطيلات گزارش جامع و كاملي از ستاد تسهيلات نوروزي واقع در سازمان‌ها و ادارات مربوطه را به شوراي اسلامي شهر ارائه نمايند .
14- مقرر گرديد شهرداري با همكاري شوراي اسلامي شهر در پايان تعطيلات با توجه به گزارشات وبررسي عملكرد سازمان‌ها و واحدهاي خدمت‌رسان در ايام عيد برترين سازمان و بدترين را تشويق وتنبيه نمايد .
شهرداری های مناطق و نواحي :
1- شهرداری‌های مناطق موظف هستند کلیه زمین‌های مزاحم شهری و ساختمانهای مخروبه را شناسایی و به استناد ماده 55 قانون شهرداری مربوط به آن اقدام نموده و حتی الامقدور نسبت به تسطیح و پاک‌سازی آنها از زباله و نخاله و سایر موارد مشابه اقدام نمایند.
2- شهرداری ناحیه تاریخی موظف است به صورت کامل در ایام تعطیل در حالت آماده باش بوده و نسبت به ارائه خدمات در حیطه وظایف مربوطه اقدام نماید. ضمناً اين شهرداري بايد دقت لازم را جهت نظافت و رعايت اصول بهداشتي بافت تاريخي داشته باشد .
3- شهرداری ناحیه تاریخی موظف است نسبت به راهنمایی مسافرین نوروزی از طریق نصب تابلو و سایر موارد با همكاري سازمان ميراث فرهنگي اقدامات لازم بنماید.
4- به کلیه شهرداریها پیشنهاد می‌گردد به جای شهردار کشیک ، شهردار و یا ارشدترین معاون آنها با تعدادی از عوامل ، در سطح شهرداری و سطح شهر حضور داشته باشند.
5- شهرداران مناطق وشهرداري مركز بايد طرحي جهت آبگرفتگي معابر ومهار كردن آبهاي حاصل از باران‌هاي بهاري داشته باشند تا مانند گذشته شاهد آبگرفتگي‌هاي شديد در ايام تعطيلات نباشيم . 
6- شهرداری‌ها موظف به پاسخگوی 24 ساعته حضوری و تلفنی به مسافرین محترم و مردم میباشند.
7- شهرداران مناطق موظفند با توجه به وظايف قانوني خود همراه با مسئولين مربوطه در محدوده كاري آن شهرداري گزارش روزانه خود را به دفتر شهردار و رونوشتي از آن را به شوراي اسلامي شهر گزارش نمايند .
سامانه 137 :
1- این سامانه موظف است در طول ایام تعطیل کماکان به صورت 24 ساعته و با تمام توان اقدام نموده و هرگونه شکایت و يا درخواست مردمی را در کوتاه ترین زمان ممکن به سازمانها و ارگانهای خدمات‌رسانی و شهرداریها در مناطق و سایر حوزه ها انتقال داده و بازخورد آن را تعقیب نموده و در سیستم ثبت نمایند و هرگونه کوتاهی مسئولین ذیربط را به شهردار گزارش دهد .
کمیسیون حفاری ها : 
1- مقررگرديد از تاريخ 15/12/89 انجام هرگونه حفاري در سطح شهر ممنوع گردد و همچنين كليه حفاري‌هايي كه در سطح خيابانها انجام گرديده بايستي حداكثر تا تاريخ 20/12/89 تسطيح ومرمت وآسفالت گردد . بديهي است ظرف 24 ساعت به سازمان‌هاي ذيربط اعلام و اگر سازمان ويا پيمانكاري دراين زمينه به تكاليف خود عمل ننمود مورد برخورد قانوني قرار گرفته و بي تفاوتي سازمان مربوطه به مراجع استاني اعم از استانداري ، فرمانداري و... گزارش واعلام گردد .
2- شهرداری نیز ملزم است از هرگونه اقدام عمرانی در سطح معابر چه از طریق امانی و چه پیمانکاری به شدت اجتناب نماید.
 
نيروي انتظامي :
1- پيشنهاد مي‌گردد نيروي انتظامي با همكاري شهرداري نسبت به جلوگيري از افرادي كه اقدام به                اجاره دادن خانه‌هاي خود به صورت غير مجاز در سطح شهر و ورودي‌ها مي‌نمايند طبق مقررات برخورد و جلوگيري نمايد .
2- پيشنهاد مي گردد نيروي انتظامي با همكاري شهرداري (اداره اجرائيات) از اتراق دست فروشان وافاغنه در ميدان ابوذر و ساير نقاط شهر كه منجر به نازيبا شدن شهر مي گردد و همچنين از به كار گيري افاغنه در ميدان ميوه وتره بار جلوگيري نمايد .
3- نيروي انتظامي مي بايست علاوه بر ايجاد امنيت و آسايش براي مسافران به گونه‌اي برنامه‌ريزي نمايد تا امنيت منازل و واحدهايي كه در اين ايام خالي از سكنه مي گردد نيز حفظ شود .
درپايان مقررگرديد شهرداري مركز و كليه سازمان‌هاي ذيربط وهمچنين شهرداري‌هاي مناطق ليست كشيك‌هاي نوروزي خود را به شوراي اسلامي شهر ارسال نمايند.
 
      اجراي برنامه‌هاي فرهنگي در ايام عيد نوروز
 
2- با توجه به فرا رسيدن سال نو و استقبال از ميهمانان نوروزي توسط شهرداري و در راستاي اجراي برنامه فرهنگي به خصوص در پارك‌هاي سطح شهر موضوع در صحن علني شورا مطرح با توجه به بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون فرهنگي اجتماعي و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مقرر گرديد سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري نسبت به اجراي موارد به شرح ذيل اقدامات لازم معمول نمايند:
1- انتقال پايه‌هاي ايستاده (2×1) موجود در سطح شهر به پارك‌ها بر اساس مصوبات قبلي شورا.
2- برپايي نماز جماعت در پاركهايي كه مسافرين نوروزي در آنها اسكان دارند.
3- برپايي غرفه‌هاي فرهنگي در پاركها با ارائه محصولات جديد از طريق بخش خصوصي.
4- فضاسازي شهري از طريق نصب پيامهاي مناسب در پايه ايستاده‌هاي 4×3.
5- تهيه موبايل كاتالوگ و بروشور فرهنگي و توزيع آن در بين مسافران.
6- مشاركت در برگزاري نمايشگاه كتاب در دو پارك بزرگ شهر و پارك كوهستان با 50% تخفيف.
7- تهيه CD راديو پارك ويژه نوروز.
8- برگزاري تئاتر خياباني. (با تاييد كميته نظارت)
9- پخت غذاهاي سنتي.
10- امسال با تبليغات مناسب شرايطي فراهم شود اماكني كه هم وجهه مذهبي خوبي دارند (مانند مسجد جامع كبير ومساجد هفتگانه) و هم از لحاظ تاريخي و معماري بسيار ارزشمند مي‌باشند به مسافران نوروزي معرفي گردند و اين كار با توزيع بروشورهاي مناسب و استفاده از بنرهاي كوچك شناسايي در مسير اين امكان صورت پذيرد.
 
جلسه با ذكر صلوات درساعت 30/10 خاتمه يافت.