چهارصد و دومين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد

چهارصد و دومين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد
صورتجلسه
   چهارصدو دومين جلسه شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 18 يك‌شنبه مورخ 26/10/89 با حضور كليه اعضاء تشكیل گرديد:
   در ابتدا رياست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و آرزوي توفيق روزافزون همكاران ارجمند، گزارشي از جلسه برگزار شده در شوراي اسلامي استان در استانداري كه با حضور آقاي اولياء نماينده محترم مردم يزد و صدوق در مجلس شوراي اسلامي و آقاي تابش نماينده محترم مردم اردكان و رييس شوراي اسلامي در رابطه با بررسي انتخابات استاني و اضافه شدن يك نفر ديگر بعنوان نماينده مردم يزد در مجلس شوراي اسلامي و قولهاي مساعد جهت پي‌گيريهاي بعدي اين موضوع توسط نمايندگان استان در مجلس توضيحاتي ارائه نمود.
وي در ادامه از مباحث مطرح شده در جلسه شوراي اسلامي شهرستان با حضور نماينده اداره محيط زيست، اتحاديه صنف فخار و ساير مدعوين در فرمانداري در خصوص گازسوز نمودن كوره‌هاي آجرپزي جهت جلوگيري از سوخت زياد و آلودگي هوا و زيست محيطي و پيش‌بيني اعتبارات لازم براي سرمايه‌گذاري با همكاري شركت گاز استان و مؤسسه كوثر يزد مطالبي عنوان نمود.
سپس ايشان با توجه به اهميت و ضرورت در جهت روان‌سازي ترافيك در محل چهارراه فاطميه با توجه به درخواست ساير اعضاي شورا مجدداً تأكيد نمود تا شهرداري هر چه زودتر نسبت به اصلاح ترافيكي آن محل اقدامات لازم و اساسي بعمل آورد.
در ادامه آقاي ميروكيلي شهردار محترم در خصوص فعاليت‌ها و اقدامات انجام شده در پروژه پرفسور حسابي اظهار داشت با توجه به اينكه تمامي پلاكهاي موجود در مسير با مالكين آنها توافقات نهايي شده و در حال حاضر با استقرار ماشين‌آلات در آن پروژه و همچنين با جابه جايي تيرهاي برق با همكاري و تعامل خوب شركت توزيع برق آن پروژه فعال مي‌باشد اميدواريم با حمايت همه جانبه شورا مثل ساير پروژه‌ها در چند روز آينده شاهد افتتاح و راه‌اندازي آن پروژه باشيم.
در ادامه جلسه با حضور آقاي دشتي مسئول درآمدهاي عمومي شهرداري در خصوص موارد اصلاحي پيشنهادي تعرفه عوارض و بهاي خدمات شهرداري براي سال 90 از جمله قيمت منطقه‌اي عدد (P) ضمن بحث و تبادل نظر اعضاي شورا نقطه نظرات، ديدگاهها و پيشنهادات خود در اين زمينه اعلام نمودند كه مقرر گرديد در اين راستا روز يكشنبه مورخ 3/11/89  كليه موارد اصلاحي پيشنهادي مورد بررسي و تصميم‌گيري نهايي قرار گيرد.
سپس سركار خانم حيدري گزارشي از مأموريتشان به تبريز كه با معيت سركار خانم وزيري در اجلاس مجمع مشورتي بانوان عضو شوراهاي اسلامي كلانشهرها و مراكز استانها حضور داشتند ارائه نمود.
 
مصوبات :
       واگذاري گلخانه خرمشاد
1- لايحه شماره 502/49265- 18/10/89 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا بشماره 4176- 19/10/89:
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، بدينوسيله به استحضار مي‌رساند شهرداري يزد در نظر دارد بابت مطالبات سال 87 سازمان پاركها و فضاي سبز بر اساس درخواست آن سازمان به شماره 430/7178 مورخ 1/9/89 مبني بر واگذاري گلخانه خرمشاد به شماره پلاك 2749بخش 4 يزد به مساحت 2030 مترمربع بجاي دو باب مغازه واقع در بلوار دانشجو جنب پمپ بنزين موضوع به هيأت ارزياب شهرداري ارجاع و طبق نظريه هيأت مذكور از قرار هر مترمربع يك ميليون و چهارصد هزارريال (000/400/1ريال) جمعاً مبلغ دو ميلياردو هشتصدو چهل و دو ميليون ريال (000/000/842/2ريال) برآورد و اعلام نظر گرديده است، عليهذا با عنايت به مشروحه فوق ضمن ارسال تصوير درخواست سازمان پاركها و فضاي سبز و برگ ارزيابي و نقشه مربوطه كه موقعيت پلاك بر روي آن مشخص گرديده است، خواهشمند است موضوع در شوراي اسلامي شهر مطرح در صورت موافقت امر به ابلاغ فرماييد. لازم به ذكر است قبلاً تفاهم نامه‌اي به شماره 204/30152 مورخ 12/6/88 في‌مابين شهرداري و آن سازمان منعقد گرديده است.
ضمناً در صورت نياز آقاي احمد قانع و خانم مرشدي جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي‌گردند . ميروكيلي-شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح با توجه به بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون برنامه و بودجه و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، پيشنهاد فوق مبني بر واگذاري گلخانه خرمشاد بابت بدهي شهرداري به مبلغ دو ميلياردو هشتصدو چهل و دو ميليون ريال (000/000/842/2ريال) به سازمان پاركها و فضاي سبز موردتصويب قرار گرفت.
 
جلسه با ذكر صلوات درساعت 10 خاتمه يافت.