چهارصد و بيست و سومين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد

چهارصد و بيست و سومين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد

 

صورتجلسه
   چهارصد و بيست و سومين جلسه شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 7 صبح ‌روز چهار‌شنبه مورخ 17/1/90 با حضوركليه اعضاء تشكیل گرديد:
در ابتدا رياست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و آرزوي توفيق روزافزون همكاران ارجمند گزارشي از پي‌گيري‌هاي بعمل آمده در خصوص قرارداد حمل و نقل انبوه شهري با قرارگاه سازندگي خاتم‌الانبياء (ص) ارائه نمود در ادامه از اعضاي شورا خواست تا در جلسه كميسيون عمران اين شورا كه در روز شنبه هفته آينده با حضور مسئولين نظام مهندسي بابت ارائه راهكارهاي مناسب جهت تسهيل و تسريع در صدور پروانه ساختماني برگزار مي‌گردد حضور فعال داشته باشند. سپس ايشان در خصوص موضوع توزيع قبوض نوسازي و ارسال فرم خوداظهاري به درب منازل شهروندان جهت تكميل فرم مربوطه و عدم آگاهي و اطلاع همشهريان از نحوه پر نمودن فرم خوداظهاري مطالبي را عنوان نمود كه پس از بحث و تبادل نظر مقرر گرديد اين موضوع با محوريت كميسيون برنامه و بودجه با حضور مسئولين مربوطه شهرداري مجدداً مورد بررسي قرار گيرد.
وي در ادامه در خصوص ادغام شهر حميديا به شهر يزد جهت كلان شهر شدن شهر يزد و استفاده بيشتر از مزايا و اعتبارات دولتي از مسئولين استان به خصوص استاندار محترم خواست تا به هر نحو كه صلاح مي‌دانند در جهت تحقق اين موضوع از طريق وزارت كشور پي‌گيري نمايند.
سپس با توجه به هماهنگي‌هاي بعمل آمده قبلي آقاي آسايش مدير كل محترم صدا و سيماي مركز يزد در جلسه شورا حضور يافتند كه در ابتدا رياست شورا با عرض خيرمقدم و خوشامدگويي و عرض تبريك سال نو و آرزوي موفقيت براي ايشان و ساير همكارانشان اظهار داشت مدتي است كه اخبار و اطلاعات اين شورا به مردم خوب و فهيم شهر يزد منعكس نمي‌شود كه اميدواريم با يك برنامه‌ريزي مدون و تدابير لازم جهت همكاري بيشتر صدا و سيما با شوراي شهر و شهرداري در زمينه اطلاع رساني عملكرد و بيان مسائل و مشكلات شهري براي شهروندان اقدامات اساسي و ضروري بعمل آيد تا مردم بيشتر در جريان امورات قرار گيرند و اگر نقطه نظر و پيشنهاد سازنده‌اي در جهت بهبود وضعيت عمران و آباداني و ديگر مسائل شهري دارند بيان نمايند تا ان‌شاءا... بتوانيم با كمك و ياري مردم موانع و مشكلات را برطرف سازيم وي در ادامه خواستار راه‌اندازي ايستگاه راديو شهر جهت ارتباط مستقيم با شهروندان در شهرداري با همكاري صدا و سيما گرديد. سپس پيشنهاد نمود تا اعضاي شوراي اسلامي شهر بازديد جمعي از اداره كل صدا و سيما مركز يزد داشته باشند تا از نزديك شاهد فعاليت و عملكرد خوب كاركنان‌ خدوم آن نهاد باشند.
در ادامه جلسه هر يك از اعضاي شورا با عرض خيرمقدم و خوشامدگويي به ميهمان محترم و عرض تبريك سال نو و آرزوي موفقيت و سلامتي براي ايشان و ساير مسئولين و گرامي‌داشت سال جهاد اقتصادي كه از سوي مقام معظم رهبري نامگذاري شده، خواستار تعامل و همكاري بيشتر صدا و سيما با شوراي شهر و شهرداري در جهت انعكاس اخبار و اطلاعات براي در جريان قرار گرفتن مردم خوب و فهيم يزد از عملكرد منتخبين خود شدند و در ادامه ديدگاهها و نقطه نظرات و پيشنهادات خود را در زمينه اجرا و پخش زنده برنامه راديويي همچون سنوات گذشته جهت بيان مسائل و مشكلات و همچنين انعكاس عملكرد شورا براي شهروندان به خصوص مسئله عوارض نوسازي و تكميل فرم خوداظهاري ، حضور واحد خبر سيما در جلسات علني شورا، برگزاري ميزگرد سيما با عنوان شهر و شورا، نظارت دقيق و بيشتر بر اجراي برنامه‌ها به خصوص برنامه‌هاي مذهبي با استفاده از كارشناسان و مديران مجرب در اين زمينه، برنامه‌ريزي در جهت پخش كليه خبرها به تناسب از هر اداره، تصوير برداري كامل از برنامه‌ها و پخش آن جهت اطلاع شهروندان، ممانعت و عدم پخش برنامه‌هاي غيراخلاقي از شبكه‌هاي ماهواره‌اي بصورت گسترده ارزان قيمت و جلوگيري از تهاجم فرهنگي، برنامه‌ريزي در جهت شناساندن بيشتر اماكن تاريخي يزد و بيان مسائل و مشكلات مربوط به بافت تاريخي ارائه نمودند.
سپس آقاي ميروكيلي شهردار محترم با عرض خيرمقدم و خوشامدگويي به ميهمان محترم، از پخش برنامه‌هاي شهرداري در ايام نوروز توسط صدا و سيما تشكر نمود و اظهار داشت عملكرد شهرداري اينقدر وسيع و زياد است كه زمان زيادي را مي‌طلبد تا مردم در جريان امور قرار گيرند و بايد حتماً عملكرد شهرداري اطلاع رساني شود و انتظار ما اين است كه صدا وسيما همچون سال‌هاي گذشته با تعامل وهمكاري بيشتري باشهرداري درزمينه‌انعكاس اخبار و اطلاعات به‌مردم‌نقش‌سازنده‌اي داشته باشد.
در ادامه جلسه آقاي آسايش مدير كل محترم صدا و سيما با عرض تبريك سال نو و آرزوي موفقيت براي تمامي مسئولين و تقدير و تشكر از رياست و اعضاي شورا بخاطر برپايي اين جلسه ضمن توضيحات مطالب مطرح شده و نحوه عملكرد صدا و سيما به خصوص در ايام نوروز و توليد و اجراي برنامه‌ها اظهار داشت در زمينه ايجاد و برقراري تعامل، همكاري بايد دو طرفه باشد زيرا كه بايد اخبار و اطلاعات مربوط به شوراي شهر و شهرداري به صدا و سيما انعكاس داده شود تا پخش گردد و مردم در جريان كارها و فعاليت‌ها صورت گرفته قرار گيرند كه اين مستلزم داشتن روابط عمومي قوي مي‌باشد كه ما تمامي خبرهاي واصله از ادارات وشهرستان‌ها را نيز جهت اطلاع شهروندان پخش مي‌كنيم. ايشان در ادامه با اشاره به لزوم نزديكي نظريات و ديدگاهها نسبت به يكديگر و انتقادات همه جانبه از مسائل و مشكلات شهر و به منظور مرتفع نمودن آنها گفت برآيند برنامه‌هاي صدا و سيما بايد در جهت حمايت از نظام و مردم باشد.
وي در ادامه قول مساعد داد تا حداقل ماهي يك برنامه مربوط به اقدامات و فعاليت‌ها صورت گرفته و عملكرد شورا به منظور اطلاع رساني به شهروندان با مشاركت يكديگر تهيه و پخش گردد.
 
 مصوبات :
 
 تبليغات جهت استخدام در نيروي انتظامي  
1- نامه شماره 148/75/06/1/5/3921- 17/11/89 فرمانده انتظامي استان يزد ثبت دبيرخانه شورا به شماره 5059- 17/12/89 :
« رياست محترم شوراي اسلامي شهر – سلام عليكم- با احترام باستحضار مي رساند مركز گزينش و استخدام اين فرماندهي جهت جذب نيروي متعهد و كارآمد هر ساله طي سه مرحله اقدام به تبليغات جذب و استخدام در سطح شهر از طريق جايگاههاي تبليغاتي (بيل برد) سازمان تفريحي ورزشي شهرداري يزد مي‌نمايد . از آنجايي‌كه مسئولين محترم سازمان مربوطه استفاده از آن جايگاهها را منوط به پرداخت وجه مقرر دانسته‌اند لذا با امعان نظر به اهميت و جايگاه تعامل سازنده‌اي كه بين ناجا و شوراي محترم شهر يزد در جهت تأمين و ارتقاء سطح امنيت جايگاه تاكنون وجود داشته خواهشمند است دستور فرماييد در راستاي استفاده رايگان گزينش و استخدام اين فرماندهي از جايگاههاي تبليغاتي مساعدت لازم بعمل آورند . قبلاً از همكاري و مساعدت شما كمال تشكر را داريم . سرتيپ پاسدار علي علي اكبريان – فرماندهي انتظامي استان يزد .  »
موضوع در صحن علني شورا مطرح، با توجه به بررسي هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون فرهنگي اجتماعي وپس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق ضمن تشكر و قدرداني از نيروي انتظامي به پاس هرگونه همكاري، مقرر گرديد شهرداري دراين زمينه به صورت تهاتري عمل نمايد .  
 
 تمديد قرارداد مقر مشترك اجرائيات و نيروي انتظامي
2- لايحه شماره 110/60786- 19/12/89 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 5123- 21/12/89 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، پیرو بند 2 صورتجلسه 25/7/89 شورای محترم اسلامی شهر در رابطه با ایجاد مقر مشترک اجرائیات و نیروی انتظامی ،نظر به رعایت صرفه و صلاح شهرداری در بکارگیری نیروی انتظامی در رفع موارد احتمالی و جلوگیری از سد معابر و نظارت بر تخلیه مجاز خاک و نخاله در سطح شهر، به پیوست یک نسخه پیش نویس قرارداد تنظیمی بر اساس ماده 19 آیین نامه مالی شهرداری با نیروی انتظامی از تاریخ 31/1/90 لغایت 30/1/91 از محل کد205511 هزينه واگذاري خدمات شهري در حد مبلغ يك ميلياردو پانصد ميليون ريال (000/000/500/1ريال) جهت تایید نهایی ارسال می‌گردد. لذا خواهشمند است موضوع را در شورای اسلامی شهر مطرح و نتیجه را امر به ابلاغ فرمایید. ضمناً آقاي محتشمی به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشترمعرفي مي‌گردد.ميروكيلي-شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح،با توجه به بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون خدمات شهري و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، پيشنهاد فوق مشروط به اينكه تفاهم نامه وقرارداد تنظيمي في مابين شهرداري ونيروي انتظامي به صورت دقيق اجراء گردد و صرفاً منوط به جلوگيري از سد معابر و نظارت بر تخليه خاك ونخاله نباشد  مورد تصويب قرار گرفت.
 
 اخذ مجوز در خصوص پلاك 7275 بخش 4 يزد واقع در بلوار پرفسور حسابي
3- لايحه شماره 502/55281- 21/11/89 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 4666- 23/11/89 :
«احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، شهرداري يزد در نظر دارد نسبت به تملك قسمتي از پلاك مشاع 7275بخش 4 يزد واقع درطرح بلوار پروفسور حسابي به بلوار دانشجو به وكالت آقاي محدثي دخت اقدام نمايد كه در اين خصوص توافقنامه اي في مابين تنظيم كه در ازاء واگذاري ملك موصوف و براساس ارزيابي انجام شده جمعاً مبلغ شش ميلياردو سيصدونودوچهار ميليون ريال (000/000/394/6 ريال) بابت غرامت ملك در طرح تعيين كه پس از كسر2/1 هزينه كارشناسي‌وعوارض حق تشرف به مبلغ يك ميلياردو سيصدو هشتاد ميليون و نهصد هزارريال (000/900/380/1 ريال) جمعاً مالك مبلغ پنج ميلياردو سيزده ميليون و يكصد هزارريال (000/100/013/5 ريال) بستانكار شهرداري مي‌باشد كه مقرر شد در ازاء بخشي از بستانكاري، شهرداري نسبت به تغيير كاربري 800 متر مربع از باقيمانده پلاك فوق از فضاي سبزبه تجاري برابر قيمت منطقه بندي و شبكه جديد رديف 61 دفترچه درآمد جمعاً به مبلغ يك ميليارد و هفتصد و شش ‌ميليون‌ و ششصد و چهل‌ هزار ريال (000/640/706/1 ريال) ازبستانكاري ‌مالك كسر و مابه‌التفاوت آن‌ به‌ مبلغ‌ سه‌ميلياردوسيصدوشش‌ميليون‌و ششصدو چهل هزارريال (000/640/306/3ريال) بابت هزينه تفكيك و عوارض صدور پروانه و غيره و بر اساس درخواست مالك و رعايت ضوابط بر روي باقيمانده پلاك اقدام و مابقي آنچه بستانكاري مالك مي‌ماند در سال آتي پرداخت گردد وچنانچه مالك بدهكار به شهرداري گرديد در وجه شهرداري پرداخت نمايد و مالك موظف به انتقال رسمي اسناد درطرح به نام شهرداري مي باشد. عليهذا با عنايت به مشروحه فوق ضمن ارسال تصوير توافقنامه منضم به نمايي از برگ ارزيابي و نقشه مربوطه كه موقعيت پلاك برروي آن مشخص گرديده است خواهشمند است موضوع در شوراي اسلامي شهر مطرح اجازه فرمايند از محل افزايش رديف درآمدي 0702001 فروش اموال منقول ورديف هزينه‌اي 3010200148 تملك املاك واقع درمسيرطرحهاي عمراني تهاتر اقدامات بعدي معمول گردد. بديهي است اصلاحات لازم درمتمم 89 لحاظ مي‌گردد. ضمناً در صورت نياز آقاي قانع جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد . ميروكيلي-شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح، با توجه به بررسي‌‌هاي بعمل آمده و پس از بحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق پيشنهاد فوق مورد تصويب قرار گرفت.
 
جلسه با ذكر صلوات درساعت 10 خاتمه يافت.