چهارصد و بيست و دومين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد

چهارصد و بيست و دومين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد

 

صورتجلسه
   چهارصد و بيست و دومين جلسه شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 30/16 ‌روز يك‌شنبه مورخ 14/1/90 با حضور كليه اعضاء تشكیل گرديد:
در ابتدا رياست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و عرض تبريك بمناسبت فرا رسيدن سال نو و گرامي‌داشت سال جهاد اقتصادي كه از سوي مقام معظم رهبري نامگذاري شده، ضمن آرزوي موفقيت و پيروزي در سا ل جديد براي تمامي مسئولين نظام، از اعضاي شورا خواست تا با همدلي و همفكري و در كنار يكديگر همچون گذشته بتوانيم جهت انجام وظايف محوله و در راستاي خدمت‌رساني به شهروندان گامهاي مؤثر و مثبت برداريم.
وي در ادامه تأكيد نمود شهرداري بايد در سال جديد نسبت به مسئله مشاركت با ديد وسيع‌تر و يك برنامه‌ريزي مدون مثل ساير استان‌هاي همجوار به اين موضوع دقت خاص و بيشتري داشته باشد و همچنين مسئولين شهرداري و سازمانهاي وابسته كه پست موقت دارند هر چه زودتر جانشين دائمي براي آنها انتخاب شود سپس از اقدامات و فعاليت‌هاي خوب شهرداري و سازمان‌هاي وابسته به شهرداري در ايام نوروز جهت استقبال از ميهمانان و برگزاري برنامه‌هاي فرهنگي بخصوص در پارك‌هاي سطح شهر تقدير و تشكر نمود. ايشان در ادامه از جلسه برگزار شده و با حضور نماينده محترم ولي فقيه و امام جمعه يزد و آقاي ارشادمنش رياست سازمان شهرداريها و دهياريهاي كل كشور و مباحث مطرح شده از جمله قيمت بليط اتوبوس درون شهري و غيره جهت استحضار اعضاي شورا مطالبي را عنوان نمود.
در ادامه جلسه آقاي ميروكيلي شهردار محترم با عرض تبريك سال جديد و گرامي‌داشت سال جهاد اقتصادي ابتدا گزارشي از اقدامات و فعاليت‌هاي ستاد استقبال ميهمانان نوروزي شهرداري از جمله اجراي برنامه‌هاي فرهنگي در سطح پاركها و نحوه اسكان و غيره جهت استحضار اعضاي شورا ارائه نمود. سپس با توجه به نامگذاري سال 90 از سوي مقام معظم رهبري به عنوان سال جهاد اقتصادي و در راستاي تحقق فرمايش ايشان جهت ارتقاء و بهره‌وري و رسيدن به رشد اقتصادي پيش‌بيني شده در برنامه پنجم اقتصادي كشور و نيز مكاتبات انجام شده با مديران مناطق و نواحي و مديران عامل سازمان‌هاي وابسته به شهرداري جهت ارائه طرحهاي پيشنهادي در اين زمينه جهت جمع‌بندي و ارسال آن به شورا به صورت لايحه جهت بررسي و تصويب آن توضيحاتي ارائه نمود.
سپس آقاي كوچك زاده در سخنان پيش از دستور با عرض تبريك فرا رسيدن عيد نوروز باستاني و آرزوي موفقيت و سربلندي براي مسئولين نظام و گرامي‌داشت سال جهاد اقتصادي مطالبي را تحت عنوان بررسي و ارزيابي عملكرد چهار سال گذشته شهرداري وشوراي اسلامي شهر و همچنين پيشنهادات جهت آينده شهر به شرح ذيل ارائه نمود:
به ياري خداوند متعال و تلاش مسئولين محترم در شهرداري و سازمان‌هاي تابعه و شوراي اسلامي شهر و نيز همكاري شهروندان گرامي ميزان تحقق بودجه در سال‌هاي 89،88،87،86 به ترتيب 70% ، 70%، 100%، 90% اعلام شده است كه با توجه به شرايط اقتصادي موجودقابل قبول است و توضيحات خوبي در زمينه‌هاي عمراني و غيره به دست آمده كه قابل تقدير است.
اگر چه هنوز كارهاي انجام نشده زيادي وجود دارد كه تلاش و كوشش بيشتر را در سال جاري و سال‌هاي آينده مي‌طلبد.
وي در ادامه به بعضي از پروژه‌هاي انجام شده در اين مدت يا در حال انجام اشاره كرد از قبيل:
1- در راستاي تحقق شهرداري الكترونيك، اصلاح ساختار، تسريع در كار ارباب رجوع و شفاف سازي اجراي پروژه ساماندهي بايگاني و سيستم جامع شهرسازي در مناطق با پيشرفت كار بيش از 70%.
2- در راستاي تحقق هدف روان‌سازي ترافيك و حل معضل تردد انواع وسايط نقليه و نيز افراد پياده در سطح شهر اجراي تعدادي قابل توجهي تقاطع غيرهمسطح، ميدان، اصلاح هندسي و نيز نصب تعدادي پل عابر پياده و پياده‌روسازي و مناسب سازي جهت عبور نابينايان و معلولين، اجراي مواردي از نظارت تصويري و ايجاد پاركينگ در سطح شهر، اجراي زيرسازي و آسفالت يا روكش آسفالت در بعضي از معابر و شبكه‌ها در سطح شهر (اگر چه كافي نيست) توسعه ناوگان اتوبوسراني و نصب تعدادي ايستگاه اتوبوس جديد در سطح شهر و نيز نصب تعداد قابل توجهي تابلو هدايت مسير.
3- احداث يا تكميل بعضي از ساختمانهاي مورد نياز شهرداري و سازمانها و خدمات عمومي.
4- ساماندهي بعضي از پارك‌ها، توسعه فضاي سبز، آبياري قطره‌اي، تفكيك آب شرب و كشاورزي، و مواردي نصب وسايل ورزشي.
5- اقدامات اساسي جهت مديريت واحد و ساماندهي تبليغات محيطي در سطح شهر و موارد رنگ‌آميزي ديوارها و سنگ جدولها در سطح شهر.
6- توانمند سازي سازمان عمران شهرداري به منظور اجراي پروژه‌هاي بزرگ.
7- اجراي پروژه بزرگ‌مشاركتي ميدان ميوه وتره‌بارجديد(جنب پادگان شهيد صدوقي)باپيشرفت كار40%.
8- اقدامات اوليه جهت اجراي پروژه بزرگ شبكه پيرنيا كه نوعي شهرسازي مجدد است با استفاده از فروش اوراق مشاركت و نيز اقدامات اوليه براي اجراي پروژه بزرگ طرح جامع امامزاده جعفر.
9- پي‌گيريهاي لازم جهت الحاق بخش‌هايي به محدوده شهر و پي‌گيري مقدمات الحاق شهرهاي شاهديه و حميديا به شهر يزد به منظور كلان شهر شدن يزد.
در خاتمه به بخشي از پروژه‌هاي انجام نشده از بودجه سال 89 و سال‌هاي قبل و بعضي از مصوبات شورا و كميسيون ماده 5 معوق مانده و ساير نارسائي‌ها و نيازهاي اساسي شهر اشاره كرد و لزوم ادغام بعضي از سازمان‌ها و اصلاح ساختار به منظور تقليل هزينه‌ها و جذب نيروهاي متخصص و كارآمد در همه زمينه‌ها و نيز بررسي و اعمال روش‌هاي تحصيل بيشتر درآمدهاي پايدار براي شهرداري و بهره‌گيري بيشتر از اعتبارات دولتي را يادآور شد.
 
 مصوبات :
 
      پاسخ به ايراد فرمانداري
1- نامه شماره 199- 14/1/90 فرمانداري يزد ثبت دبيرخانه شورا به شماره 38- 14/1/90در خصوص ايراد آن فرمانداري نسبت به بند يك صورتجلسه مورخ 25/12/89 بابت بودجه سال 90 شهرداري، موضوع مجدداً در صحن علني شورا با حضور شهردار محترم مطرح و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، بدليل اينكه ايراد فرمانداري زمان قانوني آن گذشته، وارد تشخيص داده نشد در عين حال شهرداري مكلف است نسبت به رفع ايرادات وارده در بندهاي 8،7،5،4،3،2 در اولين فرصت اقدامات لازم معمول و نتيجه را به شورا منعكس نمايد.
 
      اخذ مجوز در خصوص پلاك واقع در بلوار خاتم
2- لايحه شماره 502/53302- 11/11/89 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا بشماره 4513- 12/11/89 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، شهرداري يزد در نظر دارد نسبت به تملك قسمتي از پلاك 36/1059 بخش 5 يزد واقع درطرح 30 متري خاتم متعلق به محمد حسن پسران اقدام نمايد كه در اين خصوص توافقنامه اي في مابين تنظيم كه در ازاء واگذاري ملك موصوف و براساس ارزيابي انجام شده جمعاً مبلغ هشتصدو شانزده ميليون و هشتصد هزار ريال (000/800/816 ريال) بابت غرامت ملك در طرح تعيين كه پس از كسر عوارض حق تشرف به مبلغ دويست و چهل و هشت ميليون و چهارصدو سي هزارريال (000/430/248 ريال) جمعاً مالك مبلغ پانصد و شصت و هشت ميليون و سيصدو هفتاد هزارريال  (000/370/568 ريال) از شهرداري بستانكار مي باشد . كه مقرر شد جهت صدور مجوز ساختماني به حساب عوارضات پروانه تجاري و تغيير كاربري باقيمانده منظور و مابه التفاوت آن به طرف بستانكار پرداخت گردد و مالك موظف به انتقال رسمي اسناد در طرح بنام شهرداري مي باشد . عليهذا با عنايت به مشروحه فوق ضمن ارسال تصوير توافقنامه منضم به نمايي از برگ ارزيابي خواهشمند است موضوع در شوراي اسلامي شهر مطرح اجازه فرمائيد از محل كد 3010200148 و3010200147 تملك املاك واقعدر مسير طرحهاي عمراني نقد وتهاتر اقدامات بعدي معمول گردد . ضمناً در صورت نياز آقاي قانع جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. ميروكيلي-شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح، پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق پيشنهاد فوق صرف باقي‌مانده پلاك مورد نظر مورد تصويب قرار گرفت.
 
      چارت سازماني
2- نامه شماره 455/54259- 17/11/89 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 4564- 17/11/89 :
« رياست محترم شوراي اسلامي شهر- موضوع: تصويب چارت سازماني- با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد- با عنايت به تصويب چارت سازماني اين سازمان طي بند 2 صورتجلسه مورخ 25/10/89 شوراي سازمان، خواهشمند است دستور فرماييد موضوع در جلسه علني مطرح در صورت تصويب مراتب اعلام تا اقدام بعدي به عمل آيد. ميروكيلي-شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح،با توجه به بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون خدمات شهري شورا و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، چارت سازمان مديريت پسماند شهرداري يزد مورد تصويب قرار گرفت.
 
جلسه با ذكر صلوات درساعت 30/19 خاتمه يافت.