چهارصدو چهل و چهارمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد

چهارصدو چهل و چهارمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد
صورتجلسه
 
   چهارصدو چهل و چهارمين جلسه شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 30/16 ‌روز يك‌شنبه مورخ 29/3/90 با حضور اكثريت اعضاء تشكیل گرديد:
در ابتدا رياست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) فرا رسيدن سالروز وفات حضرت زينب كبري (س) را بر همگان تسليت عرض نمود. سپس آقاي فقيه خراساني اظهار داشت با توجه به راهنمايي‌هاي حجه الاسلام والمسلمين صدوقي و موارد بررسي شده در صحن علني شورا بابت پروژه ساماندهي مزار جوي هرهر و سيدالصحرا بايد گزارش آن به سمع ايشان برسد و بايد در حال حاضر اداره نمودن و متولي مزار جوي هرهر و سيدالصحرا، مشخص شود تا تكاليفي از سوي شورا براي آنان تعيين تا بهتر كنترل و نظارت شود. وي در ادامه با توجه به وضع نامناسب درآمدي و عدم پرداخت بودجه به سازمان پارك‌ها و بلاتكليف ماندن حقوق پرسنل شركتي آن سازمان و عدم رسيدگي به فضاي سبز شهري پيشنهاد نمود تا شهرداري در اسرع وقت با يك برنامه‌ريزي اصولي و هدفمند در جهت مرتفع نمودن مسائل و مشكلات فوق و بهبود اين وضعيت اقدامات لازم به عمل آورد. وي در ادامه خواستار ارسال اقدامات انجام شده توسط شهرداري در رابطه راه‌اندازي كارخانه كمپوست به شورا گرديد.
در ادامه جلسه آقاي حرزاده هم گزارشي از مسائل و مشكلات در حال حاضر سازمان پارك‌ها و فضاي سبز شهرداري از جمله عدم پرداخت حقوق سه‌ماهه كارگران بخش خصوصي، قطع برق بسياري از پارك‌ها و فضاي سبز و چاه‌هاي آب كه مي‌تواند در آينده موجبات نارضايتي شهروندان را بوجود آورد، عدم قدرت خريد وسايل آبياري و نگهداري فضاي سبز، عدم پرداخت بيمه و ماليات و كسورات پيمانكاران كه مشمول جريمه مي‌شوند و غيره جهت استحضار اعضاي شورا ارائه نمود و درخواست رسيدگي به موضوعات فوق بصورت ويژه جهت مرتفع نمودن مسائل مشكلات در حال حاضر آن سازمان گرديد.
در ادامه جلسه با توجه به هماهنگي‌هاي به عمل آمده قبلي، آقاي فعالي مدير عامل سازمان فاوا شهرداري و آقاي زرين مدير عامل شركت صفارايانه در جلسه شورا حضور يافتند و در خصوص لايحه ارسالي شهرداري بابت تهيه و راه‌اندازي سيستم جامع شهرسازي تحت وب و انعقاد قرارداد با شركت صفارايانه بحث و تبادل نظر بعمل آمد.
سپس با توجه به درخواست تني چند از اعضاي شورا و موافقت رياست شورا و ساير اعضا در خصوص مسائل و مشكلات داخلي شهرداري مواردي مطرح و هر كدام از اعضاي شورا نظرات، ديدگاهها و پيشنهادات خود را ارائه نمودند.
 مصوبات :
      تهيه سيستم جامع شهرسازي تحت وب
 
1- لايحه شماره 200/9878- 3/3/90 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 891- 4/3/90 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، پيرو نامه شماره 9823-3/3/90 سازمان آمار و فن آوري اطلاعات شهرداري و با عنايت به اينكه سيستم جامع شهرسازي توسط شركت صفا رايانه تهيه گرديده و به علت نياز به ارائه خدمات بر خط ، مانيتورينگ و حذف منطقي منطقه بندي، تهيه سيستم جديد جامع شهرسازي تحت وب مورد نياز است . لذا خواهشمند است اجازه فرماييد قراردادي به مبلغ يك ميلياردو پانصد ميليون ريال (1.500.000.000ريال) از محل كد 310400098 تهيه ونصب وراه اندازي سيستم جامع شهرسازي تحت وب و به صورت ترك تشريفات با اين شركت منعقد گردد.خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب امر به ابلاغ فرماييد. ضمناً آقاي فعالي به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. ميروكيلي-شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح، با توجه به بررسي‌هاي بعمل آمده و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، پيشنهاد فوق مورد مخالفت قرار گرفت.
 
     طرح پيشنهادي اعضاي شورا
 
2- طرح پيشنهادي اعضاي شورا به نام‌هاي آقايان (ميرحسيني، خباز‌زاده‌يزدي، مطهريان، پارساييان، حرزاده، فقيه‌خراساني و سركار خانم وزيري) ثبت دبيرخانه شورا به شماره 1325-29/3/90 :
موضوع : تملك پاركينگ درون محله‌اي خيابان مسجد جامع.
توضيح : « احتراماً امضا كنندگان زير با توجه به داشتن رديف اعتباري و ضرورت تملك و ايجاد پاركينگ‌هاي درون‌محله‌اي به خصوص در اماكن تاريخي و مذهبي و بازديد اعضا و معرفي پلاك متعلق به شركت مسكن سازان واقع در خيابان مسجد جامع با شرايط ويژه بصورت 30درصد نقد و مابقي در 24 قسط پيشنهاد مي‌گردد شهرداري ظرف مدت 48 ساعت نسبت به ارسال لايحه خود از رديف بودجه پاركينگ جهت تصويب به شوراي شهر ارسال نمايد.»
موضوع در صحن علني شورا مطرح، پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف وموافق، طرح پيشنهادي فوق مورد تصويب قرار گرفت.
 
 
 
      ايراد فرمانداري
 
2- نامه شماره 860- 31/1/90 فرمانداري يزد ثبت دبيرخانه شورا به شماره 330- 1/2/90 در خصوص ايراد آن فرمانداري نسبت به بند 8 صورتجلسه مورخ 24/1/90 شورا بابت پرداخت مبلغ سي ميليون ريال به مناسبت گراميداشت هفته معلم به معلمان نمونه شهرستان يزد موضوع مجدداً در صحن علني شورا مطرح، پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، مقرر گرديد متن ذيل به عنوان پاسخ به فرمانداري ارسال گردد.
« مقرر گرديد مبلغ فوق از رديف ماده 17 سهم شهرداري پرداخت گردد.»
 
 
 
جلسه با ذكر صلوات درساعت 40/19 خاتمه يافت.