چهارصدو چهل و ششمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد

چهارصدو چهل و ششمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد
صورتجلسه
 
   چهارصدو چهل و ششمين جلسه شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 7 صبح ‌روز چهار‌شنبه مورخ 8/4/90 با حضور اكثريت اعضاء تشكیل گرديد:
در ابتدا رياست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) فرا رسيدن بيست و هفتم رجب سالروز مبعث پيامبر گرامي اسلام حضرت محمد مصطفي(ص) را به محضر آقا امام زمان (عج) مقام معظم رهبري و تمامي هموطنان و نيز مسلمانان جهان تبريك و تهنيت عرض نمود.
وي در ادامه پيشنهاد نمود در جهت گراميداشت هر چه بهتر اعياد، مناسبت‌ها، وقايع مذهبي، تاريخي براي شهروندان اين شورا از طريق سيستم پيام كوتاه مطالبي را براي شهروندان ارسال نمايد كه مورد موافقت ساير اعضاي شورا قرار گرفت. سپس با توجه به درخواست اعضاي شورا و موافقت رياست شورا در خصوص مسائل و مشكلات داخلي شهرداري مواردي مطرح و هر كدام از اعضاي شورا نظرات و ديدگاهها و پيشنهادات خود را ارائه نمودند.
 
 مصوبات :
     پرداخت وجه بابت اجرائيه كلاسه 880380
 
1-لايحه شماره 204/4068-1/2/90 شهرداري يزد ثبت دبيرخانه شورا به شماره 340-1/2/90 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، بازگشت به نامه 505/5408 مورخ 8/2/1389 شهرداري (تصوير پيوست) اين شهرداري در نظر دارد جهت تملك پلاك 693 و 694 بخش 5 يزد بر اساس اجرائيه شماره 4/880380 به مبلغ يك ميلياردو هفتصدو هشتاد ميليون ريال (000/000/780/1ريال) از محل رديف 3091000064 ديون تملكي تعهد و نسبت به پرداخت اقدام نمايد. خواهشمند است پس از تصويب امر به ابلاغ فرماييد. ضمناً آقاي پيرنيا به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. ميروكيلي- شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح، با توجه به بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون برنامه و بودجه و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف وموافق، پيشنهاد فوق مورد تصويب قرار گرفت.
 
     ارسال طرح اجرايي جنب پل نواب
 
2-نامه شماره 310/8975-29/2/90 شهرداري يزد ثبت دبيرخانه شورا به شماره 993-10/3/90 :
« شوراي محترم اسلامي شهر يزد- موضوع: ارسال طرح اجرايي- با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص)- احتراماً به پيوست چهار نسخه طرح اجرايي گذر12متري منشعب از بلوار شهيد صدوقي، جنب پل نواب و فايل كامپيوتري (CD) به انضمام كپي طرح تفصيلي و گزارش توجيهي مربوطه ارسال مي‌گردد. خواهشمند است پس از بررسي و تاييد دستور فرماييد نتيجه را به شهرداري اعلام نمايند. ميروكيلي- شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح، با توجه به بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون عمران و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف وموافق، طرح اجرايي فوق با اصلاح تعريض از طرفين شبكه در انتهاي مسير حداقل به عرض 8 متر، مورد تاييد قرار گرفت.
 
     بررسي وضعيت شركت تعاوني مسكن كاركنان شهرداري
 
3- در خصوص بررسي وضعيت و چگونگي عملكرد شركت تعاوني مسكن كاركنان شهرداري، موضوع در صحن علني شورا مطرح، با توجه به جلسه برگزار شده با حضور تمامي مسئولين مربوطه و بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون نظارت و پي‌گيري شورا و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، موارد به شرح ذيل مورد تصويب قرار گرفت:
1-3- كليه ادارات ذيربط اعم از شهرداري، تعاون، مسكن و شهرسازي و ... موظفند ترتيبي اتخاذ نمايند تا افرادي كه از تعاوني مسكن شهرداري به اشكال مختلف اقدام به خريد زمين و يا آپارتمان نموده‌اند با نگرش به قوانين و مقررات موجود در جهت رفع مشكل آنها اقدام نمايند در صورتيكه امكان فروش يا واگذاري ملك به آنها نباشد مراتب را به شوراي اسلامي شهر و ساير مراجع اعلام نمايند. بديهي است مسئوليت واگذاري اراضي مربوطه كماكان به عهده شركت تعاوني مسكن مي‌باشد و آن شركت به تنهايي بايد پاسخگو باشد.
2-3- پس از رفع مشكل خريداران، شوراي اسلامي شهر تمهيدات قانوني لازم را در جهت انحلال شركت تعاوني مسكن بعمل آورد.
3-3 با توجه به اينكه كليه اركان شركت اعم از اعضاي هيأت مديره، مدير عامل و بازرسين صلاحيت هيچ‌گونه پستي را در شهرداري ندارند و از طرفي بايد پاسخگوي اعضاي تعاوني و خريداران باشند شهرداري زمينه را براي استقرار آنان در محلي كه شركت تعيين مي‌نمايد فراهم نمايد تا روزانه از ساعت 7 صبح الي 7 بعدازظهر پاسخگوي مراجعين باشند. بديهي است اين مدت طي سه ماه بايد به انجام برسد. ضمناً اطلاع رساني بصورت دقيق و همگاني صورت پذيرد.
4-3- مراجع ذيربط موظفند پس از رفع مشكل خريداران نسبت به محاكمه و حذف عوامل مربوطه و ساير مسئوليني كه در شهرداري در خفا و پنهان و يا بصورت آشكار آنها را به سمت اعمال خلاف سوق داده‌اند و يا در جهت انجام امورات شركت از رانت استفاده نموده‌اند اقدام نمايند.
5-3 شهرداري موظف است بصورت هر 15 روز يكبار گزارش كامل و جامعي از اقدامات صورت گرفته را به شوراي شهر ارسال نمايد.
 
جلسه با ذكر صلوات درساعت 10 خاتمه يافت.