چهارصدو چهل و سومين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهر يزد

چهارصدو چهل و سومين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهر يزد
صورتجلسه
 
   چهارصدو چهل و سومين جلسه شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 7 صبح ‌روز چهار‌شنبه مورخ 25/3/90 با حضور اكثريت اعضاء تشكیل گرديد:
در ابتدا آقاي ميرحسيني نايب رئيس شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) فرا رسيدن سيزدهم رجب سالروز ميلاد سراسر با سعادت مولي‌الموحدين حضرت علي‌بن‌ابيطالب (ع) را بر همگان تبريك و تهنيت عرض نمود و از خداوند متعال خواست تا ما را جزء ياران و پيروان راستين آن حضرت و ساير ائمه اطهار(ع) قرار دهد. سپس از اعضاي شورا خواست تا در جلسه كميسيون نظارت و پي‌گيري كه قرار است موضوع شركت تعاوني مسكن شهرداري با حضور مدعوين درروز دوشنبه هفته آينده برگزار ‌شود در آن جلسه حضور يابند. وي در ادامه گزارشي از مأموريتشان به مشهد كه با معيت تني چند از اعضاي شورا و شهردار محترم در خصوص بازديد از شهرداري منطقه هشت مشهد و نمايشگاه شهر الكترونيك و شهرداري الكترونيك ارائه نمود.
سپس آقاي فقيه خراساني در خصوص گزارش از سفر خود به مشهد مقدس به اتفاق شهرداران و رؤساي شوراهاي شهرهاي استان اظهار داشت : بازديد از نمايشگاه خدمات شهري و IT كه بسيار مفيد و مؤثر بود. سازمان فناوري و اطلاعات در آن نمايشگاه غرفه داشت كه شركت صفايارانه هم كه با اين سازمان همكاري دارد محصولات خود را عرضه كرده بود. البته مسئولان استان سؤال‌هايي داشتند كه به علت غايب بودن مدير عامل فاوا بلاجواب ماند. ضمن استفاده از اين نمايشگاه استدعا دارم جلسه‌اي در شورا با حضور آقاي شاكري شمسي مدير عامل امور شهري و كارشناس ايشان و مديرعامل فاوا براي روشن شدن موضوع، جلسه‌اي تشكيل و زمينه همكاري بيشتر بين فاوا و شهرداري‌هاي ديگر استان ايجاد شود. ملاقات با رئيس شوراي شهر مشهد و شهرداري مشهد و بازديد از طرح‌هاي اطراف حرم و بازديد از بافت فرسوده و طرح‌هاي مشترك طرقبه و شانديز از برنامه‌هاي ديگر اين مسافرت بود. نكات قابل توجه كه بايد به استحضار اعضاي شورا برسد اين است ، 1- طرح‌هاي مشاركت در حال اجرا در ميدان شهداي مشهد تخصيص بودجه‌اي بالغ بر 1000 ميليارد ريال در طرح‌هاي مشاركت در بودجه سال 1390. 2- طرح‌هاي مشاركت، بخش خصوصي در پروژه‌ها و ساختن پاركينگ و غيره. 3- پي‌گيري رسيدن به درآمد پايدار جهت شهرداري و غيره ماليات (ارزش افزوده) ، جرائم رانندگي. 5- سيستم كامپيوتر و استفاده IT در همه امور شهرداري. 6- ايجاد زمينه استفاده از تجربيات همه شهرداري‌ها جهت بهبود زمينه خدمت رساني به شهروندان.
در ادامه جلسه با توجه به درخواست آقاي فعالي مدير عامل سازمان آمار و فناوري اطلاعات شهرداري در جلسه شورا حضور يافت ودر خصوص لايحه شهرداري در رابطه با تهيه سيستم جديد جامع شهرسازي تحت وب توضيحاتي ارائه نمود.
 مصوبات :
      مجور ترك تشريفات شركت خدماتي ظريف كاران
 
1- لايحه شماره 200/6914- 19/2/90 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا بشماره 614- 19/2/90 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، با عنايت به نامه شماره 314 مورخ 31/1/90 شوراي محترم و با توجه به قرارداد شماره 221/33736 مورخ 4/7/88 فيمابين شهرداري يزد و شركت خدماتي ظريفكاران با موضوع جمع آوري زباله در محدوده منطقه 2 ناحيه 1 (حسن آباد) ، با توجه به اينكه صورت وضعيت آبان ماه 89 شركت مزبور مبلغ 450.000.000 ريال (چهارصد و پنجاه ميليون ريال) بوده و اين مبلغ بيش از مبلغ قرارداد و ابلاغيه 25% مي باشد ، لذا جهت پرداخت هزينه فوق ، اين شهرداري در نظر دارد از طريق ترك تشريفات و انعقاد قرارداد جديد از محل رديف205511 واگذاري خدمات شهري (شهري) اقدام نمايد.خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت موافقت امر به ابلاغ فرماييد. ضمناًآقاي‌دشتكي به‌عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. ميروكيلي- شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح، با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون برنامه و بودجه و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، پيشنهاد فوق مورد تصويب قرار گرفت.
 
 
      اصلاح اساسنامه سازمان فاوا
 
2- نامه شماره 144/11442- 11/3/90 شهرداري يزد ثبت دبيرخانه شورا به شماره 1038- 11/3/90 :
« احتراماً عطف به نامه شماره 15164-24/2/90 در خصوص اصلاح اساسنامه سازمان‌هاي تابعه شهرداري به استحضار مي‌رساند تبصره ماده 31 اساسنامه اين سازمان ماده 24 آيين‌نامه مالي شهرداريها مغايرت دارد كه جهت هر گونه اقدامي به شرح ذيل تقديم مي‌گردد:
تبصره ماده 31 اساسنامه سازمان فاوا: دوره عمل بودجه مصوب هر سال تا آخر ارديبهشت ماه سال بعد خواهد بود و هزينه‌هاي پرداخت نشده و تعهداتي كه تا آخر اسفند ماه هر سال تحقق يافته باشد تا خاتمه دوره عمل بودجه از محل اعتبارات مربوطه قابل پرداخت خواهد بود.
ماده 24 آيين‌نامه مالي شهرداري: دوره عمل بودجه مصوب هر سال تا پانزده ارديبهشت ماه سال بعد خواهد بود و تعهداتي كه تا آخر اسفندماه هر سال تحقق يافته باشد تا خاتمه دوره عمل بودجه از محل اعتبار مربوطه قابل پرداخت است.ميروكيلي-شهرداريزدورئيس شوراي‌سازمان»
موضوع در صحن علني شورا مطرح، پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق پيشنهاد فوق مورد تصويب قرار گرفت.
 
      تعيين و معرفي مشاور براي شورا
 
3- در خصوص تعيين و معرفي مشاور براي شورا ، موضوع در صحن علني شورا مطرح، با توجه به بررسي‌هاي بعمل آمده، پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، آقاي عبدالرضا روشن بعنوان مشاور شورا صرفاً به مدت سه ماه و همچنين آقاي محمد حسين كريمي بعنوان مشاور حقوقي شورا انتخاب شدند.
 
جلسه با ذكر صلوات درساعت 10 خاتمه يافت.