چهارصدو پنجاه و پنجمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد

چهارصدو پنجاه و پنجمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد
صورتجلسه
 
   چهارصدو پنجاه و پنجمين جلسه شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 9 صبح ‌روز چهارشنبه مورخ
 2/6/90 با حضور اكثريت اعضاء تشكیل گرديد:
در ابتدا رياست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و آرزوي قبولي طاعات و عبادات در ماه پرخير و بركت رمضان بخصوص ليالي قدر و آمرزش همه گناهان و با اشاره به روايتي از حضرت امام صادق (ع) كه فرمودند « اي داود هر وقت بنده من گناه بكند و از شرم و حيا به من روي بازگرداند و توبه كند من اول گناهان او را مي‌بخشم، دوم از ملائكه‌هايي كه بر دوش آن بودند و گناهان او را يادداشت كردند از يادشان برود، سوم تمامي گناهان صورت گرفته تبديل به كارهاي حسنه مي‌نمايم.» مطالبي را عنوان نمودند. و از خداوند متعال خواست تا در روزهاي باقي‌مانده از ماه مبارك رمضان توفيق بهره‌گيري و استفاده معنوي هر چه بيشتر به همه ما عنايت فرمايد. وي در ادامه با گراميداشت روز جهاني قدس از تمام همشهريان عزيز خواست تا همچون سالهاي گذشته و با توجه به بيداري كشورهاي اسلامي با حضور پرشور و گسترده در راهپيمايي روز جمعه شركت فعال داشته باشند.
سپس با توجه به درخواست ايشان و موافقت ساير اعضا در خصوص مسائل و مشكلات داخلي شهرداري مواردي مطرح كه هر يك از اعضاي شورا نقطه نظرات، ديدگاهها و پيشنهادات خود را در اين زمينه ارائه نمودند.
 
مصوبات :
      پرداخت حقوق و مزاياي كارمندان آزاده شاغل و بازنشسته
 
1- لايحه شماره 200/23543- 22/5/90 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 2034- 22/5/90 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، عطف به نامه شماره 10695مورخ 08/03/1390استانداري يزد (تصويرپيوست) مبني بر پرداخت حقوق و مزاياي دوران اسارت آزادگان طبق ماده 13 قانون حمايت از آزادگان مصوب سال 1368(تصويرپيوست ) اين شهرداري در نظر دارد با توجه به نزديكي روز 26 مرداد ماه سالروز بازگشت آزادگان به ميهن اسلامي حقوق ومزاياي معوقه كارمندان آزاده شاغل و بازنشسته درشهرداري را مبلغ يك ميلياردو سه ميليون و چهارصدو هشتادو شش هزارو سي ريال (1.003.486.030ريال) از محل كد 511102003 مزاياي كارمندان رسمي تا پایان سال جاری پرداخت نمايد. خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب امر به ابلاغ فرمائيد. ضمناً آقايان محمودي و رحيمي‌نژاد به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي‌گردند .  ميروكيلي- شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح، با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، پيشنهاد فوق مورد تصويب قرار گرفت.
 
      سيستم جامع شهرسازي تحت وب
 
2- لايحه شماره 200/18027-19/4/90 شهرداري يزد ثبت دبيرخانه شورا به شماره 1638-19/4/90 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن،پيرو لايحه شماره200/9878 مورخ 03/03/90 ، با عنايت به اينكه سيستم جامع شهرسازي توسط شركت صفا رايانه تهيه گرديده ، در جهت تسريع در پاسخگويي ، تكريم ارباب رجوع ، كاهش مراجعات مردمي ، پوياسازي ضوابط و مقررات ، درآمد و خلاف‌ها ، حذف منطقي منطقه بندي ، ارتباط به روز با سيستم جامع اداري و مالي و ارائه خدمات بر خط نياز به تهيه نسخه جديد سيستم جامع شهرسازي تحت وب مي باشد. لذا خواهشمند است اجازه فرماييد قراردادي به مبلغ يك ميلياردو دويست ميليون ريال (1.200.000.000ريال) از محل كد 531040036 تهيه و نصب و راه اندازي سيستم جامع شهرسازي تحت وب به صورت ترك تشريفات با شركت صفا رايانه منعقد گردد و در صورت تصويب امر به ابلاغ فرماييد. ضمناً آقاي فعالي به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. ميروكيلي- شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح،با توجه به بررسي‌هاي بعمل آمده وپس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف وموافق، پيشنهادفوق مشروط به رعايت موارد زير توسط شهرداري مورد تصويب قرار گرفت:
1- مقرر گرديد شهرداري ظرف مدت شش ماه نسبت به راه‌اندازي، تكميل و اجراي سيستم مورد نظر اقدام نمايد.
2- در صورتيكه شهرداري جهت اجرا و تكميل سيستم ياد شده نياز به مصوبات ديگري از شورا داشته باشد ظرف مدت يك هفته لوايح خود را به شورا جهت بررسي و هر گونه تصميم‌گيري ارسال نمايد . در غير اينصورت هيچ گونه لايحه‌اي در اين زمينه پذيرفته نخواهد بود.
3- مقرر گرديد شهرداري گزارش كاملي از اقدامات صورت گرفته را بصورت ماهيانه به كميسيون برنامه و بودجه شورا ارائه نمايد.
 
 
 
 
جلسه با ذكر صلوات درساعت 12 خاتمه يافت.