چهارصدو هشتادو چهارمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد

چهارصدو هشتادو چهارمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد
صورتجلسه
 
   چهارصدو هشتادو چهارمين جلسه شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 7 صبح روزچهار‌شنبه مورخ 16/9/90 با حضور اكثريت اعضاء تشكیل گرديد:
در ابتدا نايب رئيس شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و با عرض تسليت به مناسبت فرا رسيدن تاسوعا و عاشوراي حسيني و شهادت حضرت اباعبدا... الحسين(ع) و ياران باوفايش و آرزوي قبولي عزاداري‌ها در اين ايام از خداوند متعال خواست تا ما را جزء ياران و پيروان راستين آن حضرت و ساير ائمه اطهار(ع) قرار دهد.
سپس آقاي كوچك‌زاده ضمن عرض تسليت شهادت حضرت امام حسين(ع) خواستار نظارت و كنترل بيشتر در سرودن اشعار و نوحه سرايي توسط هيأت‌هاي مذهبي در وصف حضرت سيدالشهداء(ع) و همچنين دقت بيشتر صدا و سيماي مركز يزد جهت پخش نمودن آن بصورت زنده و سراسري گرديد. وي در ادامه جهت ساخت مصّلي بزرگ شهر زمين جنب حسينيه شهداي گمنام به لحاظ موقعيت مكاني پيشنهاد نمود.
در ادامه جلسه آقاي فقيه خراساني ضمن عرض تسليت ايام محرم و سوگواري حضرت سيدالشهداء(ع) در رابطه با تعيين مكان مناسب جهت ساخت مصّلي شهر يزد مطالبي را عنوان نمود. وي در ادامه تأكيد نمود با توجه به اينكه شهرداري در جهت ساخت فرهنگسراي بهمن واقع‌در جاده كشتارگاه قديم مراسم كلنگ زني براي آغاز عمليات اجرايي و عمراني آن اقدام نموده است هر چه زودتر نسبت به شروع آن پروژه با توجه به مشكلات آن منطقه اقدامات لازم را بعمل آورد. ايشان در ادامه با عنايت به مصوبه شورا در خصوص برگزاري همايش مربوط به كارخانه كمپوست تأكيد نمود تا هر چه زودتر اين همايش با حضورمسئول شوراي‌عالي‌استان‌ها-رؤساي شوراهاي‌اسلامي شهروديگرمسئولين‌مربوطه برگزار شود.
سپس با توجه به درخواست تمامي اعضاي شورا بدليل وضعيت نامناسب منطقه سه شهرداري و به جهت ساماندهي و تعيين تكليف آن شهرداري جهت مشخص نمودن مدير آن منطقه مقرر گرديد آقاي مطهريان رياست شورا با هماهنگي استاندار محترم نسبت به تعيين و معرفي فرد مورد نظر اقدامات لازم بعمل آورد.
 مصوبات :
        طرح پيشنهادي
1- طرح پيشنهادي اعضاي شورا به نام‌هاي (آقاي مطهريان ،سركار خانم‌ها وزيري و حيدري) ثبت دبيرخانه شورا به شماره 3710-13/9/90 :
موضوع :  تأسيس مؤسسات فرهنگي و بهداشتي و تعاوني.
توضيح : « با توجه به بند 6 قوانين مقررات مربوط به شهر و شهرداري «در وظايف شهرداري» در خصوص تأسيس مؤسسات فرهنگي و بهداشتي و تعاوني مانند بنگاه حمايت مادران و نوانخانه و پرورشگاه و ... و ضرورت ساماندهي افراد كارتن خواب در سرماي زمستان، امضاء كنندگان ذيل پيشنهاد مي‌نماييم كه شهرداري يزد ضمن بررسي موضوع در اسرع وقت مكاني را براي نگهداري افراد مذكور از غروب تا به صبح در نظر بگيرد.»
موضوع در صحن علني شورا مطرح،با عنايت به جلسه برگزار شده با حضور مسئولين مربوطه و بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون فرهنگي، اجتماعي شورا و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق مقرر گرديد شهرداري براي اسكان افراد بي‌خانمان (كارتن خواب) تا تاريخ 19/9/90 اقدامات لازم را با در نظر گرفتن حداقل‌ها انجام دهد. ضمناً شهرداري مي‌تواند براي اسكان اين افراد از مكان‌هاي موجود و يا مسافرخانه‌هاي امن و مطمئن «به ويژه براي بانوان» استفاده نمايد. در هر صورت بعد از اقدام عاجل جهت اسكان اين افراد، لازم است شهرداري جلسات هماهنگي را با ادارات و دستگاههاي ذيربط برگزار و تمهيدات لازم را از جهات مسائل بهداشتي، ايمني، امنيتي و اخلاقي در نظر گيرد.
 
 
        نظارت بروظايف شركت‌هاي خدماتي طرف قرارداد با شهرداري
 
2- لايحه شماره 200/29511-3/7/90 شهرداري يزد ثبت دبيرخانه شورا به شماره 2637-3/7/90 :
« احتراماً به استناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، با عنايت به نامه شماره 19812 مورخ 24/04/90 و نظر به ضرورت نظارت و بازرسي و تأييد كاركرد شركتهاي پيمانكار جمع آوري پسماند خانگي، اين شهرداري در نظر دارد تفاهم نامه اي را به استناد ماده 19 آيين نامه مالي با سازمان مديريت پسماند با موضوع نظارت بر وظايف شركتهاي خدماتي طرف قرارداد با شهرداري با احتساب 12% افزايش نسبت به سال گذشته به مبلغ ساليانه 3.813.675.264 ريال (سه ميليارد و هشتصد و سيزده ميليون و ششصد و هفتاد و پنج هزار و دويست و شصت و چهار ريال) از محل رديف اعتباري واگذاري خدمات شهري كد 512205011 منعقد نمايد.خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب امر به ابلاغ فرمائيد.ضمناً آقاي حسين صالحيان به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. ميروكيلي- شهردار يزد.»
موضوع در صحن علني شورا مطرح با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون خدمات شهري و برنامه و بودجه شورا و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق پيشنهاد فوق به لحاظ كيفيت و عدم نظارت با حذف احتساب دوازده درصد (12%) نسبت به سال گذشته مورد تصويب قرار گرفت.
 
 
 
جلسه با ذكر صلوات درساعت 10 صبح خاتمه يافت.