چهارصدو هشتادو دومين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد

چهارصدو هشتادو دومين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد
صورتجلسه
 
   چهارصدو هشتادو دومين جلسه شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 45/17 يك‌شنبه مورخ 6/9/90 با حضور اكثريت اعضاء تشكیل گرديد:
در ابتدا رياست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و آرزوي توفيق روزافزون همكاران ارجمند و آرزوي شفاي عاجل تمامي مرضاي مسلمين، فرا رسيدن ماه محرم، ايام حزن و اندوه و شور حماسه حسيني و شهادت حضرت اباعبدا... الحسين(ع) و هفتادو دو تن از ياران با وفاي آن حضرت را تسليت عرض نمود و از خداوند متعال توفيق بهره‌گيري هر چه بيشتر از مكتب امام حسين(ع) و عزاداري عارفانه و خالصانه در اين ايام مسئلت نمود.
مصوبات :
        تعيين نرخ پاركينگ فرودگاه
 
1- نامه شماره 4975-7/8/90 مدير كل فرودگاه‌هاي استان يزد ثبت دبيرخانه شورا به شماره 3301- 14/8/90 به شرح ذيل:
«احتراماً پيرو مذاكره تلفني و همچنين نامه شماره 3474 مورخ 2/6/13290 (تصويرپيوست) نظر به اينكه الحمدا... پس از اتمام عمليات حج عمره و عدم استفاده از پاركينگ روباز موجود در ورودي فرودگاه، تا كنون هيچ‌گونه نارضايتي نسبت به تعرفه ورودي پاركينگ واصل نگرديده است ضمن اينكه ان‌شاءا... در آينده بسيار نزديك و تا قبل از شروع عمليات پروازي بازگشت حجاج محترم بيت‌ا... الحرام، از محل جايگاه مستقبلين و بخش توسعه‌اي پاركينگ مكانيزه موجود بهره‌برداري خواهد شد لذا خواهشمند است نسبت به تصويب و ابلاغ نرخ پاركينگ به شرح اشاره شده در نامه فوق‌الاشاره «پاركينگ اصلي داراي سيستم مكانيزه با همان نرخ مصوب قبلي (5000ريال) و پاركينگ روباز حجاج با نرخ نصف بهاي پاركينگ اصلي» دستور فرماييد.- سعداله وطنخواه-مديركل»
موضوع در صحن علني شورا مطرح با توجه به جلسات برگزار شده و بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون خدمات شهري شورا و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق با نرخ‌هاي پيشنهادي جهت پاركينگ اصلي به مبلغ پنج هزارريال (5000ريال) و پاركينگ روباز حجاج به‌مبلغ دو هزارريال (2000ريال) مشروط به رعايت موارد ذيل مورد تصويب قرار گرفت:
الف- امكانات رفاهي و خدماتي مناسب جهت مسافرين و مستقبلين فراهم شود.
ب- سالني جداگانه جهت مستقبلين و با امكانات رفاهي كامل در نظر گرفته و احداث گردد.
ج- جهت ساماندهي تاكسي تلفني‌هاي موجود در فرودگاه جايگاه مشخصي در نظر گرفته شود.
 
 
 
        واگذاري امور مربوط به ايجاد، توسعه و نگهداري فضاي سبز به مناطق
 
2- لايحه شماره 200/12923-22/3/90 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 1228-23/3/90:
« احتراماً به استناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، با عنايت به نامه شماره 230/1643 مورخ 1/3/90 سازمان پاركها و فضاي سبز در خصوص اهميت و ضرورت مديريت و نگهداري فضاي سبز شهر يزد و در جهت پيشگيري از اعتصابات پي در پي نيروهاي اين بخش، شهرداري يزد در نظر دارد امور مربوط به ايجاد، توسعه و نگهداري فضاي سبز را كه تا كنون با محوريت سازمان پاركها انجام گرفته به مناطق سه گانه واگذار نمايد تا با انتخاب پيمانكاران واجد شرايط تأخيري در امر نگهداري فضاي سبز ايجاد نگردد. لازم به ذكر است سازمان پاركها با انعقاد تفاهم‌نامه‌اي به عنوان عامل چهارم امر نظارت در مناطق را نيز برعهده خواهد داشت و در اين راستا اعتبار پيش‌بيني شده از محل رديف 5350100006 ، 5350100007، 535010008 ايجاد و توسعه فضاي سبز به اعتبار ابلاغي به مناطق اضافه خواهد شد. خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب امر به ابلاغ فرماييد. ضمناً آقاي دشتكي و خانم مهندس مرشدي به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي‌گردد. ميروكيلي – شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح ، با توجه به جلسات برگزار شده و بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون تحول اداري و املاك شورا و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق موارد به شرح ذيل مورد تصويب قرار گرفت:
1- ايجاد و توسعه فضاي سبز، كما في السابق در اختيار سازمان پارك ها و فضاي سبز باشد.
2- با توجه به نزديكي پايان سال ، مقرر گرديد نگهداري فضاي سبز به عهده سازمان پارك‌ها و فضاي سبز باشد.
3- مقرر گرديد شهرداري در هنگام تهيه و تنظيم بودجه سال 1391 موضوع عامل چهارم و تقسيم اعتبار براي مناطق سه گانه منظور و پيش بيني نمايد.
4-مقرر گرديد شهرداري هنگام تدوين بودجه سال 91 در خصوص ايجاد ، توسعه و فضاي سبز (عامل چهارم) نسبت به تشكيل كارگروهي با حضور رؤساي كميسيون‌هاي تحول اداري و املاك و خدمات شهري اين شورا جهت بررسي و اقدامات لازم معمول نمايد.
 
          بررسي برنامه اقتصادي شهرداري و چشم انداز  شهر يزد
 
3- نامه شماره 130/31565-13/7/1390 ثبت دبيرخانه شورا به شماره 2858-14/7/90:
«رياست محترم شوراي اسلامي شهر يزد- جناب آقاي حجت‌الاسلام مطهريان- موضوع: تصويب سند پيشنهادي چشم‌انداز شهر يزد- با سلام وصلوات بر محمد و آل محمد(ص)- احتراما       ً پيرو لايحه شماره 200/8120 مورخ 25/2/90 شهرداري يزد مبني بر بررسي و تصويب طرح پيشنهادي برنامه اقتصادي شهرداري و چشم‌انداز شهر يزد، همانگونه كه مستحضريد چشم‌انداز، يك تصوير مطلوب از آينده سازمان را ترسيم و استراتژي‌ها براي تحقق آن تدوين مي‌گردند، در حال حاضر پيش نياز برنامه‌هاي كوتاه مدت (مانند بودجه‌ريزي عملياتي) و ميان مدت شهرداري‌ها (برنامه 5 ساله توسعه و عمران شهري) يك برنامه بلند مدت مانند چشم انداز مي‌باشد. لذا بدين وسيله مجدداً يك نسخه از بيانيه چشم‌انداز شهر يزد ( در افق 1404) در 8 برگ به پيوست جهت طرح در شورا و تصويب آن تقديم مي‌گردد. ضمناً آقاي مهندس تاج آبي معاون برنامه ريزي و توسعه نيز جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي‌گردد. ميروكيلي- شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح با توجه به جلسات برگزار شده و بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون تحول اداري و املاك شورا و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق پيشنهاد فوق با تغييرات و اصلاحات انجام شده مورد تصويب قرار گرفت.
 
          طرح پيشنهادي
 
4-  طرح پيشنهادي اعضاي شورا به نام‌هاي آقايان(فقيه‌خراساني، كوچك‌زاده، مطهريان، سيده حميده وزيري) ثبت دبيرخانه شورا به شماره 3615-6/9/90 :
موضوع :  بررسي پرونده‌هاي مربوط به توافقات ، آزادسازي مناطق.
توضيح : « 1- به منظور كنترل هاي اوليه براي تسريع در تصويب توافقات آزاد سازيها از قبيل كنترل اولويت ، مالكيت ، نحوه تملك و غيره پيشنهاد مي‌گردد پرونده توافقات قبل از توافق با مالك ، به كميسيون عمران شورا ارسال ، تا با حضور نماينده املاك منطقه ، موضوع بررسي و اعلام نظر و براي تكميل مراحل توافق به شهرداري منطقه عودت داده شود( حداكثر ظرف مدت 15 روز)
2- با توجه به ماده16 قانون نوسازي ، لزوما همه املاك واقع در مسير هاي همه طرح هاي عمراني و باقيمانده آنها در شروع آزاد سازي توسط هيئت كارشناسان رسمي واحد منتخب شهرداري و شورا ارزيابي گردد تا به عنوان قيمت پايه يكي از ملاكهاي ارزيابي در مراحل مختلف قرار گيرد.»
موضوع در صحن علني شورا مطرح، پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، طرح پيشنهادي فوق كليات آن مورد مخالفت قرار گرفت.
 
          ايراد فرمانداري
 
5- نامه شماره 7902-29/8/1390 فرمانداري يزد ثبت دبيرخانه شورا به شماره 3516-30/8/90 در خصوص ايراد آن فرمانداري نسبت به يك و چهار صورتجلسه مورخ 11/8/90 اين شورا بابت ساماندهي كميسيون‌هاي ماده صد و آسفالت معابر ، موضوع مجدداً در صحن علني شورا مطرح پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق مقرر گرديد موارد به شرح ذيل بعنوان پاسخ به فرمانداري ارسال گردد:
رديف 1 : بند (4-1) : به اين شرح اصلاح گرديد :
« شهرداري‌ها موظفند درصورتي كه ذينفع يا مالك از پرداخت جرائم درمهلت قانوني استنكاف ورزيد بلافاصله درخواست خود را مبني بر تخريب واحد احداثي به كميسيون ماده صد ارسال‌نمايند و كميسيون نيز برابر تبصره‌هاي ذيل ماده 2،3،4 قانون ماده 100 شهرداري‌ها نسبت به صدورحكم‌تخريب اقدام خواهد نمود.»
رديف 2 : بند (9-1) : به اين شرح اصلاح گرديد :
«ساختمان‌هايي كه رأي صادره آن مبني بر تخريب تمامي آن مي‌باشد شهردار موظف است موضوع را در كميسيوني پيشنهاداً مركب از معاون شهرسازي، معاون عمراني، اداره حراست، اداره ارزشيابي و دو نفر از نمايندگان شورا (كميسيون عمران و نظارت و پي‌گيري) بررسي نمايند كه چگونه مالك يا ذينفع قادر به تكميل ساختمان خود بوده و اقدامات شهرداري نيز در اين زمينه چه بوده است و نتيجه را به شورا گزارش نمايند.»
رديف 3 : بند (13-1) : ايراد فرمانداري وارد دانسته نشد و به شوراي حل اختلاف استان ارجاع شود.
رديف 4: بند 4 صورتجلسه : در رابطه با آسفالت معابر و اجراي شبكه 30 متري خاتم رديف اعتباري آن در بودجه سال 90 شهرداري منظور و لحاظ شده است.
 
جلسه با ذكر صلوات درساعت 10 صبح خاتمه يافت.