چهارصدو نود و پنجمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد

چهارصدو نود و پنجمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد
صورتجلسه
 
   چهارصدو نود و پنجمين جلسه شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجيد درساعت 18 يك‌شنبه مورخ 25/10/90 با حضور اكثريت اعضاء تشكیل گرديد:
در ابتدا رئيس شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و عرض تسليت فرا رسيدن اربعين سرور و سالار شهيدان حضرت اباعبدا...الحسين(ع) و ياران باوفايش و آرزوي قبولي عزاداري‌ها به ويژه در دهه آخر ماه صفر و شفاي عاجل مرضاي مسلمين، اظهار داشت با توجه به اينكه تعرفه عوارض و بهاي خدمات پيشنهادي سال 91 شهرداري در كميسيون برنامه و بودجه شورا مورد بررسي قرار گرفته است خواستار تشكيل جلسه فوق‌العاده جهت تصميم‌گيري و تصويب آن در صحن علني گرديد. در ادامه آقاي ميروكيلي شهردار محترم در خصوص تهيه و تنظيم دفترچه تعرفه عوارض و بهاي خدمات سال 91 و همچنين مبنا و ديدگاههاي شهرداري نسبت به آن تعرفه توضيحاتي ارائه نمود.
سپس آقاي خباززاده يزدي رياست كميسيون برنامه و بودجه از بررسي‌هاي بعمل آمده در رابطه با تعرفه عوارض و بهاي خدمات سال 91 شهرداري و جلسات برگزار شده با حضور مسئولين و كارشناسان مربوطه و تغييرات و اصلاحات لازم صورت گرفته و تصميم‌گيري‌هاي بعمل آمده در آن كميسيون مطالبي را عنوان نمود.
در ادامه جلسه بخش‌هايي از تعرفه عوارض از جمله عوارض صدور پروانه‌هاي ساختماني تك واحدي و معافيت خانواده معظم شهدا، جانبازان ، آزادگان، رزمندگان و همچنين حافظان كل قرآن كريم با معرفي از مراجع ذيربط يكبار براي هميشه از پرداخت عوارض تا يكصد متر مربع زيربنا، عوارض تفكيك اراضي با كاربري تجاري، كارگاهي، صنعتي و انباري، مسكوني هنگام صدور مجوزو بدون مجوز مورد بررسي و بحث و تبادل نظر بعمل آمد.
سپس لايحه ارسالي شهرداري در خصوص تملك بخشي از پلاك ثبتي بخش 4 يزد واقع‌در طرح بلوار حضرت امام جعفر صادق(ع) مربوط به مسجد راستان مطرح گرديد كه پس از بحث و تبادل نظر مقرر گرديد اين موضوع از سوي رياست كميسيون برنامه و بودجه آقاي خباززاده پي‌گيري و بررسي‌هاي لازم معمول و نتيجه مجدداً در صحن علني مورد تصميم‌گيري قرار گيرد.
در ادامه جلسه با توجه به هماهنگي‌هاي بعمل آمده قبلي با حضور آقاي ميروكيلي شهردار محترم و آقاي فلاح مدير توسعه طرح‌هاي شهرداري در خصوص درخواست شهرداري بابت تصويب خط محدوده تدفيق شده شهر يزد با توجه به هماهنگي‌هاي صورت گرفته با مسكن و شهرسازي، استانداري، دبيرخانه شوراي عالي شهرسازي و در راستاي بيش از 300 مورد رفع اختلاف كه تدفيق شده است از جمله موضوع اراضي مربوط به شهيد قندي مورد بررسي قرار گرفت و مقرر گرديد در جلسات آتي شورا موضوع مورد تصميم‌گيري نهايي قرار گيرد.
 
 
 
جلسه با ذكر صلوات درساعت 21 خاتمه يافت.