چهارصدو شصت و پنجمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد

چهارصدو شصت و پنجمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد
صورتجلسه
 
   چهارصدو شصت و پنجمين جلسه شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 7 صبح ‌روز چهارشنبه مورخ 6/7/90 با حضور اكثريت اعضاء تشكیل گرديد:
در ابتدا رياست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) فرا رسيدن سالروز ميلاد سراسر باسعادت كريمه اهل بيت حضرت فاطمه معصومه (سلام‌ا... عليها) را به محضر آقا امام زمان(عج) به مقام معظم رهبري و تمامي عاشقان و شيفتگان به خاندان عصمت و طهارت (ع) تبريك و تهنيت عرض نمود و همچنين فرا رسيدن هفتم مهرماه سالروز آتش‌نشاني و ايمني را به تمامي كاركنان زحمت‌كش و خدوم سازمان آتش‌نشاني تبريك عرض نمود.
سپس سركار خانم وزيري در سخنان پيش از دستور ضمن گراميداشت هفته دفاع مقدس و ياد و خاطره شهداي جنگ تحميلي و عرض تبريك بمناسبت سال تحصيلي جديد و همچنين عرض تبريك بمناسبت فرا رسيدن سالروز ميلاد حضرت فاطمه معصومه(س) در خصوص پيشنهاد ارائه شده از سوي شوراي ترافيك استان جهت تبديل ميدان بعثت به چهارراه و مشكلات احتمالي براي شهروندان، خواستار پي‌گيري اين موضوع از طريق كميسيون عمران شورا گرديد. وي در ادامه در رابطه با پروژه موزه دفاع مقدس در خيابان تيمسار فلاحي توسط اداره كل حفظ آثار و ارزش‌هاي دفاع مقدس كه باعث قطع درختان شده در حال احداث مي‌باشد و جهت تكميل آن پروژه نياز به قطع ساير درختان موجود مي‌باشد خواستار دقت نظر كافي و بيشتر از سوي شوراي شهر در اين زمينه گرديد. سپس ايشان از تمامي اعضاي شورا خواست تا در جلسه كنفرانس مطبوعاتي كه قرار است در هفته آينده در شورا برگزار شود حضور فعال داشته باشند.
در ادامه جلسه با توجه به درخواست شهرداري و هماهنگي‌هاي بعمل آمده قبلي با حضور آقاي مهندس زرگرباشي معاونت معماري و شهرسازي مشاور مهندسين مشاور شبستان در خصوص پروژه بدنه‌سازي خيابان قيام مواردي مطرح گرديد كه در اين راستا اعضاي شورا هم ديدگاهها و نقطه نظرات پيشنهادي خود را مطرح و بحث و تبادل نظر گرديد.
 
 
 مصوبات :
      معرفي نماينده
 
1- نامه شماره 430/28330- 24/6/90 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 2516- 24/6/90 :
«رياست محترم شوراي اسلامي شهر يزد-موضوع : معرفي نماينده- با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص)- احتراماً به استحضار مي‌رساند با توجه به ابلاغ اصلاح قانون حفظ و گسترش فضاي سبز مبني بر تشكيل كميسيون ماده 7 به منظور تشخيص باغات در راستاي حفظ فضاهاي سبز عمومي و خصوصي و يا دولتي بر اساس ماده 5 ضوابط اجرائي قانون صدرالاشاره، خواهشمند است دستور فرماييد نسبت به معرفي نماينده شوراي اسلامي شهر به كميسيون مذكور اقدام لازم بعمل آيد، لازم به توضيح است كه بر اساس قانون مذكور كميسيون فوق جايگزين كميسيون ماده 14 مي‌گردد.  ميروكيلي- شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح، پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات ، سركار خانم وزيري بعنوان نماينده شورا در كميسيون مربوطه تعيين و انتخاب شدند.
 
 
      تعيين مشاور
 
2- پيرو بند 2 صورتجلسه مورخ 19/5/90 اين شورا در خصوص تعيين و انتخاب مشاور جهت كميسيون نظارت و پي‌گيري، موضوع در صحن علني شورا مطرح، پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف وموافق، و بدليل عدم حضور آقاي سليماني، بدينوسيله آقاي سيد جواد حسيني بعنوان مشاور كميسيون نظارت و پي‌گيري شورا تعيين و انتخاب شدند.
 
      قانون اصلاح ماده 5 قانون بيمه‌هاي اجتماعي
 
3- در رابطه با قانون اصلاح ماده (5) قانون بيمه‌هاي اجتماعي كارگران ساختماني مصوب سال 86 و بدليل بالا بودن هزينه بيمه ساختماني و عدم گرايش مردم جهت گرفتن پروانه ساختماني و گسترش بي‌رويه ساخت و سازهاي غيرمجاز و غيراصولي در سطح شهر و عدم رعايت اصول و ضوابط شهرسازي توسط مردم، موضوع در صحن علني شورا مطرح، با عنايت به جلسات برگزار شده با حضور مسئولين مربوطه و بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون عمران و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات و نتايج بدست آمده مبني بر اينكه ارائه رسيد پرداخت حق بيمه صراحتاً به صورت نقدي عنوان نگرديده و ذكري از ارائه فيش نقدي نشده است به نظر مي‌رسد پرداخت حق بيمه بصورت اقساطي نيز مورد ايراد نباشد كه بر اين اساس مقرر گرديد حق بيمه بر اساس مدت زمان اعتبار پروانه ساختماني صادره تقسيط شود.
 
 
 
 
جلسه با ذكر صلوات درساعت 10 خاتمه يافت.