چهارصدو شصت و دومين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد

چهارصدو شصت و دومين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد
صورتجلسه
 
   چهارصدو شصت و دومين جلسه شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 16 ‌روز يك‌شنبه مورخ 27/6/90 با حضور اكثريت اعضاء تشكیل گرديد:
در ابتدا رياست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و آرزوي توفيق روزافزون همكاران تأكيد نمود تا اعضاي شورا همچون گذشته در جلسات شورا حضور به موقع داشته باشند. سپس آقاي فقيه خراساني پيشنهاد نمود با توجه به ضرورت و نياز و در جهت تسهيل در رفت و آمد شهروندان و روان‌سازي ترافيك در خيابان فرخي و با عنايت به شرايط موجود جهت تعريض آن خيابان، شوراي اسلامي شهر با همكاري شهرداري در اين زمينه اقدامات لازم را معمول نمايند كه مقرر گرديد موضوع از طريق كميسيون عمران شورا پي‌گيري شود. وي در ادامه خواستار جمع‌آوري پل عابر پياده واقع‌در بلوار جمهوري اسلامي روبروي امامزاده سيد جعفر(ع) كه هنوز بصورت نيمه كار مانده است توسط شهرداري شد كه اين موضوع هم مقرر گرديد كميسيون خدمات شهري شورا پي‌گيريهاي لازم را به عمل آورند.
در ادامه جلسه سركار خانم وزيري گزارشي از مأموريتشان به اروميه جهت حضور در هفدهمين اجلاس مجمع مشورتي بانوان عضو شوراهاي اسلامي كلان شهرها و مراكز استانها و مباحث مطرح شده در آن اجلاس جهت استحضار اعضاي شورا ارائه نمود.
سپس با توجه به درخواست رياست شورا و موافقت ساير اعضا با حضور شهردار محترم در خصوص مسائل و مشكلات شهرداري مواردي مطرح كه هر يك از اعضاي شورا ديدگاهها، نقطه نظرات و پيشنهادات خود را در اين زمينه مطرح نمودند.
در ادامه جلسه سركار خانم حيدري گزارش مصوري از بازديد انجام شده توسط اعضاي كميسيون خدمات شهري شورا از بعضي از مسائل و مشكلات موجود در سطح شهر از جمله پياده‌روسازي خيابانها كه با حضور مسئولين مربوطه شهرداري صورت گرفته بود جهت استحضار اعضاي شورا ارائه نمود كه مقرر گرديد برخي از آن موارد در كميسيون عمران و بعضي از موارد ديگر در كميسيون خدمات مورد بررسي قرار گيرد و نهايتاً نتيجه در صحن علني شورا جهت هر گونه تصميم‌گيري ارجاع نمايند.
 
 
 مصوبات :
      تسريع در تملك و آزادسازي مسير استاد پيرنيا
 
1- نامه شماره 100/24690- 27/5/90 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 2150- 29/5/90 :
« رياست محترم شوراي اسلامي شهر- موضوع : ضرورت تسريع در تملك و آزادسازي مسير استاد پيرنيا- با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد- احتراماً با توجه به الزام شهرداري به تملك بيست درصد از اراضي واقع در مسير پروژه ياد شده قبل از انتشار اوراق مشاركت بعنوان آورده شهرداري، ضروري است انجام اين امور با حداكثر سرعت و دقت و رواني در اقدام صورت پذيرد. لذا خواهشمند است ضمن توجه و عنايت خاص به اين موضوع ترتيبي دهد تا نماينده تام‌الاختيار آن شورا به اينجانب معرفي گردد توضيح اينكه در مسير ياد شده بالغ بر يك هزار قطعه وجود دارد كه اين حجم تملكي مساحتي در حدود سيصد هزار متر مربع را در بر مي‌گيرد و اين مقدار مساحت از كل تملك‌هاي انجام شده در دوره سوم شوراي اسلامي شهر تا كنون بسيار بيشتر خواهد بود. لازم به يادآوري است كه معرفي نماينده تام‌الاختيار مانع از ضرورت و لزوم تصويب انجام توافقات در شوراي اسلامي شهر نخواهد بود.  ميروكيلي- شهردار يزد» موضوع درصحن علني شورا مطرح، پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات، آقايان فقيه خراساني و كوچك‌زاده بعنوان نمايندگان شورادراين‌ زمينه تعيين وانتخاب شدند.
 
جلسه با ذكر صلوات درساعت 19 خاتمه يافت.