پانصدو چهل و چهارمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد

پانصدو چهل و چهارمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد
صورتجلسه
 
   پانصدو چهل و چهارمين جلسه شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 6 صبح روز چهارشنبه مورخ 14/4/91 با حضور كليه اعضاء تشكیل گرديد:
در ابتدا رياست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) ، فرا رسيدن نيمه شعبان سالروز ميلاد سراسر باسعات يگانه منجي عالم بشريت حضرت مهدي موعود(عج) را به همگان تبريك و تهنيت عرض نمود و از خداوند متعال خواست تا ظهورشان را هر چه زودتر نزديك نمايد و ما را جزء ياران و منتظران واقعي آن حضرت قرار دهد. وي در ادامه اظهار داشت با توجه به مباحث و مطالب مطرح شده در خصوص معايب طرح پزشك خانواده در جلسه علني قبلي شورا آقاي دكترميرمحمدي رياست دانشگاه علوم پزشكي شهيد صدوقي درخواست نمودند تا با حضور خود در جلسه علني شورا از محاسن و مزاياي آن طرح جهت استحضار اعضاي شورا مطالبي را عنوان نمايند. سپس ايشان در خصوص صدور پروانه ساختماني بيمارستان رهنمون توسط شهرداري نكاتي را يادآور شد و از مسئولين آن بيمارستان بدليل عدم همكاري با پرسنل و مأمورين فني شهرداري ابراز گلايه نمود و خواستار پي‌گيري اين موضوع از سوي مسئولين مربوطه گرديد ايشان در ادامه از اقدامات انجام شده شهرداري با همكاري سازمان بازرسي استان جهت تملك پلاك آقاي ديهيمي در طرح ميدان شهداي محراب توضيحاتي ارائه نمود.
در ادامه جلسه آقاي ميرحسيني در سخنان پيش از دستور در خصوص برخي از مسائل و مشكلات داخلي شهرداري و شورا مطالبي را عنوان و خواهان برطرف شدن هر چه زودتر آن مسائل گرديد.
سپس لايحه شهرداري در خصوص تعيين تكليف نهايي مطالبات شركت جهاد نصر مطرح گرديد كه پس از توضيحات آقاي پارساييان در رابطه بررسي‌هاي انجام شده در كميسيون برنامه و بودجه و همچنين ديدگاههاي ساير اعضاي شورا در اين زمينه ، موضوع مجدداً به كميسيون برنامه و بودجه شورا ارجاع گرديد تا ضمن بررسي‌هاي لازم، نتيجه را جهت تصميم‌گيري، مجدداً به صحن علني گزارش نمايند.
مصوبات :
 
     تأسيس فرهنگسراي حجاب    
 
 
1- رونوشت نامه شماره 20303-18/3/91 مدير كل دفتر امو اجتماعي و فرهنگي استانداري يزد ثبت دبيرخانه شورا به شماره 911001009-20/3/91 در رابطه با مصوبات شوراي عالي انقلاب فرهنگي و تأسيس فرهنگسراي حجاب، موضوع در صحن علني شورا مطرح، با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون فرهنگي ، اجتماعي و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف وموافق و با توجه به نامه شماره 9101 دبير ستاد مردمي عفاف و حجاب مبني بر اعلام آمادگي آن ستاد به منظور تأسيس فرهنگسراي حجاب، مقرر گرديد شهرداري (سازمان رفاهي، تفريحي) جهت تأسيس فرهنگسراي حجاب با استفاده از اين ستاد يا اعلام آمادگي ساير ستادهاي ديگر و مشابه در اين زمينه، مراحل كار را انجام و نتيجه اقدامات را تا ظرف مدت يك ماه آينده به شورا گزارش نمايند.
 
     ستاد تسهيلات نوروزي    
 
 
2- نامه‌شماره 470/910014082-28/3/91 شهرداري يزدثبت‌دبيرخانه شورا به شماره 911001189-28/3/91 :
«جناب آقاي فقيه خراساني- رياست محترم شوراي اسلامي شهر يزد- موضوع: در خصوص حق‌الزحمه پرسنل ستاد نوروزي- با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص)- احتراماً پيرو لايحه شماره 502/49870 مورخ 1/11/90 و با عنايت به بند يك صورتجلسه مورخ 26/11/90 شوراي محترم اسلامي شهر و نامه معاونت محترم خدمات شهري و رئيس ستاد تسهيلات نوروزي به سازمان فرهنگي، ورزشي جهت پرداخت حق‌الزحمه پرسنل ستاد تسهيلات نوروزي به استحضار مي‌رساند اين شهرداري در نظر دارد از محل كد 51220511 هزينه‌هاي خدمات شهري سازمان فرهنگي، ورزشي نسبت به پرداخت حق‌الزحمه پرسنل ستاد تسهيلات نوروزي شهرداري اقدام نمايد. خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب امر به ابلاغ فرماييد. ضمناً در صورت نياز آقايان جوكار و دشتكي جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي‌گردد. ميروكيلي- شهردار يزد»
 موضوع در صحن علني شورا مطرح، پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف وموافق پيشنهاد فوق مورد مخالفت قرار گرفت.
 
     تملك پلاك متعلق به آقاي صابري در بلوار حضرت آيت‌ا... خامنه‌اي     
 
3- لايحه شماره 502/910013647-25/3/91 شهرداري يزدثبت‌دبيرخانه‌شورابه‌شماره‌911001161-27/3/91 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، پيرو پيشنهاد شماره 502/58725 مورخ 15/12/90 وبازگشت به بند 5 صورتجلسه مورخ 27/1/91 آن شوراي محترم در خصوص تملك تمامي از پلاك ثبتي1/4634 بخش 4 يزد واقع در بلوار آيت ا... خامنه اي به كد نوسازي شماره 15-4-28-3 متعلق به آقاي ابوطالب صابري كه طبق توافقنامه في‌مابين ودرازاء واگذاري ملك موصوف براساس ارزيابي انجام شده جمعاً مبلغ پنج ميلياردو هشتادو دو ميليون ريال(000/000/082/5 ريال) بابت غرامت ملك در طرح تعيين و مقرر شدكه‌پس‌از انتقال رسمي‌اسناددرطرح وتحويل‌آن به شهرداري مبلغ يك‌ميلياردريال(000/000/000/1 ريال) به صورت نقد ومابقي درسه قسط در وجه ايشان پرداخت گردد وآن شورا ي محترم با ده درصد تخفيف مصوب نموده است، از محل كد 531020001(تملك املاك واقع درمسير طرحهاي عمراني (نقد )) پس از اطلاع موضوع به مالك ايشان باآن مخالفت نمودند، لذا مجدداً صورتجلسه اي در خصوص ملك فوق مبني بر اجراي مفاد توافقنامه قبلي في مابين تنظيم كه به پيوست ارسال مي‌گردد. عليهذا با عنايت به مشروحه فوق خواهشمند است موضوع مجدداً در شوراي اسلامي مطرح اتخاذ تصميم ونتيجه را جهت اقدامات بعدي به اين شهرداري اعلام فرمايند. ضمناً در صورت نياز آقاي قانع جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. ميروكيلي- شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح، با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون برنامه و بودجه و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف وموافق پيشنهاد فوق مشروط بر اخذ رأي باير از سوي كميسيون ماده 12 مورد تصويب قرار گرفت. ضمناً مقرر گرديد شهرداري پس از تحويل ملك نسبت به آزادسازي و تبديل آن به پاركينگ اقدامات لازم معمول نمايد.
 
جلسه با ذكر صلوات درساعت 9 صبح خاتمه يافت.