پانصدو چهل و سومين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد

پانصدو چهل و سومين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد
صورتجلسه
 
   پانصدو چهل و سومين جلسه شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 30/16 روزيك‌شنبه مورخ 11/4/91 با حضور كليه اعضاء تشكیل گرديد:
در ابتدا رياست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و آرزوي توفيق روزافزون همكاران ارجمند فرا رسيدن سالروز ميلاد سراسر باسعادت حضرت علي‌اكبر(ع)- روزجوان را به همگان تبريك و تهنيت عرض نمود و در ادامه با گراميداشت ياد و خاطره سومين شهيد محراب حضرت آيت‌ا... صدوقي و اولين سالگرد ارتحال فرزند برومندش و امام جمعه فقيد يزد حضرت حجه‌الاسلام والمسلمين حاج شيخ محمد علي صدوقي را به مردم دارالعباده يزد تسليت عرض نمود.
سپس ايشان از جلسه برگزار شده با حضور استاندار محترم و ساير مسئولين مربوطه در خصوص اجراي طرح امامزاده جعفر (ع) با همكاري شهرداري و توافقات و آزادسازي‌هاي لازم جهت اجراي كامل آن طرح و واگذاري يك سري از اراضي واقع‌در صفائيه و دانه سا به شهرداري جهت مالكين بعنوان معوض و حمايت‌هاي صورت گرفته توسط استاندار در اين زمينه مطالبي را عنوان نمود.
وي در ادامه با توجه به اقدامات خوب و مؤثر انجام شده در رابطه با ادغام شهر حميديا به شهر يزد جهت كلان شهر شدن شهر يزد و نيز حمايت‌هاي صورت گرفته توسط استاندار و ساير مسئولين، خواستار پي‌گيري جدي اين موضوع جهت انجام شدن سير مراحل قانوني براي الحاق اين دو شهر گرديد.
در ادامه جلسه آقاي خباززاده يزدي در سخنان پيش از دستور ضمن تبريك اعياد شعبانيه و روز ميلاد حضرت علي اكبر(ع)- روز جوان، با توجه به اقدامات خوب و مؤثر صورت گرفته و حمايت‌هاي همه جانبه آقاي فلاح‌زاده استاندار محترم يزد در خصوص الحاق شهر حميديا به شهر يزد براي كلان شهر شدن، ضمن تقدير و تشكر از ايشان بدليل جديت در تحقق اين امر مهم، خواهان پي‌گيري جدي اين موضوع تا حصول نتيجه نهايي گرديد. وي در ادامه با توجه به ضرورت و نياز، خواستار تشكيل بوستان كار براي ساماندهي كارگران ساختماني داراي مجوز بر اساس مصوبات شورا و همچنين خواستار جمع‌آوري افراد بيگانه و اتباع و مهاجرين خارجي كه در يزد بدون هيچگونه مجوزي ساكن هستند براي تأمين امنيت و آسايش بيشتر براي شهروندان گرديد كه در اين راستا هر يك از اعضاي شورا در خصوص مسائل و اتفاقات پيش آمده در يزد توسط افاغنه ، ديدگاهها و نقطه نظرات خود را مطرح و خواستار پي‌گيري جدي اين موضوع از طريق مسئولين استان شدند.
سپس آقاي مطهريان از مأموريتشان به كرج جهت حضور در بيست و هفتمين اجلاس مجمع مشورتي رؤساي كميسيون‌هاي فرهنگي اجتماعي شوراهاي اسلامي مراكز استان‌ها و كلان شهرها، از مباحث و مطالب مطرح شده در آن اجلاس جهت اطلاع اعضاي شورا گزارشي ارائه نمود.
در ادامه جلسه با توجه به درخواست و هماهنگي‌هاي بعمل آمده قبلي جناب آقاي دكتر مجيبيان رئيس بيمارستان‌ مجيبيان و آقاي دكتر توحيد فر در جلسه شورا حضور يافتند و در ابتدا رياست شورا ضمن عرض تبريك اعياد شعبانيه و عرض خير مقدم ، خوشامدگويي به ميهمانان محترم از عملكرد خوب و مؤثر مجموعه بيمارستان با مديريت دكتر مجيبيان كه يكي از افتخارات و چهره‌هاي شاخص استان در عرصه علم پزشكي مي‌باشند و باعث منشأ خير و بركت براي همشهريان هستند تقدير و تشكر نمود در ادامه در خصوص ضرورت تأمين پاركينگ جهت مطب پزشكان، مشكلات بوجود آمده توسط بعضي از پزشكان مبني بر استفاده نمودن در كاربري‌هاي مسكوني بعنوان مطب و مسائل مربوط به جمع‌آوري زباله‌هاي عفوني در بيمارستان‌ها و درمانگاههاي سطح شهر توسط شهرداري مطالبي را عنوان نمود.
سپس آقاي دكتر مجيبيان ضمن تقدير و تشكر از رئيس و ساير اعضاي شورا بخاطر برپايي اين جلسه در خصوص بعضي از مسائل و مشكلات آن بيمارستان كه مي‌تواند با اين وضع در آينده نه چندان دور باعث تعطيلي آن بيمارستان شود از جمله نداشتن نيروي انساني با تجربه و مشكل استخدامي بعضي از پرسنل و مكاتبات صورت گرفته در اين زمينه با مسئولين مربوطه توضيحاتي ارائه نمود وي در ادامه خواستار مساعدت و حمايت همه جانبه از سوي شورا در خصوص موارد به شرح ذيل و همكاري شهرداري در انجام آن گرديد:
- واگذاري يا فروش بن بست في‌مابين پاركينگ طبقاتي و اورژانس و كلينيك تخصصي به بيمارستان كه قبلاً هم اين موضوع طي نامه‌اي به شهرداري ارسال گرديده است.
- صدور پروانه توسعه ساختمان بر روي بن بست واگذاري و طبقه فوقاني آن.
- صدور مجوز جهت نصب تابلو براي بيمارستان.
- موافقت با ايجاد نما و سردرگاه در شأن بيمارستان در جلوي محوطه ورودي.
- موافقت با توسعه لابي بيمارستان با استفاده بخشي از حياط فعلي بيمارستان جهت استفاده مراجعين و بيماران.
سپس آقاي دكتر توحيد فر ضمن تقدير و تشكر از اعضاي شورا بخاطر برپايي اين نشست، گزارشي از تاريخچه و عملكرد آن بيمارستان و نحوه خدمات دهي به شهروندان و مساعدت‌هاي صورت گرفته جهت برخي از بيماران و بعضي از مسائل و مشكلات پيش روي آن بيمارستان كه مي‌تواند در آينده حتي منجر به تعطيلي آن شود ارائه نمود. ايشان در ادامه در خصوص ايجاد طرح پزشك خانواده در شهر يزد و از معايب، معضلات و مشكلاتي كه در آينده مي‌تواند براي جامعه پزشكان و همچنين شهروندان به وجود آورد و حتي لطمات جبران ناپذير به اقتصاد شهر يزد وارد نمايد توضيحاتي ارائه نمود و خواستار تشكيل جلسه‌اي با حضور مسئولين مربوطه در استان جهت سامان دادن و جلوگيري از خطرات احتمالي براي شهر و شهروندان يزدي و تبعات منفي براي پزشكان متخصص گرديد.
 
جلسه با ذكر صلوات درساعت 30/19 خاتمه يافت.