پانصدو چهارمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد

پانصدو چهارمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد
صورتجلسه
 
   پانصدو چهارمين جلسه شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 7 صبح روز‌يك‌شنبه مورخ 23/11/90 با حضور اكثريت اعضاء تشكیل گرديد:
در ابتدا رياست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و عرض تبريك به مناسبت ميلاد باسعادت پيامبر گرامي اسلام حضرت محمد(ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع) و همچنين عرض تبريك به مناسبت فرا رسيدن 22 بهمن سالروز پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي و تقدير و تشكر از حضور پرشور و حماسي مردم شهر دارالعباده يزد در راهپيمايي با شكوه 22 بهمن همچون سال‌هاي گذشته، اظهار داشت عليرغم جلسات برگزار شده با حضور اعضاي ستاد دهه فجر براي برنامه‌ريزي و هماهنگي‌هاي لازم جهت هر چه بهتر برگزار شدن اين مراسم بازهم شاهد اعتراضات بعضي از شهروندان بابت نداشتن صوت مناسب در آن مراسم بوديم كه ايشان پيشنهاد نمود در جهت حل مشكل موضوع در يكي از جلسات علني شورا كه بابت مسائل و مشكلات شهري برگزار مي‌شود با حضور مسئولين و برگزاركنندگان مراسم‌ها مورد بررسي و براي هميشه حل و فصل گردد.
وي در ادامه گفت با توجه به اينكه شهرداري بودجه پيشنهادي سال 91 خود را جهت بررسي و هر گونه تصميم‌گيري به شورا ارسال نموده از مسئولين شهرداري خواست تا هر چه زودتر نسبت به ارسال متمم و اصلاحيه بودجه سال 90 به شورا اقدامات لازم به عمل آورند.
سپس با توجه به هماهنگي‌هاي بعمل آمده قبلي آقاي ميروكيلي شهردار محترم، آقاي پيرنيا معاونت اداري و مالي و ساير كارشناسان مربوطه در خصوص بررسي بودجه سال 91 شهرداري در جلسه شورا حضور يافتند كه در ابتدا رياست شورا اظهار داشت اميدواريم بتوانيم بودجه پيشنهادي سال 91 شهرداري با تشكيل جلسات عادي و فوق‌العاده با حضور مشاوران و كارشناسان مربوطه بررسي و در رأس موعد قانوني تصويب و به شهرداري ابلاغ نماييم.
سپس آقاي ميروكيلي شهردار محترم گزارش كاملي از كليات و برنامه‌ها و هدفهاي شهرداري در خصوص تهيه و تنظيم بودجه و نحوه اجراي آن در سال 91 جهت استحضار اعضاي شورا مطالبي را عنوان نمود. در ادامه آقاي خباززاده رياست كميسيون برنامه و بودجه شورا از بررسي‌هاي انجام شده در خصوص عملكرد ده ماهه درآمد- هزينه شهرداري در سال 90 و تكاليف تعيين شده از سوي آن كميسيون گزارش كامل و جامعي ارائه نمود. سپس هر يك از اعضاي شورا نقطه نظرات، ديدگاهها و پيشنهادهاي خود در خصوص بودجه سال 91 شهرداري ارائه و خواستار پي‌گيري جدي شهرداري در زمينه وصول جرائم تعيين شده از سوي كميسيون‌هاي ماده صد بر اساس آراء صادر شده، بدهي ادارات دولتي به شهرداري، اخذ وام بانكي جهت خريد قير براي آسفالت و روكش نمودن در سطح محلات و مناطق شهر و ... ارائه نمودند كه در پايان مقرر گرديد شهرداري بر اساس مصوبه قبلي شورا در خصوص اخذ وام بانكي به مبلغ پنجاه ميليارد ريال از بانك شهر جهت خريد قير مورد نياز براي آسفالت مناطق و محلات سطح شهر اقدامات لازم و اساسي را معمول نمايد كه در اين راستا آقايان پارساييان و خباززاده يزدي و همچنين سركار خانم وزيري جهت پي‌گيري از سوي شورا معرفي شدند. در ادامه جلسه بخش‌هايي از بودجه پيشنهادي سال 91 شهرداري از جمله درآمدهاي ناشي از عوارض عمومي (درآمدهاي مستمر) وصولي توسط ساير مؤسسات، عوارض بر ساختمان‌ها و اراضي، مورد بررسي و بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
 
 
 
جلسه با ذكر صلوات درساعت 10 صبح خاتمه يافت.