پانصدو هفتادو پنجمين جلسه سومين دوره ‌شوراي اسلامي شهريزد

پانصدو هفتادو پنجمين جلسه سومين دوره ‌شوراي اسلامي شهريزد
صورتجلسه
 
   پانصدو هفتادو پنجمين جلسه ‌شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 18 يك‌شنبه مورخ 30/7/91 با حضور تمامي اعضاء تشكیل گرديد:
در ابتدا رياست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و آرزوي توفيق روزافزون همكاران ارجمند، فرا رسيدن سالروز شهادت پنجمين امام شيعيان حضرت امام محمد باقر(ع) را به محضر آقا امام زمان(عج) و تمامي شيعيان تسليت عرض نمود و از خداوند متعال خواست تا ما را جزء پيروان راستين آن حضرت و ساير ائمه اطهار(ع) قرار دهد.
وي در ادامه با توجه به وضعيت نامناسب مالي شهرداري در حال حاضر و در جهت وصول جرائم مربوط به كميسيون‌هاي ماده صد و چك‌هاي برگشتي و معوق پيشنهاد نمود شهرداري هر چه سريع‌تر با تشكيل كارگروهي در مناطق سه گانه براي روشن شدن وضعيت بدهي‌ها جهت وصول آن اقدامات لازم و اساسي بعمل آورند. سپس ايشان با اشاره به مطالب مطرح شده از سوي آقاي چمران رئيس محترم شوراي اسلامي شهر تهران در روزنامه همشهري در خصوص اتمام طرح تفصيلي شهر تهران و شفافيت امور مالي آن شهرداري از لحاظ درآمد- هزينه و تغيير روش حسابداري از نقدي به تعهدي مطالبي را عنوان و از شهرداري خواست تا با پي‌گيري‌هاي جدي و مستمر خود در خصوص ارائه طرح تفصيلي شهر يزد توسط مشاور آرمان‌شهر و همچنين تغيير در روش مالي خود به تعهدي اقدام نمايد.
وي در ادامه تأكيد نمود تا اعضاي شورا همچون هفته‌هاي گذشته در بازديد از پروژه‌هاي عمراني شهرداري در سطح شهر كه قرار است در روز سه‌شنبه از منطقه سه شهرداري صورت گيرد حضور فعال داشته باشند.
سپس آقاي ميرحسيني در سخنان پيش از دستور در ابتدا مراتب اعتراض خود را در خصوص تعطيل نمودن پايانه مسافربري در حاشيه ميدان دروازه قرآن توسط بعضي از مسئولين بدون هماهنگي با شهرداري عليرغم هزينه‌هاي انجام شده در آن محل، از شهرداري خواست تا هر چه زودتر نسبت به پي‌گيري و راه‌اندازي آن اقدام نمايد. وي در ادامه گزارشي از مأموريتشان به مشهد مقدس كه در معيت اعضاي هيأت مديره سازمان تاكسيراني در خصوص چگونگي بهره‌برداري از خط تلفن 133 و همچنين فعاليت‌ها و اقدامات و عملكرد خوب و مؤثر تاكسيراني مشهد جهت خدمات رساني بهتر به شهروندان جهت استحضار اعضاي شورا ، ارائه نمود.
در ادامه جلسه آقاي عظيمي زاده شهردار محترم از مسائل و مشكلات بوجود آمده در خصوص پايانه‌هاي مسافربري واقع‌در حاشيه ميدان دروازه قرآن و عدم هماهنگي بعضي از مسئولين در كارهاي شهرداري، عملكرد سازمان تاكسيراني و نحوه ارتباط آن سازمان با ساير دستگاهها، وضعيت عملكرد درآمد-هزينه و بدهي‌هاي شهرداري، پي‌گيري‌هاي انجام شده بابت طرح تفصيلي شهر يزد از سوي مشاور آرمان‌شهر و عنداللزوم انتخاب يكي از مناطق جهت اجراي آن طرح، احداث پارك گلستان و اعتبارات تخصيص يافته براي ساخت آن پارك با همكاري ساير دستگاهها گزارش كامل و جامع ارائه نمود كه مقرر گرديد در رابطه با احداث پارك گلستان شهرداري پيشنهادهاي خود را طي لايحه‌اي جهت بررسي و هر گونه تصميم‌گيري به شورا ارائه نمايد.
در ادامه جلسه با توجه به درخواست و هماهنگي به عمل آمده قبلي آقاي فعالي مدير عامل سازمان فاوا و آقاي تجمليان (اعضاي هيأت مديره) آن سازمان در جلسه شورا حضور يافتند و در خصوص لايحه ارسالي از سوي شهرداري در رابطه با طرح توليد و روزآمدسازي اطلاعات شهري و اجراي كامل آن طرح در زمان تعيين شده و هزينه برآورد شده به ميزان چهل ميليارد ريال توضيحات كامل و جامع ارائه نمودند كه در اين راستا اعضاي شورا هم سؤالات، ديدگاهها و نقطه نظرات و پيشنهادهاي خود را مطرح و بحث و تبادل نظر گرديد.
 
 مصوبات :
 
     انجام مطالعات حمل و نقل ريلي
 
1- لايحه‌شماره200/910034299-30/7/91 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 911002917-30/7/91:
« « احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، با عنايت به مصوبه شوراي عالي هماهنگي ترافيك وزارت كشور مورخ 9/3/91 مبني بر تهيه سامانه حمل و نقل ريلي توسط شهرداري يزد جهت طرح در كميته فني و ارسال به شوراي عالي ترافيك و تأكيد استاندار محترم بر تهيه طرح و انجام مطالعات مزبور در فرجه زماني 2 ماهه، شهرداري يزد در نظر دارد با توجه به اهميت و فوريت موضوع قراردادي را به استناد ماده 31 آيين‌نامه معاملات شهرداري‌ها به صورت ترك تشريفات مناقصه با مهندسين مشاور رهروان عمران كه داراي تجربه و تخصص كافي در اين زمينه هستند در حد مبلغ                               يك ميلياردو نهصد ميليون ريال (1.900.000.000 ريال ) منعقد نمايد. اعتبار اين طرح از محل رديف 533110004 (احداث مسير ويژه اتوبوس و خطوط BRT ) كسر و رديف 533110007 با عنوان تهيه طرح حمل و نقل ريلي در بودجه سال 91 ايجاد خواهد شد. خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب امر به ابلاغ فرماييد. ضمناً آقاي ميرشمسي به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي‌گردد. عظيمي زاده- شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا با حضور شهردار محترم مطرح، با عنايت به توضيحات ايشان و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، پيشنهاد فوق مورد تصويب قرار گرفت.
 
 
 
جلسه با ذكر صلوات درساعت 40/21 خاتمه يافت.