پانصدو هفتادو هفتمين جلسه ‌سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد

پانصدو هفتادو هفتمين جلسه ‌سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد
صورتجلسه
 
   پانصدو هفتادو هفتمين جلسه ‌شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 10/18 يك‌شنبه مورخ 7/8/91 با حضور اكثريت اعضاء تشكیل گرديد:
در ابتدا رياست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و آرزوي توفيق روزافزون همكاران ارجمند، فرا رسيدن اعياد سعيد قربان و غدير خم را برهمگان تبريك و تهنيت عرض نمود و ابراز اميدواري نمود تا بتوانيم با برگزاري مراسم‌هاي جشن عيد سعيد غدير خم در استان منشأ كار خير براي شيعيان باشيم وي در ادامه از بازديد انجام شده توسط اعضاي كميسيون فرهنگي اجتماعي شورا از محل فرهنگسراي خانواده حضرت آيت‌ا... مدرسي و برخي از مسائل و مشكلات سازمان فرهنگي ورزشي در آن فرهنگسرا بدليل نداشتن نيرو و غيره مطالبي را عنوان نمود و خواهان پي‌گيري اين موضوع از سوي آقاي حرزاده نماينده اين شورا در آن سازمان گرديد.
در ادامه آقاي حرزاده در سخنان پيش از دستور، ضمن اشاره به بعضي از مسائل و مشكلات شهرداري گزارشي از برگزاري همايش توليدكنندگان و فروشندگان مانتو بر اساس مصوبه اين شورا با همكاري بسيج اصناف و اتحاديه صنف پوشاك و خياط با محوريت كميسيون فرهنگي اجتماعي شورا با حضور خانواده محترم شهدا و مدعوين با سخنراني حجه الاسلام حلواييان در هتل مشيرالممالك انجام شده بود از مطالب و مباحث مطرح شده در آن همايش جهت استحضار اعضاي شورا ارائه نمود.
سپس آقاي عظيمي زاده شهردار محترم در خصوص كمك‌هاي مالي انجام شده از سوي شهرداري به كتابخانه‌هاي عمومي استان عليرغم اعلام مدير كل آن نهاد در جلسه فرهنگ عمومي استان مبني بر عدم هر گونه همكاري شهرداري با كتابخانه‌هاي استان ، احداث پارك گلستان، مراحل تصويب طرح باغ شهر بدون حضور عوامل و مسئولين شهرداري، پي‌گيري‌هاي صورت گرفته توسط شهرداري با مدير كل فرودگاههاي كشور مبني بر تملك اراضي مربوط به فرودگاه شهيد صدوقي جهت اجراي طرح شهرداري در آن محل، وصولي و ارزش افزوده سهم شهرداري از اداره دارايي جهت خريد قير، پرداخت بدهي‌ها به پيمانكاران و هزينه عمراني و غيره ، اقدامات شهرداري در خصوص فضاي سبز ميدان شهداي يعقوبي در بلوار دهه فجر، ميدان امام رضا(ع) و نصب تابلوها ، راه‌اندازي و شروع بكار پارك آموزش ترافيك شهرداري، ساماندهي كميسيون‌هاي ماده صد شهرداري و ارائه طرح مربوط به تقاطع ميدان حضرت ابوالفضل(ع) توسط مشاور توضيحات كامل و جامع ارائه نمود.
 
 
 مصوبات :
 
     طرح تفصيلي شهر يزد
 
1-با توجه به بررسي‌هاي بعمل آمده در خصوص ادامه يا خاتمه كار مهندسين مشاور آرمانشهر در رابطه با تهيه طرح تفضيلي شهر يزد با حضور آقاي دكتر بهزاد فر مدير عامل مهندسين مشاور آرمانشهر، مسئولين مربوطه شهرداري در كميسيون عمران شورا و در جهت حل مشكلات پيش آمده و جلوگيري از اتلاف وقت و طبق تعهدات داده شده توسط آقاي بهزادفر مبني بر اينكه تا پايان بهمن ماه سال جاري طرح تفصيلي مذكور ضوابط آن را تكميل و به تصويب و تاييد مراجع ذيربط برساند، موضوع در صحن علني شورا مطرح و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، موارد به شرح ذيل مورد تصويب قرار گرفت:
 
1- مشاور آرمانشهر برنامه زمان بندي خود را جهت مراحل تكميل و تصويب پروژه طرح تفصيلي شهر يزد و ضوابط آنرا حداكثر تا 15/8/91 به كارفرما (شهرداري ) ارائه دهد و يك نسخه ازآنرا براي شورا ارسال نمايد.
2- جهت اعتماد سازي، مشاور در برنامه زمانبندي خود مراحل و گام هاي پيشنهادي پيشرفت اين پروژه را مشخص كند بطوريكه فعلا در گام اول طرح پيشنهادي خود را جهت منطقه دو (كه برداشت وضع موجود آن مصوب شده است) را ارائه نمايد و بلافاصله مراحل بعدي پروژه طرح تفصيلي را به مرحله اجرا بگذارد.
3- مشاور دفتر محلي خودرا با هماهنگي شهرداري در يزد فعال نموده و از متخصصين مورد نياز در اين دفتر جهت پيشبرد اين پروژه استفاده و آنها را رسما معرفي نمايد. ضمنا با توجه به تعهد آقاي دكتربهزاد فر آقاي مهندس نظري جهت پيگيري مسائل مطرح شده ، هر هفته يكبار در يزد حضور پيدا نمايد.
4- مشاور همه تلاش خود را جهت بالا بردن كيفيت و سلامت كار در مراحل تهيه طرح بنمايد.
5- مشاور درخواست اطلاعات مورد نياز خود و كسب نظر كارفرما و كميته نظارتي را بموقع ارسال و يك نسخه ازآنرا جهت اطلاع به شورا بفرستد.ضمنا در صورت بروز هرگونه مشكل كارفرماوپيمانكار موظفند ظرف 24 ساعت مراتب را به شورا اعلام نمايند.در غير اينصورت هيچ عذري پذيرفته نخواهد بود.
6- اعضاي كميته نظارتي و دستگاههاي مربوطه كمال همكاري را با مشاور جهت بررسي و اعلام نظرهاي بموقع داشته باشند.
7 - مقرر گرديد شهردار محترم يك نفر از كاركنان بصير و آگاه و مسلط به امور را بعنوان مدير پروژه معرفي تا وي بطور تمام وقت وزير نظر مسئول ذير بط در تسريع امور و هماهنگي هاي لازم ، انجام وظيفه نمايد.
     توافقات انجام شده شهرداري با شركت مخابراتي شهيد قندي
 
2-در رابطه با مسائل و مشكلات مربوط به توافقات انجام شده فيمابين شركت كابل‌هاي مخابراتي شهيد قندي با شهرداري در خصوص نصب پانلهاي خورشيدي در سطح شهر ( ميادين، پاركها) ، موضوع در صحن علني شورا مطرح ، با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده در كميسيون نظارت و پي‌گيري شورا با حضور مسئولين شهرداري و توضيحات رياست آن كميسيون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، موارد به شرح ذيل مورد تصويب قرار گرفت:
1- با بررسي‌‍‌‌هاي بعمل آمده به نظر مي‌رسد كابل‌هاي مخابراتي شهيد قندي در رابطه با فروش پانلهاي خورشيدي با متعلقات مربوطه ضمن اينكه در حق شهرداري اجحاف نمود در اين معامله به نظر غبن فاحش در حق شهرداري صورت گرفته است، شهرداري موظف است با توجه به مصوبات قبلي شورا در اين زمينه بررسي و از حقوق حقه خود دفاع نمايد.
2- پانل‌هاي نصب شده در سطح شهر متأسفانه به نحو مناسب مورد پشتيباني قرار نگرفته و شركت مربوطه به تعهدات خود برابر مفاد قرارداد منعقده پاي‌بند نبوده و در حال حاضر درصد بسيار بالايي از پانل‌هاي خورشيدي از كار افتاده و مورد بهره‌برداري قرار نمي‌گيرد و در زمينه گارانتي و وارانتي جهت پشتيباني هيچ اقدامي ننموده و در اين معامله شهرداري  مورد غبن فاحش قرار گرفته است.
3- كابلهاي مخابراتي شهيد قندي متأسفانه در زمين‌هاي مورد بحث، سهميه شهرداري را تا كنون تحويل نداده و ساير قطعات را بر اساس اطلاعات واصله حاكي است بدون تشريفات قانوني و بحث كاربري و غيره اقدام به فروش آنان نموده كه عمل شركت غيرمجاز و غير مسئولانه بوده و پاسخگوي كليه مدعيان احتمالي بعدي شركت خواهد بود. ضمناًٌ شهرداري موظف است در راستاي زمينهاي مورد تعهد كه بايستي به شهرداري واگذار گردد  هر چه سريع‌تر اقدامات لازم مبذول و مراتب را به شورا گزارش نمايد.
4- شهرداري تا تعيين تكليف و اجرايي شدن كليه مفاد قرارداد از طرف شركت شهيد قندي هيچگونه اقدامي در جهت شركت انجام ندهد ، بديهي است هر گونه اقدام مثبت از سوي شهرداري منوط به رعايت موارد مندرج در قرارداد في‌مابين از طرف شركت شهيد قندي مي‌باشد .
 
 
 
     ساماندهي سامانه 137 شهرداري
 
3-در خصوص مسائل و مشكلات مربوط به سامانه 137 شهرداري و ساماندهي وضعيت آن سامانه در جهت پاسخگويي هر چه بهتر و بيشتر به شهروندان محترم ، موضوع در صحن علني شورا مطرح ، با عنايت به بررسي‌هاي انجام شده با حضور مسئولين مربوطه شهرداري در كميسيون نظارت و پي‌گيري شورا و توضيحات رياست آن كميسيون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات، با توجه به اينكه شهرداري در رابطه با اجرايي شدن بند يك صورتجلسه مورخ 27/8/88 اين شورا هيچ‌گونه اقدام مناسبي را انجام نداده و امورات مربوط به سامانه 137 آن شهرداري در حال حاضر از لحاظ كيفي نسبت به گذشته در سطح پايين‌تري مي‌باشد و تقريباً اين سامانه به حالت تعطيل و حالت تشريفاتي به خود گرفته است . مقرر گرديد شهردار محترم در رابطه با اجرايي نمودن كليه مصوبات شورا در اين زمينه اقدام و نتيجه را تا پايان آبان ماه سال جاري به شورا گزارش نمايد.
 
 
 
جلسه با ذكر صلوات درساعت 21 خاتمه يافت.