پانصدو هفتادو ششمين جلسه سومين دوره ‌شوراي اسلامي شهريزد

پانصدو هفتادو ششمين جلسه سومين دوره ‌شوراي اسلامي شهريزد
صورتجلسه
 
   پانصدو هفتادو ششمين جلسه ‌شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 7 صبح روزچهار‌شنبه مورخ 3/8/91 با حضور تمامي اعضاء تشكیل گرديد:
در ابتدا رياست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و آرزوي توفيق روزافزون همكاران ارجمند، فرا رسيدن روز عرفه، روز دعا و نيايش و همچنين عيد سعيد قربان را تبريك و تهنيت عرض نمود و از خداوند متعال خواست تا توفيق بهره‌گيري هر چه بييشتر از فيوضات اين روزهاي بزرگ به ما عنايت فرمايد. سپس ايشان ضمن تقدير و تشكر از اعضاي شورا بدليل حضور در مراسم بازديد از پروژه‌هاي عمراني شهرداري ، از نمايندگان شورا در شهرداري‌هاي مناطق و سازمان‌هاي وابسته و ادارات شهرداري خواست تا با تهيه نمودن فرم‌هاي مختلف همانند شهرداري منطقه سه ابتدا پروژه‌هاي و مسائل، مشكلات را آناليز و بعد جهت بررسي و بازديد آن اقدام گردد تا بهتر بتوان تصميم‌گيري و نتيجه گرفت. وي در ادامه از شهرداري خواست با توجه به فرا رسيدن اعياد قربان و غدير خم اگر پروژه‌اي آماده كلنگ زني و يا احياناً آماده بهره‌برداري مي‌باشد با برنامه‌ريزي‌هاي لازم در اين ايام باشكوه برگزار نمايد.
در ادامه جلسه با توجه به درخواست و هماهنگي‌هاي بعمل آمده قبلي آقاي دهقان مدير كل ورزش و جوانان استان يزد در جلسه شورا حضور يافتند كه در ابتدا رياست شورا ضمن عرض خيرمقدم و خوشامدگويي به ايشان و عرض تبريك به مناسبت هفته تربيت بدني، اظهار داشت : همانطور كه مستحضر هستيد بعضي از اعضاي اين شورا  از رؤساي هيأت‌هاي ورزشي استان مي‌باشند كه فعاليت آنان در امر ورزش و سوق دادن مردم به اين مقوله مهم و ارزشمند براي ارتقاء سطح جسمي و روحي و ايجاد نشاط و شادابي در جامعه گام‌هاي مؤثر و مثبت برداشته‌اند از جمله ورزش‌هاي همگاني كه تا كنون توانسته ‌اند در پارك‌هاي سطح شهر برنامه‌ريزي‌هاي لازم داشته باشند تا آحاد مردم به خصوص جوانان وافراد مسن ورزش صبحگاهي انجام دهند كه ما اميدواريم با همكاري و تعامل با يكديگر بتوانيم در جهت خدمت رساني به مردم به خصوص گسترش و تعميم ورزش در جوانان و همچنين دانش‌آموزان با همكاري سازمان آموزش و پرورش و ساير دستگاهها با يك برنامه‌ريزي اصولي و مدون براي داشتن جامعه سالم و شاداب اقدامات لازم و ضروري را انجام دهيم.
 
سپس هر يك از اعضاي شورا ضمن عرض خيرمقدم و خوشامدگويي به ميهمانان ارجمند و با گراميداشت هفته تربيت بدني و آرزوي موفقيت و سربلندي براي ايشان نقطه نظرات ، ديدگاهها و پيشنهادهاي خود در خصوص ورزش استان در جهت گسترش و تعميم ورزش براي جوانان از جمله لزوم توجه بيشتر به ورزش جوانان به خصوص ورزش بانوان استان، برنامه‌ريزي بيشتر در جهت گسترش و اجراي برنامه‌هاي ورزشي صبحگاهي به خصوص در پارك‌هاي سطح شهر و برنامه‌ريزي كلي براي جوانان به خصوص دختران با در اختيار گذاشتن سالن‌هاي ورزشي در صورت امكان بطور رايگان يا با حداقل هزينه، ايجاد كار فرهنگي در جوانان توأم با ورزش و انجام كارهاي فرهنگي در هنگام برگزاري مسابقات براي ارتقاء سلامت روح و جسم ورزشكاران، مساعدت به درخواست هيأت امناي مسجد اهرستان جهت فعاليت ورزشي با توجه به وجود زمين در همان مكان، بررسي مسائل و مشكلات ورزش در يزد و ايجاد راهكارهاي مناسب جهت رفع‌ آن، ايجاد بسترهاي لازم براي بهره‌وري و مشاركت عمومي مردم از ورزش، تعيين برنامه‌هاي ساليانه ورزشي و آشنايي با امور سياست‌هاي ورزشي، ايجاد فضاهاي ورزشي و ساخت سالن در مناطق به خصوص محلات قديمي شهر، ايجاد جاده سلامت در صورت امكان رفوژ مياني بلوار ولي عصر(عج) واقع‌در امام شهر، مساعدت و همكاري بيشتر با هيأت‌هاي ورزش استان به خصوص ورزش‌هاي همگاني براي تأمين منابع مالي مورد نياز جهت اجراي برنامه‌هاي آن هيأت به خصوص ورزش پياده‌روي خانوادگي در مناسبت‌هاي خاص ملي و مذهبي با توجه به استقبال خوب مردم يزد به اين ورزش، نصب دستگاههاي ورزشي در پارك‌ها جهت استفاده عموم مردم، برنامه‌ريزي‌هاي لازم جهت ايجاد فضاي مناسب با توجه به تپه‌هاي شني موجود در دل كوير براي ورزش كويرنوردي ، ايجاد پارك ورزشي براي استفاده شهروندان و مسافرين و گردشگران، برنامه‌ريزي‌هاي لازم جهت بهره‌برداري هر چه سريع‌تر از مجتمع ورزشي واقع‌در جاده كنارگذر، تعيين تكليف مجموعه ورزشي استخر باغ ملي براي تجميع شدن با فضاي سبز مجاور آن و ارائه طرح ورزشي مناسب جهت استفاده آحاد مردم به خصوص بازنشستگان بحث و تبادل نظر گرديد.
سپس آقاي دهقان مدير كل ورزش و جوانان استان يزد ضمن تقدير و تشكر از رئيس و اعضاي شورا بخاطر برپايي اين جلسه توضيحات لازم در خصوص مطالب مطرح شده از سوي اعضاي شورا ارائه نمود و اظهار داشت با توجه به اينكه بحث ورزش در يزد رويكرد خوبي را دارد و روز به روز بهتر و بيشتر مردم جذب ورزش مي‌شوند بايد با كمك يكديگر زير ساخت‌ها را بسازيم تا با شناسايي ظرفيت‌ها و پتانسيل تمامي ادارات و ارگان‌ها و دستگاهها جهت ايجاد مسائل تفريحي و ورزشي براي از بين بردن افسردگي و ايجاد نشاط و شادابي براي مردم اقدامات لازم و اساسي را انجام دهيم وي در ادامه گفت شهرداري با حمايت شوراي شهر مي‌تواند در خصوص برگزاري ورزش همگاني در پارك‌هاي سطح شهر با همكاري سازمان پارك‌ها و سازمان فرهنگي ورزشي با ايجاد امكانات و نصب تجهيزات ورزشي، طراحي فضاهاي پياده‌روي و كف سازي پارك‌ها، احداث زمين‌هاي ورزشي از فضاهاي روباز پارك‌ها و همچنين ساماندهي فضاهاي موجود روباز در پارك‌ها اجراي فعاليت‌هاي زيرساختي صورت گرفته جهت احداث زمين چمن فوتبال در پارك بزرگ شهر، كوهستان و چشم‌انداز ورزشي با همكاري سازمان فرهنگي ورزشي طبق اساسنامه آن سازمان جهت گسترش زيرساخت‌ها و ورزش محلات اين اداره كل را ياري نمايد تا ان‌شاءا... بتوانيم مردم را بيشتر به ورزش سوق دهيم.
ايشان در ادامه ضمن ارائه گزارش در خصوص اقدامات صورت گرفته از طريق معاونت مربوطه براي ساماندهي امور جوانان اعلام آمادگي نمودتا با همكاري شوراي شهر، شهرداري و كارشناسان آن اداره مسائل و مشكلات را شناسايي و در جهت ايجاد گسترش بحث فرهنگي در ورزش و همچنين گسترش ورزش در سطح محلات، برنامه‌ريزي لازم جهت بستر سازي ورزش در خانواده‌ها براي موفقيت فرزندانشان، احداث جاده سلامتي براي پياده‌روي و دوچرخه سواري در اراضي شهرك مهرآوران، ايجاد و اختصاص پارك براي بانوان جهت انجام فعاليت‌هاي ورزشي همچون پارك طوبي اقدامات اساسي صورت پذيرد.
 
 
 مصوبات :
 
     پياده‌سازي سيستم صوتي
 
1- لايحه‌شماره200/910030682-9/7/91 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 911002637-10/7/91:
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، شهرداري يزد در نظر دارد جهت راه‌اندازي و پياده‌سازي سيستم صوتي خيابان‌هاي امام خميني(ره) و قيام تفاهم نامه‌اي را به استناد ماده 31 آيين‌نامه معاملات شهرداري‌ها با سازمان فاوا در حد مبلغ يك ميليارد و پانصد ميليون ريال(1.500.000.000ريال) منعقد نمايد. اعتبار اين پروژه از محل رديف 539010009 (پروژه‌هاي پيش بيني نشده در اختيار شهردار) كسر و رديف اعتباري 531040052 (راه‌اندازي و پياده‌سازي سيستم صوتي در سطح شهر) ايجاد خواهد شد. ضمناً مراتب در متمم اصلاحيه بودجه سال 91 لحاظ خواهد شد. خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب امر به ابلاغ فرماييد. ضمناً آقاي فعالي به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي‌گردد . عظيمي زاده- شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده در كميسيون برنامه و بودجه وتوضيحات رياست آن كميسيون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، پيشنهاد فوق الزام براينكه مالكيت و مديريت آن بر عهده شهرداري باشد و همچنين مشروط به تحقق بند دو صورتجلسه كارگروه صوت روز جهاني قدس بر اساس نامه شماره  4030 مورخ 13/5/ 91 فرمانداري مبني بر اختصاص اعتبار هفتصد ميليون ريال (700.000.000ريال) براي كمك به نصب سيستم جديد صوت ، مورد تصويب قرار گرفت.
 
     پرداخت هزينه كميته انطباق فرمانداري
 
2- لايحه‌شماره200/910026417-14/6/91 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 911002309-20/6/91:
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، با توجه به نامه شماره 3262 مورخ 20/4/91 فرمانداري محترم (تصوير پيوست) اين شهرداري در نظر دارد ار محل كد 512416009 (ساير كمك‌ها و پرداخت‌ها به بخش عمومي) نسبت به پرداخت مبلغ هفتاد ميليون ريال (70.000.000 ريال) بابت تأمين بخشي از هزينه‌هاي كميته انطباق فرمانداري در سال جاري در وجه اين كميته پرداخت نمايد. خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب امر به ابلاغ فرماييد. ضمناً آقاي دشتكي به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي‌گردد. عظيمي زاده- شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح با عنايت به بررسي‌هاي انجام شده در كميسيون برنامه و بودجه وتوضيحات رياست آن كميسيون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، پيشنهاد فوق مورد تصويب قرار گرفت. ضمناً مقرر گرديد شهرداري گزارشي از هزينه كرد كميته انطباق فرمانداري به شورا ارسال نمايد.
 
     سيستم نظارت تصويري
 
3- لايحه‌شماره200/910032410-19/7/91 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 911002782-20/7/91:
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، با عنايت به مصوبه بند 8 صورتجلسه مورخ 5/10/89 آن شوراي محترم و ضرورت نظارت تصويري و استفاده از سيستم‌هاي امنيتي جهت كنترل پاركينگ و مناطق سه‌گانه، اين شهرداري در نظر دارد نسبت به خريد و اجراي سيستم نظارت تصويري با برآورد هزينه بالغ بر دو ميليارد ريال (2.000.000.000 ريال) از طريق مناقصه عمومي اقدام نمايد. لازم به ذكر است مبلغ يك ميليارد ريال (1.000.000.000ريال) از هزينه اجراي پروژه از محل رديف پروژه‌هاي پيش‌بيني نشده در اختيار شهردار (10539030000) كسر و رديفي با عنوان نظارت تصويري و سيستم امنيتي كنترل پاركينگ (533100060) در بودجه سال 91 ايجاد مي‌گردد و مابقي هزينه طرح در بودجه سال 92 پيش‌بيني و پرداخت خواهد شد. خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب امر به ابلاغ فرماييد. ضمناً آقاي رحيمي‌نژاد به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي‌گردد. عظيمي زاده- شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده در كميسيون برنامه و بودجه و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، پيشنهاد فوق پيرو بند 8 صورتجلسه مورخ 5/10/89 مبني بر اجرايي شدن بند سه صورتجلسه مورخ 19/7/91 اين شورا كليات آن مورد تصويب قرار گرفت و مقرر گرديد شهرداري نسبت به موارد ذيل اقدام نمايد:
الف: برگزاري مناقصه عمومي از طريق انتشار آگهي در چند روزنامه كثيرالانتشار و استاني و ارائه گزارش تمامي مراحل انجام كار به شورا.
ب : با توجه به عدم امكان پيش بيني بودجه براي سال 92، شهرداري پيشنهاد مبلغ و رديف مورد اعتبار اصلاحي را براي منظور نمودن در بودجه سال جاري به شورا ارسال نمايد.
 
 
     تهيه طرح ورودي شمال شهر يزد و بلوار آيت‌ا... فقيه خراساني
 
4- لايحه‌شماره200/910022906-22/5/91 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 911001958-23/5/91:
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، در راستاي تكميل تهيه طرح ورودي شمالي شهر يزد و بلوار آيت‌ا... فقيه خراساني شهرداري يزد در نظر دارد با توجه به عملكرد مثبت و رضايت نسبي از فعاليت دانشگاه يزد قراردادي را با عنوان تهيه طرح تكميلي بلوار فقيه خراساني و مطالعات كمربند شمال شهري يزد را به صورت ترك تشريفات در حد مبلغ نهصد ميليون ريال (900.000.000ريال) به اين دانشگاه واگذار نمايد. لازم به ذكر است اعتبار لازم جهت اين قرارداد از محل كاهش رديف 531030029 (تهيه طرح كمربندي شمال شهري- ادامه بلوار صابر تا پل الغدير) مبلغ هفتصد ميليون ريال (700.000.000ريال) كسر و به رديف 531030053 (تهيه طرح ساماندهي ورودي شمال شهر- بلوار فقيه خراساني) اضافه و پرداخت گردد. خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب امر به ابلاغ فرماييد. ضمناً آقاي مجيد زرگرباشي به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي‌گردد. عظيمي زاده- شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده در كميسيون عمران شورا وتوضيحات رياست آن كميسيون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، پيشنهاد فوق مشروط به ارائه ليست از سوي شهرداري مبني بر معرفي كارشناسان همكار در امر مشاوره و طراحي توسط دانشگاه يزد در پروژه فوق به شورا ، مورد تصويب قرار گرفت.
 
 
جلسه با ذكر صلوات درساعت 15/10 خاتمه يافت.