پانصدو هشتادو پنجمين جلسه سومين دوره ‌شوراي اسلامي شهريزد

پانصدو هشتادو پنجمين جلسه سومين دوره ‌شوراي اسلامي شهريزد
   صورتجلسه
پانصدو هشتادو پنجمين جلسه ‌شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 30/14 سه‌شنبه مورخ 7/9/91 با حضور اكثريت اعضاء تشكیل گرديد:
در ابتدا رياست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و آرزوي قبولي عزاداري ها ، فرا رسيدن سالروز شهادت چهارمين امام شيعيان حضرت امام زين العابدين (ع) را تسليت عرض نمود و از خداوند متعال خواست ما را جزء ياران و پيروان راستين آن حضرت و ساير ائمه معصومين (ع) قرار دهد. سپس حجه الاسلام حرزاده بمناسبت شهادت حضرت امام سجاد (ع) نكاتي را در خصوص زندگاني و سجاياي اخلاقي آن حضرت ايراد نمود.
   در ادامه رياست شورا گزارشي از بازديد انجام شده با حضور تني چند از اعضاي شورا ، شهردار محترم ،مديرعامل سازمان ميوه و تره بار و پيمانكار آن پروژه (بنياد تعاون ناجا) از مجموعه جديد الاحداث ميدان مركزي ميوه و تره بار واقعدر جاده كنارگذر و اقدامات خوب و موثر صورت گرفته با همكاري شهرداري و بنياد تعاون ناجا درخصوص فروش غرفه ها، ايجاد جاده دسترسي مناسب به ميدان و ساير مباحث و مطالب مطرح شده در آن بازديد از جمله قول مساعد شهردار محترم مبني بر آغاز بكار و افتتاح آن پروژه در اول دي ماه سال جاري و بسته شدن ميدان ميوه و تره بار فعلي تا پايان سي‌ام آذرماه سال جاري و تشكيل كارگروه جهت پي‌گيري و برطرف نمودن مسائل و مشكلات در حال حاضر آن ميدان ارائه و پيشنهاد نمود ، با توجه به قراردادهاي منعقده في مابين و شرايط نحوه واگذاري غرفه ها موضوع با حضور مسئولين مربوطه در كميسيون خدمات شهري شورا مورد بررسي قرارگيرد.
 درادامه جلسه آقاي كوچك زاده در رابطه با جلسه برگزار شده با حضور اعضاء و نمايندگان كميسيونهاي ماده صد شهرداري ( وزارت كشور، دادگستري) و شهرداران منطقه درخصوص بررسي مسائل و مشكلات آن كميسيون‌ها و ايجاد وحدت رويه در صدور آراء براساس موقعيت و محل ملك وغيره و متمركز شدن مكان كميسيون و غيره توضيحات كامل و جامع ارائه نمود . وي در ادامه از برگزاري شام غريبان شهادت حضرت امام حسين (ع) و ياران باوفايش در محل ميدان اميرچقماق ابراز گلايه نمود و از سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري خواست تا درسال آينده با يك برنامه ريزي مدون و اصولي آن مراسم را به بهترين نحو برگزار نمايد .
 
 
 مصوبات :
 
     طرح پيشنهادي اعضاي شورا
1- طرح پيشنهادي اعضاي شورا به نام هاي آقايان (حرزاده، فقيه خراساني ، كوچك زاده ) ثبت دبيرخانه شورا به شماره 911003254-24/8/91 :
موضوع : ممنوعيت چاپ تصاوير افرا در تبليغات محيطي شهر
توضيح : « با توجه به لزوم ساماندهي تبليغات محيطي و نير پيرو بند 3 صورتجلسه 29/8/90 مبني بر ممنوعيت درج تصاوير مداح و سخنران در بنرهاي تبليغاتي مراسم مذهبي پيشنهاد مي شود استفاده از تصوير افراد در ساير تبليغات محيط شهري (مانند خوانندگان و ....) نيز ممنوع باشد . بديهي است شهرداري مكلف است اين امر را در مورد پايه هاي ايستاده و ساير ابزار تبليغاتي در اختيار خود اعمال نمايد و به پيمانكاران خود نيز ابلاغ نمايد
موضوع درصحن علني شورا باتوجه به توضيحات نائب رييس كميسيون فرهنگي اجتماعي و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق طرح پيشنهادي فوق كليات آن مورد تصويب قرار گرفت.ضمناً مقرر گرديد كميسيون فرهنگي اجتماعي شورا در اين زمينه آيين نامه اي را تنظيم و جهت بررسي و هرگونه تصميم گيري به شورا گزارش نمايد.
     تعيين كارگروه جهت بررسي تفريغ بودجه شهرداري
 
 2- رونوشت نامه شماره 4/6337/م -23/7/91 معاون هماهنگي امور عمراني استانداري يزد ثبت دبيرخانه شورا به شماره 912500034- 29/7/91دررابطه با تفريغ بودجه شهرداري و صدور مجوز براي پرداخت فوق العاده عمران شهرداران گذشته توسط شهرداري يزد و نيز بر اساس بند 2 صورتجلسه مورخ 17/11/89 اين شورا بابت تصويب تفريغ بودجه سالهاي 86،87 شهرداري و با عنايت به بند (ج) از ماده 2 آئين نامه حقوق و مزاياي شهرداران مصوب سال 1370 قانون و مقررات استخدامي شهرداري ها مبني بر پرداخت فوق العاده حق عمران شهرداران پس از تصويب نهايي تفريغ بودجه توسط وزارت كشور ( پس از تأييد شوراي اسلامي شهر و استاندار) وارائه گزارش نهايي حسابرسي قابل محاسبه و پرداخت مي باشد.
موضوع در صحن علني شورا مطرح با عنايت به بررسي هاي به عمل آمده در كميسيون برنامه و بودجه شورا وتوضيحات نائب رئيس آن كميسيون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مقرر گرديد به منظور شفاف سازي موضوع تفريغ بودجه شهرداري از سال 74 تا كنون كارگروهي متشكل از آقايان روشن، بهجت ، خاكباز، اقبالي، اشرف زاده تشكيل تا ضمن بررسي، نتيجه را ظرف مدت دو ماه جهت تصميم گيري نهايي به شورا گزارش نمايند. ضمناً آقاي روشن به عنوان دبير اين كارگروه جهت هماهنگي هاي لازم و نيز اخذ سوابق و مدارك از شهرداري تعيين و انتخاب گرديد .
 
     تعيين مشاور
3- در رابطه با انتخاب مشاور جهت كميسيون تحول اداري املاك شورا موضوع در صحن علني شورا مطرح ، با توجه به بررسي هاي به عمل آمده و توضيحات رياست آن كميسيون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات، نظر به توان، سوابق وتجربيات كاري آقاي سيد محمد آيت اللهي ، نامبرده به عنوان مشاور كميسيون تحول اداري املاك شوراي اسلامي شهر يزد تعيين گرديد .
 
     بررسي درخواست آقاي اشرف
4- درخواست آقاي محمدحسين اشرف احدي از ورثه اشرف ثبت دبيرخانه شورا به شماره 911002806- 23/7/91 درخصوص انتقال تمامي دو دانگ مشاع از شش دانگ پلاك شماره 263/10/6452 بخش 8 يزد واقع‌در تقاطع چهارراه دولت آباد، موضوع در صحن علني شورا مطرح با عنايت به بررسي هاي به عمل آمده در كميسيون نظارت و پيگيري شورا و توضيحات رياست آن كميسيون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق موارد به شرح ذيل مورد تصويب قرار گرفت :
الف – مقرر گرديد فصل الختام مورد انتقال « تمامي دودانگ مشاع از شش‌دانگ پلاك شماره 263/10/6452 بخش 8 يزد واقعدر طرح تقاطع چهارراه دولت آباد» تعهد نامه رسمي في مابين باشد .
 
ب- شهردراي در رابطه با انتقال رسمي اسناد واحدهاي تجاري محل مربوط به دو دانگ مورد بحث مي‌تواند يك مرحله ديگر ضمانت نامه بانكي آقاي اشرف را تمديد نمايد و ايشان نيز مكلف گردد در مهلت زمان مربوطه، مبادرت به انتقال اسناد به نام شهرداري بنمايد .
 
ج- مقرر گرديد شهرداري نتيجه اقدامات مربوطه را جهت بهره برداري و آگاهي به شورا گزارش نمايد.
 
 
 
     تعيين تكليف نصب پانل‌هاي خورشيدي توسط شركت شهيد قندي
 
5- با عنايت به توافقات انجام شده شهرداري با شركت كابهاي مخابراتي شهيد قندي بر اساس بند يك صورتجلسه مورخ 21/4/90 اين شورا بابت تفكيك و تغييركاربري اراضي متعلق به آن شركت و همچنين نصب پانل هاي خورشيدي در ميادين ، پاركها ، سطح شهر و غبن فاحش صورت گرفته در حق شهرداري، موضوع در صحن علني شورا مطرح، با توجه به بررسي هاي انجام شده با حضور مسئولين شركت كابلهاي مخابراتي شهيد قندي و شهرداري در كميسيون عمران شورا و توضيحات رياست آن كميسيون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق موارد به شرح زير مورد تصويب قرار گرفت :
الف- هرچه زودتر معايب مربوط به پانل هاي خورشيدي نصب شده در سطح شهر از سوي شركت كابلهاي شهيد قندي برطرف گردد و به تأييد شهرداري برسد .
 
ب- درخصوص ادعاي شورا مبني بر غبن فاحش صورت گرفته راجع به قيمت پانل هاي خورشيدي مقرر گرديد موضوع از طريق كارشناسان رسمي دادگستري منتخب شهرداري و شوار مورد بررسي ونتيجه ظرف يك هفته به شورا اعلام تا در خصوص آن تصميم گيري شود.
 
ج- نظر به اينكه طرح تفصيلي و كاربري زمينهاي مورد نظر در مجاور كارخانه شهيد قندي در كميسيون ماده 5 مصوب شده است ، شركت مذكور پيگيريهاي لازم را جهت ابلاغ هر چه زودتر آن اقدامات لازم را معمول نمايد تا پس از ابلاغ و تحويل زمين سهم شهرداري، شهرداري بر اساس ضوابط و مقررات جاري مجوزهاي لازم را صادر و قبل از اين اقدامات شركت شهيد قندي از هرگونه فروش و واگذاري و ساخت و ساز روي اين زمينها خودداري نمايد.
 
     تفاهم نامه با شركت مخابرات جهت تابلوي تبليغاتي
6-لايحه‌شماره200/910036537- 15/8/91 ثبت دبيرخانه شورا به شماره 911003100- 15/8/91 :
«احتراماً به استناد ماده 71 قانون تشكيلات،وظايف انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب سال 1375 و اصلاحيه بعدي آن ، با عنايت به صورتجلسه مورخ 21/6/91 كميته سياست‌گذاري و ساماندهي تبليغات محيطي و با توجه به نصب تابلوي 120 مترمربعي توسط شركت مخابرات در داخل محوطه آن شركت سازمان رفاهي‌وتفريحي درنظردارد تفاهم‌نامه‌اي‌ را باستناد ماده 31 آيين‌نامه معاملات شهرداري‌ها با شركت مخابرات مشروط به بهره‌برداري از تابلو در زمينه امور فرهنگي اين شركت منعقد نمايد . لذا به پيوست پيش‌نويس تفاهم‌نامه في‌مابين ارسال مي‌گردد.خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب امر به ابلاغ فرماييد. ضمناً آقاي عسكري به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد . عظيمي زاده – شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح با عنايت به بررسي هاي به عمل آمده در كميسيون فرهنگي اجتماعي شورا و توضيحات نائب رئيس آن كميسيون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق تفاهم نامه فوق با تغييرات و اصلاحات انجام شده به شرح زير مورد تصويب قرار گرفت :
الف – مقرر گرديد با توجه به انحلال سازمان رفاهي تفريحي، طرف قرارداد به سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري تغيير يابد .
 
ب – در ماده 5 تفاهم نامه منعقده عضويت يك نفر قاضي با انتخاب رئيس قوه قضائيه حذف و به جاي آن رئيس دادگستري تعيين گرديد و همچنين نماينده بخشداريا فرماندار حسب مورد حذف گرديد.
 
 
جلسه با ذكر صلوات درساعت 17 خاتمه يافت.