پانصدو هشتادو سومين جلسه ‌سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد

پانصدو هشتادو سومين جلسه ‌سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد
صورتجلسه
 
   پانصدو هشتادو سومين جلسه ‌شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 18 يك‌شنبه مورخ 28/8/91 با حضور اكثريت اعضاء تشكیل گرديد:
در ابتدا رياست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و آرزوي توفيق روزافزون همكاران ارجمند، فرا رسيدن ماه محرم ايام عزاداري و سوگواري و شهادت حضرت اباعبدا...الحسين (ع) و جمعي از ياران باوفايش را تسليت عرض نمود و آرزوي توفيق بهره‌گيري از مكتب عاشورا و قدرداني از فيوضات اين ايام براي همگان از خداوند متعال مسئلت نمود.
سپس آقاي ميرزايي مداح محترم اهل بيت (ع) به مناسبت ايام محرم و شهادت حضرت امام حسين(ع) با نواي گرم خود اشعاري را در وصف آن حضرت و شهداي كربلا سرود.
در ادامه جلسه آقاي عظيمي زاده شهردار محترم در ابتدا گزارشي از جلسه برگزار شده در حوزه سياسي امنيتي استانداري با موضوع «بررسي طرح يزد حسينيه ايران» از مطالب و مباحث مطرح شده در آن جلسه جهت هر چه بهتر برگزار شدن مراسم‌هاي عزاداري در سطح شهر در ايام محرم توضيحاتي ارائه نمود . سپس ايشان گزارشي از نحوه عملكرد سازمان فرهنگي ، ورزشي شهرداري و يك سري از مسائل و مشكلات آن سازمان به خصوص بحث تأمين نيروي انساني و واگذاري كار بصورت حجمي مطالبي را عنوان نمود وي در ادامه از اقدامات و فعاليت‌هاي عمراني شهرداري در خصوص مطالعات ترافيك مرحله اول طرح هندسي تقاطع غيرهمسطح سه راه حكيميان و چهارراه يزدباف، فاز يك تقاطع غير همسطح ميدان حضرت ابوالفضل(ع)، زيرسازي و آسفالت و روكش آسفالت در معابر و مناطق شهر، فرهنگسراي بهمن، پروژه ولايت، نصب و علائم تجهيزات ترافيكي و احياي خط كشي معابر سطح شهر، رنگ آميزي جداول، پي‌گيري مباحث مطرح شده در جلسات كميسيون عمران شورا از سوي كارشناسان گزارش كامل و جامع ارائه نمود.
در ادامه جلسه با توجه به هماهنگي هاي صورت گرفته آقاي حسيني مدير عامل جديد سازمان فرهنگي، ورزشي شهرداري در جلسه شورا حضور يافت كه در ابتدا رياست شورا با عرض خيرمقدم و خوشامدگويي و آرزي موفقيت براي ايشان، از زحمات و خدمات ارزشمند آقاي عسكري مدير عامل سابق آن سازمان تقدير و تشكر نمود و اظهار داشت سازمان فرهنگي، ورزشي بايد با جديت هر چه بيشتر در خصوص راه ‌اندازي و افتتاح فرهنگسراها با همت و همكاري شهرداري پي‌گيري‌هاي لازم و اساسي بعمل آورد و در كارها و برنامه‌هاي فرهنگي خود با كميسيون فرهنگي اجتماعي شورا تعامل داشته باشند تا ان‌شاءا... كارها هر چه زودتر به نتيجه برسد.
سپس هر يك از اعضاي شورا با عرض خيرمقدم و آرزوي موفقيت براي ايشان و تقدير و تشكر از آقاي عسكري مدير عامل سابق آن سازمان نقطه نظرات ، ديدگاهها و پيشنهادهاي خود جهت مد نظر قرار دادن در برنامه‌هاي آن سازمان از جمله فراهم كردن امكانات تفريحي در سطح شهر و همچنين برنامه‌ريزي هر چه بيشتر براي برگزار نمودن مراسم‌هاي ملي-مذهبي، ايجاد برنامه‌هاي مفرح ، شاد و نشاط آور با الگوبرداري از ساير استان‌ها، لزوم توجه بيشتر به منظر و مبلمان پارك‌هاي سطح شهر، فعال نمودن آب‌نماهاي ميادين سطح شهر، استفاده از صاحب نظران و روان‌شناسان از سوي سازمان براي جلوگيري از مسائل و معضلات اجتماعي، خانوادگي مثل بيماري‌هاي افسردگي در جامعه، اعتياد، طلاق، سرقت، برنامه‌ريزي جهت پر كردن اوقات فراغت جوانان، مساعدت و همكاري با كانون فرهنگي محلات جهت برگزاري مسافرت‌هاي زيارتي و سياحتي ، ساماندهي تابلوهاي تبليغاتي سطح شهر جهت درآمد بيشتر سازمان، ساماندهي تبليغات به خصوص در ايام محرم، پي‌گيري جدي سازمان بابت مسائل مربوط به نصب تلويزيون‌هاي شهري در سطح شهر، آموزش فرهنگ شهروندي، ايجاد امكانات ورزشي براي استفاده بيشتر جوانان و خانواده‌ها به خصوص در پارك‌ها با توجه به علاقه مردم به ورزش و سوق دادن آنان جهت ورزش همگاني مطرح و بحث و تبادل نظر نمودند.
آقاي حسيني مدير عامل جديد سازمان فرهنگي، ورزشي شهرداري ضمن تقدير و تشكر از برپايي اين جلسه، در خصوص برنامه‌هاي آتي آن سازمان كه به صورت كوتاه مدت، ميان مدت و بلند مدت برنامه‌ريزي شده و اجراي كارها توضيحاتي را ارائه نمود و در ادامه ضمن تشريح سوابق و عملكرد كاري خود در حوزه فرهنگ و همكاري با مؤسسه آواي عرشيان، ستاد مردمي فرهنگ حجاب و عفاف و توضيحاتي را در خصوص موارد مطرح شده فوق از سوي اعضاي شورا ارائه نمود.
 
 
 مصوبات :
 
     طرح تقاطع غير همسطح سه راه حكيميان و چهارراه يزدباف
 
1- نامه‌شماره600/910037926-22/8/91 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 911003243-23/8/91:
« احتراماً به پيوست يك نسخه طرح تقاطع غيرهمسطح سه راه حكيميان و چهارراه يزدباف بصورت ميدان و زيرگذر با در نظر گرفتن اولويت براي مسير كمربندي كه مشاور طرح اين گزينه را بعنوان برتر انتخاب نموده ارسال مي‌گردد نظر به اينكه موضوع در جلسه كميته ايمني اين شهرداري مورخ 21/8/91 مطرح و به تصويب كليه اعضاء نيز رسيده است خواهشمند است دستور فرماييد موضوع در كميسيون مربوطه مطرح و پس از تصميم اعلام نتيجه نمايند. لازم به ذكر است شروع فاز 2 طرح شامل مطالعات مرحله اول و دوم پل و نقشه‌هاي اجرايي منوط به تاييديه آن شوراي محترم مي‌باشد. عظيمي زاده- شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا با حضور شهردار محترم مطرح با توجه به توضيحات ايشان و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، كليات طرح فوق مورد تاييد قرار گرفت . ضمناً مقرر گرديد كميسيون عمران شورا جزئيات طرح مربوطه را مورد بررسي قرار دهد.
 
     فاز يك تقاطع غيرهمسطح ميدان حضرت ابوالفضل(ع)
 
2- نامه‌شماره600/910037928-22/8/91 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 911003240-28/8/91:
« احتراماً به پيوست گزارش فاز يك طرح تقاطع غيرهمسطح ميدان ابوالفضل(ع) شهر يزد در قالب 5 گزينه كه توسط مشاور ذيصلاح انجام شده است ارسال مي‌گردد. با توجه به جلسات كارشناسي برگزار شده گزينه 5، با توجه به انطباق آن باطرح‌هاي بالا دست علي‌الخصوص طرح جامع حمل و نقل و ترافيك شهر يزد و تأمين ساير دسترسي‌ها و ايمني كافي بعنوان گزينه برتر انتخاب گرديده است، لذا خواهشمند است دستور فرماييد موضوع در كميسيون مربوطه مطرح و نتيجه را جهت اقدامات بعدي اعلام نمايند. عظيمي‌زاده- شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا با حضور شهردار محترم مطرح با عنايت به توضيحات ايشان و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، كليات طرح فوق مورد تاييد قرار گرفت.ضمناً مقرر گرديد كميسيون عمران شورا جزئيات طرح مربوطه را مورد بررسي قرار دهد.
 
     بهره‌برداري از غرفه‌هاي ميدان ميوه و تره‌بار
 
3- لايحه‌شماره200/910038407-25/8/91 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 911003279-25/8/91:
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375و اصلاحيه بعدي آن، طبق ماده 3 آيين نامه اجرايي قانون اصلاح ماده واحده قانون نحوه واگذاري اماكن و ميادين و غرفه توزيع ميوه مصوب 1/11/74 به شرح ذيل:
ماده3: شهرداري مكلف است براي هر يك از اماكن با توجه به موقعيت محل و نوع و وسعت و تسهيلات ايجاد شده و نيز متناسب با شرايط اقتصادي مؤثر در معاملات و عرضه محصولات و توليدات موضوع اين آيين نامه مبلغي را بابت حق بهره برداري، همچنين ضمانت حسن انجام كار و رعايت مقررات اين آيين‌نامه تعيين و پس از تصويب شوراي اسلامي شهر از غرفه داران دريافت كند. (تصوير پيوست) لذا پيشنهاد مي‌شود بابت ضمانت حسن انجام كار مستأجرين غرفه هاي ميدان مركزي ميوه و تره بار واقع در جاده كنارگذر يزد (ميدان جديد) مبلغي معادل 25% اجاره ساليانه هر غرفه از مستأجرين مربوطه اخذ گردد.خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب امر به ابلاغ فرمائيد.ضمناً آقاي رمضاني به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. عظيمي زاده- شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده در كميسيون برنامه و بودجه و توضيحات رياست آن كميسيون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، پيشنهاد فوق مورد تصويب قرار گرفت.
 
     معافيت عوارض مؤسسه خيريه حضرت جوادالائمه
 
4- لايحه‌شماره200/910031543-15/7/91 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 911002702-15/7/91:
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، به پيوست تصوير نامه شماره 19/775 مورخ 4/6/91 مؤسسه خيريه فرهنگي جوادالائمه(ع) به همراه اساسنامه آن تقديم مي‌گردد. خواهشمند است به استناد بند 6 از ماده 11 دفترچه تعرفه عوارض و بهاي خدمات سال 91 مصوب شوراي محترم اسلامي شهر در خصوص معافيت آن مؤسسه از پرداخت عوارض تفكيك اراضي اعلام نظر و در صورت تصويب امر به ابلاغ فرماييد. ضمناً آقايان دشتي به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي‌گردد. عظيمي‌زاده- شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده در كميسيون برنامه و بودجه و توضيحات رياست آن كميسيون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، پيشنهاد فوق مورد تصويب قرار گرفت.
 
 
    احداث پل عابر پياده مكانيزه جنب شركت توزيع برق
 
5- لايحه‌شماره200/910037538-20/8/91 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 911003179-21/8/91:
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، بازگشت به نامه شماره 911002838 مورخ 25/7/91 آن شوراي محترم و پيرو لايحه شماره 910029587 مورخ 3/7/91 درخصوص احداث پل عابر پياده مكانيزه جنب شركت توزيع برق با عنايت به حادثه خيز بودن محل ياد شده، به پيوست پيشنهاد اصلاحي شركت محيط آگهي ممهور به مهر و امضا مبني بر اعلام آمادگي اين شركت جهت احداث پل عابر پياده مكانيزه به صورت مشاركتي ارسال مي گردد.خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب امر به ابلاغ فرمائيد. ضمناً آقايان ميرشمسي و رمضاني به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردند. عظيمي زاده- شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح با عنايت به بررسي‌هاي انجام شده با حضور مسئولين مربوطه شهرداري در كميسيون برنامه و بودجه شورا و توضيحات رياست آن كميسيون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، پيشنهاد فوق مورد تصويب قرار گرفت و مقرر گرديد شهرداري اصلاحات به شرح زير را در قرارداد في‌مابين منظور نمايد:
الف: بند 1-1 : نگهداري و بهره‌برداري تبليغاتي از مدت هفت سال به مدت پنج سال كاهش يابد.
ب : بند 2: نوع آسانسور فقط هيدروليك باشد و طنابي آن حذف گردد.
ج: متن « نظارت شوراي اسلامي شهر يزد در كليه مراحل لازم و بايد مورد توجه قرار گيرد» بعنوان يكي از بندهاي قرارداد في‌مابين منظور گردد.
ضمناً مقرر گرديد شهرداري دفترچه‌هاي محاسبات و سازه را جهت بررسي به شورا ارسال نمايد.
 
    احداث پاركينگ طبقاتي خيابان فرخي
 
6- لايحه‌شماره200/910038115-23/8/91 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 911003260-24/8/91:
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، با عنايت به نامه شماره 910035780 مورخ 8/8/91 سازمان عمران شهرداري مبني بر اجراي پروژه پاركينگ طبقاتي خيابان فرخي توسط سازمان و با توجه به پيش‌بيني مبلغ شش ميليارد ريال (6.000.000.000 ريال) جهت احداث پاركينگ فوق در بودجه سال 91 كد 533040005 (احداث پاركينگ طبقاتي خيابان فرخي)، شهرداري يزد در نظر دارد قراردادي را به استناد ماده 31 آيين‌نامه معاملات شهرداري‌ها با 170 درصد افزايش نسبت به برآورد منضم و فهارس بهاي سال 1388 و شاخص مبناي پيمان سه ماهه دوم سال 91 به صورت ترك تشريفات مناقصه در حد مبلغ سي و سه ميليارد ريال (33.000.000.000ريال) با سازمان عمران منعقد نمايد. ضمناً مابقي اعتبار مورد نياز به مبلغ بيست و هفت ميليارد ريال (27.000.000.000ريال) جهت اجراي پروژه و مبلغ هفت ميليارد ريال (7.000.000.000ريال) بابت پيش بيني 20% تعديل در 4 دوره سه ماهه در بودجه عمراني سال 92 لحاظ خواهد شد. خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب امر به ابلاغ فرماييد. ضمناً آقايان طهماسبي و حاج محمد رضايي به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردند. عظيمي زاده- شهردار يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده  در كميسيون برنامه و بودجه شورا و توضيحات رياست آن كميسيون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق پيشنهاد فوق با (يكصدو شصت درصد) 160% افزايش نسبت به برآورد منضم و فهارس بهاي سال 1388 مورد تصويب قرار گرفت.
 
 
     طرح پيشنهادي اعضاي شورا
 
 
7- طرح پيشنهادي اعضاي شورا به نام‌هاي آقايان (كوچك‌زاده، فقيه خراساني، خباززاده‌يزدي، پارساييان) ثبت دبيرخانه شورا به شماره 911003257-24/8/91 :
موضوع : ايجاد درآمد پايدار براي كارخانه آسفالت شهرداري
توضيح : « به منظور تأمين بخشي از درآمد پايداري براي شهرداري و استفاده بهتر از ظرفيت موجود كارخانه آسفالت، تأسيسات شن و ماسه و معدن سنگ شهرداري در اين خصوص امضاء كنندگان زير پيشنهاد مي‌نمايند شهرداري به يكي از روش‌هاي زير عمل نمايد:
1- با توجه به اساسنامه جديد سازمان عمران به نظر مي‌رسد بايد اموال متعلق به سازمان مورد ارزيابي و بخشي در اختيار سازمان و كارخانه آسفالت و معدن سنگ و متعلقات آن به شهرداري برگردد و شهرداري مديريت مستقل براي آن مجموعه در نظر بگيرد و شهرداري بخشي از درآمد آن را به سازمان عمران كمك كند.
2- مجموعه كارخانه آسفالت و معدن سنگ در اختيار سازمان عمران بماند و در خصوص درآمد و هزينه شفاف سازي و حداقل 50% درآمد آن به حساب في مابين سازمان و شهرداري منظور و 50% ديگر آن جهت توسعه يا تعميرات اساسي آن مجموعه مورد استفاده قرار گيرد.»
موضوع در صحن علني شورا مطرح، با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون عمران شورا و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف وموافق، مقرر گرديد شهرداري ظرف مدت يك ماه پيشنهاد خود را در اين زمينه به شورا جهت بررسي و هر گونه تصميم‌گيري ارائه نمايد.
 
 
 
جلسه با ذكر صلوات درساعت 21 خاتمه يافت.