پانصدو نود وهشتمين جلسه ‌سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد

پانصدو نود وهشتمين جلسه ‌سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد
   صورتجلسه
پانصدو نود وهشتمين جلسه ‌شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 18 يك‌شنبه مورخ 24/10/91 با حضور تمامي اعضاء تشكیل گرديد:
در ابتدا رياست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و آرزوي توفيق روزافزون همكاران ارجمند ، حلول ماه ربيع‌الاول را بر همگان تبريك و تهنيت عرض نمود و اظهار داشت با عنايت به لايحه ارسالي شهرداري در خصوص تعرفه عوارض و خدمات بهاي سال 92، با توجه به ضرورت و اهميت موضوع بايد به موقع مورد بررسي و تصميم‌گيري قرار گيرد تا ان‌شاءا... شهرداري بتواند رأس موعد مقرر جهت اطلاع‌رساني به شهروندان محترم آگهي نمايد. وي همچنين يادآور شد تا شهرداري هر چه زود‌تر بودجه پيشنهادي سال 92 خود را تنظيم و به شورا جهت بررسي و هر گونه تصميم‌گيري ارائه نمايد.
سپس ايشان در رابطه با تهاتر نمودن مطالبات شركت آب و فاضلاب بابت واگذاري اراضي واقع‌در ميدان معلم و مهرآوران صفائيه مطالبي را عنوان و پيشنهاد نمود شهرداري و شركت آب ، فاضلاب هر كدام با تعيين يك نفر به عنوان نماينده جهت بررسي قيمت اراضي مورد نظر اقدام وشهرداري نتيجه را طي لايحه‌اي مجدد جهت تصميم‌گيري براي تعيين تكليف نهايي و حل موضوع به شورا گزارش نمايد.
وي در ادامه از شهرداري خواست با توجه به قول‌هاي مساعد داده شده قبلي هر چه زودتر در جهت شروع عمليات عمراني پروژه فرهنگسراي بهمن با انعقاد قرارداد با پيمانكار اقدامات لازم به عمل آورد.
در ادامه جلسه آقاي كوچك زاده در سخنان پيش از دستور گزارش مبسوطي، لزوم تعامل و همكاري هر بيشتر با ساير دستگاهها خصوصاً دستگاههاي تأسيساتي را متذكر گرديد و بررسي راه كارهاي لازم در اين خصوص را براي تسريع در جابجايي تأسيساتي به منظور اجراي پروژه‌هاي عمراني در سطح شهر را خواستار شد و تقدير و تشكر از دستگاههاي همكاري كننده را مفيد دانست. وي همچنين اظهار داشت لازم به توجه است كه آب بهاء مصرفي فضاي سبز و غيره متعلق به شهرداري ماهيانه بالغ بر 250 ميليون تومان است بدهي‌هاي آن انباشته مي‌شود و لازمست شهرداري چاره انديشي كند و با مصرف آب پساب تصفيه خانه فاضلاب و استفاده بيشتر از آب خام، بهره برداري از آب شهر را به حداقل برساند تا هزينه‌ها كاهش يابد.
وي در ادامه واگذاري زمين‌هاي متعلق به شهرداري را به سازمان عمران جهت مزايده و فروش به منظور پرداخت بعضي از بدهي‌هايي كه لزوماً نقداً بايد پرداخت گردد را راه حل مناسب دانست و در ادامه اظهار داشت مدتي است نظم سازمان عمران در خصوص آسفالت معابر مناطق مختلف به هم خورده و كمتر به آسفالت معابر مناطق مختلف شهر توجه دارد كه پيشنهاد نمود آسفالت معابر فرعي به سازمان عمران واگذار گردد تا رضايت‌مندي مردم در اين زمينه بيشتر حاصل شود.
سپس آقاي عظيمي زاده شهردار محترم ضمن تبريك حلول ماه ربيع‌الاول، در ابتدا گزارشي از نحوه توليد و پخش آسفالت توسط شهرداري در مناطق سه گانه شهر در چند ماهه گذشته با همكاري سازمان عمران شهرداري ارائه و در ادامه در رابطه با همكاري شهرداري در جهت ساخت و احداث مسكن مهر، اضافه شدن ساماندهي مشاغل شهري در اساسنامه سازمان ميادين ميوه و تره‌بار و تغييرات احتمالي اساسنامه آن سازمان، پي‌گيري‌هاي انجام شده در خصوص انتقال و جابه‌جايي ميدان تره‌بار قديم به ميدان مركزي جديد واقع‌در جاده كنار گذر و نحوه واگذاري غرفه‌ها و در صورت لزوم برگزاري قرعه‌كشي مجدد، توضيحات كامل و جامع ارائه نمود.
در ادامه جلسه تعرفه پيشنهادي عوارض و بهاي خدمات شهرداري براي اجرا در سال 92 با حضور آقاي دشتي مدير درآمد عمومي شهرداري، رديف‌هايي از اصلاحات پيشنهادي شهرداري از جمله زمان محاسبه و تعلق عوارض صدور پروانه، عوارض صدور پروانه‌هاي ساختماني مسكوني تك واحدي، عوارض زيربناي ساختمان‌هاي مسكوني تك واحدي بدون پروانه و يا مازاد بر پروانه احداثي از ابتداي سال 83 به بعد، عوارض صدور پروانه‌هاي ساختماني مجتمع‌ها و آپارتمان‌هاي مسكوني مطرح و مورد بررسي و بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
  
جلسه با ذكر صلوات درساعت 30/21 خاتمه يافت.