پانصدو شصت ‌وچهارمين جلسه سومين دوره ‌شوراي اسلامي شهريزد

پانصدو شصت ‌وچهارمين جلسه سومين دوره ‌شوراي اسلامي شهريزد
صورتجلسه
 
   پانصدو شصت ‌وچهارمين جلسه‌شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 30/16 روز يك‌شنبه مورخ 19/6/91 با حضور تمامي اعضاء تشكیل گرديد:
در ابتدا رياست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و آرزوي توفيق روزافزون همكاران ارجمند، فرا رسيدن سالروز شهادت ششمين امام شيعيان و رئيس مذهب جعفري حضرت امام جعفر صادق(ع) را به محضر آقا امام زمان(عج) و تمامي شيعيان تسليت عرض نمود و همچنين فرا رسيدن سالروز رحلت حضرت آيت‌ا... طالقاني اولين امام جمعه تهران را به تمامي هموطنان تسليت عرض نمود.
وي در ادامه از جلسه برگزار شده در شوراي اسلامي شهرستان با حضور فرماندار محترم يزد آقاي سيفي و مباحث مطرح شده در آن جلسه از جمله ادغام شهر حميديا به شهر يزد جهت كلان شهر شدن با توجه به پي‌گيري‌هاي صورت گرفته توسط استاندار محترم در اين زمينه از طريق وزارت كشور و همچنين جلسه هيأت مديره شركت فرآوري و مواد پروتئيني در شهرداري كه با حضور شهردار محترم و ساير مسئولين بابت بررسي مسائل و مشكلات كشتارگاه صنعتي يزد وبهبود وضعيت آن جهت استحضار اعضاي شورا مطالبي را عنوان نمود.
سپس آقاي حرزاده در سخنان پيش از دستور در خصوص مسير آزاد شده توسط شهرداري در ادامه خيابان فضيلت با همكاري دانشگاه علوم پزشكي شهيد صدوقي و مسائل و مشكلات در حال حاضر آن موقعيت و خطرناك بودن آن مسير و ابراز نارضايتي شهروندان در اين زمينه توضيحاتي ارائه نمود و خواستار تسريع در حل مشكل آن منطقه گرديد.
در ادامه جلسه آقاي عظيمي زاده شهردار محترم ضمن عرض تسليت فرا رسيدن شهادت حضرت امام جعفر صادق(ع)، در خصوص اقدامات و فعاليت‌هاي عمراني شهرداري در سطح شهر از جمله ايجاد راستگرد ميدان بعثت، ايجاد راستگرد در بلوار ولايت جهت آزاد نمودن زيرگذر آن در حال حاضر و پي‌گيري تملكات پلاك‌هاي مورد نظر در آن مسير توسط شهرداري منطقه يك و بررسي آن در كميسيون ماده 5 جهت اخذ مجوزهاي لازم و ارزش افزوده تغيير كاربري آن، طرح بدنه سازي خيابان سيدگلسرخ، احداث پاركينگ جهت پارك طوبي با توجه به زمين افتاده در آن محل، حصاركشي زمين متعلق به شهرداري در ميدان حضرت امام حسين(ع)، پي‌گيري بحث روشنايي در پارك‌هاي سطح شهر، طرح BRT با همكاري مشاور رهروان عمران، آگهي فروش زمين شهرداري واقع در بلوار طالقاني، تهاتر نمودن بدهي‌هاي شهرداري با سازمان تأمين اجتماعي، متمركز كردن اجرائيات شهرداري در مناطق سه گانه شهرداري و اداره نمودن آن توسط مدير منطقه، تشكيل دبيرخانه مشترك جهت بررسي و تاييد تفصيلي شهر يزد با حضور نماينده دائمي مشاور آرمان‌شهر در شهرداري، تعمير برج نور ميادين حضرت امام علي(ع) و حضرت امام حسين(ع)، زيرسازي و آسفالت قسمتي از مسير بلوار مدرس با همكاري سازمان همياري، پي‌گيري ازسوي‌مناطق شهرداري جهت تعريض حد‌فاصل ميدان شهداي‌محراب تا پل كاشاني بارعايت‌پاركينگ‌بر معبر و غيره توضيحاتي ارائه نمود.
سپس هر يك از اعضاي شورا نقطه نظرات وديدگاههاي خود را به شرح زير مطرح و خواستار پي‌گيري آن از سوي شهرداري شدند:
اخطار كتبي به صاحبان زمين‌هاي افتاده و همچنين نصب تابلو براي زمين‌هاي بلاصاحب جهت حصاركشي ، تعيين تكليف پلاك‌هاي تملك شده نبش خيابان معراج در بلوار آزادگان با توجه به ضرورت و جلوگيري از هر گونه خطرات احتمالي و تصادف، تكميل ادامه بلوار جوكار جهت روان‌سازي ترافيك منطقه آزادشهر با توجه به واگذاري و تحويل مسكن مهر و تردد زياد در آن محل، نظارت كامل شهرداري بابت تخليه خاك و نخاله‌هاي ساختماني، نماسازي مغازه‌ها در معابر اصلي شهر و ساماندهي واحدهاي صنفي به خصوص دربلوار جانباز و فرودگاه، اجراي پروژه‌هاي اولويت‌دار از جمله پل روگذر كاشاني ، سه راه حكيميان، زيرگذر ميدان ابوذر، روگذر ميدان حضرت ابوالفضل(ع) از بلوار آزادگان به بلوار جانباز، تكميل بلوار ولايت، احداث‌ مكان‌هاي مكانيزه جهت جمع‌آوري زباله در حاشيه شهر جهت تسريع و كاهش ترافيك ، هزينه و مديريت شركت‌هاي خدماتي و نهايتاً انتقال جمعي به گود زباله، آسفالت و روكش آسفالت در معابر و كوچه‌هايي كه منتهي به مدارس مي‌شود با توجه به شروع و بازگشايي مدارس، تعريض ميدان شهداي محراب تا ابوذر، پي‌گيري طرح حفاظت بافت تاريخي توسط شهرداري با توجه به جلسه برگزار شده اخير در مسكن و شهرسازي با حضور اعضاي شورا در آن جلسه، توجه بيشتر به محل‌هاي پرترافيك و حادثه‌خير به خصوص ورودي‌هاي شهر يزد ، چهارراه كشاورز، ورودي جاده شهرك صنعتي، طرح اصلاح ميدان شهداي محراب، برنامه‌ريزي شهرداري جهت تسريع در شروع پروژه‌هاي جديد، طرح زيباسازي و مبلمان شهري درسطح شهر و تشكيل كارگروه ويژه براي ايجاد آنها، طراحي المان در ميادين، ايجاد پروژه‌هاي مشاركتي جديد و يا سرمايه‌گذاري براي ايجاد پروژه‌هاي جديد.
 
 مصوبات :
 
     تملك پلاك واقع در طرح 18 متري خرمشاد
 
1- لايحه‌شماره502/910018261-22/4/91 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 911001576-24/4/91:
«احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، شهرداري يزد در نظر دارد نسبت به تملك تمامي از پلاك ثبتي14 و12/3120 بخش 4 يزد واقع در طرح18 متري خرمشاد به وكالت آقاي حسين پور عسكري اقدام نمايد كه در اين خصوص توافقنامه اي في مابين تنظيم كه در ازاء واگذاري ملك موصوف و براساس ارزيابي انجام شده جمعاً مبلغ 000/000/000/2 ريال بابت غرامت ملك در طرح تعيين و مقرر شد در ازاي اين بستانكاري قطعات 1478 و1479 و1476 از اراضي مهرآوران جمعاً به مبلغ 000/675/329/2ريال به ايشان واگذار گردد ومابه التفاوت آن مبلغ 000/675/329 ريال به صورت نقد در وجه شهرداري پرداخت گردد و مالك موظف به انتقال رسمي اسناد در طرح بنام شهرداري مي باشد. عليهذا با عنايت به مشروحه فوق ضمن ارسال تصوير توافقنامه منضم به نمايي از برگ ارزيابي و نقشه مربوطه كه موقعيت پلاك برروي آن مشخص گرديده است خواهشمند است موضوع در شوراي اسلامي شهر مطرح اجازه فرمائيد از محل 531020002(تملك املاك واقع در مسير طرحهاي عمراني – تهاتري اقدامات بعدي معمول گردد. ضمناً در صورت نياز آقاي قانع جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. جوكار- سرپرست شهرداري يزد.»
موضوع در صحن علني شورا مطرح با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده در كميسيون برنامه و بودجه و توضيحات رياست آن كميسيون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، پيشنهاد فوق مورد تصويب قرار گرفت.
 
     تملك پلاك واقع در طرح 18 متري كوچه بيوك
 
2-لايحه‌شماره502/910017451-18/4/91 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 911001504-18/4/91:
«احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، شهرداري يزد در نظر دارد نسبت به تملك قسمتي از پلاك ثبتي 997بخش 4 يزد واقع در طرح 18 متري كوچه بيوك و كد نوسازي شماره 5-17-13-1 متعلق به آقاي باقر بيد مشكي اقدام نمايد كه در اين خصوص توافقنامه اي في مابين تنظيم كه در ازاء واگذاري ملك موصوف و براساس ارزيابي انجام شده جمعاً مبلغ000/080/591/1ريال بابت غرامت ملك در طرح تعيين كه پس از كسر عوارض حق تشرف به مبلغ 000/500/261/1 ريال جمعاً مبلغ 000/580/329ريال مالك از شهرداري بستانكار مي باشدكه مقرر شد ضمن انتقال رسمي اسناد در طرح بنام شهرداري با رعايت 5 متر پاركينگ بر معبر متراژ 681 متر مربع با كاربري تجاري مجوز صادر گردد وچنانچه مابه التفاوت عوارض داشته باشد قابل وصول خواهد بود ودر خصوص جوي سمت شمال مالك طي تعهد شماره 203616 مورخ8/3/91 اعلام نموده است كه به جوي نيازي ندارد. عليهذا با عنايت به مشروحه فوق ضمن ارسال تصوير توافقنامه منضم به نمايي از برگ ارزيابي و نقشه مربوطه كه موقعيت پلاك برروي آن مشخص گرديده است خواهشمند است موضوع در شوراي اسلامي شهر مطرح اجازه فرمائيد از محل كد10533100043 اجرای خیابان 18 متری کوچه بيوک اقدامات بعدي معمول گردد. ضمناً در صورت نياز آقاي قانع جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. پيرنيا- كفيل شهرداري يزد.»
موضوع در صحن علني شورا مطرح با توجه به بررسي‌هاي بعمل آمده در كميسيون برنامه و بودجه و توضيحات رياست آن كميسيون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، پيشنهاد فوق مورد تصويب قرار گرفت.
 
     تملك پلاك واقع در طرح مسير 30 متري صحرا
 
3-لايحه‌شماره502/910023577-26/5/91 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 911002027-28/5/91:
«احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن ، شهرداري يزد در نظر دارد نسبت به تملك قسمتي از پلاك ثبتي 198 بخش 5 يزد واقع در طرح مسير30 متري صحرا به كد نوسازي شماره 12و10 - 14 - 4 - 2 متعلق به ورثه محمد علي حاجي يوسفي اقدام نمايد كه در اين خصوص توافقنامه اي في مابين تنظيم كه در ازاء واگذاري ملك موصوف و براساس ارزيابي انجام شده جمعاً مبلغ 000/600/343/2 ريال بابت غرامت ملك در طرح تعيين كه پس از كسر عوارض حق تشرف به مبلغ 333/013/409/2 ريال جمعاً مبلغ 333/413/65 ريال شهرداري از مالك بستانكار مي باشدكه مقرر شد مبلغ فوق توسط مالكين بصورت اقساط يك ساله در وجه شهرداري پرداخت گردد ونسبت به انتقال رسمي اسناد در طرح بنام شهرداري اقدام نمايند وشهرداري نيز نسبت به تغيير كاربري باقيمانده پلاك در عمق 20 متر پس از درخواست مالك وطي مراحل قانوني اعم از كميسيون توافقات وكميسيون ماده 5 مسكن وشهرسازي وپرداخت حقوقات شهرداري مساعدت لازم بعمل آورد . عليهذا با عنايت به مشروحه فوق ضمن ارسال تصوير توافقنامه منضم به نمايي از برگ ارزيابي و نقشه مربوطه كه موقعيت پلاك برروي آن مشخص گرديده است خواهشمند است موضوع در شوراي اسلامي شهر مطرح اجازه فرمائيد از محل كد 531020002(تملك املاك واقع در مسير طرحهاي عمراني – تهاتري) اقدامات بعدي معمول گردد. ضمناً در صورت نياز آقاي قانع جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. جوكار- سرپرست شهرداري يزد»
موضوع در صحن علني شورا مطرح ، با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده در كميسيون برنامه و بودجه و توضيحات رياست آن كميسيون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، پيشنهاد فوق مشروط بر اخذ رأي كميسيون ماده 12 مبني بر موات نبودن مورد تصويب قرار گرفت.
 
 
     بازگشايي مدارس
 
4- با توجه به نزديك شدن فصل بازگشايي مدارس و در راستاي خدمات رساني هر چه بهتر و بيشتر به دانش‌آموزان، موضوع در صحن علني شورا مطرح ، با توجه به بررسي‌هاي انجام شده با حضور مسئولين مربوطه در كميسيون نظارت و پي‌گيري شورا و توضيحات رياست آن كميسيون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، موارد به شرح ذيل مورد تصويب قرار گرفت:
1- شهرداري با هماهنگي راهنمايي و رانندگي موظف مي‌گردد حداكثر تا پايان مهرماه مبادرت به تشكيل پليس مدارس در سطح ابتدايي جهت مدارسي كه مشرف به معابر اصلي و يا خطر زا مي‌باشد بنمايد.
2- شهرداري تا پايان شهريور ماه فضاي دلنشين و مناسب همراه با خيرمقدم‌گويي به دانش آموزان ، دانشجويان ، معلمين و اساتيد ايجاد نمايند.
3- شهرداري نسبت به نصب چراغ ، تابلو و خط‌كشي متناسب با وضعيت قرار گيري مدرسه و امكانات موجود در نقاط خطر زا بنمايد.
4- از طريق شهرداري (كميسيون امور حفاري‌ها ) تمامي مؤسسات و ادارات و نهادهاي خدماتي و پيمانكاران موظفند تا تاريخ 25/6/91 تمامي حفاري‌هاي سطح شهر را تسطيح نموده و به هيچ وجه تا تاريخ 15/7/91 مبادرت به حفاري ننمايد.
5- شهرداري موظف است در تمامي معابري كه اقدامات عمراني و .... انجام مي‌دهد و اقدام مربوطه منجر به سد معبر اعم از سواره‌رو و پياده‌رو گرديده نسبت به رفع آن اقدام نمايد.
6- پارك آموزش ترافيك با برنامه‌ريزي مدون و دقيق از ابتداي مهرماه مورد بهره‌برداري و استفاده دانش‌آموزان شهر قرار گيرد.
7- كليه رانندگان و اتومبيل‌هاي سرويس مدارس مورد گزينش ، ارزيابي و آموزش قرار گرفته و جهت كليه آنها با هماهنگي راهنمايي و رانندگي دفترچه شناسايي و انضباطي تهيه گردد بديهي است تشكيل هيئت بازرسي از وضعيت موجود مفيد فايده مي‌باشد.
 
 
جلسه با ذكر صلوات درساعت 20/19 خاتمه يافت.