پانصدو شانزدهمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد

پانصدو شانزدهمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد
صورتجلسه
   پانصدو شانزدهمين جلسه شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 19  روز يك‌‌شنبه مورخ 21/12/90 با حضور كليه اعضاء تشكیل گرديد:
در ابتدا رياست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و آرزوي توفيق روزافزون همكاران ارجمند اظهار داشت با توجه به اينكه قرار است در روز دوشنبه با حضور اصحاب رسانه، كنفرانس مطبوعاتي در رابطه با عملكرد شورا و شهرداري در صحن علني برگزار ‌گردد از اعضاي شورا به خصوص رؤساي كميسيون‌ها خواست تا در اين جلسه شركت نمايند. وي در ادامه با توجه به نزديك شدن به سال جديد و آمدن مسافرين نوروزي به شهر دارالعباده يزد از شهرداري خواست تا برنامه‌ريزي‌هاي لازم براي خدمات بيشتر معمول نمايد.
سپس آقاي ميروكيلي شهردار محترم ضمن ارائه گزارش از وضعيت سطح شهر، از اقدامات و فعاليت‌هاي صورت گرفته توسط شهرداري در خصوص بازسازي ميدان بعثت و تبديل آن به چهارراه و نصب چراغ راهنما جهت روان‌سازي ترافيك بر اساس مصوبات شوراي ترافيك استان و احتمال يك طرفه نمودن بعضي از خيابان‌ها و مسيرها در ايام نوروز مطالبي را عنوان نمود.
در ادامه جلسه آقاي ميرحسيني رياست كميسيون نظارت و پي‌گيري شورا از گزارش تهيه شده توسط آن كميسيون در خصوص مسائل و مشكلات و معضلات موجود در سطح شهر با حضور مسئولين دواير شهرداري از جمله معاونت خدمات شهري، سرپرست سازمان بازيافت، مسئول اداره اجرائيات و كنترل و انتظامات شهرداري توضيحات جامع و كامل ارائه نمود كه در اين راستا اعضاي شورا تأكيد نمودند بلحاظ اهميت و ضرورت و آمدن ميهمانان نوروزي به شهر دارالعباده يزد، شهرداري‌هاي مناطق سه گانه، دواير و سازمان‌هاي وابسته نسبت به پاك‌سازي، نظافت و مرتفع نمودن آن مسائل و مشكلات تا حداكثر 28 اسفندماه اقدام لازم و بايسته را معمول نمايند.
سپس با توجه به دستور كار جلسه و با حضور مسئولين مالي شهرداري بخش‌هاي ديگري از بودجه پيشنهادي سال 91 شهرداري از جمله تهيه طرح تفصيلي شهر يزد، طرح تملك اراضي و املاك مورد نياز اجراي توسعه و عمران شهري جهت اجراي طرح‌هاي عمراني بصورت تهاتري و نقدي مورد بررسي و بحث و تبادل نظر قرار گرفت كه در پايان مقرر گرديد شهرداري در خصوص پرداخت هر گونه وجه در رابطه با رديف تهيه طرح تفصيلي شهر يزد در سال 91 با هماهنگي و اخذ مجوزهاي لازم از سوي اين شورا اقدامات لازم بعمل آورد.
در ادامه جلسه با توجه به هماهنگي‌هاي بعمل آمده قبلي جناب آقاي فرهنگ دوست مدير كل محترم بنياد شهيد و امور ايثارگران استان يزد در خصوص تجليل از خانواده‌هاي محترم شهداي شاغل در شوراي اسلامي شهر در جلسه شورا حضور يافتند كه در ابتدا رياست شورا با عرض خير مقدم و خوشامدگويي به ايشان و عرض تبريك به مناسبت بزرگداشت شهدا و سالروز صدور فرمان حضرت امام خميني(ره) مبني بر تأسيس بنياد شهيد انقلاب اسلامي، از عملكرد و فعاليت‌هاي خوب صورت گرفته توسط آن اداره جهت خدمات‌رساني به خانواده‌هاي معظم شده، جانبازان، ايثارگران تقدير و تشكر نمود.
سپس آقاي فرهنگ دوست مدير كل محترم بنياد شهيد و امور ايثارگران يزد ضمن عرض تبريك به مناسبت فرا رسيدن سالروز تأسيس بنياد شهيد به دستور حضرت امام راحل و بزرگداشت شهدا، از رياست و اعضاي شورا بخاطر برپايي اين جلسه تقدير و تشكر نمود. سپس ايشان گزارش آماري از تعداد شهداي والامقام در استان،جانبازان، آزادگان و همچنين اقدامات خوب و ارزشمند صورت گرفته تا كنون از سوي آن اداره جهت خانواده‌هاي معظم شهدا ارائه نمود و در ادامه به پاس گراميداشت ياد و خاطره شهداي گرانقدر جنگ تحميلي و با حضور خانواده‌هاي محترم شهداي والامقام شاغل در شوراي اسلامي شهر آقايان كوچك‌زاده، قطب ديني و سركار خانم دهقان بنادكي با اهداي لوح سپاس و هديه تجليل و قدرداني بعمل آمد.
 
مصوبات :
      تاييد طرح اجرايي اصلاحي گذر 10 متري كوي نور
 1- نامه شماره303/51790-12/11/90 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 4591- 13/11/90 :
«شوراي محترم اسلامي شهر يزد- موضوع: تاييد طرح اجرايي اصلاحي گذر 10 متري كوي نور واقع در انتهاي بلوار وكيل- باسلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص)- احتراماً عطف به نامه شماره 2558 مورخ 28/6/90 به پيوست چهار نسخه طرح اجرايي اصلاحي گذر 10 متري كوي نور واقع در انتهاي بلوار وكيل  منضم به فايل كامپيوتري آن (CD) و تصوير طرح تفصيلي و گزارش توجيهي پيوست (حقوق مكسبه ايجاد شده و اقدامات قانوني قبلي) و پروانه‌هاي صادره ارسال مي‌گردد. مستدعي است دستور فرماييد پس از بررسي و تاييد، نتيجه را به شهرداري اعلام نمايند. ضمناً آقاي حجت فلاح جهت هر گونه توضيحي معرفي مي‌گردد.ميروكيلي- شهردار يزد»
 موضوع در صحن علني شورا مطرح، با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون عمران شورا و  پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف وموافق، طرح اجرايي فوق با تعريض از طرفين مورد تاييد قرار گرفت.
 
 جلسه با ذكر صلوات درساعت 45/21 خاتمه يافت.