پانصدو سي و هشتمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد

پانصدو سي و هشتمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد
صورتجلسه
 
   پانصدو سي و هشتمين جلسه شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 7 صبح روز چهارشنبه مورخ 24/3/91 با حضور كليه اعضاء تشكیل گرديد:
در ابتدا رياست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و آرزوي توفيق روزافزون همكاران محترم، پيشاپيش فرا رسيدن بيست و هفتم رجب سالروز بعثت حضرت رسول اكرم(ص) را بر همگان تبريك و تهنيت عرض نمود.
وي در ادامه اظهار داشت با توجه به مكاتبات صورت گرفته توسط شوراي اسلامي استان با وزير محترم راه و شهرسازي در خصوص تبديل بزرگراه مسير تهران- نطنز- يزد- سيرجان به آزاد راه بدليل موقعيت آن مسير پيشنهاد نمود مسئولين اداره راه و شهرسازي يزد هرچه سريعتر از طريق مشاركت بخش خصوصي ترجيحاً با قرارگاه سازندگي خاتم‌الانبياء(ص) بدليل توان و تجربيات درخشان و ارزشمند كاري آن قرارگاه، براي احداث مسير اشاره شده اقدام نمايند.
سپس ايشان از مسئله انتقال آب به يزد به ميزان تعيين شده ابراز گلايه نمود و از مسئولين استان خواست تا قبل از هر گونه پيش آمدن مشكلي در اين زمينه براي شهروندان تدابير و پي‌گيري‌هاي لازم را داشته باشند تا ان‌شاءا... هر چه زودتر موضوع انتقال آب به يزد (خط دوم) حل و فصل گردد.
در ادامه جلسه آقاي ميرحسيني در سخنان پيش از دستور در خصوص بعضي از مسائل و مشكلات داخلي شورا مطالبي را عنوان و خواستار حل شدن آن از سوي تمامي اعضاي شورا گرديد.
وي در ادامه گزارشي از بررسي‌‌هاي انجام شده از سوي كميسيون نظارت و پي‌گيري شورا در رابطه با علل تأخير در تدوين و اتمام طرح تفصيلي شهر يزد توسط مشاور آرمان شهر، عملكرد شهرداري در خصوص شركت تعاوني مسكن شهرداري‌ و جايگاه‌هاي سوخت CNG ، چگونگي قرارداد نصب پانل‌هاي خورشيدي در سطح شهر، عدم همكاري شهرداري جهت ايجاد راههاي تسهيل و تسريع در صدور پروانه ساختماني ارائه نمود وضمن ابراز گلايه از شهرداري بدليل عدم اجراي مصوبات شورا خواستار ارائه توضيحات شهردار محترم در جلسات آتي شورا گرديد.
 
مصوبات :
 
     ساماندهي كارگران خدمات شهري    
 
 
1- پيرو مصوبه بند 2 صورتجلسه مورخ 7/7/88 اين شورا در خصوص ساماندهي كارگران خدمات شهري ، موضوع مجدداً در صحن علني شورا مطرح با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون نظارت و پي‌گيري شورا و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق موارد به شرح زير مورد تصويب قرار گرفت:
1- شهرداري نسبت به اجراي مصوبه شورا در خصوص آموزش كارگران خدمات كه تا كنون به آن عمل ننموده اقدام نمايد.
2- مقرر گرديد شهرداري نسبت به تأمين اعتبار لازم جهت آموزش كارگران اقدامات لازم بعمل آورد.
3- جهت پيشرفت كار و بهتر عمل نمودن امور در كارگران خدماتي بايد آموزش توأم با انگيزش صورت گيرد تا كارگران با رضايت مطلوب‌تري كار خود را انجام دهند.
4- در خصوص عدم اجراي مصوبات گذشته شورا در اين زمينه شهردار محترم پاسخگو باشد.
 
     تملك پلاك واقع در طرح 30 متري خاتم    
 
2- لايحه شماره502/910011475-10/3/91 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 911000912- 13/3/91 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، بدينوسيله به استحضار مي‌رساند شهرداري يزد در نظر دارد نسبت به تملك پلاك ثبتي باقيمانده 13/1241 بخش 5 يزدبه كد نوسازي 5-47-10-2 متعلق به ورثه مرحوم غلامحسين حداديان و خانم ربابه ياوري اقدام نمايد. نظربه اينكه پس از طي مراحل قانوني توسط هيأت كارشناس رسمي منتخب دادگستري جمعاً مبلغ يك ميلياردو سيزده ميليون و بيست هزارريال (1.013.020.000ريال) برآورد و اعلام نظر گرديده است و طي اخطاريه شماره 813/22431 مورخ 6/12/90 به نامبرده ابلاغ گرديده است تا نسبت به دريافت غرامت و انتقال اسناد در طرح بنام شهرداري اقدام نمايد و پس از اتمام مهلت قانوني نامبرده از انجام توافق و انتقال خودداري نموده است، لذا به استناد ماده 8 لايحه قانوني نحوه خريد و تملك اراضي و املاك مصوب بهمن 1358 ضمن ارسال تصوير برگ ارزيابي منضم به نمايي از اخطاريه مذكور، خواهشمند است موضوع در شوراي اسلامي شهر مطرح اجازه فرماييد شهرداري از محل كد 531020001 (تملك املاك واقع در مسير طرح‌هاي عمراني نقدي) طبق مقررات نسبت به توديع مبلغ غرامت به صندوق ثبت در مهلت شش ماهه قانوني اعتبار كارشناسي اقدام نمايد. ضمناً آقاي قانع جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي‌گردد. ميروكيلي – شهردار يزد »
موضوع در صحن علني شورا مطرح، با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون برنامه و بودجه شورا و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، پيشنهاد فوق مورد تصويب قرار گرفت. ضمناً مقرر گرديد شهرداري با تعيين مهلت پانزده روز به نامبرده جهت دريافت غرامت و انتقال اسناد در طرح بنام شهرداري اقدام نمايد. بديهي است در صورت عدم هر گونه همكاري توسط ايشان در مهلت ذكر شده، شهرداري موظف است رأساً برابر ضوابط و مقررات نسبت به تملك قانوني آن اقدام نمايد.
 
     تعيين اعضاي كميسيون ماده 14 آيين‌نامه معاملات شهرداري     
 
3- نامه شماره 200/910010219-3/3/91 شهرداري يزد ثبت دبيرخانه شورا به شماره 911000772-3/3/91:
« جناب آقاي فقيه خراساني- موضوع: درخواست ارسال مصوبه- با سلام و صلوات بر محمد و ال محمد(ص) احتراماً بدينوسيله پيرو نامه شماره 42456 مورخ 20/9/90 مبني بر معرفي معاون خدمات شهري، معاون عمراني و معاون اداري و مالي به عنوان اعضاي كميسيون ماده 14 آئين نامه معاملات شهرداري‌هاي مراكز استان‌ها، به استحضار مي‌رساند تا كنون مصوبه‌اي از آن شوراي محترم مبني بر تاييد اشخاص معرفي شده واصل نگرديده، لذا به منظور تسريع در اجرايي شدن آيين‌نامه موصوف مقرر فرمايند ضمن طرح موضوع در جلسه شورا، مصوبه موصوف را به منظور اجرا به شهرداري ابلاغ فرمايند. ميروكيلي- شهردار يزد.»
موضوع در صحن علني شورا مطرح، با توجه به بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون تحول اداري و املاك شورا و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، درخواست فوق مورد تصويب قرار گرفت.
 
 
     عملكرد مجتمع كشتارگاه صنعتي دام يزد    
 
4- لايحه شماره200/910011049-8/3/91 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 911000874- 9/3/91 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، به پيوست گزارشي از عملكرد دو ساله مجتمع كشتارگاه صنعتي دام يزد ايفاد مي‌گردد. با عنايت به اقدامات مؤثرصورت گرفته در جهت كاهش هزينه‌ها و افزايش درآمدها از طريق واگذاري امور به بخش خصوصي و اصلاح روند موجود كه با توجه به آمارهاي مقايسه‌اي از عملكرد چند سال اخير منجر به بهبود وضعيت اين مجتمع نسبت به سال‌هاي گذشته شده است، اين شهرداري در نظر دارد در جهت تقويت بنيه مالي مجتمع مزبور قدرالسهم خود (از بدهي‌هاي اعلام شده طي نامه شماره 599/ك مورخ 29/9/89 شركت فرآوري (تصوير پيوست)) به مبلغ سه ميلياردو شانزده ميليون و ششصدو چهل هزارو هفتصدو هشتادو سه ريال (3.016.640.783 ريال) در قالب افزايش سهام در شركت فرآوري مواد پروتئيني از محل كد 512420001 (ديون با محل جاري وظيفه خدمات شهري) پرداخت نمايد. خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب امر به ابلاغ فرماييد. ضمناً آقاي مشتاقيون به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي‌گردد. ميروكيلي – شهردار يزد »
موضوع در صحن علني شورا مطرح، با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده با حضور مدير عامل شركت فرآوري و مواد پروتئيني در كميسيون برنامه و بودجه شورا و توضيحات رياست آن كميسيون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، با توجه به اينكه قدرالسهم ديگر سهامداران در رابطه با پرداخت بدهي معوق تا كنون پرداخت نگرديده است لذا پيشنهاد فوق با پرداخت مبلغ پنجاه درصد (50%) از مبلغ سهم شركت فرآوري مورد تصويب قرار گرفت تا بالمناصفه بين بستانكاران پرداخت گردد. ضمناً مقرر گرديد مدير عامل شركت فرآوري و مواد پروتئيني پي‌گيري‌هاي لازم را در جهت وصول سهم سهامداران معمول و نتيجه اقدامات صورت گرفته در اين زمينه را به شورا بصورت مكتوب گزارش نمايد.
     مساعدت    
 
5- درخواست هيأت امناي مسجد حضرت امام حسين(ع) كوي كسنويه ثبت دبيرخانه شورا 911000529-18/2/91، مسئول هيأت عزاداران علي‌بن موسي‌الرضا(ع) واقع در محله امام شهر ثبت دبيرخانه شورا به شماره 911000333-5/2/91، مسجد قدمگاه مالمير يزد ثبت دبيرخانه شورا به شماره 911000408-11/2/91، زورخانه شهداي محله كسنويه ثبت دبيرخانه شورا به شماره 911000528-18/2/91 ، با موضوع مساعدت مالي، موضوع در صحن علني شورا مطرح پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مقرر گرديد به هر كدام از موارد فوق، شهرداري نسبت به پرداخت مبلغ سه ميليون ريال از رديف ماده 17 سهم شورا اقدامات لازم معمول نمايد.
 
 
جلسه با ذكر صلوات درساعت 10 خاتمه يافت.