پانصدو بيست و چهارمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد

پانصدو بيست و چهارمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد
صورتجلسه
 
   پانصدو بيست و چهارمين جلسه شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 30/16 يك‌شنبه مورخ 27/1/91 با حضور اكثريت اعضاء تشكیل گرديد:
در ابتدا رياست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و با گراميداشت 29 فروردين روز ارتش جمهوري اسلامي و نيروي زميني اظهار داشت با توجه به نزديك بودن هفته شوراها برنامه‌هايي جهت هر چه بهتر گراميداشت آن هفته در نظر گفته شده است از جمله برگزاري جلسه تفسير قرآن با حضور آيت ا... ناصري نماينده ولي فقيه و امام جمعه معزز يزد و ساير مسئولين استان در فرهنگسراي آيت‌ا... مدرسي و افتتاح آن مجموعه در روز شنبه مورخ 9/2/91 ، برگزاري همايش پياده‌روي خانوادگي با همكاري هيأت ورزش‌هاي همگاني استان در روز جمعه مورخ 15/2/91 و ساير برنامه‌ها كه اميدواريم با همكاري ساير اعضاي شورا بتوانيم برنامه‌هاي در نظر گرفته شده را به نحو احسن انجام دهيم.
سپس آقاي فقيه خراساني ضمن اشاره به سفر قريب‌الوقوع وزير محترم راه و شهرسازي به استان يزد پيشنهاد نمود شورا هماهنگي و برنامه‌ريزي‌هاي لازم را در جهت ملاقات با ايشان جهت تقدير و تشكر به پاس اقدامات صورت گرفته براي احداث بزرگراه مسير نطنز-يزد-بندرعباس و تأكيد بر اجراي آن اقدامات لازم بعمل آيد. وي در ادامه از اقدامات انجام شده توسط بعضي از صاحبان غرف ميدان ميوه و تره‌بار جهت ساخت ميدان جديد ميوه و تره‌بار در شهر شاهديه مطالبي را عنوان و خواستار پي‌گيري جدي شهرداري در جهت جلوگيري از احداث مجموعه جديد از سوي مسئولين استان گرديد. سپس ايشان با اشاره به افتتاح كارخانه كمپوست تأكيد نمود تا شهرداري پي‌گيري‌هاي بعدي را در جهت تهيه كود مغذي شده بعمل آورد و همچنين از دست‌اندركاران و كساني‌كه به نوعي در جهت راه‌اندازي آن كارخانه خدمات ارزنده‌اي داشتند با اهداي لوح سپاس از آنان تجليل نمايد.
در ادامه جلسه با توجه به دعوتنامه ارسالي و هماهنگي‌هاي قبلي صورت گرفته رئيس و تني چند از اعضاي محترم شوراي اسلامي شهر حميديا در خصوص بررسي و ارائه راهكارهاي مناسب جهت الحاق شهر حميديا به شهر يزد در جلسه شورا حضور يافتند كه در ابتدا آقاي مطهريان رياست شورا ضمن عرض خيرمقدم و خوشامدگويي به ميهمانان ارجمند اظهار داشت با توجه به پي‌گيري‌هاي انجام شده و پيرو جلسات و بازديدهاي مشترك صورت گرفته در اوايل دور سوم فعاليت شوراها تا كنون به نتيجه عملي نرسيديم و به نفع هر دو شهر مي‌باشد كه ادغام شويم و بتوانيم امتيازات خاص دولتي كه براي كلان‌شهرها در نظر گرفته مي‌شود در جهت خدمت رساني و آباداني شهر استفاده كنيم كه ما اميدواريم با تعامل و همكاري دو سويه قبل از اتمام دور سوم شوراها بتوانيم خدمت بزرگي را براي مردم و شهروندان دارالعباده يزد داشته باشيم.
سپس هر يك از اعضاي شورا با گراميداشت ايام فاطميه و عرض خيرمقدم و خوشامدگويي به ميهمانان محترم نقطه نظرات، ديدگاهها و پيشنهادهاي خود در خصوص الحاق شهر حميديا به شهر يزد و بهره‌گيري استفاده از منابع و امتيازات دولتي جهت كلان شهر شدن براي هر چه بيشتر و بهتر خدمت نمودن به مردم و عمران و آباداني شهر يزد و توزيع عادلانه خدمات با تعامل و همكاري و تلاش جمعي و بررسي و حل مسائل و مشكلات شهر از جمله آلودگي هوا و جلوگيري از هر گونه مهاجرت پذيري و گسترش بي‌رويه شهر و رفع موانع موجود مرزهاي مشترك دو شهر مطرح و بحث و تبادل نظر نمودند و خواستار پي‌گيري و حمايت اين موضوع از طريق مسئولين استان هم شدند.
در ادامه آقاي دشتي رئيس شوراي اسلامي شهر حميديا با عرض تسليت به مناسبت شهادت حضرت زهرا (س) و تقدير و تشكر بخاطر برپايي اين جلسه، ضمن ارائه گزارش از عملكرد و خدمات و فعاليت‌هاي صورت گرفته تا كنون توسط آن شورا با همكاري شهرداري در شهر حميديا، خلاصه و اهم مسائل مطرح شده در جمع اهالي مردم شهر حميديا و خواسته آنان در جهت الحاق شهر حميديا به شهر يزد براي كلان شهر شدن به شرح ذيل مطرح و توضيحاتي ارائه نمود:
« مهمترين مسئله جلب اعتماد شهروندان و ضمانت مقامات عاليه استان جهت اجرائي شدن تعهدات طرفين مي‌باشد و همچنين براي آماده شدن زمينه الحاق شرايط ذيل در فاصله زماني حداكثر تا پايان مهلت قانوني دوره سوم شورا بايد محقق گردد.
1- گزينه پيشنهادي شهرداري يزد در خصوص منطقه چهار (مشتمل بر بخشي از صفائيه و شهرحميديا) كه در جلسات مشترك دو شورا مورد تاييد قرار گرفته در شوراي شهر يزد مصوب گردد.
2- در محدوده منطقه چهار با مشاركت شهرداري حميديا و شهرداري يزد ساختمان شهرداري منطقه چهار در مكان مناسبي كه دسترسي شهروندان را آسان مي‌نمايد احداث شود.
3- پروژه‌هاي ذيل كه پروژه‌هاي مشترك شهرداري يزد و حميديا مي‌باشد در بودجه دو شهرداري پيش‌بيني و عمليات اجرائي آن آغاز گردد.
الف- ميدان و بلوار كه در امتداد بلوار شهيد سامعي به سمت كوره‌هاي آجر پزي كه در طرح جامع حمل و نقل به عنوان رينگ 2 يزد پيشنهاد گرديده است.
ب- بلوار شهيد سيد علي دشتي كه در طرح تفصيلي شهر حميديا پيشنهاد گرديده و در محدوده دو شهر مي‌باشد.
ج- پل دانه سا كه در امتداد خيابان شهيد جعفري مي‌باشد در اسرع وقت عمليات اجرائي آن آغاز گردد.
4- هزينه خدمات و تعرفه‌هاي عوارض ساليانه شهر يزد و حميديا به مدت 5 سال متعادل گردد.
5- كليه پرسنل شاغل در شهرداري حميديا اعم از رسمي، پيماني و قراردادي و شركتي در پست‌هاي سازماني مشغول بكار تثبيت و ارتقاء يابند.
6- ايجاد پايانه اتوبوسراني حمل و نقل شهري در تقاطع بلوار شهيد دشتي و بلوار شهيد سامعي.
شروط پيشنهادي فوق بايد به تاييد مقامات عاليه استان و استاندار محترم رسيده جهت اجراي آن تضمين لازم داده شود.»
در ادامه جلسه آقاي ميروكيلي شهردار محترم با عرض خيرمقدم و خوشامدگويي به ميهمانان گرامي ضمن ارائه گزارش از فعاليت‌ها و خدمات صورت گرفته توسط شهرداري يزد در آن شهر از جمله خدمات ايستگاه آتش نشاني و اتوبوسراني، تاكسيراني و غيره نقطه نظرات و ديدگاههاي خود را جهت ادغام شهرهاي حميديا و يزد براي كلان شهر شدن و استفاده از امتيازات دولتي براي خدمات رساني هر چه بيشتر به مردم ارائه نمود. در پايان مقرر گرديد شوراي اسلامي شهر حميديا حداكثر ظرف مدت يك ماه نسبت به بررسي موضوع ادغام شهرهاي حميديا و يزد در جلسات علني خود اقدام و در صورت تصويب در آن شورا موضوعات طي تفاهم‌نامه‌اي بصورت دو جانبه تنظيم تا در شوراي اسلامي شهر تصويب تا پي‌گيري‌هاي بعدي صورت پذيرد.
مصوبات :
 
     ايراد فرمانداري    
 
 
2- نامه شماره129-9/1/91 فرمانداري يزد ثبت دبيرخانه شورا به شماره 911000045- 14/1/91 در خصوص ايرادات آن فرمانداري نسبت به بند يك صورتجلسه 27/12/90 شورا بابت قسمت‌هايي از بودجه سال 91 شهرداري، موضوع مجدداً در صحن علني شورا مطرح پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق مقرر گرديد متن ذيل بعنوان پاسخ به فرمانداري ارسال گردد:
رديف يك : همانگونه كه مستحضرمي‌باشيد بودجه بصورت پيشنهادي بوده و شهرداري و شوراي اسلامي شهر طبق بررسي ها و مدنظر قراردادن امكانات و قابليت هاي موجود، بودجه را پيشنهاد مي‌نمايد و درصورتيكه در سال اجرا، شهرداري با مشكلات غيرمترقبه مواجه نشود دسترسي به بودجه پيشنهادي ممكن خواهد بود . قابل ذكر است بودجه سال 90 شهرداري بيش از 80% محقق گرديده است و طبق بررسي‌هايي كه به عمل آمده و تعهداتي كه از سوي شهرداري داده شده تحقق بودجه 106 ميلياردي شهرداري غير ممكن نخواهد بود.
 
رديف دو : با توجه به اينكه تا كنون بالغ بر 40 ميليارد ريال جهت راه اندازي كارخانه كمپوست سرمايه گذاري صورت گرفته است و درحال حاضر نيزمقدمات راه اندازي كارخانه فراهم گرديده و كارخانه در تاريخ 24/01/1391 به بهره برداري رسيد. لذا به نظر مي‌رسد با عنايت به سرمايه گذاري كه تاكنون در اين خصوص صورت گرفته ، ادامه فعاليت آن كارخانه به صرفه و صلاح شهرداري و شهروندان محترم باشد . ضمناً در خصوص نقايص و عدم عمل به تعهدات پيمانكار مراتب در صورت نياز از طريق مراجع قضايي پي‌گيري خواهد شد.
 
رديف سه: با عنايت به اينكه تهيه فرمهاي بودجه ريزي عملياتي موضوعي جديد در شهرداريها مي‌باشد و نياز به تحليل و بررسي دارد نسخه اي ازآن پس از تكميل متعاقباًايفاد مي‌گردد .
 
رديف چهار: بودجه مصوب سال 91 شوراي اسلامي شهر يزد طي نامه شماره 911000153 مورخ 22/1/91 به آن فرمانداري ارسال گرديده است.
رديف پنج : كسري مبلغ مذكور در بودجه مصوب سال 1391 لحاظ و نسخه اصلاح شده به پيوست ايفاد مي‌گردد .
 
     طرح پيشنهادي اعضاي شورا
 
2- طرح پيشنهادي اعضاي شورا به نام‌هاي آقايان (كوچك‌زاده، فقيه خراساني، حرزاده، خباززاده‌يزدي و سركار خانم‌ها وزيري و حيدري) ثبت دبيرخانه شورا به شماره 911000194-27/1/91 :
موضوع : تشكيل كميسيون توافقات موارد خاص.
توضيح : « امضاء كنندگان زير پيشنهاد مي‌نمايند جهت تملك املاك واقع شده در طرح‌هاي عمراني شهرداري كه از مدت اجراي طرح پنج سال مي‌گذردو بلحاظ حساسيت آن در خصوص احراز مالكيت و غيره پس از بررسي‌هاي لازم در كميسيون توافقات موارد خاص متشكل از نمايندگان ادارات حراست، ارزشيابي، حقوقي، املاك و نماينده شوراي اسلامي شهر در منطقه مورد نظر و همچنين شهردار منطقه و پس از استعلام‌هاي لازم از ادارات اوقاف، ثبت اسناد ونيز ستاد اجراي فرمان امام(ره) پس از احراز اصالت مالكيت توسط اين كميسيون شهرداري لايحه تملكي لاز‌م‌را تنظيم وبراي تصميم‌گيري‌به‌شورا ارسال دارد.»
موضوع در صحن علني شورا مطرح، پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف وموافق، طرح پيشنهادي فوق مورد تصويب قرار گرفت.
 
     تعيين مشاور
 
3- با عنايت به پيشنها آقاي كوچك زاده جهت تعيين مشاور براي كميسيون عمران شورا موضوع در صحن علني مطرح پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق، نظر به توان، تخصص و تجربيات كاري آقاي مهندس محمد زينل پور نامبرده به عنوان مشاور كميسيون عمران شورا جهت نظارت و مراجعه مستمر در حين اجرا بر پروژه‌هاي عمراني شهرداري يزد و نيز برآورد اوليه هزينه پروژه‌هاي منظور شده در بودجه و ارائه نتايج حاصله به شورا تعيين و انتخاب گرديد.
 
     تعيين اجاره بهاي سال 91 ميادين ميوه و تره‌بار    
 
 
4- لايحه شماره200/53469-19/11/90 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 4701- 20/11/90 :
«   احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375و اصلاحيه بعدي آن، به پيوست ليست كارشناسي رسمي به شماره 1466 مورخ 29/10/90 در خصوص اجاره بهاي غرفه ها،باسكول دستي و يك باب قهوه خانه واقع در ميدان ميوه و تره بار براي سال 91 مورد تأييد هيأت مديره سازمان ميوه و تره بار ايفاد مي گردد. خواهشمند است با عنايت به ماده 3 آيين نامه اجرايي قانون اصلاح ماده واحده نحوه واگذاري اماكن و ميادين و غرفه ها مصوب 1/11/1374 ، موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب امر به ابلاغ فرماييد.ضمناً آقاي كشفي پور به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد. ميروكيلي – شهردار يزد »
موضوع در صحن علني شورا مطرح با توجه به بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون برنامه و بودجه شورا و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق پيشنهاد فوق مورد تصويب قرار گرفت.
 
     تملك تمامي پلاك ثبتي 1/4634 واقع در بلوار آيت‌ا... خامنه‌اي    
 
 
5- لايحه شماره502/58725-15/12/90 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 5107- 17/12/90 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، شهرداري يزد در نظر دارد نسبت به تملك تمامي از پلاك ثبتي 1/4634 بخش 4 يزد واقع در بلوار آيت ا... خامنه اي جهت جايگزين پاركينگ بر معبر تجاريهاي بلوارمذكور باكد نوسازي شماره 15-4-28-3 متعلق به آقاي ابوطالب صابري اقدام نمايد كه در اين خصوص توافقنامه اي في مابين تنظيم كه در ازاء واگذاري ملك موصوف و براساس ارزيابي انجام شده جمعاً مبلغ000/000/082/5ريال بابت غرامت ملك در طرح تعيين مقرر شد پس از انتقال رسمي اسناد در طرح وتحويل ملك به شهرداري مبلغ 000/000/000/1 ريال به صورت نقد ومابقي درسه قسط در وجه ايشان پرداخت گردد. عليهذا با عنايت به مشروحه فوق ضمن ارسال تصوير توافقنامه منضم به نمايي از برگ ارزيابي و نقشه مربوطه كه موقعيت پلاك برروي آن مشخص گرديده است خواهشمند است موضوع در شوراي اسلامي شهر مطرح اجازه فرمائيد از محل كد531020134تملك پاركينگ بر معابر اصلي اقدامات بعدي معمول گردد. ضمناً در صورت نياز آقاي قانع جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي‌گردد. ميروكيلي – شهردار يزد »
موضوع در صحن علني شورا مطرح با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون برنامه و بودجه شورا و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق پيشنهاد فوق مشروط به اخذ تخفيف ده درصد (10% ) از مالك مورد تصويب قرار گرفت. ضمناً مقرر گرديد شهرداري پس از تحويل ملك نسبت به آزادسازي و تبديل آن به پاركينگ اقدامات لازم معمول نمايد.
 
 
جلسه با ذكر صلوات درساعت 45/19 خاتمه يافت.