پانصدو بيست و ششمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد

پانصدو بيست و ششمين جلسه سومين دوره شوراي اسلامي شهريزد
صورتجلسه
 
   پانصدو بيست و ششمين جلسه شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 30/16 يك‌شنبه مورخ 3/2/91 با حضور اكثريت اعضاء تشكیل گرديد:
در ابتدا رياست شورا با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد(ص) فرا رسيدن سالروز شهادت حضرت زهرا(س) را به محضر آقا امام زمان (عج) و همه شيعيان و دوستداران و خاندان عصمت و طهارت(ع) تسليت عرض نمود و حديثي از آن حضرت نقل نمود كه در دين شما سه چيز محبوب است . 1-كتاب خدا 2-نگاه كردن به چهره رسول خدا 3-انفاق در راه خدا.
وي در ادامه اظهار داشت به مناسبت گراميداشت هفته شوراها اقدامات انجام شده توسط شورا در خصوص نصب بنر در سطح شهر جهت شركت شهروندان در مسابقه عكاسي، نظرسنجي از مردم از طريق پيامك جهت تعيين مهمترين اولويت شهر از لحاظ آسفالت- فضاي سبز- روشنايي معابر- نظافت شهري- بهبود ترافيك، بازديد از پروژه‌هاي عمراني شهرداري با حضور خبرنگاران به همراه مسئولين شهرداري از جمله ميدان مركزي ميوه و تره‌بار جديد، ترمينال مسافربري، بلوار ولايت، ميدان حج و ارائه گزارش عملكرد و فعاليت دور سوم شورا قبل از خطبه‌هاي نماز جمعه، برگزاري كلاس تفسير قرآن با حضور آيت‌ا... ناصري نماينده محترم ولي فقيه و امام جمعه معزز يزد با حضور مسئولين ادارات استان در فرهنگسراي شهرداري در روز شنبه و افتتاح فرهنگسراي حضرت آيت‌ا... مدرسي در فرداي آن روز مطالبي را عنوان و از همه اعضاي شورا خواست تا در مراسم‌هاي فوق حضور فعال داشته باشند.
سپس آقاي ميروكيلي شهردار محترم از برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته توسط شهرداري با همكاري سازمان عمران در خصوص اجراي پروژه‌هاي مشترك جهت احداث ميدان فضاي سبز واقع‌در انتهاي خيابان امام خميني‌(ره)، احداث ميدان ورودي شهرك صنعتي جنب ترمينال مسافربري و همچنين رايزني‌هاي صورت گرفته با بخش خصوصي جهت مشاركت براي احداث پروژه مجتمع اداري تفريحي و پروژه دكتر پيرنيا توضيحاتي ارائه نمود.
در ادامه جلسه با توجه به حضور آقاي مهندس خادمي در جلسه شورا در رابطه با ادغام شهر حميديا به شهر يزد جهت كلان شهر شدن و پي‌گيري اين موضوع مهم توسط ايشان بحث و تبادل نظر بعمل آمد.
 
 
مصوبات :
 
     ادغام شهر حميديا به يزد
1-با عنايت به جلسه مشترك شوراهاي شهر يزد و حميديا در حضور استاندار محترم و تأكيد ايشان مبني بر ادغام اين دو شهر و با توجه به مزاياي حاصله از ادغام و قرار گرفتن شهر يزد در گروه كلان شهرها و همچنين جلسات مكرر مشترك اين دو شورا و با لحاظ نمودن شروط شش‌گانه اعلامي از سوي شوراي اسلامي شهر حميديا در جلسه علني روز يك‌شنبه مورخ 27/1/91 اين شورا، شوراي اسلامي شهر يزد به جهت فوايد، ثمرات و امتيازات تبعي اين ادغام آمادگي كامل خود را جهت انجام امر ادغام دو شهر اعلام مي‌نمايد. ضمناًً پيشنهاد مي‌گردد آقاي خادمي بعنوان نماينده اجرايي اين شورا جهت تدوين پيش‌نويس تفاهم نامه لازم جهت ارسال به دو شورا معرفي گردد.
 
     انعقاد قرارداد احداث پل مكانيزه
2- لايحه شماره200/61226-27/12/90 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 5261- 27/12/90 :
 
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، با عنايت به پي‌گيريهاي آن شوراي محترم و شهرداري در خصوص احداث پل مكانيزه عابر پياده، همان‌گونه كه استحضار داريد در فراخوان انجام شده هيچ شركتي جهت مشاركت، داوطلب اجراي پروژه مذكور نبوده است و با پي‌گيري‌هاي مكرر مؤسسه مالي اعتباري ثامن‌الحجج (ع) طي درخواست شماره 1561/ث/1173 مورخ 18/12/90 جهت احداث پل طبق پيش‌نويس قرارداد پيوست اعلام آمادگي نموده است، لذا خواهشمند است دستور فرماييد موضوع در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت موافقت امر به ابلاغ نمايند. ضمناً آقاي پيرنيا به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي‌گردد. ميروكيلي – شهردار يزد »
موضوع در صحن علني شورا مطرح، با توجه به بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون برنامه و بودجه و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق پيشنهاد فوق مورد تصويب قرار گرفت.
 
 
     ايراد فرمانداري    
 
3- نامه شماره389-31/1/91 فرمانداري يزد ثبت دبيرخانه شورا به شماره 911000264- 2/2/91 در خصوص ايراد آن فرمانداري نسبت به بند يك رديف دو صورتجلسه مورخ 16/1/91 شورا بابت تفويض اختيار به شهردار، موضوع مجدداً در صحن علني شورا مطرح پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق مقرر گرديد متن ذيل به عنوان پاسخ به فرمانداري ارسال گردد:
« رديف يك : ايراد فرمانداري وارد تشخيص داده شد و مقرر گرديد نماينده شوراي اسلامي شهر بعنوان ناظر و بدون حق رأي در جلسات مربوطه حضور داشته باشند.»
 
     نتيجه اصلاحات تعرفه عوارض و بهاي خدمات سال 1391 شهرداري يزد    
 
4- نامه شماره6517-2/2/91 معاون امور عمراني استانداري يزد ثبت دبيرخانه شورا به شماره 911000267- 2/2/91 :
« رئيس محترم شوراي اسلامي شهر يزد- موضوع: نتيجه اصلاحات تعرفه عوارض و بهاي خدمات سال 1391 شهرداري يزد- سلام عليكم- با صلوات بر محمد و آل محمد(ص)- شايسته است از نتيجه توافقات به عمل آمده در جلسه مورخ 15/1/91 كه با حضور جناب‌عالي، فرماندار شهرستان يزد، شهردار محترم يزد و مديران كل محترم دفاتر امور شهري و شوراها و فني در خصوص اعتراضات فرمانداري يزد (كميته انطباق) به تعرفه عوارض و بهاي خدمات سال 1391 شهرداري يزد، در دفتر اينجانب برگزار گرديد، اين معاونت را مطلع نماييد. حيدرنوروزي- معاون امور عمراني»  
موضوع در صحن علني شورا مطرح پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق مقرر گرديد متن ذيل به عنوان پاسخ به آن معاونت ارسال گردد:
« از آنجا كه در قوانين و مقررات جاري جهت كميته فني اعلامي، جايگاه قانوني تعريف نگرديده است بنابراين هر گونه تعديل و يا تغيير صرفاً هيأت حل اختلاف استان برابر ماده 83 قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور (تصوير پيوست) مكلف است ظرف مدت بيست روز به موضوع رسيدگي و اعلام نظر نمايد.»
 
 
     در خصوص بند 3 صورتجلسه مورخ 13/7/1390
 
5- لايحه شماره230/57607-10/12/90 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا به شماره 4999- 11/12/90 :
« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، عطف به نامه شماره 4633 مورخ 16/11/1390 در خصوص بند 3 صورتجلسه مورخ 13/7/1390 آن شوراي محترم پيشنهاد مي‌گردد از آنجايي كه بر اساس توافقنامه مذكور (تصوير پيوست) تعداد اقساط 24 ماهه بوده، نسبت به موافقت با اخذ اقساط 24 ماهه و ابلاغ به شهرداري اقدام فرماييد. ضمناً آقاي قانع به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي‌گردد. ميروكيلي – شهردار يزد »
موضوع در صحن علني شورا مطرح، با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون برنامه و بودجه و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق پيشنهاد فوق مورد مخالفت قرار گرفت.
 
     مساعدت
 
6- نامه شماره632/883/ش-8/11/90 مدير عامل شبكه فعالين ازدواج (شفا) ثبت دبيرخانه شورا به شماره 4501- 9/11/90 :
 
« حجه الاسلام والمسلمين جناب آقاي مطهريان- رئيس محترم شوراي اسلامي شهر يزد- سلام عليكم- پس از حمد و ثناي پروردگار و درود و صلوات بر محمد و آل محمد- با احترام پيرو نشست مورخ 5/10/1390 كه با حضور حضرتعالي، شهردار محترم يزد اعضاي محترم شوراي شهر و رئيس محترم سازمان فرهنگي ورزشي شهرداري يزد در محل شفا برگزار گرديد، پيشنهاداتي جهت همكاري متقابل شفا و شهرداري مطرح شد از جمله: 1- در اختيار قرار دادن سالن اجتماعات فرهنگسراي شهرداري به صورت رايگان جهت برگزاري برنامه‌هاي فرهنگي- آموزشي.
2- در اختيار قرار دادن 5 عدد استند تبليغات شهري در هر ماه به صورت رايگان براي اطلاع رساني برنامه‌ها. پيرو مذاكرات حضوري مستدعي است در صورت صلاحديد دستور فرماييد موارد فوق در جلسه آتي شورا مطرح گردد. پيشاپيش از بذل عنايت حضرتعالي به اين مجموعه كمال تشكر را دارم. علي پارسانيا- مديرعامل »
موضوع در صحن علني شورا مطرح، با عنايت به بررسي‌هاي بعمل آمده و توضيحات رياست كميسيون فرهنگي اجتماعي شورا و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق با در اختيار گذاشتن سالن اجتماعات فرهنگسراي شهرداري در طول سال چهار مرتبه بصورت رايگان و همچنين در اختيار قرار دادن 5 پايه ايستاده تبليغات شهري در هر ماه بصورت نيم بهاء مورد تصويب قرار گرفت.
 
 
 
جلسه با ذكر صلوات درساعت 30/19 خاتمه يافت.