يكصدوهفتاد ونهمين ‌جلسه چهارمين دوره شوراي‌اسلامي شهريزد

   صورتجلسه

     يكصدوهفتاد ونهمين ‌جلسه شوراي‌اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 7صبح  روز سه شنبه مورخ 8/2/94 با حضور تمامي اعضاء تشكیل گرديد :

   درابتدا رياست شورا با سلام وصلوات برمحمد وآل محمد(ص) وعرض تبريك فرارسيدن سالروز تشكيل شوراها روزجهاني كار وكارگر و روز معلم و عرض خيرمقدم و خوشامدگويي به ميهمانان ارجمند آقاي شاكري شمسي فرماندار محترم ، آقاي ميرحسيني مشاور محترم فرماندار و آقايان سالاري و شاكري معاونين محترم فرماندار اظهارداشت : درنظام جمهوري اسلامي و براساس فرمان حضرت امام راحل (ره) وطبق قانون اساسي شوراها بوجود آمد كه اين شوراها پل ارتباطي بين مردم و مسئولين هستند و ما اميدواريم با درايت و تعامل، همكاري تمام مسئولين دستگاهها بتوانيم درجهت خدمت رساني به مردم كارهاي بيشتري انجام بدهيم .

سپس آقاي شاكري شمسي فرماندار محترم با عرض تبريك اعياد ماه رجب و آرزوي بهره گيري از فيوضات اين ماه بزرگ و با گراميداشت سالروز تشكيل شوراها واستقرار حكومت مردمي درايران و حاكميت مردم بر سرنوشت خويش و عرض تبريك به مناسبت فرارسيدن روزجهاني كار و كارگر و روزمعلم وتقدير وتشكر از عملكرد يكساله شورا و همچنين شهرداري به پاس اجرايي نمودن مصوبات شورا ونيز اقدامات انجام شده درايام نوروز براي خدمت رساني به ميهمانان نوروزي با حمايت شورا و ميزان رضايت مندي مردم از ارزيابي انجام شده اظهارداشت: با توجه به نامگذاري امسال از سوي مقام معظم رهبري به نام سال همدلي ، همزباني دولت و ملت ، يكي از نهادهايي كه مي تواند جهت اجرايي شدن اين فرامين درسال 94 مؤثر واقع شود شوراها و شهرداري ها هستند كه اميداست با ايجاد همدلي و تلاش بتوانيم سطح اعتماد عمومي مردم را نسبت به شوراها افزايش دهيم و شوراها با يك برنامه ريزي و برنامه محوري براي حضور ومشاركت مردم طبق موارد اشاره شده درقانون كارها را انجام و مردم را در جريان امورات قراردهند وبا توجه به اينكه دراسفند سال جاري قراراست انتخابات مجلس شوراي اسلامي وخبرگان رهبري انجام شود برنامه ريزي هاي لازم جهت برگزاري هرچه بهتر انتخابات باحضور پرشور و گسترده مردم همچون گذشته اين امر محقق گردد. وي درادامه با اشاره به ميزان رضايت مردم درسال 93 ،ازشوراي شهر وشهرداري خواست تلاش خود را درخصوص توسعه وگسترش فضاي سبز شهري ، رفت و روب معابر وجمع آوري زباله و پاكسازي شهر وتوجه ويژه به بافت تاريخي ، روشنايي معابر و آذين بندي شهر به مناسبت ايام هاي مختلف ، پرهيز از دوباره كاري ها ، استفاده از تجربيات و افراد متخصص درطرح ها و پروژه هاي عمراني ، جامع نگري و كلي نگري برنامه ها درمناطق شهري وغيره مضاعف نمايند . سپس ايشان رويكرد شهر يزد را درسال 94 دو موضوع مهم 1- بحث سلامت محوري و اقدامات انجام شده با همكاري شهرداري درسطح محلات شهر به خصوص بلوار بهمن و ارتقاء سطح بهداشتي آن محل 2- لزوم توجه ويژه به بحث گردشگري وبافت تاريخي يزد با تعامل و همكاري دستگاههاي مربوطه به خصوص سازمان ميراث فرهنگي برشمرد وي درادامه خواهان همكاري تمامي دستگاهها جهت استقرار كلينيك پزشكي در محور يزد- تفت به دليل شناخته شدن شهر يزد بعنوان قطب درمان كشور براي خدمات دهي به مراجعين واسكان آنان وهمچنين جلوگيري از گسترش بي رويه حاشيه نشيني در شهر يزد گرديد .

درادامه جلسه هر يك از اعضاي شورا با عرض تبريك فرارسيدن ماه مبارك رجب و اعياد اين ماه بزرگ و با گراميداشت فرارسيدن سالروز شوراها وعرض خيرمقدم و خوشامدگويي به ميهمانان ارجمند وتقدير و تشكر از فرماندار محترم به پاس حسن همكاري مجموعه فرمانداري با شورا نقطه نظرات وپيشنهادهاي خود را به شرح زير مطرح و بحث وتبادل نظر نمودند:

آقاي فقيه خراساني :

- پر رنگ تر جلوه دادن هفته شوراها وانعكاس عملكرد ، وظايف شوراها جهت اطلاع شهروندان محترم.

- تعامل وهمكاري بيشتر مسئولين و دستگاههاي خدمات رسان با شورا جهت عمران و آباداني شهر و خدمت بيشتر به مردم .

- تشكر ويژه از فرماندار محترم به پاس هرگونه همكاري با شوراي اسلامي شهرستان .

- لزوم توجه ويژه به مسائل ومشكلات درحال حاضر كشتارگاه صنعتي و ميدان ميوه وتره بار .

آقاي مطهريان :

- ساماندهي حضور افاغنه و مهاجرين خارجي در يزد جهت جلوگيري از مسائل و مشكلات اجتماعي و اخلاقي و غيره .

- توجه ويژه به بافت تاريخي و لزوم همكاري دستگاههاي مربوطه براي احياء و مرمت آن بافت تاريخي.

آقاي خباززاده يزدي :

- برنامه ريزي در راستاي جلوگيري از خروج نخبگان يزد وجلوگيري از ورود افراد غيربومي دريزد.

- ضرورت پي گيري انتقال هرچه سريعتر پروژه خط دوم انتقال آب به يزد.

- جلوگيري از رشد حاشيه نشيني در شهر يزد .

آقاي رادمنش:

- برنامه ريزي در راستاي ايجاد امنيت درپاركهاي سطح شهر با همكاري نيروي انتظامي براي آسايش و رفاه شهروندان گرامي .

- تعيين وانتخاب مديران بومي براي ادارات استان .

- دعوت از اعضاي شورا جهت حضور در جلسات فرهنگي استان .

- تشكيل ستاد بحران براي جلوگيري از مسائل ومشكلات مربوط به قنوات و جلوگيري از خطرات و بيماري هاي احتمالي با همكاري دستگاههاي مربوطه از جمله شركت آب وفاضلاب .

سركار خانم اميني :

- ساماندهي حضور وسكونت اتباع بيگانه و مهاجرين خارجي به خصوص افاغنه درشهر يزد .

- تأكيد براجرا نمودن مصوبات شورا توسط دستگاههاي اجرايي براساس قانون شوراها .

سركارخانم وزيري :

- تعريض خيابان مسجد جامع و همچنين نصب تابلو توقف ممنوع براي كاهش ترافيك و عنداللزوم خريد كارخانه برق درابتداي آن خيابان جهت احداث پاركينگ .

- مرمت وبازسازي سنگفرش هاي ورودي و داخل مسجد جامع با همكاري سازمان ميراث فرهنگي.

آقاي شايق :

- اجراي پروژه هاي عمراني شهري توسط ساير دستگاهها با هماهنگي شورا وهمكاري شهرداري .

- احداث دهكده سلامت دريزد و پي گيري جهت اجراي كارهاي اوليه آن .

- پي گيري ضرورت تشكيل كميته روشنايي معابر شهري با توجه به اعتراضات مردمي .

- جلوگيري از احداث خط دوم راه آهن در يزد .

- استقرار نيروي انتظامي درپاركهاي سطح شهر براي تأمين امنيت و جلوگيري از مسائل غيراخلاقي.

سركار خانم يادگار :

- پي گيري براي اختصاص بودجه و اعتبارات دولتي جهت جداسازي آب شرب از آب خام .

- ضرورت خريد باغات جهت احداث پارك براي بانوان .  

سپس آقاي عظيمي زاده شهردار محترم با عرض خيرمقدم و خوشامدگويي به ميهمانان ارجمند و عرض تبريك فرارسيدن سالروز شوراها ، روزجهاني كار وكارگر و روز معلم ، گزارشي از عملكرد و فعاليتهاي انجام شده توسط شهرداري در سال 93 توضيحاتي ارائه نمود و از مسئولين تمامي دستگاهها خواست با تعامل و همكاري بيشتر با شهرداري جهت اجراي برنامه هاي خود درسال 94 براي بالابردن ميزان رضايت مندي مردم و آباداني شهر بيش از پيش تلاش و همت نمايند . سپس ايشان از فرمانداري خواست تا هرچه زودتر نظرات خود را طبق ضوابط بابت بودجه سال 94 به شهرداري اعلام تا كارها هرچه زودتر شروع و هيچگونه وقفه اي در كار ايجاد نگردد .

درادامه جلسه آقاي سالاري معاون سياسي واجتماعي فرمانداري درخصوص پي گيري هاي انجام شده و مكاتبات صورت گرفته تاكنون بابت حضور افاغنه درشهر يزد و مشكلات ايجاد شده و همچنين آقاي شاكري معاون عمراني فرمانداري در رابطه با بودجه مصوب سال 94 شهرداري و بررسي هاي انجام شده در كميته انطباق با توجه به ارتقاء درجه شهرداري و لزوم تعامل و همكاري بيشتر و ضرورت جلوگيري از ساخت وسازهاي غيرمجاز و اجراي ضوابط ومقررات مربوط به شهرداري و جذب سرمايه گذار مطالبي را عنوان نمودند .  

مصوبات :

    پاسخ به ايراد فرمانداري   

 

1-  نامه شماره 635- 29/1/94 فرمانداري ثبت دبيرخانه شورا بشماره 941000302- 1/2/94 درخصوص ايرادات آن فرمانداري نسبت به بند يك صورتجلسه مورخ 26/12/93 اين شورا بابت بودجه پيشنهادي سال 94 شهرداري موضوع مجدداً درصحن علني شورا مطرح پس از بحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف وموافق مقررگرديد جوابيه شهرداري كه طي نامه شماره 940004912- 7/2/94 به شورا اعلام گرديد ، بشرح زير به عنوان پاسخ به فرمانداري ارسال گردد :

رديف 1 : با عنايت به عدم تحقق استخدام رسمي 52 نفر در سال 1394، مقررگرديد بندهای مرتبط در این ردیف اصلاح و مجدداً به فرمانداري ارسال گردد.

رديف 2 : با عنایت به بررسی مجدد ،مقرر گرديد ردیف مربوطه در بودجه اصلاح و مجدداً به فرمانداري ارسال گردد.

رديف 3 : الف) درخصوص پيش‌بيني اعتبار نيم‌درصد سهم كتابخانه‌هاي‌عمومي نحوه‌محاسبه‌اعتبارات مزبور بشرح‌ذيل مي‌باشد:

درآمد پيش بيني شده – (وام دريافتي از بانكها+وام دريافتي از وزارت كشور+ فروش اموال منقول) * نيم درصد

000/719/733/2- (000/000/281/806+000/000/000/10 + 000/000/000/50)-000/000/000/700/3

سهم كتابخانه ها                                                          000/595/668/12- %5/. *000/719/732/2            

  لذا بر اساس اطلاعات فوق پادار نمودن سهم کتابخانه ها در بودجه تنظیمی منطقی می باشد.

ب) همچنين در ارتباط با اعتبار آموزش كاركنان و پژوهش، اين رديف نيز می بایست در بودجه اصلاح و مجدداً به فرمانداری ارسال‌گردد.

رديف 4 : در ارتباط با اعتبار پيش بيني شده جهت بودجه اين شورا نيز لازم به ذكر است، رديف مذكور طبق نظر اعضاي اين شورا و با عنايت به افزايش هزينه هاي مترتب بر شورا افزايش يافته ، لذا مقرر شد موارد مربوطه مجدداً اصلاح و به فرمانداري ارسال گردد .

 

 

    استقرار واحد حقوقي و اجرائيات و ... در مناطق سه گانه و ناحيه تاريخي    

 

2- درخصوص مسائل ومشكلات بوجود آمده در رابطه با موضوع كاربريهاي غيرمجاز در مناطق سه گانه و ناحيه تاريخي شهرداري موضوع درصحن علني شورا مطرح با عنايت به بررسي هاي بعمل آمده از سوي كميسيون نظارت و پي گيري با حضور شهرداران آن مناطق ، ناحيه و توضيحات رياست آن كميسيون و پس از بحث وتبادل نظر و استماع نظرات مخالف ، موافق مقررگرديد شهرداري به لحاظ اهميت وضرورت نسبت به استقرار واحد حقوقي واجراي احكام درهر منطقه ،ناحيه و اداره اجرائيات ظرف مدت يكماه اقدام و نتيجه را به شورا گزارش نمايد .

                                      

 

    تملك پلاك ثبتي واقع درطرح 18 متري خرمشاه متعلق به عباس سلطان زاده وشركاء    

3- لايحه شماره 940001654- 22/1/94 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا بشماره 941000105- 22/1/94 :

« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، شهرداري يزد در نظر دارد نسبت به تملك تمامي پلاك ثبتي 1/2170  بخش 4 يزد  به مساحت 222 مترمربع  واقع در طرح 18 متري خرمشاه و به كد نوسازي شماره  1 – 8005– 3 – 22 – 2متعلق به آقای عباس سلطان زاده  و شركا اقدام نمايد . لذا براساس ارزيابي انجام شده جمعاً مبلغ 000/000/742/2  ريال بابت غرامت ملك در طرح ( اعم از عرصه و اعيان ) تعيين كه در اين خصوص توافقنامه اي فيمابين تنظيم تا در ازای واگذاري عرصه ملك مذكور ،222 مترمربع از پاركينگ شهرداري به شماره پلاك 3124 ( برابر مساحت زمين در طرح )كه در مجاورت همين پلاك واقع شده است به صورت پاياپاي به ايشان واگذار گردد. ( مساحت كل پاركينگ شهرداري حدود 690  مترمربع و داراي كدنوسازي20 – 1– 22– 2مي باشد) ومالكين بابت اعيانی ملك در مسير نيز كه جمعاً مبلغ 000/000/ 744 ريال (  طبق نظريه هیات ارزیاب) مي باشد از شهرداري بستانكار مي گردند كه پس از انتقال سند در وجه ايشان پرداخت خواهد شد  و موظف اند تا پايان خردادماه نسبت به تحويل ملك به شهرداري  اقدام نمايند . عليهذا با عنايت به مشروحه فوق ضمن ارسال تصوير توافقنامه منضم به نمايي از برگ ارزيابي تجديد شده ، خواهشمند است موضوع در شوراي اسلامي شهر مطرح اجازه فرمائيد از محل کد سایر تملکات منطقه  دو 15310200024 اقدامات بعدي معمول گردد. ضمناً در صورت نياز آقاي محمد حاجي رضايي جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد.عظيمي زاده – شهرداريزد »

موضوع در صحن علني شورا مطرح، با توجه به بررسي‌هاي بعمل آمده در كميسيون برنامه وبودجه و توضيحات رياست آن كميسيون وپس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف ، موافق پيشنهاد فوق مورد تصويب قرار گرفت .

 

    اجراي مفاد توافقنامه پلاك واقع در بلوار مدرس متعلق به ورثه بيشمار 

 

4- لايحه شماره 930045561- 25/9/93 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا بشماره 931003472- 26/9/93 :

« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، بدینوسیله به پيوست توافقنامه شماره 23957 مورخ 9/7/79 ارسال مي گردد. باعنایت به اینکه بر اساس توافقنامه مذكور مقرر گرديده است مالكين پلاك ثبتي 3/14261 بخش 8 يزد به كد نوسازي  8014–53–13–2  در ازاي 2115 متر مربع  از 9/17137 مترمربع از پلاكشان كه در مسير بلوار شهيد مدرس قرار گرفته هيچ گونه غرامتي دريافت ننمايند و بابت عوارض حق تشرف نیز ، فقط قطعاتي كه در مجاورت بلوار شهيد مدرس قرار دارد و حدي از آن به بلوار محدود مي گردد بر اساس قيمت منطقه بندي محاسبه و به شهرداري پرداخت نمايندكه بعلت گذشت زمان طولانی وتغییرات صورت گرفته درتعرفه مصوب خواهشمند است موضوع در شوراي اسلامي شهر مطرح ودر صورت موافقت بااجرایی شدن مفادتوافقنامه قبلی اجازه فرماييد اقدام بعدي معمول گردد. ضمناً آقاي محمد حاجي رضايي به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي  مي گردد. عظيمي زاده – شهردار يزد »

موضوع در صحن علني شورا مطرح، با توجه به بررسي‌هاي بعمل آمده در كميسيون برنامه وبودجه و توضيحات رياست آن كميسيون وپس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف ، موافق پيشنهاد فوق مشروط برمحاسبه عوارض حق تشرف برمبناي 15% فرمول روز (35 درصد مابه التفاوت قبل و بعد از اجراي طرح به نرخ روز ) كه اين توافقنامه تا پايان سال 1396 اعتبار داشته و اينكه درصورت عدم اجرايي شدن آن بعد ازسال 1396 برمبناي نرخ روز محاسبه واقدام گرددمورد تصويب قرار گرفت.

 

    اخذ وام از سازمان شهرداريها و دهياريهاي كشور    

 

5- لايحه دوفوريتي شماره 940005178- 8/2/94 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا بشماره 941000404- 8/2/94 :

« احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، بدین وسیله به پیوست نامه شماره 941200378 مورخ 07/02/94 سازمان آرامستانها مبنی بر درخواست دریافت وام از سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور ارسال             می گردد . لذا با عنايت به مذاكره و هماهنگی قبلی با مسئولين سازمان شهرداريها و دهیاریها و قول مساعد آن سازمان مبني بر پرداخت مبلغ  ده ميليارد ريال وام جهت انجام امور عمراني سازمان خلدبرين ، خواهشمند است اجازه فرماييد شهرداري پيگيري لازم به منظور وصول وام مذکور جهت خريد ماشين آلات اقدام نمايد. بديهي است محل مصرف ، ميزان بازپرداخت و ساير مشخصات وام متعاقباً اعلام خواهد شد . خواهشمند است موضوع را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب مراتب را امر به ابلاغ فرمائيد.ضمناً آقاي علي زارع مديرعامل سازمان آرامستانها به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي مي گردد.عظيمي زاده – شهردار يزد »

موضوع در صحن علني شورا مطرح، پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف ، موافق پيشنهاد فوق مورد تصويب قرار گرفت .

    طرح پيشنهادي     

 

6- طرح پيشنهادي تني چند از اعضاي شورا (آقايان پاك نژاد، خباززاده ،نيكنام وسركارخانم ها وزيري ، اميني) ثبت دبيرخانه شورا بشماره 941000427- 8/2/94 بشرح ذيل :

«موضوع : تشكيل كميسيون تحقيق و تفحص با سلام احتراماً با توجه به اينكه برخي از قراردادهاي واگذار شده در كميسيون ماده 14 ، به لحاظ ضرورت طرح در كميسيون ، ملاك انتخاب پيمانكار ، كيفيت كار انجام شده ، تحويل پروژه ، چگونگي پرداختي به پيمانكار و .... قابل بررسي هستند لذا امضاء كنندگان ذيل با استناد به ماده 60 آيين نامه داخلي شوراي اسلامي شهر يزد خواستار تشكيل كميسيون تحقيق و تفحص هستيم . »

موضوع درصحن علني شورا مطرح پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف و موافق طرح پيشنهادي فوق مورد تصويب قرار گرفت .

 

جلسه با ذكر صلوات درساعت 45/10 خاتمه يافت.