يكصدودوازدهمين جلسه چهارمين دوره ‌شوراي اسلامي شهريزد

يكصدودوازدهمين جلسه چهارمين دوره ‌شوراي اسلامي شهريزد
   صورتجلسه
     يكصدودوازدهمين جلسه ‌شوراي اسلامي شهريزد با تلاوت آیاتی ازکلام ا... مجید درساعت 7 صبح روز ‌سه شنبه مورخ 22/7/93 با حضور اكثريت اعضاء تشكیل گرديد :
درابتدا سركار خانم يادگار نايب رئيس شورا با سلام و صلوات برمحمد و آل محمد(ص) وعرض تبريك به مناسبت عيد غديرخم وبا آرزوي سرلوحه قراردادن سخنان گهربار حضرت علي (ع) در نهج البلاغه در تمامي كارها ، از اقدامات ، فعاليتها و برنامه هاي خوب انجام شده شهرداري دراين ايام خجسته ، جهت برگزاري مراسم هاي جشن به خصوص نورافشاني درميدان حضرت امام علي (ع) و پارك بزرگ شهر و ايستگاههاي مبشر غدير درسطح شهر تقدير و تشكر نمود كه اميدواريم توانسته باشيم با هزينه هاي انجام شده بر روي فرهنگ و بينش مردم جهت شناساندن اين عيد بزرگ اقدامات شايسته انجام داده باشيم.
درادامه آقاي مطهريان با عرض تبريك عيد غدير گزارشي از اقدامات و برنامه هاي انجام شده در سطح شهر توسط ستاد مبشر غدير با همكاري خوب سازمان فرهنگي ورزشي و حمايت هاي صورت گرفته توسط شورا جهت استحضار اعضاء توضيحاتي ارائه نمود .
سپس آقاي رادمنش درخصوص سفر خود به مشهد مقدس با حضور تني چند از اعضاي شورا به اتفاق شهردار محترم جهت بازديد از پديده شانديز و سرمايه گذاري هاي صورت گرفته مطالبي را عنوان نمود .
درادامه جلسه آقاي عظيمي زاده شهردار محترم با عرض تبريك عيد سعيد غدير خم گزارشي از سفر خود به مشهد و بازديد از شهر رؤيايي پدپده در منطقة شانديز كه در حال ساخت مي‌باشد و هم‌چنين از مجموعه‌هاي اقامتي، مجتمع‌هاي اداري، نمايشگاهي با مشاركت مردم به خصوص يزدي‌ها و هم‌چنين پيشنهاد شهرداري جهت اجراي پروژه دكتر پيرنيا و سرمايه‌گذاري توسط آنان توضيحاتي ارائه نمود و در ادامه از اقدامات شهرداري در خصوص ساماندهي رودخانه مركزي شهر يزد از بلوار دانشجو تا باغ دولت‌آباد جهت حل مشكلات ترافيكي و تبديل آن مسيرها به گذر شهري، ساماندهي سرعت‌گيرها و رنگ‌آميزي خطوط ميانه معابر شهري، نصب چراغ راهنما در سه راهي تقاطع كاشاني به مسكن،چمران، و ايثارگران، اصلاح هندسي ميدان شهداي محراب، تشكيل ستاد مبشرغدير و برگزاري مراسم جشن و نور افشاني در ميدان امام علي (ع) و پارك بزرگ شهر، تهيه طرح ساماندهي جامع حريم شهر يزد، پيش‌بيني تسهيلات و ارائه راهكارهاي تشويقي در بافت فرسوده جهت ساخت و سازهاي اصولي و تشكيل دفتر محلي در اين زمينه با حضور سازمان نظام مهندسي و اداره راه و شهرسازي و ... آسفالت معابر مطالبي را عنوان نمود. سپس هر يك از اعضاي شورا با عرض تبريك عيد سعيد غدير خم ،مطالبي را در خصوص چگونگي اصلاح هندسي ميدان شهداي محراب وضرورت اخذ مجوز شورا، ضرورت ساماندهي ميادين ابوذر، مهديه جهت تعريض گذر براي تسهيل در روان‌سازي ترافيك در آن معابر، حصاركشي ميادين سطح شهر و جلوگيري از نشستن مردم در آن ميادين، ساماندهي نما و منظر شهري، ارائه گزارش عملكرد شهرداري جهت اطلاع عموم شهروندان از طريق رسانه‌ها و سايت‌ها، تسريع در اجراي عمليات بدنه سازي خيابان قيام و كف‌سازي ميدان اميرچقماق، برقراري تعامل و همكاري با ساير ادارات جهت تسهيل در كارها براي خدمت‌رساني هر چه بيشتر و بهتر به مردم، لزوم دقت و توجه بيشتر شهرداري در نحوه محاسبة عوارض وانتشار قبوض نوسازي، فعال‌تر نمودن مجموعة روابط عمومي‌شهرداري در زمينه ارائه گزارش عملكردشهرداري وهم‌چنين تبليغات شهري، ضرورت برنامه‌ريزي جهت چاره‌انديشي براي كاهش ترافيك خيابان فرخي و كاشاني و ... مطرح و بحث و تبادل نظر نمودند.
 
مصوبات :
 
    تفاهم نامه شهرداري با بانك شهر  
 
1- نامه شماره 930023717- 25/5/93 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا بشماره 931001806- 25/5/93 :
« جناب آقاي مهندس شايق رياست محترم شوراي اسلامي شهر يزد موضوع : تفاهم نامه شهرداري با بانك شهر با سلام وصلوات بر محمد آل محمد (ص) احتراماً ، همانگونه كه استحضار داريد در راستاي گسترش همكاري هاي في مابين شهرداري و بانك شهر و با عنايت به لزوم ارائه خدمات متقابل طرفين و بهره مندي شهر و شهروندان از توسعه اين مراودات درنظر است نسبت به تبادل تفاهم نامه اي في مابين اقدام گردد بدينوسيله يك نسخه پيش نويس تفاهم نامه مورد نظر درهفت ماده تصديع مي گردد . خواهشمند است موضوع را درشوراي اسلامي شهر مطرح و درصورت تصويب مراتب را امر به ابلاغ فرماييد . ضمناً آقايان مشتاقيون و رمضاني به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي           مي شوند .عظيمي زاده – شهردار يزد »
موضوع در صحن علني شورا مطرح، با توجه به بررسي‌هاي بعمل آمده در كميسيون برنامه و بودجه شورا و توضيحات رياست آن كميسيون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف ، موافق پيشنهاد فوق منوط به استقرار هيأت عامل شدن بانك شهر در يزد به رياست شخص شهردار مورد تصويب قرار گرفت .
 
     تمديد مهلت   
 
 
2- لايحه شماره 930028357 – 22/6/93 شهرداري ثبت دبيرخانه شورا بشماره 931002225- 23/6/93 :
 « احتراماً باستناد ماده71 قانون تشكيلات، وظايف وانتخابات شوراهاي اسلامي كشوروانتخاب شهرداران مصوب سال 1375واصلاحيه بعدي آن، بدين وسيله پيشنهاد مي گردد :
1- با عنايت به هماهنگي به عمل آمده با اتاق اصناف و تهيه زيرساخت هاي لازم ازقبیل استقرار واحد وصول عوارض كسب در محل مذكور و نيز استقبال شهروندان گرامي ، مهلت مندرج در تبصره رديفهاي 22، 24،25 و 46 تعرفه ( تا 31/6/93 )همراه بااطلاع رسانی مناسب تا پايان سال 93 تمدید گردد.
2- همانگونه که استحضارداریدبرابر تبصره رديف 1-55 تعرفه عوارض و بهاي خدمات سال 93 در جهت تشويق شهروندان به پرداخت قبوض عوارض نوسازي ،در صورت پرداخت عوارض نوسازي سال 93 و ماقبل، در 6 ماهه اول سال تخفيف 80 درصدي بهاي خدمات پسماند خانگي سال 93 در نظر گرفته شده است. لذابه دليل بروز اشكالاتي در امر تهيه و توزيع به موقع فيش هاي عوارض مذكور ، پيشنهاد         مي گردد مهلت مذكور تا تاريخ 30/8/93 تمديد گردد.
خواهشمند است مواردفوق را در شوراي اسلامي شهر مطرح و در صورت تصويب مراتب راامر به ابلاغ فرمائيد.ضمناً آقاي محمدحسين دهستاني به عنوان نماينده جهت ارائه توضيحات بيشتر معرفي             مي گردد. عظيمي زاده – شهردار يزد »
موضوع در صحن علني شورا مطرح، با توجه به بررسي‌هاي بعمل آمده در كميسيون برنامه وبودجه شورا و توضيحات رياست آن كميسيون و پس از بحث و تبادل نظر و استماع نظرات مخالف ، موافق پيشنهاد فوق با تمديد مهلت تا پايان سال 93 ، مورد تصويب قرار گرفت .
 
جلسه با ذكر صلوات درساعت 10 خاتمه يافت.