ورود امام جمعه یزد به بحث صدور حکم شهردار جدید

ورود امام جمعه یزد به بحث صدور حکم شهردار جدید

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد بر ضرورت تعیین تکلیف حکم شهردار یزد توسط وزارت کشور تاکید کرد.
آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در دیدار اعضای شورای اسلامی شهر یزد با وی اظهار داشت: در این موضوع من ورود کردم و منتظر پاسخ مسئولان مربوطه هستم اما سعی می‌کنم ‌که با جدیت دنبال کنم.
وی با اشاره به اینکه معطل ماندن موضوعات شهر به دلیل تاخیر در انتخاب شهردار سخت است و باید هرچه سریع‌تر نسبت به این موضوع اقدامات لازم صورت گیرد.
نماینده ولی فقیه در استان یزد تاکید کرد: با این وجود باید تمام تلاش را به کار بست که کارهای شهر به این دلیل معطل نماند و بتوانیم به مردم بیش از پیش خدمت کنیم.
ناصری یزدی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت فعالیت شهرداری، لازم است که بحث شهردار سریعتر به نتیجه رسیده تا فعالیت های این نهاد مهم با ظرفیت کامل ادامه پیدا کند.
امام جمعه یزد افزود: با این وجود در شرایط فعلی هم نباید عدم معرفی و صدور حکم شهردار سبب زمین ماندن کارها شود و حتما باید مسئولان امر نسبت به این موضوع جدیت و اهتمام لازم را داشته باشند که کار مردم به بهترین وجه ممکن پیگیری و اجرا شود.
پس از انتصاب مهدی جمالی‌نژاد شهردار پیشین و موفق یزد به عنوان معاون عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، اعضای شورای شهر برای این نهاد مهم یزد سرپرست انتخاب کردند و 60 روز قبل هم مجتبی فرهمند را به عنوان شهردار منتخب به وزارت کشور معرفی کردند.
با این وجود وزارت کشور هنوز حکم شهردار یزد را صادر نکرده و شهرداری یزد به عنوان شهرداری یک شهر جهانی، همچنان با سرپرست اداره می‌شود.