نظرات اعضای شورا شهر یزد در پذیرش استعفای جمالی‌نژاد

نظرات اعضای شورا شهر یزد در پذیرش استعفای جمالی‌نژاد

رای‌گیری و بررسی استعفای شهردار یزد در نود و هشتمین جلسه فوق‌العاده شورای شهر یزد انجام شد.
محسن ابوترابی در این نشست با اشاره به اینکه رفتن جمالی‌نژاد از شهرداری یزد برای مردم ناخوشایند است اظهار داشت: جمالی‌نژاد چهره‌ای خدوم و مردمی بود و مردم یزد واقعا به وی علاقه‌مند هستند و با توجه به تخصص بالایی که وی داشت تمام اعضای شورا روی وی اجماع کردند و تمام اعضا به جمالی‌نژاد رای دادند.
وی با اشاره به اینکه اعضا به این رای افتخار می‌کنند خاطرنشان کرد: الان اعضای شورا و مردم نسبت به این موضوع بسیار ناراحت هستند چرا که اقدامات صورت گرفته در این دوره در هیچ دوره‌ای سابقه نداشته و الان هم چهره یزد به سرعت تغییر کرده و هم رتبه شهرداری یزد ارتقا پیدا کرده است.
ابوترابی از جمالی‌نژاد خواست که برای مردم و این شهر از استعفای خود صرف‌نظر کرده و همچنان به خدمت در این شهر ادامه دهد و در این شهر بماند با وجودی که جایگاه پیشنهادی به وی در منصب معاونت عمرانی وزارت کشور جایگاه مهم و تاثیرگذاری است.
جمالی‌نژاد در پست معاونت وزیر کمک زیادی به یزد می‌کند
سپنتا نیکنام هم با اشاره به اینکه در این چند روز کمتر جایی بوده که مراجعه کنم و مردم از ما نخواهند با رفتن شهردار مخالفت کنیم گفت: این صحبت را شخصا و حضوری هم با شهردار مطرح کردم.
وی با بیان اینکه علی‌رغم اینکه ته دلم با رفتن شهردار مخالف هستم ولی با استعفای ایشان موافقت می‌کنم گفت: نباید برخی اقدام به عوام‌فریبی کند چرا که در حال حاضر به ایشان سمت بالایی پیشنهاد شده و ایشان می‌توانند در این عرصه تاثیرگذاری بسیار بالایی در ارائه خدمت به مردم داشته باشند.
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر یزد با اشاره به اینکه وی پیشنهاد دهنده انتخاب جمالی‌نژاد به شورای شهر بود خاطرنشان کرد: این برای نخستین بار است که شخصی از شهرداری یزد به این سمت ارتقا پیدا می‌کند و واقعا وی می‌تواند در آن سمت به یزد خدمت بسیار زیادی ارائه دهد.
نیکنام تصریح کرد: من الان به رفتن جمالی‌نژاد از شورا رای می‌دهم و قطعا می‌دانم که این رای سبب می‌شود جمالی‌نژاد در پست آینده خود خدمات و کمک‌های بسیار زیادی به شهر یزد ارائه کند.
جمالی‌نژاد نمونه بارز پاکدستی مدیران را به همه نشان داد
کاشفی‌زاده منشی شورای شهر یزد هم اظهار داشت: جمالی‌نژاد تمام خصوصیات خوبی که یک فرد می‌تواند داشته باشد را یک جا دارد و برخی ویژگی‌ها از جلمه ساده زیستی و تلاش و پرکاری را همه به عینه دیدند.
وی خاطرنشان کرد: مهمترین چیزی که امروز برای جامعه ما نیاز است پاکدستی مدیران است که برای آنها باید صفت بسیار اولایی باشد و جمالی‌نژاد نمونه بارز این صفت هستند و قطعا کسی که بعد از ایشان می‌خواهد بیاید و شورا انتخاب می‌کند کار خیلی سختی دارد و این سختی برای انتخاب اعضای شورا هم سخت است.
منشی شورای شهر یزد تصریح کرد: مردم ما خیلی ناراحت هستند که چنین شخصیت و مدیری که یک سال تلاش مستمر داشتند و هماهنگی ویژه‌ای را در قسمت‌های مختلف شهرداری ایجاد کرده بودند از یزد می‌رود.
کاشفی‌زاده تصریح کرد: علی‌رغم همه ناراحتی که در رفتن ایشان داریم ولی چون بزرگان نظام تصمیم گرفتند و خودشان هم نسبت به این موضوع رغبت دارند به این موضوع رای می‌دهیم.
علی‌رغم میل باطنی استعفا را قبول می‌کنم
حمیدرضا قمی هم در این نشست گفت: برخی مواقع انسان مجبور می‌شود که بر خلاف رای و نظر اصلی خودش تصمیم‌گیری کند گفت: تخصص، سخت‌کوشی، روابط عمومی بالا، خبرگی در شناخت کار و موارد مختلف دیگر از جمله ویژگی‌های جمالی‌نژاد است که هیچ کسی نمی‌تواند آن را انکار کند.
وی تصریح کرد: این که ما بخواهیم رای منفی به این استعفا بدهیم در واقع هم یک فردی که می‌تواند در عرصه ملی تاثیرگذار باشد را بازداشتیم و هم جلوی ارائه خدمات ایشان در چنین منصبی به استان یزد را هم گرفتیم چون ایشان هم قول دادند و هم خودشان از لحاظ اخلاقی نسبت به ارائه خدمات بیشتر به یزد جدیت دارند به همین دلیل به ناچار استعفای ایشان را می‌پذیریم.
رفتن جمالی‌نژاد از یزد ناراحت کننده است
الهه جورابی هم در این نشست اظهار داشت: رفتن ایشان جای تاسف دارد و هر کسی در طول این یک سال نسبت به ایشان علاقه پیدا کرده و هر جایی که مردم ما را می‌بینند واقعا به ما تاکید می‌کنند که جلوی رفتن وی را بگیریم.
وی با اشاره به اینکه جمالی نژاد شهرداری یزد را متحول کند خاطرنشان کرد: سخت‌کوشی شهردار سبب شده بود که اعضای شورا هم خود را مقید به تلاش شبانه‌روزی کنند و این موضوع سبب شده بود که بسیاری از امور با سرعت بیشتری دنبال شود.
وی خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات مهمی که توسط جمالی‌نژاد در یزد به‌وجود آمد متحول کردن شهرداری بود و زمینه‌ای فراهم شد که امور مردم در شهر با پیشرفت انجام شود.
همه در یزد به توانمندی جمالی‌نژاد اعتقاد داشتند
ونوس عامری هم با اشاره به اینکه اعضای شورا با دقت و وسواس بسیار زیاد مدیری انتخاب کردند که یزد را به سمت جلو و پیشرفت ببرد اظهار داشت: زمانی که جمالی‌نژاد را برای شهرداری یزد انتخاب کردیم افراد زیادی به ما ایراد گرفتند ولی خیلی زود صلاحیت ایشان به همه ثابت شد و همه فهمیدند که ایشان بهترین گزینه انتخابی بود.
وی خاطرنشان کرد: مدیر بسیار خوبی در شهرداری یزد فعالیت داشت و همه ما می‌توانیم روندی که ایشان در مدیریتشان داشتیم را پیگیری کنیم و امروز هم از استعفای ایشان موافقت می‌کنم همان طوری که برای شهردار یزد شدن ایشان تلاش کردم چرا که ایشان در وزارت کشور خدمات بسیاری به یزد ارائه می‌کنند.
رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر یزد با تاکید بر اینکه برای جمالی‌نژاد بهترین‌ها را آرزو می‌کنیم بیان کرد: به مردم یزد هم قول می‌دهیم بهترین مدیر را برای اداره شهر یزد انتخاب کنیم.
رای من منفی است
مرتضی شایق نایب رئیس شورای شهر یزد هم در این نشست با بیان اینکه به رفتن شهردار رای منفی می‌دهم گفت: بحث عوام فریبی نیست و هر کسی نظری دارد و نظرش را بیان می‌کند
وی خاطرنشان کرد: ما به دنبال این بودیم که پروژه‌های عمرانی در شهر به بار بنشیند و علت مخالفت ما هم این است که وقفه‌ای در این کارها به وجود می‌آید و گرنه به دنبال جلوگیری از پیشرفت اشخاص هستیم.
نایب رئیس شورای شهر یزد با اشاره به عملکرد بسیار خوب جمالی‌نژاد در طول یک سال گذشته خاطرنشان کرد: از فعالیت‌ها و رفتار جمالی‌نژاد درس‌های زیادی گرفتیم و این موارد را در کار خود لحاظ می‌کنیم.
رای موافق به رفتن جمالی نژاد خیانت نیست
محمدعلی پاک‌نژاد هم با اشاره به اینکه مخالف رفتن جمالی‌نژاد نیست اظهار داشت: اینکه شخصی موافق رفتن باشد خیانت نیست و مخالفت با این استعفا هم عوام فریبی نیست و هر کسی باید نظرش را بیان کند.
وی خاطرنشان کرد: سال گذشته پیش‌بینی‌هایی با استدلالاتی صورت گرفت که در این موارد بیان شده بود که پس از یک سال جمالی‌نژاد از یزد می‌رود و این باعث می‌شود که رای یک سال قبل احساسی بوده است.
منشی اول شورای شهر یزد با تاکید بر اینکه الان نباید احساسی رای داد خاطرنشان کرد: ما قصد نداریم که مانع پیشرفت کشور و شخصی شویم و اصلا انگیزه ما چنین چیزی نیست ولی ما به مردم تعهد یک دوره چهار ساله دادیم.
پاک‌نژاد تصریح کرد: وقتی عملکرد شهردار یزد سبب ایجاد رضایت مردم از مجموعه شهرداری و شورای شهر شده چرا باید به استعفای ایشان رای مثبت بدهیم، ما هم دوست داریم ایشان را در جایی ببینیم که سمت های بالایی باشد و این موضوع عزت ما هم هست ولی ما می‌خواهیم از تجربیات ایشان برای شهر استفاده کنیم.
منشی اول شورای شهر یزد گفت: من از طرف افرادی که به من گفته‌اند رضایت ندارم که جمالی‌نژاد از شهرداری یزد برود و این رفتن بدی در حق مردم یزد متصور می‌شود و امیدوارم که ایشان بماند.
عملکرد شهرداری لبخند رضایت بر لب مردم ایجاد کرد
غلامعلی سفید آخرین شخصی بود که در این رابطه صحبت کرد و اظهار داشت: خوشحالیم که این انتخاب ما بعد از یک سال توسط مسئولان کشوری تایید شد و ایشان را برای سمت بالاتر انتخاب کردند.
وی با اشاره به اینکه این انتخاب سبب شد که همه ما احساس سربلندی کنیم که چنین مدیری در یزد داشتیم تصریح کرد: همین احساس سربلندی سبب شده که یک اتحادی هم به وجود آید.
رئیس شورای شهر یزد خاطرنشان کرد: به شدت با رفتن ایشان مخالف هستم و مخالفت خود را هم بیان کردم اما الان احساس می‌کنم که خودشان می‌خواهند بروند.
سفید افزود: با منطق و استدلال تشخیص می‌دهم که اگر وی در یزد بماند بهتر است ولی با توجه به اینکه می‌خواهند در پست جدید خدمات‌رسانی کنند رای مثبت می‌دهم و این رای به دلیل اصرار خود جمالی‌نژاد است.