نشست صمیمی با غرفه داران میدان میوه وتره بار مرکزی یزد

نشست صمیمی با غرفه داران میدان میوه وتره بار مرکزی یزد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر یزد

رئيس شورا و اعضای كميسيون نظارت و پيگيري شورای اسلامی شهر یزد به همراه مهندس عظیمی‌زاده شهردار، مهندس امینی مقدم معاون خدمات شهری، مهندس ابویی مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری یزد و جمعی از مسئولین سپاه از معابر ورودی این میدان و غرفه ها موجود بازدید و مشکلات را بررسی کردند.

در راستاي پیگیری مشکلات ميدان ميوه و تره بار مركزي يزد اعضاي شوراي اسلامي شهروشهردار  نشست صميمي با حضور جمعی از غرفه داران میدان مرکزی میوه وتره بار در نمازخانه ميدان برگزار و مشكلات موجود مورد بررسي قرار گرفت.

حجت الاسلام زارع رئیس شورای اسلامی شهر یزد هم با اشاره به اینکه استان یزد در مرکز ایران قرار دارد و یک کریدور شمال و جنوب و یک پایانه بار بسیار بزرگ برای تمام فصول مي باشد، لذا لازم است تا مشکلات ورودی این میدان هرچه سریعتر برطرف شود.

سپس اعضای شورای اسلامی شهر اظهاراميدواري نمودند قبل از ايام عيد نوروز دسترسی از کمربندی به میدان میوه و تره بار هرچه سریعتر ايجاد و آسفالت معبر ورودي ظرف 10 روز انجام شود.

شهردار یزد در این نشست قول مساعد داد تا نسبت به آسفالت معبر ورودی از طرف پادگان شهید صدوقی ظرف تعيين شده بعد از صورتجلسه اقدام شود.

همچنین مهندس عظیمی زاده از ایجاد نانوایی در میدان جهت دسترسی آسان غرفه داران خبرداد. 

 مهندس ابویی مدیرعامل سازمان میادین میوه وتره بار شهرداری در این نشست ضمن تشکر و قدردانی از اعضای شورای اسلامی شهر یزد نسبت به پیگیری مشکلات، تصريح كرد: تاکنون بیش از 100 غرفه عرضه میوه و تره‌بار در میدان مرکزی یزد واقع در جاده کنارگذر راه‌اندازی شده و چند غرفه هم در حال بهره‌برداری است.

ابویی با بیان این‌که در حال حاضر روزانه700 تا 800 تن بار شامل میوه، صیفی‌جات و سبزی‌ در میدان مرکزی یزد جابجا می‌شود، گفت: میوه‌های مورد نیاز استان از تمام استان‌های کشور تامین می‌شود.

گفتنی است میدان مرکزی میوه وتره‌باریزد علارغم تامين نیاز شهرستان یزد، نياز بسیاری از شهرستان‌های دیگر استان از جمله تفت، ابرکوه، طبس، بافق، بهاباد، خاتم، مهریز و غيره و همچنين شهرهای مجاور از جمله انار، رفسنجان، شهربابک و... را تامین می‌کند.